Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

lesio4

New member
Zajrzalem na to forum i pomyslalem ze tutaj znajde ludzi ktorzy pomoga rozwiazac moj problem.Od kilku lat posiadam plazme Philipsa ktora juz podczas zakupu nie oferowala nic szczegolnego.Tv HD READY 42" nic szczegolnego.Po kilku latach zapadla decyzja o zmianie sprzetu.Dekoder "N",wiele programow HD i BLUE RAY zadecydowaly o tym ze warto miec TV full HD.Tydzien temu trafila sie okazja.Kupilem Samsunga 50" model 650.Powisial na scianie kilka godzin i to byla masakra.Kolory mdle,kontury rozmazane i ogolne wrazenie TV do d...Dodam jeszcze ze ponad 2 godziny spedzilem na grzebaniu w ustawieniach.Mozliwosci ustawien w tym TV jest naprawde sporo.Na drugi dzien zawiozlem sprzet do sklepu,dostalem drugi i to samo.Wszyscy w domu stwierdzili ze stary Philips byl o niebo lepszy i niestety to prawda.Wczoraj odwiozlem go do sklepu i po wnikliwym przejrzeniu neta zdecydowalem sie na Panasonica P42S10E.TV wisi na scianie zainstalowany.Pierwsze wrazenie korzystne.Moim zdaniem o klase lepszy od Samsunga ale...cos jest ciagle nie tak.W porownaniu z nieszczesnym Philipsem wypada jednak blado.Bardzo podoba mi sie czern,jest gleboka i widac bardzo wyraznie wszystkie jej odcienie.Kontur tez ok.Kolory daja rade.Mam zastrzezenia do jasnych barw.Sa bardzo jaskrawe,nienaturalne.Jezeli w tle jest biale niebo to nie widze chmur czy ich zarysow tak jak to bylo w Philipie.Narazie zwalam wine na to ze to nowa plazma i dam jej troche czasu.Czy to normalne objawy przy nowym sprzecie?A moze jednak ciagle ustawienia.TV pracuje w trybie DOM.
 

yaneq

New member
Bez reklam
poczekaj te 100 godzin, potem oceniaj. nie miałem takich problemów z tym telewizorem... z białym kolorem to jest tak, że przy dużym obszarze może delikatnie migotać. mimo to detale powinny być widoczne, tym bardziej na HD. widziałem w HD góry z połaciami śniegu przy błękitnym słońcu, detale biły po oczach ich odzwierciedleniem. chyba trochę przesadzasz... ale poczekaj, później napisz czy jest zmiana.
 

Jarek1973

New member
Po lekturze forum dokonałem zakupu Panasa Tx-P42S10E, ale narazie cudo to siedzi w kartonie, gdyż nie posiadam jeszcze uchwytu. Podpowiedzcie proszę jaki wieszak będzie optymalnym rozwiązaniem (cena/jakość). Nie mam jakiś szczególnych wymagań, po prostu Tv ma bezpiecznie wisieć na ścianie :). Co powiecie na coś takiego? allegro.pl/item938599574_uchwyt_wieszak_dla_tv_lcd_led_2lata_gwarancji.html


Mam identyczny. Wisi stabilnie. W sklepie kosztował odrobinę więcej ale moim zdaniem dobry wieszak.
 

nov

New member
czy mozna uszkodzic telewizor podczas wylaczania

witam mam taki problem wlaczylem dzisiaj s10 na chwile razem z dvd i po kilku minutach wylaczylem plazme ale dvd bylo wlaczone do pradu co mnie zdziwilo to przy gaszeniu jej przyciskiem uslyszalem taki gluchy huk cos jak uderzenie subwofera teraz sie wylancza normalnie ale nie daje mi to caly czas spokoju co moglo byc przyczyna tego gluchego uderzenia
 

yaneq

New member
Bez reklam

gorylla

New member
Bez reklam
Dokładnie. Nie uraź się kiki, ale proponowanie kalibracji za 1000zł przy cenie telewizora w granicach 2000-2500zł to jakiś absurd.
 

jacecek

New member
Witam.
Mam pytanko podczas oglądania zdjęć z karty sd po bokach są dwa szare pasy co trzeba zrobić aby obraz był na całym tv?

Są dwie możliwości :

1. Robisz zdjęcia w formacie 16:9 ( o ile masz taką opcę w ustawieniach aparatu foto).
2. Zgrywasz foty na kompa i za pomocą jakiegoś programu do obróbki zdjęć kadrujesz po kolei do w.w formatu a następnie przegrywasz powtórnie na kartę SD.
Lub ... oglądasz z pasami po bokach. W każdym przypadku oglądanie dobrych fotek na ekranie plazmy Panasa to uczta dla oczu.
 

tedd55

New member
jacecek napisał:
W każdym przypadku oglądanie dobrych fotek na ekranie plazmy Panasa to uczta dla oczu.


I dlatego chcę kupić aparat Panasa Lumix DMC-FZ38, który ma taką opcję tj. format 16:9, robi filmiki HD od razu w AVCHD no i karta pamięci pasuje do gniazda w tv. Ma ktoś taki zestaw? Bo ciekaw jestem ile minut filmu w najlepszej jakości można nagrać na dedykowanym akumulatorku.
Gdyby ktoś chciał mi zarzucić, że to nie jest tematem tego forum, to dodam, że mój PanaS nadal nie bzyczy, kolory z czasem pięknieją, obudowa ani ekran nie przyciągają kurzu, powidoków nie ma bo nie gram! Po włączeniu National Geographic HD z "N-ki" nie chce się odchodzić od tv.
Pierwszy raz, wczoraj spotkałem się z fachową poradą, kiedy to sprzedawca Mix E. w rybnickim Focusie pokazywał niezdecydowanemu klientowi przewagę plazmy nad LCD. A działo się to przy włączonym 50" Panasie. Klient go olał, twierdząc, że LCD ma jaśniejszy obraz! Nie pomogło rozjaśnianie obrazu, ani tryb dynamiczny. Nie bo nie!
 

MeloNick

New member
mam identyczny

Mam identyczny. Wisi stabilnie. W sklepie kosztował odrobinę więcej ale moim zdaniem dobry wieszak.
jest OK, można nim manewrować - jest uchylny, polecam. Moje 42" wiszą na tym stabilnie. Jedyna uwaga: ten uchwyt + grubość panasa to trochę jest odległości od ściany, więc nie zabardzo to wygląda gdy np. obok są drzwi, przejście, itd, widać boki TV i instalację - ale to normalne jeśli się chce mieć uchwyt z regulacją nachylenia. Mnie kosztował o dychę więcej, ale że odebrałem osobiście, to wyszło taniej...
 

robax

New member
pytanka dwa

jestem od bardzo niedawna TX-P42S10E
mam dwa pytanka
posiadam popcorna A200 podłączonego do telewizora przez hdmi a telewizor do wzmacniacza przez wyjście optyczne
czy to normalne ze wychodzi dźwięk stereo a nie 5.1 czyli dd czy dts
w tv brakuje mi takiego menu a w instrukcji jest, dlaczgo?
 

Attachments

  • 2010-03-08_221426.jpg
    2010-03-08_221426.jpg
    45,9 KB · Wyś: 725

langolier

New member
Usłyszałem opinię, że nowe odtwarzacze DVD (pewnie też BD) mają funkcjonalność "polepszania obrazu" otrzymywanego z płyt DVD.
Padła nawet nazwa tego systemu i raczej nie chodziło tu o "progressive scan" (chyba że była mowa o tej funkcjonalności tylko inaczej nazwanej).
Czy są jeszcze jakieś inne metody "polepszania" obrazu z płyt DVD ?
Bo niestety dopiero przyrównując obraz z HD TV i z DVD widać niekorzystną dla DVD różnicę....
 

Maker3

New member
Czy ten telewizor posiada opcję PIP?
Chodzi mi o to, żeby odpalić RTL z satelity oraz w małym okienku naziemny Polsat, żebym mógł oglądać F1 z polskim komentarzem.
 

kilkujadek01

New member
Panas i n-ka?

Przed zakupem Panasonica przekopałem cały wątek odnośnie ustawień, powidoków itd. A kilka dni temu zamówiłem platformę n i przydałoby się ją dobrze ustawić. Nie mam siły drugi raz przekopywać wątku z naciskiem na n-kę. Podpowiedzcie proszę jak macie ustawiony aspect ratio na TV? Chodzi o to czy jest to standardowo 16:9, w n-ce tryb panoramiczny, czy ciągłe żąglowanie formatem obrazu? Docierałem Panasa przez ok. 200 h i zastanawiam się czy dalej rozciągać obraz, żeby zlikwidować czarne pasy, czy dać sobie już spokój.
 

Cook

New member
Ja co prawda mam CP a nie nke, ale cały czas mam ustawiony AR na auto i działa całkiem dobrze, jedynie przy manewrowaniu głośnością z poziomu pilota dekodera się trochę gubi.. Czarne pasy wg mnie odpadają, nawet kosztem lekkiego przycięcia obrazu czy rozciągnięcia. Czarne pasy to mniejszy obraz i efekt juz nie taki jak przy pełnym ekranie.
 
Do góry