Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

yaneq

New member
Bez reklam
Witaj! Moj S10E tez buczy. Reklamowalem, serwis zabral TV do siebie i podobno wymienil listwe zasilajaca. Nic to jednak nie dalo, nie ma absolutnie zadnej poprawy. Zastanawiam sie czy reklamowac ponownie.
Doszlo do tego, ze TV prawie nie wlaczam, gdyz to buczenie doprowadza mnie do szalu. Jedynie podczas ogladania filmow jest mniej slyszalne, ale programy informacyjne, relacje z zimowych imprez sportowych... Koszmar!
Panowie i Panie z forum - polecajac ten model innym ostrzegajcie prosze, ze jesli uwazaja sie za pechowcow lub maja dobry sluch, to niech wybiora cos innego

W takim razie masz wielki kłopot. Praktycznie wszystkie plazmy buczą... Nie rozumiem, po co ten temat jest wałkowany non stop! To jest normalne i nic się z tym nie zrobi... Nie wiem jak jest w plazmach z wyższej półki ale w słabszych modelach to standard. Dla Ciebie porada abyś ewentualnie zabudował sobie TV, z tylu daj matę wygłuszającą i nie powinieneś już nic słyszeć...
 

bartolinio

New member
Kupiłem p42s10e i nie do końca jestem zadowolony z jakości kolorów. To mój pierwszy telewizor plazmowy. Przesiadłem się z CRT Sony.
Teraz biel wydaje mi się szara albo buro-zielonkawa. Czerwień za to wali po oczach.
Po sprawdzeniu ilości przepracowanych godzin okazało się, że TV pracował 50h i miał 20 włączeń. Zastanawiam się czy ktoś przede mną czegoś nie namieszał w ustawieniach serwisowych.
Stąd pytanie: czy jest jakiś sposób, żeby zresetować ustawienia w menu serwisowym do wartości domyślnych?
Jeśli nie - czy ktoś może mi podać wartości domyślne w menu serwisowym dla tego TV, żebym mógł sprawdzić czy coś było przestawiane?

Z góry dzięki za pomoc
Segoy

pewnie ktoś ci wcisnął TV z wystawy sklepowej albo co gorsza z "odzysku" i masz włączony tryb Sklep, więc przywróć z menu ustawienia fabryczne i po restarcie wybierz tryb Dom ;)

a tak btw to dobrze, że TV ma tylko 50h przepracowane a nie np. 800h :wink:
 

gorylla

New member
Bez reklam
A może właśnie go ktoś wcześniej zwrócił, gdyż również przeszkadzało mu bzyczenie. Może to jakiś trefny (w znaczeniu syczący ponadprzeciętnie) model.
 

marsolcz

New member
Panie:), panowie,
Zebyśmy się dobrze zrozumieli, nie należe do ludzi szukających dziury w całym. Przed zakupem myślałem, że opinie użytkowników o bzyczeniu są pisane przez osoby, które:
a) podchodzą do obudowy tv i nasłuchują specjalnie owego buczenia
b) mają zaburzenia maniakalno-prześladowcze
c) punkt a+b
Ponadto myślałem, że nawet jeśli sobie troche pobzyka to i tak z prawie 5 m nic nie usłyszę. Tu się grubo pomyliłem. Cóż pozostaje... Przyzwyczaić się, zainwestować w dobą matę wygłuszającą i oglądać np Nat Geo w HD, którego obraz powoduje, iż zapominam nieco o tej niedogodności.
 

segoy

New member
pewnie ktoś ci wcisnął TV z wystawy sklepowej albo co gorsza z "odzysku" i masz włączony tryb Sklep, więc przywróć z menu ustawienia fabryczne i po restarcie wybierz tryb Dom ;)

a tak btw to dobrze, że TV ma tylko 50h przepracowane a nie np. 800h :wink:

Mój telewizor nie bzyczy i nic mu nie dolega. Chciałbym tylko sprawdzić czy wszystkie ustawienia w menu serwisowym są domyślne. Czy może ktoś mi w tym pomóc?
Pytanie: jak przywrócić fabryczne (domyślne) ustawienia kolorów w menu serwisowym?
Jeśli nie da się tego zrobić jednym guziczkiem to w takim razie czy ktoś mógłby podać ustawienia fabryczne, żebym mógł sprawdzić czy u mnie są takie same?

Segoy
 

Forest27

New member
w menu serwisowym nie można przyciskiem przywrócić ustawień fabrycznych, mysle tez ze kazdy ma inne ustawienia bo to raczej w fabryce kalibrują. Pozostaje wymienić tv lub oddać do kalibracji
 

marecki1

New member
Panie:), panowie,
Zebyśmy się dobrze zrozumieli, nie należe do ludzi szukających dziury w całym. Przed zakupem myślałem, że opinie użytkowników o bzyczeniu są pisane przez osoby, które:
a) podchodzą do obudowy tv i nasłuchują specjalnie owego buczenia
b) mają zaburzenia maniakalno-prześladowcze
c) punkt a+b
Ponadto myślałem, że nawet jeśli sobie troche pobzyka to i tak z prawie 5 m nic nie usłyszę. Tu się grubo pomyliłem. Cóż pozostaje... Przyzwyczaić się, zainwestować w dobą matę wygłuszającą i oglądać np Nat Geo w HD, którego obraz powoduje, iż zapominam nieco o tej niedogodności.

Właśnie oglądam sobie Nat Geo w HD, nie słychać żadnego bzykania, bez względu na obraz i ustawienie głośności. Telewizor kupiłem w ciemno, czyli ze sklepu internetowego, trochę w sieci czytałem o tym bzykaniu, jednak zaryzykowałem, trafił się dobry egzemplarz.
 

bartolinio

New member
no już ok ok
tylko po co koleś chce grzebać w menu serwisowym skoro możliwe że te kiepskie i nazbyt wyostrzone kolory są spowodowane tym że TV pracuje w trybie Sklep??
najpierw chyba lepiej "zresetować" TV by mieć pewność że ma się tryb Domowy (czyt. naturalne ustawienia) i dopiero wtedy, w przyp. dalszych wątpliwości co do kolorów, zająć się menu serwisowym...
 

MeloNick

New member
dla wszystkich których dręczy pytanie - czy warto?

czy warto kupić plazmę Panasonica?

zachęcam do lektury ostatniego numeru "Płaskie ekrany & dobry dźwięk". Jest tam test modeli 42 calowych serii X, S i V (oraz 46 calowych). Kupiłem to gdyż sam mam X i S i z obu jestem więcej niż zadowolony.
W zestawieniu są opisane i porównywane modele m.in. LG, Philipsa, Samsunga, Sony, in. Jakie jest podsumowanie: ...modele Panasonica w jakości obrazu biją wszystkie inne na głowę.

I bardzo się z tego cieszę, bo znaczy to że dokonałem dobrego wyboru. I innym też polecam.
 

MeloNick

New member
i zapomniałem dodać że wyboru dokonałem na podstawie lektury właśnie tego tutaj forum.
dziękując za wszystkie wcześniejsze opinie...
pozdrawiam
 

harry_kane

New member
Kupować, kupować

Witam! Od dwóch tygodni cieszę się moją 42 calową S10 kupioną na odległość. Lektury była cała masa, decyzja podjęta w oparciu o opinie z netu (dzięki wszystkim forumowiczom za masę informacji) i kilka średnio użytecznych wizyt w salonach. Panasonic ma fantastycznie naturalny obraz i nie bzyczy;-) A srebrna obudowa prezentuje się świetnie:-D Za tę cenę, IMHO telewizor raczej nie do pobicia.
 

artursalw

New member
Budzik w p42s10e

Ja mam pytanko. Dlaczego p42s10e nie ma budzika. A tak w ogóle to gorącą prośbę. Czy jest możliwe zainstalować taki soft w p42s10e, który pozwoli ostawić czas włączenia się tej plazmy?
 

graba 22

New member
Zdięcia

Witam.
Mam pytanko podczas oglądania zdjęć z karty sd po bokach są dwa szare pasy co trzeba zrobić aby obraz był na całym tv?
 

kilkujadek01

New member
uchwyt

Po lekturze forum dokonałem zakupu Panasa Tx-P42S10E, ale narazie cudo to siedzi w kartonie, gdyż nie posiadam jeszcze uchwytu. Podpowiedzcie proszę jaki wieszak będzie optymalnym rozwiązaniem (cena/jakość). Nie mam jakiś szczególnych wymagań, po prostu Tv ma bezpiecznie wisieć na ścianie :). Co powiecie na coś takiego? allegro.pl/item938599574_uchwyt_wieszak_dla_tv_lcd_led_2lata_gwarancji.html
 
Do góry