Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

grzegorz1981

New member
To ja mam pytanie do wszystkich którym piszczą tv (chociaż to chyba zależy od egzemplarza jaki się trafi), może to ma coś z tym wspólnego. Macie czarne czy srebrne tv?
 

lexo

New member
grzegorz1981 napisał:
To ja mam pytanie do wszystkich którym piszczą tv (chociaż to chyba zależy od egzemplarza jaki się trafi), może to ma coś z tym wspólnego. Macie czarne czy srebrne tv?
Po raz kolejny - na jakiej zasadzie różnica w wydawaniu dźwięku miała by powstawać indywidualnie podczas produkcji każdego egzemplarza? Wszystkim nam te same rozmiary "syczą" czy "piszczą" tak samo głośno a różnica między naszymi opiniami wynika z indywidualnych warunków domowych i percepcji.
Komuś to nie przeszkadza i ma rację, innemu jak Tobasowi to przeszkadza i też ma rację. Ja osobiście dołączam się do Tobasa bo mnie to drażni zwłaszcza oglądając w nocy TV przy ściszonym dźwięku i częstych zmianach jasności obrazu. Owszem lodówkę czy PS3 też słychać ale przynajmniej dźwięk jest ciągły przez co może łatwiej nam się do niego przyzwyczaić. Nie wiem czy to dyskwalfikuje ten model w przyszłych wyborach ale na pewno problem dźwiękogenności jest tym co będę miał na względzie wybierając nowy TV.
 

tobas

New member
Ja też nie dyskwalifikuje jakości obrazu bo jest naprawdę OK, zarówno w SD jak i i HD. Ale to "bonusowe" buczenie jest wkurzające.
Więc jak mam go szczerze oceniać to za to jest duży minus dla panonica.
Przed zakupem dużo słyszałem że plazmy się grzeją - kompleta bzdura tv jest zimny, że słychać wiatraki - bzdura, nawet nie jestem pewien czy on wogóle ma jakieś wiatraki, a jeżeli tak to kompletnie ich nie słychać, ale żeby buczała elektronika to jakaś paranoja. Zainwestowaliby w inne przetworniki lub inne elementy i telewizor byłby np. super, a tak... jest po prostu akceptowalny.
Oczywiście wszystko zależy jak ustawicie parametry obrazu, bo słyszalne jest to głównie przy jasnych scenach i włączonym ECO który przy dużym naświetleniu pomieszczenie podnosi kontrakt itd.
W odróżnieniu od kowal801 to mi tryb ECO się podoba, bo w dzień mam lepszy obraz a wieczorem tv się lekko przyciemina przez co nie wali tak po oczach. ;) Chociaż na początku też go nie używałem.

greend z własnego doświadczenia wiem że porównywanie TV w sklepie nie ma najmniejszego sensu. Weź pod uwagę że w sklepach mają splitery rozdzielające sygnał itd. tak że nie osiągniesz tej samej jakości na każdym tv. Ja w żadnym sklepie nie widziałem obrazu nawet w połowie tak dobrego jak ma w domu ze zwykłej kablówki UPC. Widziałem X10 u kumpla i w SD nie widać kompletnie różnicy, w HD nie porównałem bo nie miał nic co można byłoby puścić w takiej rozdzielczości.
W sklepie możesz porównywać HD bezpośrednio z podłączonego odtwarzacza np. Blue-Ray, a nie SD przez kiepskiej jakości instalacje sklepowe.
 

gorylla

New member
Bez reklam
@ tobas- temat piszczenia omawiany wiele razy i tyleż samo razy wyciągnięte wnioski- chyba najważniejsza jest tu jednostkowa percepcja użytkownika.

Pisałem o tym wiele razy, więc napiszę jeszcze raz- mi też troszkę syczy i słyszę to doskonale, ale praktycznie mi nie przeszkadza. Piszę praktycznie, bo rzeczywiście w nocy jak jest cicho to troszkę przeszkadza. Ale tylko wtedy.
I chyba nie nie ma co pisać tak dramatycznie, bo niepotrzebnie powystraszasz potencjalnych nabywców, którzy zapewne w znacznej większości nie usłyszą tego co Ty, bądź usłyszą, lecz nie będzie im to przeszkadzać, jak Tobie.

Moja rada jest taka- lepiej kupić TV w necie i sprawdzić bzyczenie w zaciszu ogniska domowego. Bo w rykowisku sklepowym się nie da. Jak nie będzie przeszkadzać- TV zostaje, jak będzie- mamy 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. W necie będzie lepiej, bo w stacjonarnym byłby z tym kłopot.

@ darekn12- ta obudowa przyprawi mnie kiedyś o zawał serca- kupiłem już szmatki z najdelikatniejszej irchy, kupiłem specjalne, nasączone jakimiś preparatami szmatki do plazm Fellowes i inne super środki, a i tak ta g.. obudowa się rysuje. Jak można zrobić takie dziadostwo?? Przecież to zakrawa na kpinę. U kumpla widziałem 3-letniego PV70 i obudowa jakby z fabryki wyjechała, a wycierają czasem takimi szmatami, że bałbym się nimi parkiet wycierać, żeby nie porysować.

Najgorsze jest teraz to, że jak zaświeci słońce z boku, to rysy prezentują się wręcz fenomenalnie.

Zwróciłem też uwagę na inny feler tego plastiku. W mocnym świetle słonecznym padającym z boku widać wyraźnie, że plastik obudowy jest jakiś niejednorodny, wygląda wręcz jakby mienił się odcieniami granatowego i do tego porozwarstwianego takimi poziomymi odcieniami. Totalna padaka. Jak zasłonię roletę wraca do koloru czarnego i jednolitego. Dla mnie ta obudowa to jakaś paranoja, żeby nie powiedzieć chińska tandeta.

Taki fajny TV, a takie dziadowskie wykonanie obudowy.
 

Snake73

New member
Gorylla chyba trafiłeś na taki egzemplarz u mnie obudowa wcale się nie rysuje wygląda jak nowa. Używam tej ściereczki co była z tv, nie ma też odbarwień obudowy o których wspominasz może one powstały w wyniku reakcji z jakimś srodkiem chemicznym do czyszenia?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Rysowanie się obudowy w tym TV (serie x i g to ten sam plastik) to nie jest mit. Cała masa osób się na to skarży. Jeśli jeszcze ci się nie porysował to się porysuje, bądź pewny. Albo po prostu nie zwróciłeś na to dostatecznej uwagi. Pooglądaj sobie ten plastik w mocnym, bocznym świetle, a zobaczysz. To nie są rysy, jak gwoździem po karoserii auta, ale takie liczne, drobne mikroryski. Niby mikroryski, ale wkurzenie jest makro.

Ja również używałem dedykowanej ściereczki, ale to nic nie zmieniło. Ta politura jest nie do opanowania.

Odnośnie odbarwień, to nie jest tak, że plastik jest jakoś chamsko niebieski. Wydaje mi się, że to jest jaby taki efekt prześwietlenia struktury tego plastiku przez słońce- jakbyś np. patrzył na bursztyn- po ciemku wydaje się jednorodny, ale w świetle jest wyraźnie wielowarstowy. To efekt zauważalny jedynie w ostrym słońcu, więc ogólnie nie przeszkadza (bo przy ostrym słońcu przymykam rolety), ale chyba dobitnie świadczy o dziadowskim plastiku tejże obudowy.

Do obudowy nie używałem żadnych środków chemicznych, a jedynie dedykowanych do paneli LCD i plazm chusteczek nasączonych preparatami typu "window". Jeśli od tego miałby się ten plastik jakoś "wypalić" no to byłaby już mocna paranoja. Jednak kategorycznie to wykluczam, bo ten efekt widziałem już od pierwszych chwil po zakupie.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Gorylla każdy PDP czy LCD się rysuje wejdź do sklepu i zobacz te TV wystawowe, masakra rysa goni rysę.Kiedyś kupiłem nówke Samsunga który miał porysowana obudowę.
 

4r3k

New member
a propos bzyczenia... uslyszalem je dopiero jak przeczytalem o nim na forum:-( o ja glupi po co szukalem opinii o tym telewizorze :confused::confused:
 

4r3k

New member
no ten dzwiek jest slyszalny aczkolwiek trzeba sie wsluchac... mam 42' i z odleglosci 3-4 metrow uslyszysz go tylko gdy bardzo bedziesz chcial. ktos tutaj pisal ze w nocy stanowi to problem - nie neguje, bo moze sa ludzie z jakims wysmienitym sluchem ale mnie akurat nie przeszkadza. najsmieszniejsze jest to ze zaczalem go slyszec dopiero jak przeczytalem ze taka wada wystepuje:p wczesniej stal u mojego brata w pokoju i gralismy na konsoli w odleglosci 1,5-2 metra i nic nie slyszalem:p
 

tobas

New member
4r3k to prawda, jak nie zwraca się uwagi to jest OK, ale jak się podkręcisz na tym forum to słychać nawet wetdy gdy nie bzyczy... bo np. okazuje się że to akurat w kuchni się coś gotuje :D
Niemniej jednak przy jasnych scenach problem występuje i panasonic powinien go wyeliminować. Ponoć to wina cewek na zasilaczu, tak że niewielka modyfikacja na lini produkcyjnej powinna rozwiązać problem ale widać panas wychodzi z założenia że po co.
 

arielo86

New member
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie ustawienia w swoim Tx-p42s10? Chodzi mi konkretnie na jakich ustawieniach najlepiej oglądać kanały w SD, HD, a na jakich najlepiej grać na Xbox 360 oraz PS3?
Jaki ustawić kontrast, kolor, jaskrawość, P-NR, ECO, itd.


Pozdrawiam.
 

maly2rafcio

New member
Czy wiecie gdzie można przeczytać artykuł Panasonic 42S10 kontra 42G10 test porównawczy, bo link w Testy/Recenzje nie działa.
Oczywiście konto mam opłacone
 

thermoos

New member
Przyłączam się do pytania o ustawienia. Dzisiaj właśnie odebrałem swojego 42s10. Po pracy wieczorkiem pewnie będę go odpalał i chętnie skorzystam z porad jak go optymalnie ustawić.

Pozdrawiam
 

SławekG

New member
Witam Panów i Panie :)
Jako, że dojżałem już do wymiany tv z 32" Philipsa ctr na cos większego 46-52" zaczałem się rozglądać za tv LCD i mój wybor padl na Sharpa 46DH77. Plazmy wogóle nie brałem pod uwagę gdyż myslałem, iż ta technologia jest już przeżytkiem. Szukając opini zawędrowałem na to forum i... zacząłem czytać o dzisiaj ofeowanych plazmach. Po kilku dniach czytania postow już w 95% jestem zdecydowany na zakup właśnie takowego tv. w tej chwili wacham się pomiędzy 2-ma modelami :TX-P46S10 Panasa i PS 50B550 Samsunga. Wiadomo, że każdy użytkownik swój tv ocenia subiektywnie i będzie bronił swojego wyboru - chyba, że faktycznie się "natnie". Dzisiaj odwiedziłem sklep w ktorym wystawione były obok siebie właśnie te dwie marki choć inne modele. Sygnal antenowy mieli dosyc kiepski i w związku z tym mogłem zaobserwować zachowanie obu tv. Obraz w samsungu byl dosyc znośny natomiast w Panasoniku przez ekran z góry do dołu przewijały się falujące cieniutkie linie - tak jakby odbicia interferencyjne. Na innym panasoniku w innej części sklepu było to samo. facio z obsługi potwierdził kiepską jakość sygnału i stwierdził, że przy słabym sygnale takie interferencje występują we wszystkich plazmach panasonika. Stad moje pytanie: czy to jest faktycznie przypadlość Panasonika czy po prostu nie potrafią ich dobrze ustawić. Podłączyl mi później sygnał z BR i.... obraz był fantastyczny :). Stwierdził też, że Panasoniki są dużo mniej awaryjne od Samsungów a i serwis jest o wiele przychylniejszy dla klienta. Proszę o opinię z Waszej strony na ile facio miał rację. Jeszcze jedno na co zwróciłem uwagę to czerwony pasek reklamowy z białym adresem strony przesuwający się z prawej do lewej strony. Otóż literki były nieczytelne i rozmyte. Obok na LCD nie bylo czegoś takiego. Napis byl czytelny. Jak to wygląda w praktyce? Czy pływające napisy np. wiadomości tekstowych w programach info są czytelne??? Dzięki za odpowiedzi :)
 

zalesiu

New member
Witam
No więc i ja stałem się również posiadaczem tego TV (42").
Po odpaleniu TV cyfrowe kanały SD z kablówki grają naprawdę super. Szczerze powiem, że nie spodziewałem się, że będą aż tak ładne.
Filmy HD puszczane z kompa po prostu bomba, szczególnie Planeta Ziemia BBC. Kolory, dynamika obrazu powalające po prostu.
Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Co do słynnego bzyczenia/buczenia to faktycznie jest i u mnie. Nasila się przy jasnych scenach. Słyszalne jest jedynie wieczorem gdy cicho robi się w pokoju. Mi nie przeszkadza. TV oglądam z odległości ok 2m.

Dzisiaj załadowałem do TV moduł CAM (moja kablówka udostępnia moduły), wybrałem kraj Szwecja (w Polsce wg Panasonica nie ma TV DVB-C/T), ładnie wyszukało programy ale mam jeden problem.
Nie ma polskich znaków w EPG. Przeryłem całe menu, wszystko co możliwe poprzestawiałem i nic.
Może któryś z Was poradzi co zrobić.
pzdr
 
Do góry