Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

OSKAR1971

New member
rberka napisał:
Mam taki problemik na moim 42s10e. Nie mam anteny zwyklej , tylko satelitarna. Tuner sat. mam podpiety do AV2 (poprzez nagrywarke DVD). Zawsze gdy wlacze TV, to wyswietla mi kanaly z anteny zwyklej czyli szum poniewaz nie mam jej podpietej. Chcialbym aby zaraz po wlaczeniu domyslnie pokazywal kanal z AV2. W tej chwili po wlaczeniu Tv , musze jeszcze wcisnac klawisz INPUT na pilocie , aby wybrac AV2 i dopiero mam obraz. Czy wiecie jak ustawic TV tak aby zaraz po wlaczeniu pojawil sie obraz z AV2? PZDR

Włącz hotel mode i ustaw sobie co chcesz. Użyj wyszukiwarki.
 

gorylla

New member
Bez reklam
ellah napisał:
Czy ktoś ma jakiś sposób na pozbycie się rezonansu obudowy przy podbiciu basów?

Pozbycie się obudowy. Albo telewizora.

Nie było powiedziane, że sposób ma być mądry. A na głupie pytania nie ma mądrych odpowiedzi.

Chyba jest oczywiste, że jak przesterujesz basy to będzie coś charczało
(jak nie głośniki to obudowa) i na to raczej mądrego nie ma. Jedynym rozwiązaniem jest więc znaleznienie złotego środka w postaci odpowiedniebo zbalansowania wysterowania basów do natężenia dźwięku. Albo po prostu zakup kina tudzież zestawu stereo (+/- subwoofer).

Przy okazji jedno spostrzeżenie.
W sobotę byłem w MM w Białymstoku i muszę przyznać, że oferta plazm Panasonica zrobiła na mnie dużo lepsze wrażenie, niż przy ostatniej wizycie. Nie wiem czym jest to spowodowane, być może Panasonic w końcu zaczął dbać o właściwą ekspozycję swoich produktów. Nie dość, że poza s10 była praktycznie cała seria nowych plazm, to jeszcze wszystkie były podpięte pod dobry sygnał ( jakieś prezentacje HD). I w końcu wyglądało to naprawdę fajnie, bo przy ostatnie wizycie żal było na nie patrzeć. Najciekawsze jest to, że na jednej ze ścianek wisiał razem X10 z V10 i przy identycznym materiale czerń tych paneli była według mnie i syna na takim samym poziomie- zero różnicy. W pozostałych aspektach V10 był jednak trochę lepszy- ciut ostrzejszy, ładniejsze kolory, lepsze kontrasty, nasycenie, ogólna wyrazistość. Ale czerń- identyfik.

Na marginesie powiem, że Samsung LED B7000 zrobił na mnie duże wrażenie- fantastyczna czerń, piękne, żywe kolory, reprodukcja szczegółów, tylko ta cena...
 
Ostatnia edycja:

Snake73

New member
Panowie ( i Panie ) dzisiaj miałem w domu wizytę panów z serwisu, których wezwałem z związku z brzęczeniem/syczeniem telewizora przy wyświetlaniu jasnych scen i na miejscu stwierdzili że to jest usterka i tv został zabrany do serwisu. Ciekawe co w nim mogło nawalić bo przez pierwsze parę dni użytkowania był cichy jak myszka.
 

adam-ant

New member
Snake73 napisał:
Panowie ( i Panie ) dzisiaj miałem w domu wizytę panów z serwisu, których wezwałem z związku z brzęczeniem/syczeniem telewizora przy wyświetlaniu jasnych scen i na miejscu stwierdzili że to jest usterka i tv został zabrany do serwisu. Ciekawe co w nim mogło nawalić bo przez pierwsze parę dni użytkowania był cichy jak myszka.

Maseltov!!! I to mi się podoba, jak Panasonic zrobił dużą partię głośnego towaru i ktoś wylosuje taki brzęczący egzemplarz to go powinni wymienić. I tyle w temacie.
 

slawek0219

New member
Snake73 napisał:
Panowie ( i Panie ) dzisiaj miałem w domu wizytę panów z serwisu, których wezwałem z związku z brzęczeniem/syczeniem telewizora przy wyświetlaniu jasnych scen i na miejscu stwierdzili że to jest usterka i tv został zabrany do serwisu. Ciekawe co w nim mogło nawalić bo przez pierwsze parę dni użytkowania był cichy jak myszka.

mój też jest w serwisie, teraz czekam cierpliwie co goście wykombinują.
 

Sau

New member
hey hey

Witam, kupilem wlasnie 50'' panasa s10 - podłącze sprzęt pewnie na dniach jakoś i dam znać czy syczy i jak wygląda obraz:) Jestem pełen nadziei:)))
 

tobas

New member
[B napisał:
Snake73[/B]]Panowie ( i Panie ) dzisiaj miałem w domu wizytę panów z serwisu, których wezwałem z związku z brzęczeniem/syczeniem telewizora przy wyświetlaniu jasnych scen i na miejscu stwierdzili że to jest usterka i tv został zabrany do serwisu. Ciekawe co w nim mogło nawalić bo przez pierwsze parę dni użytkowania był cichy jak myszka.

slawek0219 napisał:
mój też jest w serwisie, teraz czekam cierpliwie co goście wykombinują.

Jak wasze "wyleczą" z brzęczenia to pewno wszyscy forumowicze ruszą do serwisu ;) Czekamy na info jak się zakończył temat reklamacji.
 

ellah

New member
gorylla napisał:
Pozbycie się obudowy. Albo telewizora.

Nie było powiedziane, że sposób ma być mądry. A na głupie pytania nie ma mądrych odpowiedzi.

Chyba jest oczywiste, że jak przesterujesz basy to będzie coś charczało
(jak nie głośniki to obudowa) i na to raczej mądrego nie ma. Jedynym rozwiązaniem jest więc znaleznienie złotego środka w postaci odpowiedniebo zbalansowania wysterowania basów do natężenia dźwięku. Albo po prostu zakup kina tudzież zestawu stereo (+/- subwoofer).

A toś mi dopiero z głupią odpowiedzią wypalił. Problem istnieje, i nie tylko ja go zgłaszałem na tym forum.

Przekopię cały wątek z X10, może tam to widziałem, a chodziła o jakąś śrubkę z tego co pamiętam.
 

timbot

New member
Bez reklam
dygresyjka: było mówione, że nie wszystkie brzęczą, więc może mam ten lepszy egzemplarz, lub gorszy słuch.....
natomist gdy kupiłem plazme LG PC51 dwa lata temu, to na tym forum to powstała identyczna dyskusja o brzęczeniu, aż nie wiem na ile stron......
Może tanie modele tak maja, może tanie modele kupuje wielu ludzi i się trafiają częściej tacy, którym przeszkadza ten dzwięk.......
 

gorylla

New member
Bez reklam
ellah napisał:
A toś mi dopiero z głupią odpowiedzią wypalił. Problem istnieje, i nie tylko ja go zgłaszałem na tym forum.

Przekopię cały wątek z X10, może tam to widziałem, a chodziła o jakąś śrubkę z tego co pamiętam.

Rzeczywiście, nie tylko ty. Ciekawe, że spośród tych wielu jakoś nikt nie rzucił ci się na pomoc.

Zamiast bawić się w szukanie jakichś śrubek i wkręcaniu i dokręcaniu ich Bóg wie gdzie (ciekawe co to będzie, jak przyjdzie ci kiedyś reklamować TV i serwis się dopatrzy, że jakieś śrubki są omknięte) lepiej po prostu wezwij serwis, bo jak rzeczywiście obudowa ci ostro brzęczy, to jest to według mnie podstawa do naprawy gwarancyjnej.
 

gagucia

New member
Właśnie kupiłam 42s10e po lekturze m.in tego wątku, bardzo przydatny nie zaprzeczę.

W tej chwili 42s10 e - czarny - kosztuje w topmarket.pl 2789 zł i sami sobie go odbierzemy bez nerwów że kurier przywiezie coś innego. Dorzucają kabel. Piszę że uchwyt za 50% ale te 50% to ściema - cena uchwytu podniesiona jest o te 50% w sklepie. Więc nie warto.
2 dni temu był dostępny 42s10es - srebrny za cenę 2575 zł i na tym kolorze bardziej mi zależało niestety nie zdążyłam :)

W tym sklepie ten TV mają od ręki - kredyt załatwiłam w 30 minut drogą telefoniczno - mailową.
Zarówno kino domowe jak i tv jezeli jest się z Warszawy to chyba najkorzystniejsza oferta. Ceny kina nie znalazłam niższej. Cena TV - różnice od 50 do 100 zł w poszczególnych sklepach ale jeszcze kurier i dopłaty.

To śmieszne że w euro on kosztuje jakieś 3400..na raty 0%. Nawet z ratami procentowymi wychodzi znacznie taniej. W sumie na TV i Kinie zaoszczędzić można ponad 1000 zł. Mam tylo nadzieję że nie będzie buczeć LOL:fool:

Bardzo potrzebne mi info o wymiarach kartonu tego tv, wiem, że gdzieś tu widziałam ale niestety wyszukiwarka nie znajduje. Może ktoś umie pomóc ??
 

Misiorvu

New member
Witam. rowneiż dzisiaj zakupiłem ten model w mixelectroniks za 2799 czarny. troche drogie mają ubezpieczenie dodatkowe do 5lat(560zł) ale skorzystałem z niego z obawy przed jakąś awarią w czasie 3-5lat uzytkowania.

Mam laickie pytanie. po co jest "gdniazdo CI" jaką karte tam można włożyć?

PS.co do rozmiaru kartonu to jest on troche wioększy od telewizora(czyli gdzieś 110x75x15 ale przeszukaj watek dla pewności
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
A jakie są podstawy do tego? Są jakieś normy odnośnie takiego hałasu !?! Powiedzieli ile decybeli TV musiałby przekroczyć, żeby reklamacja była uznana?
Bo co to za wytłumaczenie "poziom akceptowalny"? Akceptowalny dla kogo? Babci Kazi? Wujka Gienka? Czy Bolka i Lolka?
 

yaneq

New member
Bez reklam
Snake73 napisał:
Niestety w serwisie uznali że poziom hałasu generowany przez tv jest akceptowalny.

o matko. no to się postarali z odpowiedzią. a może dodali co tak konkretnie ten hałas generuje? btw. po 2 miesiącach użytkowania dla mnie bzyczenie jest w pełni akceptowalne. słyszę je kiedy chcę.
 

Snake73

New member
Niestety nic więcej na ten temat nie powiedzieli czyli zostaje rzecznik praw konsumenta czy coś w tym rodzaju ale chyba te brzęczenie aż tak mi nie przeszkadza ale jak będę się nudził to może coś jeszcze w tym kierunku będę próbował zrobić tym bardziej że na początku tv był niesłyszalny.
 
Do góry