Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

manat

New member
Witam!

Jestem zdecydowany na 42s10e ale mam pytanie. Jaki kolor matrycy miał Wasz 42s10e zaraz po wyciągnięciu z pudełka? Wczoraj byłem w sklepie ale powstrzymał mnie zielonkawy kolor matrycy (tak jak woda w bałtyku)! Sprzedawca mówił że wszystkie Panasoniki tak mają, a mój znajomy twierdzi że coś z tym TV jest nie tak. Czy jest możliwe aby matryca zciemniała po jakimś czasie użytkowania?
Bardzo proszę o odpowiedź
 

Krisu.

New member
Mam niestety takie samo wrazenie przy moim Tv.
po czytaniu opini na jego temat i grzebaniu w róznych forach wybór padł na niego.pisiadam N-ke podłaczoną kablem HDMI i niestety powiem szczerze ze spodziewałem sie czegoś wiecej.Jedynie programy nadawane w HD ( a i nie wszystkie ) daja zadowolenie....wrazenie ostrosci i gladkości...co do innych to byłem o wiele bardziej zadowolony z obrazu na moim starym Crt Sony...przy podłaczeniu do n-ki euro kablem obraz był miodzio.co do panasa to drgania przy jasnych nawet kolorach nie wspominaja o białych sa zauwazalne niestety. Nawet ogladajac dzisiaj TVn Hd rano było to bardzo widoczne a na konturach ubran niektórych prowadzacych była widoczna taka minimalna poswiata swietlna...jakby prowadzacy zaczał sie rozdwajać...dziwne to było....MOze mam coś nie tak z ustawieniami, moze trafiłem na jakis trefny egzemplarz???Powiedzcie czy jestem jakims odosobnionym przypadkiem z moimi doswiadczeniami???:eek:

Drogi Kolego powiem tak żadna plazma czy lcd NIE i jeszcze raz NIE dorówna jakością obrazu SD dobremu CTRowi .Co do migotania tys mom :grin::grin::grin: ale mi to loto
Gdyby był to telewizor za 15.000 tysięcy tu bym się wk.......ił
Radze dać na luz i cieszyć się tym co jest a źle nie jest

Tak dla rozlużnienia czym robie głośniej tym bardziej buczy dzwięk i nie jest to przydzwięk pracującej elektroniki mam 5 lat gwarancji więc za 3 lata wymienią na nowy :grin::grin::grin::grin:
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Witam!

Jestem zdecydowany na 42s10e ale mam pytanie. Jaki kolor matrycy miał Wasz 42s10e zaraz po wyciągnięciu z pudełka? Wczoraj byłem w sklepie ale powstrzymał mnie zielonkawy kolor matrycy (tak jak woda w bałtyku)! Sprzedawca mówił że wszystkie Panasoniki tak mają, a mój znajomy twierdzi że coś z tym TV jest nie tak. Czy jest możliwe aby matryca zciemniała po jakimś czasie użytkowania?
Bardzo proszę o odpowiedź

U mnie ciemno-siwy nie zielony i nie czarny nie spotkałem zielonego .Chyba że ze wstydu pozieleniał . ;););););)
 

Alienscum

New member
Hmm no w końcu zdecydowałem się na TV i czekam właśnie na p42s10e.
Powiedźcie mi proszę co powinienem sprawdzić w pierwszym momencie przy odbiorze telewizora żeby potem nie było rozpaczy.
Wiadomo, że przy kurierze rozpakowujemy karton i sprawdzamy czy telewizor nie jest fizycznie uszkodzony (zbita matryca, porysowany etc). A co potem, zanim się zacznę nim bawić już tak na serio?
Czy jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?
 

tzbik

New member
Hmm no w końcu zdecydowałem się na TV i czekam właśnie na p42s10e.
Powiedźcie mi proszę co powinienem sprawdzić w pierwszym momencie przy odbiorze telewizora żeby potem nie było rozpaczy.
Wiadomo, że przy kurierze rozpakowujemy karton i sprawdzamy czy telewizor nie jest fizycznie uszkodzony (zbita matryca, porysowany etc). A co potem, zanim się zacznę nim bawić już tak na serio?
Czy jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy nie brzęczy. Jednych to irytuje innym nie przeszkadza. Mój obecny brzęczy ale cicho, za to dwa pierwsze nieźle hałasowały. Potem warto "przelecieć" przez testowe plansze (czerwony, zielony, niebieski, biały, czarny) i przyglądnij się czy nie ma walniętych pikseli bo i w plaźmie się takie przytrafiają.
Regulacja to już w zależności od warunków mieszkaniowych i gustu.
 

Krisu.

New member
W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy nie brzęczy. Jednych to irytuje innym nie przeszkadza. Mój obecny brzęczy ale cicho, za to dwa pierwsze nieźle hałasowały. Potem warto "przelecieć" przez testowe plansze (czerwony, zielony, niebieski, biały, czarny) i przyglądnij się czy nie ma walniętych pikseli bo i w plaźmie się takie przytrafiają.
Regulacja to już w zależności od warunków mieszkaniowych i gustu.

Buczenie hmmm -17stpni telewizor zimny a my go włączamy
no raczej nie.
Karton oględziny zewnętrzne czy jest pilot i wsio za jakieś 3 godzinki reszta
-czy buczy
-czas pracy tv
-i pamiętamy do konca stycznia 5 lat gwarancji

-te plansze to sobie darowałem :grin::grin: to nie LCD
 

tzbik

New member
Buczenie hmmm -17stpni telewizor zimny a my go włączamy
no raczej nie.
Karton oględziny zewnętrzne czy jest pilot i wsio za jakieś 3 godzinki reszta
-czy buczy
-czas pracy tv
-i pamiętamy do konca stycznia 5 lat gwarancji

-te plansze to sobie darowałem :grin::grin: to nie LCD

Może i nie LCD ale w swoim drugim egzemplarzu miałem walnięty czerwony sub piksel w centralnej części ekranu. Nie podlega to gwarancji i wymianie więc poszedł do wymiany ze względu na buczenie.
 

Jacon2020

New member
Podziękowanie

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post tutaj.

W ciągu ostatnich 3 tygodni przeczytałem ten wątek w całości, niektóre jego regiony po kilka razy,
dla lepszego "zajarzenia".

Chciałem Wszystkim piszącym serdecznie podziękować, bo stałem się dzięki Wam posiadaczem TV-a,
o jaki mi chodziło.

Załapałem się na ostatnią (w okolicach weekendu) dostawę srebrnych 42-jek - nówka, zero godzin pracy
i włączeń, żadnych rys, peknięć ani przebarwień obudowy, żadnego syczenia/buczenia słyszalnego z przodu
w jakichkolwiek warunkach odbioru, lub brakujących pikseli nie stwierdzono :)

O obrazie nie ma co pisać - wiadomo, jaki jest :cool:

Gwarancję 5-letnią zarejestrowałem z marszu przez www, zakup oczywiście internetowy.

Zadowolenie Żony, że ten, w końcu kobylasty, kawał sprzętu tak znakomicie wpasował się
w nasz nieogromny pokój dzienny - bezcenne :D

Jeszcze raz dziękuję i Wszystkich komentatorów serdecznie pozdrawiam
 

langolier

New member
Witam!

Jestem zdecydowany na 42s10e ale mam pytanie. Jaki kolor matrycy miał Wasz 42s10e zaraz po wyciągnięciu z pudełka? Wczoraj byłem w sklepie ale powstrzymał mnie zielonkawy kolor matrycy (tak jak woda w bałtyku)! Sprzedawca mówił że wszystkie Panasoniki tak mają, a mój znajomy twierdzi że coś z tym TV jest nie tak. Czy jest możliwe aby matryca zciemniała po jakimś czasie użytkowania?
Bardzo proszę o odpowiedź
być może kolor matrycy jest wywołany mrozami. Jak tv trochę pojeździł z kurierem zanim trafił do Ciebie przy -11st.C to jeden Pan Bóg wie jaki ma wówczas kolor matrycy.
Ja bym go na razie nie włączał tylko potrzymał w ciepełku ze dwa dni i patrzył czy kolor matrycy wraca do normy czyli do ciemnoszarości.
 

Krisu.

New member
być może kolor matrycy jest wywołany mrozami. Jak tv trochę pojeździł z kurierem zanim trafił do Ciebie przy -11st.C to jeden Pan Bóg wie jaki ma wówczas kolor matrycy.
Ja bym go na razie nie włączał tylko potrzymał w ciepełku ze dwa dni i patrzył czy kolor matrycy wraca do normy czyli do ciemnoszarości.

Nooooooooooooo 2 dni to leciutka przesada 3-4 godzinki wyjęty z kartonika i wio kto wytrzyma 2 dni z nowym TV nie włączając go :p:p:p:p:p ale fakt zimnego bym nie włączył .
 

gorylla

New member
Bez reklam
Drogi Kolego powiem tak żadna plazma czy lcd NIE i jeszcze raz NIE dorówna jakością obrazu SD dobremu CTRowi .

Stanowczo się nie zgadzam.

Ja i kilku znajomych, których namówiłem na plazmy panasa (wersje s, x i v) są podobnie jak ja zdania, że obraz z plazmy jest lepszy od obrazu z CRT. Mam porównianie do swojego Triluxa (może nie najwyższa półka, chociaż na podzespołach Philipsa) oraz Panasonika Quintrix 100Hz- czyli bardzo dobry CRT i jestem pewien, że plazma daje lepszy obraz.
 

Krisu.

New member
Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post tutaj.

W ciągu ostatnich 3 tygodni przeczytałem ten wątek w całości, niektóre jego regiony po kilka razy,
dla lepszego "zajarzenia".

Chciałem Wszystkim piszącym serdecznie podziękować, bo stałem się dzięki Wam posiadaczem TV-a,
o jaki mi chodziło.

Załapałem się na ostatnią (w okolicach weekendu) dostawę srebrnych 42-jek - nówka, zero godzin pracy
i włączeń, żadnych rys, peknięć ani przebarwień obudowy, żadnego syczenia/buczenia słyszalnego z przodu
w jakichkolwiek warunkach odbioru, lub brakujących pikseli nie stwierdzono :)

O obrazie nie ma co pisać - wiadomo, jaki jest :cool:

Gwarancję 5-letnią zarejestrowałem z marszu przez www, zakup oczywiście internetowy.

Zadowolenie Żony, że ten, w końcu kobylasty, kawał sprzętu tak znakomicie wpasował się
w nasz nieogromny pokój dzienny - bezcenne :D

Jeszcze raz dziękuję i Wszystkich komentatorów serdecznie pozdrawiam


Powodzenia i pamiętaj o wygrzewaniu :):):):)
 

Krisu.

New member
Stanowczo się nie zgadzam.

Ja i kilku znajomych, których namówiłem na plazmy panasa (wersje s, x i v) są podobnie jak ja zdania, że obraz z plazmy jest lepszy od obrazu z CRT. Mam porównianie do swojego Triluxa (może nie najwyższa półka, chociaż na podzespołach Philipsa) oraz Panasonika Quintrix 100Hz- czyli bardzo dobry CRT i jestem pewien, że plazma daje lepszy obraz.

I tu bym polemizował analogowy sygnał SD w moim przypadku
na Sce i u Kolegi na Xie jest gorszy
Panas moim zdaniem nastawił się bardzie na tor HD a SD sobie odpuścił .
 

langolier

New member
Stanowczo się nie zgadzam.

Ja i kilku znajomych, których namówiłem na plazmy panasa (wersje s, x i v) są podobnie jak ja zdania, że obraz z plazmy jest lepszy od obrazu z CRT. Mam porównianie do swojego Triluxa (może nie najwyższa półka, chociaż na podzespołach Philipsa) oraz Panasonika Quintrix 100Hz- czyli bardzo dobry CRT i jestem pewien, że plazma daje lepszy obraz.
Wrażenie "lepszego obrazu w CRT" bierze się stąd, że w większości miały one STOSUNKOWO nieduży ekran (21"-29") i u mnie nawet na 8-letnim 29" Philipsie analogowy sygnał z STB (po SCART) wyglądał jak żyletka.
Ten sam obraz "rzucony" na 46" nie wygląda dobrze na plażmie ale nie wyglądałby dobrze nawet na tak dużym jak plazma CRT.
Zresztą człowiek się błyskawicznie przyzwyczaja do dobrego i tak jak "maleją" duże plazmy (teraz moja 46" zaczyna wyglądać po prostu... normalnie) tak samo dobry obraz cyfrowy na plaźmie tworzy poziom trudny do osiągnięcia analogiem....
Zresztą odtwarzanie DVD - jeszcze niedawno wydawałoby się - ideału jakości - przy obecnych parametrach tv wydaje się nieporozumieniem - obraz jest znacząco nieporównywalnie gorszy niż telewizji HD. A nie każdego stać na zamianę całej kolekcji posiadanych DVD na BD (zresztą chyba na razie nie jest to możliwe)...
 
Ostatnia edycja:

g41

New member
Zgadzam się, że obraz na S10 z SD jest lepszy niż na CRT - mam CRT 25" 100Hz serii machline - czyli kiedyś lepszejszy :D - z bardzo dobrym obrazem (nawiasem mówiąc ten CRT bzyczy na jasnych ekranach :D głośniej od plazmy).
Trzeba brać poprawkę na rozmiar ekranu. Na 25" nie widać tych błędów, szumów i zniekształceń obrazu co na 42".
Jestem zadowolony z obrazu SD i HD - mam TV cyfrową z UPC i analogową z UPC. Na cyfrowej zdecydowanie bardziej czysty obraz - bez szumów.
Ale na początku naczytałem się o skalowaniu SD na TV HD i miałem obawy przed kupnem - na szczęście jest OK.
 

slimak

New member
Bez reklam
Żeby przekonać się, że CRT ma dużo gorszy obraz przy tej samej przekątnej wystarczy włączyć w plazmach Panasonica obok siebie obraz i telegazetę (PAT).
 

bartolinio

New member
ooo i to jest bardzo dobry przykład slimak, jak się włączy telegazetę to nagle po lewej pomniejszony obraz SD (nawet taki którego nie daje się oglądać bo jest strasznie paskudny) staje się ostry jak brzytwa i piękny jak pupa niemowlaka :p
 
Do góry