Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slimak

New member
Bez reklam
2. Czy wchodząc do "Viera Tools" bez karty macie ikonkę "oglądanie filmu" oraz po włożeniu karty czy macie taki wybór nawet gdy nie ma filmu na karcie (lub brak jest katalogu "PRIVATE" )?

2) Tak, tak
3) Zobacz z tyłu na naklejkach czy przypadkiem Twój TV nie nazywa się TX-P50X10E lub TX-P50C10E.
 

Forest27

New member
czyli jednak coś nie tak z tym tv
też sie zastanawiałem czy nie jest to inny model, jednak instrukcje naklejki itd świadczą wszystkie że to jest S
U- wykluczam bo tam jest mniejsza ilość wyjść (ja mam np. 3 HDMI)
natomiast C lub X - ktoś musiał by wymienić całe bebechy w środku i matryce pozostawiając obudowę z naklejkami

bo za tym czy X oraz C mają też firmware 1.215? sprawdzałem w menu normalnym i serwisowym, po za tym nawet jak by ktoś coś pokombinował to przy próbie aktualizacji raczej tv by sie połapał ze jest niewłaściwy i nie pisał że już mam najnowszy soft (czyli ten sam), a on nie był przeznaczony do niższych modeli tylko od S wzwyż.

Mam dodatkowe pytania:
- czy jest możliwość wyłączenia czytania filmów w menu serwisowym? (po sprawdzeniu okazało sie ze dostałem tv który był włączany 4 razy i miał przepracowane 14 godzin)
- po czym można jeszcze sprawdzić czy to jest S10?
- czy też macie wewnątrz tv patrząc od tyłu z góry przez 2 z prawej kwadratowy otwór wentylacyjny (tuż pod nim) naklejkę. Mam na niej
OCT 2009 TX-P50X10Y
MD-50GH12ME1
Ve: 124,4 V Vsus: 194,3 V

napięcia wpisane długopisem
(troszke mnie to martwi jednak nie wykluczam ze w kilku modelach stosuje się te same części, a tym bardziej mogą być stosowane podobne naklejki do oznaczeń napięcia).

No i oczywiście, czekam odpowiedzi na pozostałe pytania zadane wcześniej
 

slimak

New member
Bez reklam
- po czym można jeszcze sprawdzić czy to jest S10?

Zobacz jak wyglądają piksele.
W S piksel jest kwadratowy
pixele.png







w X jest większy i wyraźnie prostokątny.
 
Ostatnia edycja:

Forest27

New member
trudno to kreślić nie mając porównania
dopiero przez szkło powiększające cokolwiek widać
one miały by być prostokątne (dłuższy bok w pionie czy w poziomie)?
szerokość jest łatwiej określić przez te kolory ale w pionie nie jestem pewien
czy każdy z kolorów w pikselu ma po dwie elektrody w kształcie X ?

zaczynam sie coraz bardziej martwić (te oznaczenie na matrycy i funkcje jak w X)
 

lisqu

New member
Witam wszystkich. Niedawno poniekąd dzięki waszym opiniom na temat Panasonica S10E stałem się jego szczęśliwym właścicielem :) Niestety gdy dotarł on do mnie za pierwszym razem miał małą wadę fabryczną, w szybie frontowej od wewnętrznej strony był mały odprysk i 3 małe ryski coprawda było to widoczne dopiero z 30cm jednak zdecydowałem się go wymienić. Drugi telewizor nie ma tej wady jednak martwi mnie coś innego. Od czasu do czasu (mniej więcej raz na 2h) telewizor dziwnie "cyka/strzela" dodam że dzieje się to tylko kiedy jest wyłączony (standby) i wydaje mi się, że troche bardziej słychać słynne już buczenie elektroniki. Jak myślicie jest się czym przejmować?
 

Forest27

New member
dzięki slimak za chęć pomocy
nie wytrzymałem i pojechałem porównać modele w sklepie
teraz jestem już pewny żę mam X
ktoś zrobił niezły przekręt z podmianą tylnej obudowy oraz naklejek (całej reszty z dokumentacją też)
jestem po telefonicznej rozmowie ze sprzedawcą (niestety kupowałem przez net) obiecał jutro rano sprawę wyjaśnić i wymienić tv na właściwy, oczywiście na jego koszt (zarzekał sie ze szło to prosto z hurtowni i nie przechodził osobiście przez niego).
Jeżeli jutro tego nie załatwię składam zawiadomienie,
zresztą o gościu mam już zebranych wystarczająco dużo danych żeby go samemu w razie czego znaleść (mam na szczęście odpowiednie możliwości)

Jeszcze raz dziękuje za pomoc
 

Krisu.

New member
dzięki slimak za chęć pomocy
nie wytrzymałem i pojechałem porównać modele w sklepie
teraz jestem już pewny żę mam X
ktoś zrobił niezły przekręt z podmianą tylnej obudowy oraz naklejek (całej reszty z dokumentacją też)
jestem po telefonicznej rozmowie ze sprzedawcą (niestety kupowałem przez net) obiecał jutro rano sprawę wyjaśnić i wymienić tv na właściwy, oczywiście na jego koszt (zarzekał sie ze szło to prosto z hurtowni i nie przechodził osobiście przez niego).
Jeżeli jutro tego nie załatwię składam zawiadomienie,
zresztą o gościu mam już zebranych wystarczająco dużo danych żeby go samemu w razie czego znaleść (mam na szczęście odpowiednie możliwości)

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Napis gdzie kupiłeś ten TV.
Powinno się piętnować takie sklepy. :razz::razz::razz:
 

slimak

New member
Bez reklam
Napis gdzie kupiłeś ten TV.
Powinno się piętnować takie sklepy. :razz::razz::razz:

Oprogramowanie FW1215 świadczy raczej, że to pomyłka w fabryce. Egzemplarz został cofnięty z powodu usterki z linii produkcyjnej. A po ręcznej naprawie założyli nie ten tył, wgrali przez złącze systemowe najnowsze fw i dali papiery S10.
 
Ostatnia edycja:

Forest27

New member
no faktycznie dziwna sprawa z tym softem oraz ze tv nie wykrył ze jest niewłaściwy, tylko pisał ze mam juz najnowszy,
choć z drugiej strony nie takich magików w tym kraju można spotkać,
niech sobie to sobie między sobą wyjaśniają sprzedawcy, producent itd
ja dostałem nie ten produkt co chciałem, a chce dostać to co zamówiłem, nawet 10 dni nie minęło i mam go prawo zwrócić bez podania przyczyny, a przecież jest niezgodność ze specyfikacją więc mogę go wymienić nawet za pół roku

PS
nie chce teraz podawać nazwy, zobaczymy jak sie sprzedawca zachowa, bo jak widać nie można wykluczyć w tej chwili pomyłki, choć oczywiście jest duże prawdopodobieństwo przekrętu.
 
Ostatnia edycja:

Ostry1

New member
witam
ja mam TX-P50X10Y i mam wersję softu 1215-10000 i mam wyjście optyczne (jak zdjęcie w S), może 42" nie mają optycznego albo te z literką E na końcu
 

Forest27

New member
dokładnie mam wyjście optyczne i jak pytałem x też mają soft 1215
jednak jestem przekonany że to wersja x
matryca jej wygląd i oznaczenie, przód obudowy ciemniejszy pasek niż w S który jest jasno srebrny, brak możliwości wyświetlania filmów z karty, częstotliwość 50 lub 100 Hz
Po prostu mam idealnego X, jedynie naklejki, tabliczki się nie zgadzają, opakowanie z instrukcjami itd. Sam telewizor gdyby nie tylna obudowa i naklejki to X
 

slimak

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że P50X10Y z DVB-T ma też fw1.215.
W takiej sytuacji przekręt staje się bardzo prosty do zrobienia. Wystarczy zamienić naklejki z tyłu tv i kartony. :-(

Zobacz jeszcze w menu serwisowym w 42S10 jest -> OPTION -> PANEL-TYPE ->42FHD.
 
gwarancja 5 lat...

dokładnie mam wyjście optyczne i jak pytałem x też mają soft 1215
jednak jestem przekonany że to wersja x
matryca jej wygląd i oznaczenie, przód obudowy ciemniejszy pasek niż w S który jest jasno srebrny, brak możliwości wyświetlania filmów z karty, częstotliwość 50 lub 100 Hz
Po prostu mam idealnego X, jedynie naklejki, tabliczki się nie zgadzają, opakowanie z instrukcjami itd. Sam telewizor gdyby nie tylna obudowa i naklejki to X
próbowałeś może przedłużyć gwarancję?, bo tam trzeba wpisać numer, i model...
a soft 1215 jest też w serii g.
 

Forest27

New member
u mnie jest OPTION -> PANEL-TYPE ->50HD
podmienić łatwo i na pierwszy rzut oka praktycznie nie do rozróżnienia
do tego jeszcze te nr softu wiem ze ten sam jest do S, U, G
ale żeby x też go miały? chyba zbieżność numerów, choć kto wie jeżeli go tv nie rozpoznał jako błędny
Rejestrować próbowałem, nr nie przyjął (brak w bazie) choć jeżeli mam podmieniony tył to nie ma to znaczenia i mógł go przyjąć, to akurat dziwne nie jest sporo osób ma problemy z rejestracją bo jest poślizg w bazie, a ja mam nowy tv. Jednak nie zmienia to faktu ze i tak z gwarancji bym miał nici, przecież serwisant przy pierwszej wizycie by sie połapał ze to x i by go nie naprawił, przecież miał być s.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nieważne, jaki masz TV, ważniejsze jest to, że nie masz tego, który chciałeś kupić i za który zapłaciłeś. Ja bym zrobił ostry raban, nie wykluczając KILL'EM ALL! ;)
 

Forest27

New member
no i tu gorylla masz całkowitą racje, szkoda naszej dyskusji bo pewnym jest ze to nie jest S który chciałem kupić i za który zapłaciłem.
Jednak oprócz zwykłej pomyłki którą łatwo było by wychwycić (jeżeli dostał bym zwykłego X) pozostaje fakt, że przeciętny kupujący pewnie by sie nie połapał i nie dość że miał by produkt z niższej półki to stracił by gwarancje.
Wydaje mi się ze na chwilę obecną większe prawdopodobieństwo jest jednak w perfidnym oszustwie i naciąganiu ludzi, kto wie ilu jeszcze ogląda swoje telewizory z przeświadczeniem ze ma wyższy model.
Oczywiście pomyłka nadal wchodzi w rachubę i ktoś myśląc ze ma x ogląda teraz moją S, tylko czy doświadczony monter mógł by popełnić nieświadomie taką pomyłkę? To nie tylko naprawa i założenie tylkej obudowy z innego tv, przeciez z przodu naklejki też nie są z tego modelu, a obudowa ma inny pasek i osoba która sie tym zajmuje powinna to od razu wychwycić gdy sie jeden tv różni od pozostałych które właśnie okleja (w końcu lepi te nalepki przy tym pasku).
Pozostaje poczekać jak zachowa sie sprzedawca, bo jako pośrednik nie musi być winny oszustwa, choć w tej chwili odpowiedzialność spada na niego.
PS
kwestia kartonu też budzi wątpliwości bo numery seryjne sa na nim nieczytelne. Zresztą jak pisałem wcześniej tv miał już wyświecone 14 godzin w momencie dostawy i kilka włączeń.
 
Do góry