Panasonic seria PV80 i PV8

hazbi

New member
Ja gram na konsoli i żadnego migotania nie widzę. Green ghostingu jak dla mnie praktycznie nie ma, podczas gry nic takiego nie widziałem, bo gram a nie wpatruję się i szukam do czego się przyczepić (tak bym się czepiał do każdego błędnego detalu gry spartolonego przez programistów). Mój brat i kuzyn też gg nie zauważył, podczas gry. Na filmach to bardzo rzadko, a jeśli się pojawia to tylko na słabych Divixach, na BR jeszcze nie widziałem. Powidoki zostają czasem ale są krótkotrwałe i nie przeszkadzają w oglądaniu. Widać je tylko na czarnej planszy. No ale my nie należymy do wyszukiwaczy problemów, tylko się cieszymy zajefajnym obrazem:D
Buria jak masz możliwość dozbieraj do 50x10 :D, teraz sam myślę czy nie zmieniać na 50".
 

Bartos81

Member
Bez reklam
co do migotania to jest to najbardziej uzależnione od jakości materiału filmowego, na kanałach SD słabej jakości widać migotanie, na hd prawie w ogóle nie ma a na kanałach sportowych jeszcze nigdy nie widziałem.
 

nom73

New member
hazbi napisał:
Green ghostingu jak dla mnie praktycznie nie ma

Ten efekt zależy od indywidualnych cech patrzącego i wynika z różnego czasu zaniku świecenia luminoforu dla poszczególnych barw (dla zielonego ten czas jest najdłuższy a oko z kolei najbardziej wrażliwe) . :)
 

Buria

New member
MTK napisał:
Niedawno kupiłem TH-37PV80
Szybko zauważyłem że przy szybszych scenach szczególnie grając na xbox'ie
obraz przeskakuje.
Najlepiej widać to gdy rozgląda się dookoła scenerii.
Przy LCD'ku było smużenie a teraz zamiast tego obraz nie jest płynny i


Ponawiam prośbę o skomentowanie tego o czym pisze MTK, bo sam rozważam zakup tej plazmy (tyle, że 42 cale; co zresztą zaznaczyłem wyżej).
Najlepiej by było gdyby wypowiedzieli się ludzie, którzy grają dosyć często (interesuje mnie ps3) i mogą coś więcej na ten temat napisać - jak wyglądają gry na tym tv? Jak zachowuje się 42PV80 podczas dynamicznych, szybkich sekwencji?

Jestem jeszcze w trakcie czytania tego wątku, ale łyknąć ok 600 stron to nie taka łatwa sprawa ;)
 

ejdzent

New member
Jako że nasz 37pv80 już trochę się nawygrzewał, postanowiłem ustawić kolory na te proponowane już wcześniej w temacie dla 42 z zagranicznego serwisu. Sygnał jest z CP dekoder Samsunga połączony przez SCART. I o ile same kolory stały się żywsze to wyszło na wierzch straszne ziarno... Normalne to to, że wychodzą tak mocno wady sygnału? W jaki sposób najlepiej osiągnąć kompromis pomiędzy jakością i ostrością obrazu a odwzorowaniem barw?
 

Pawel70

New member
Jaki sygnał wykorzystujesz przy połaczeniu SCART ?Compozyt czy RGB ?
Ziarno moze być objawem kiepskiego ekranowania a więc niksiej jakości kabla.
Reasumując.Ustaw sygnał na RGB i wymień kabel na jakiś dobrej jakości.
 

ejdzent

New member
Ustawione jest na 'compozyt + RGB'. Kabel od początku ten sam 21-pinowy. Takim samym podłączone jest DVD i nie ma żadnych problemów. Dziwi mnie jednak to, że to ziarno wyszło PO korekcji kolorów, wcześniej obraz był zdecydowanie gładszy.
 

Pawel70

New member
Dziwne jest że korekta kolorów ma wpływ na "ziarnistość" obrazu.Zjedź kolorami do zera i zobacz czy na czarno-białym obrazie też to widać.
Może cos innego jeszcze zmianiłeś ?Ostrość czy parametr P-NR ?
 

Yahoou77

Member
ejdzent napisał:
Jako że nasz 37pv80 już trochę się nawygrzewał, postanowiłem ustawić kolory na te proponowane już wcześniej w temacie dla 42 z zagranicznego serwisu. Sygnał jest z CP dekoder Samsunga połączony przez SCART. I o ile same kolory stały się żywsze to wyszło na wierzch straszne ziarno... Normalne to to, że wychodzą tak mocno wady sygnału? W jaki sposób najlepiej osiągnąć kompromis pomiędzy jakością i ostrością obrazu a odwzorowaniem barw?

CP ogólnie ma syfiasty sygnał. Ja ma C+ i dekoder PVR HD i przez HDMI obraz na kanałach SD jest bardzo czysty i ostry. Ostrość mam ustawioną na prawie MAX (jeden przeskok od prawej) i PNR wyłączone całkowicie. Na kanałach HD to już wogóle nie mao czym mówić - BAJKA.
 

raito

New member
Witam, jak pisalem juz w innym watku zakupilem tv panasonic 37pv80. Bedzie on glownie uzywany do gier na ps3, wii oraz oczywiscie filmow na bluray oraz dvd. Kablowka sporadycznie lub wcale. Czy to byl dobry wybor Waszym zdaniem ? Czy jednak istnieje duzy ryzyko powidokow przy takim wykorzystaniu tv ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jak znalazł przykład, przy którym zazwyczaj użytkownicy forum zalecają kupno lcd ;)

Moim zdaniem tymczasowe powidoki będziesz dostrzegał, ale raczej powinno się obyć bez powidoków stałych. Wszystko może zależeć od tego jak zróżnicowany będzie materiał, który otrzyma telewizor. Jeśli hudy czy inne elementy stałe obrazu będą występować w różnych miejscach (różne gry) oraz nie będzie przykładowo takiej sytuacji, że zawsze będą czarne pasy góra/dół (jak przy filmie dvd), to nie powinieneś mieć dużych zmartwień. Zawsze możesz od czasu do czasu skorzystać z rozwiązania typu Pionner Plasma Panel Repair - właściwie to z miejsca proponuję Ci przygotowanie takiej płytki.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
istnieje duże ryzyko.
Wystarczy że zapomnisz się podczas grania , co jest bardzo możliwe.
 

hazbi

New member
Też się tego bałem na początku i wyszukiwałem każdej zmiany na czarnym obrazie. Jak coś było włączałem śnieżenie (pusty kanał) i zostawiałem na tyle aż znikło. Nawet Zoom zmieniałem żeby śnieżyło różnej wielkości śniegiem;P Teraz nawet nie zwracam uwagi jak po 6sciu godzinach oglądania filmów zostaje biały pas w poprzek ekranu od wyświetlanych filmów. Po prostu włączam sobie później jakąś grę na PS3 i gram (nie ma żadnych różnic w obrazie pomiędzy wypaloną jaśniejszą, a ciemniejszą matrycą). Po jakimś tam czasie (nie wiem po jakim nie sprawdzam po prostu gram aż mi się nie znudzi) matryca jest jednolitej czarnej barwy:)
Pewnie jakbym siedział z lupą w tv zamiast grać/oglądać to bym może się i czepiał, ale to TV jest dla mnie a nie ja dla niego;)
Na początku zawsze się bardziej zwraca uwagę na nową rzecz. TV używam tylko do gier i filmów (BR, DVD, Divx).
 

vib

New member
najwazniejsze to sie nie przejmowac powidokami i miec je gleboko w powazaniu - szkoda nerwow :p

na samym poczatku zwracalem na nie uwage - poki sie nie przekonalem, ze wystarczy pare minut zmiany obrazu (np. z gry na film, albo z filmu z pasami na full ekran, albo statycznego obrazu komputera na cos "ruszajacego sie" ) i wszystko wraca do normy

generalnie najszczesliwsi posiadacze plazm to tacy, ktorzy nie interesuja sie technika(i m.in. nie czytaja tego forum :p) - po prostu kupili sobie odbiornik tv, podlaczyli i go uzywaja - nie wiedza co to powidoki, greenghosting, docieranie itp. itd. - i od lat sa zadowoleni ze swoich plazm
 

mielonek

New member
Czy ja źle widzę?

Ostatnio oglądałem na Discovery Channel (SD, Multimedia) program mojego ulubionego survivalowca: siedział sobie w jaskini czarnej jak sumienie faszysty i jedynym źródłem światła była mała zapalona pochodnia która był sobie sklecił. I muszę ze smutkiem i niepokojem stwierdzić, że ciemność jaskini w ogóle nie była czarna tylko jakby "podświetlona'. Poziom jaskrawości mam ustawiony jakoś tak na 1/3, podobnie kontrastu. Najdziwniejsze jest to, że czarne elementy obrazu jak włosy czy spodnie
w jasnych scenach są jak najbardziej prawidłowo czarne:hmm: Podobnie rzecz wygląda przy obrazach z dvd (podpiętego przez HDMI): w ciemnych scenach tło jest jakby naświetlone, w jasnych scenach czarne elementy obrazu są...czarne. Help:confused:
 

Bartos81

Member
Bez reklam
to normalne że na kanałach SD jakość obrazu jak i samej czerni bedzie gorsza w porównaniu do HD
dodatkowo kontrastujace obrazu jak czarne tło i jasne jaskrawe elementy powoduja że oko lepiej spostrzega czerń na tle kontrastu
 

raito

New member
Dziekuje, za udzielone komentarze :) Jak widac hazbi ma taka sama sytuacje chyba co i ja i radzi sobie :) Nie bede szalal na poczatku z parametrami i powinno byc ok, bo staram sie roznicowac to co puszczam :) A jesli nawet zostane na dluzej przy jakiejs grze to ogladam wiele filmow wiec to tez powinno pomoc :) Ale najwazniejsze jest chyba to, ze z obrazu jestem bardzo zadowolony :) Z ps3 jest bajeczny :) Po 10 jeszcze zakupie komponent do wii i zobaczymy jak ta konsolka sie bedzie sprawowala :) Jestem jednak dobrej mysli :) Na koniec jeszcze moge dodac, ze tv zakupilem za 1463,77 - wiec za taka lub podobna cene to bym chyba na zadnym lcd nie mial podobnej jakosci obrazu :) Tutaj juz chyba nawet KIKI przyzna mi racje ? :)
 

Wiśl@k

New member
Nie znalazłem odpowiedniego wątku dlatego to pytanie zadaję tutaj: Czym różnią się te dwa modele między sobą PANASONIC TH-42PX80 a PANASONIC TH-42PV80 na jednej stronie było napisane, że to jest ten sam model czy to prawda ? Nie wiecie za co dokłada się te kilka stówek za PV80, że jest droższy ???
 
Do góry