Panasonic seria PV80 i PV8

LukeSky

Member
Bez reklam
and2000 napisał:
Na pewno ustawiłeś właściwe urządzenie w konfiguracji podstawowej? Ja mam model 555 (to praktycznie to samo) i akcja "oglądanie TV" włącza Panasa bez problemu. Co prawda regulacja głośności działała "podwójnie"- jest w opcjach możliwość zaznaczenia "pilot działa zbyt mocno" (czy jakoś tak)- i jest OK

Faktycznie, na 2x volume nawet nie zwróciłem uwagi. Wyłączanie działa mi poprawnie, niestety nie mogę załączyć TV.

Co dziwne, nie mogę nawet skorzystać z guzika power wchodzą bezpośrednio na urządzenie. Jakie masz ustawienia dla tego TV? Czasy itp.

Aktualizacja:
OK! Zrobiłem to. Pomógł link na avsforum, konieczne w moim przypadku było stworzenie nowej komendy z nauką trybem RAW dla włączenia. Potem podmiana w ustawieniach i śmiga teraz cacy. Ale co się namęczyłem z tym to moje.
 
Ostatnia edycja:

prezes567

New member
nashaden napisał:
Nie siej prezes, proszę, zamętu w głowach jeszcze-się-namyślających-nad-zakupem, tylko skorzystaj z opcji -szukaj-. Temat był odgrzewany jak stare kotlety już chyba z 5 razy w tym wątku i wielu innych i śmierdzi mi raczej podkładaniem świni niż faktycznym zatroskaniem. Problem "pobierania" mocy podczas trybu czuwania został już dawno rozwiązany, a raczej rozwiany...

To zamiast mnie "pouczać " może odpowiesz na moje pytanie?? Czy to takie trudne ?
 

prezes567

New member
nashaden napisał:
Nie siej prezes, proszę, zamętu w głowach jeszcze-się-namyślających-nad-zakupem, tylko skorzystaj z opcji -szukaj-. Temat był odgrzewany jak stare kotlety już chyba z 5 razy w tym wątku i wielu innych i śmierdzi mi raczej podkładaniem świni niż faktycznym zatroskaniem. Problem "pobierania" mocy podczas trybu czuwania został już dawno rozwiązany, a raczej rozwiany...


Sorry za kłopot już wszytko znalazlem
 

natash

New member
Jak można podłączyć PY8 lub PY80 do amplitunera. Na stronie Panasonica nie widzę nic o jakimś wejściu coaxial albo czymś podobnym...
 

klaklanbej

New member
DVD S511 czy DVD S53 ???

Witam,

mam pytanko. Posiadam od miesiąca TH-42PV80 :grin: i zamierzam kupić do niego DVD Panasonica. Nie wiem natomiast czy model S511 będzie wystarczający, czy lepiej do tego TV kupić S53? Ten pierwszy nie ma z tego co się orientuję skalowania do 1080p tylko do 1080i. Nie znam się na tych wszystkich formatach, więc prosze o informację czy przy rozdzielczośc tego TV będzie to jakaś różnica jeżeli wybiorę droższego S53 czy wystarczy w zupełności S511...

Z góry dzięki za pomoc!!!
 

jaroslawp

New member
TV i tak przeskaluje oba sygnały 1080 "w dół", do 768.
Oglądałem dużo filmów DVD z S511 na tv PV70. I najlepiej wygląda ustawione skalowanie 720p.
 

panchoo

New member
Potwierdzam - mój PV80 najładniej świeci gdy z DVD Onkyo dostaje sygnał 720p

natash napisał:
Jak można podłączyć PY8 lub PY80 do amplitunera. Na stronie Panasonica nie widzę nic o jakimś wejściu coaxial albo czymś podobnym...
Dzwięk z TV masz na wyjściu analog audio - czyli do ampli kabelkiem 2xChinch.
Zresztą nie widzę sensu innego wyjścia audio w TV - no chyba że w modelu PX z cyfrowym tunerem - ale to temat na inną dyskusję.

pzdr
 

natash

New member
"Zresztą nie widzę sensu innego wyjścia audio w TV - no chyba że w modelu PX z cyfrowym tunerem - ale to temat na inną dyskusję."

Nie rozumiem możesz mi na PW albo tu wyjaśnić sprawę?
 

prezes567

New member
nashaden napisał:
A widzisz... już miałem wkleić link do tego watku aby rozwiać Twoje wątpliwości, ale widzę, że sam znalazłeś...

A czy orientujesz sie czy pomiar moim urządzeniem poboru mocy podczas oglądania TV da wiarygodne odczyty? czy wynik będzie zawsze zawyżony o ok 40 W mocy biernej którą pokazuje po włożeniu wtyczki do gniazdka? szukałem na forum ale odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem więc jeżeli sie na tym troche znasz to proszę o odpowiedz.
 

nashaden

New member
prezes567 napisał:
A czy orientujesz sie czy pomiar moim urządzeniem poboru mocy podczas oglądania TV da wiarygodne odczyty? czy wynik będzie zawsze zawyżony o ok 40 W mocy biernej którą pokazuje po włożeniu wtyczki do gniazdka? szukałem na forum ale odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem więc jeżeli sie na tym troche znasz to proszę o odpowiedz.
Jeśli wątki związane z tym problemem nic na ten temat nie mówią, to i ja nic nie powiem. bo to nie moja dziedzina i nie chcę siać zamętu. O tego typu kwestie trzeba by było zapytać na forum dla elektroników.
 

comag

New member
Fabryczne ustawienia TH-42PX80 gdyby ktoś potrzebował:


......................AV HDMI
Farbton Kühl
R-Cut (Red Cutoff) 80 80
G-Cut (Green Cutoff) 80 80
B-Cut (Blue Cutoff) 80 80
R-Drv (Red Drive) E9 F3
G-Drv (Green Drive) FC FC
B-Drv (Blue Drive) F3 F0
All-Cut (All Cutoff) 80 80
All-Drv (All Drive) FC FC

Farbton Normal
R-Cut (Red Cutoff) 80 80
G-Cut (Green Cutoff) 80 80
B-Cut (Blue Cutoff) 80 80
R-Drv (Red Drive) E7 F1
G-Drv (Green Drive) FC FC
B-Drv (Blue Drive) D5 D0
All-Cut (All Cutoff) 80 80
All-Drv (All Drive) FC FC

Farbton Warm
R-Cut (Red Cutoff) 80 80
G-Cut (Green Cutoff) 80 80
B-Cut (Blue Cutoff) 80 80
R-Drv (Red Drive) FA FC
G-Drv (Green Drive) FC F4
B-Drv (Blue Drive) A1 A1
All-Cut (All Cutoff) 80 80
All-Drv (All Drive) FC FC



Wciskając klawisz na pilocie " text " wyskakuje teletekst teraz 2 x menue i mamy do wyboru podglad obrazu po lewej stronie i po prawej teletekstu .


W menu serwisowym można ustawić takie ustawienia na własną odpowiedzialność i zobaczyć jakie efekty , zaznaczam że ingerencja w menu serwisowe może skutkować utratą gwarancji !!! :

kolor czerwony zmiana parametrów

R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 82 (Green Cutoff)
B-Cut 7D (Blue Cutoff)
R-Drv FF(Red Drive)
G-Drv F4 (Green Drive)
B-Drv B8 (Blue Drive)
All-Cut 82 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)


lub Kino

cool
R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 72 (Green Cutoff)
B-Cut 76 (Blue Cutoff)
R-Drv FC (Red Drive)
G-Drv F6 (Green Drive)
B-Drv D2 (Blue Drive)
All-Cut 80 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)

normal
R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 72 (Green Cutoff)
B-Cut 72 (Blue Cutoff)
R-Drv FC (Red Drive)
G-Drv F8 (Green Drive)
B-Drv C0 (Blue Drive)
All-Cut 80 (All Cutoff)
All-Drv FC (All Drive)
 
Ostatnia edycja:

gniechus

New member
Obiecalem komentarz odnosnie mojej plazmy PV80, najwyzszy czas!

Uzytkuje ten TV od poczatku swiat. Sprawuje sie znakomicie. Ktos napisal, zeby siegnac po rozum pakujac do pokoju 15m^2 ten TV. Moj pokoj ma 16 m^2, ogladam TV z 3,5-4m. Szanownego kolege zapraszam serdecznie na przejazdzke na kierownicy w Grid`a podpietego przez PC do TV przy pomocy HDMI - z 3 metrow. Nawet moja babcia, ktora przejsciowo byla na swieta, byla pod wrazeniem :D 3/4 czasu ogladam filmy divx - znakomity obraz. DVD - bajka. Czasami na zwyklej antenie - jest OK. Bardzo czesto podlaczam TV do kompa - obraz rewelacja.

Ale staram sie byc obiektywny - wydaje mi sie, ze czern w tym TV nie jest taka super-rewelacyjna. Jest lepiej niz na LCD (troszeczke lepiej niz na monitorze Iiyamy, ktory obok stoi). Chociaz narazie lece na trybie ECO, moze dlatego. 3, moze 4 razy na podwyzszonych basach i tonach wysokich uslyszalem trzeszczenie (chodzi chyba o te srobki, ktorych nasi poludniowi sasiedzi nie dokrecili)). Gdy powrocilem do standardowych ustawien dzwieku - wszystko jest ok. Wiecej wad, poza kurzaca sie podstawka, nie pamietam :D

OGOLNIE: jak za 2170zl wydaje mi sie, ze mam super TV. CENA/JAKOSC chyba w tym przypadku na maks!

Przy okazji chce poruszyc jeden watek: otoz wspomnialem, ze bardzo czesto podlaczam TV do kompa. Niestety za pozno przeczytalem, ze nalezy z kontaktu odlaczac TV przy podlaczaniu do kompa przez HDMI. Tzn, lacze HDMI jest jak narazie wporzo, natomiast szlak jasny trafil lacze VGA. Chodzi o PC. Laczylem na przemian 4 rozne kompy, nawet po kilka razy dziennie, ktoregos dnia nagle nie bylo obrazu pod zadnym komputerem oprocz jednego (to bylo na prawde dziwne!!!). Kilka dni pozniej szlak trafil obraz rowniez z tego ostatniego laptopa. Nie doczytalem sie na tym forum, aby przy polaczeniach VGA rowniez odlaczac TV od pradu. Czy tak nalezy robic? (tylko bez odpowiedzi, ze na pewno tak nie zaszkodzi, bo to jasne...) Ewidentnie cos mi sie stalo z wejsciem VGA, walnalem formata na moim laptopie, zmienilem kabel - dalej nie ma obrazu... Chyba trzeba bedzie skorzystac z gwarancji...

Podsumowujac: czy przy polaczeniach VGA trzeba odlaczac TV od pradu? Czy komputer tez? I drugie pytanie: czy przy polaczaniach HDMI trzeba odlaczac z pradu rowniez komputer? Czy wystarczy jak sam tv odlacze? I jeszcze jedno odnosnie rozdzielczosci pod HDMI. Gdy podlaczam pod kompa DVI-HDMI, TV wykrywa mi automatycznie 720p. Obraz jednak jest troche przyciety, zarowno w pionie jak i w poziomie. Tez tak macie? Dziwne, ze jaka bym rozdzielczosc nie wybral, to obraz zawsze pod HDMI jest przyciety! Pod VGA - nigdy nie byl.

Tego powyzej nie sklasyfikowalem jako wady TV, poniewaz to chyba raczej moja wina...

Za wszystkie sugestie z gory dziekuje!
 
Ostatnia edycja:

xmenago

New member
Jeśli ktoś ma chrapkę na ten model Panasonica to tak jak kolega wyżej napisał jest promocja w MadiaExpert. 42PV8 za 1688PLN!. A ja dziś zakupiłem u nich 42PV80 za 1998PLN czyli cena rewelacja.
TV nowiuśki prosto z magazynu. Właśnie go testuje.
Jak na razie podłączony pod CP przez Euro-Euro (noname) i muszę powiedzieć że po wstępnych regulacjach jest lepiej niż się spodziewałem. Obraz jest naprawdę w porządku.
Wcześniej celowałem w zakup 46PY85 lub Sama serii 656/756 ale doszedłem do wniosku , że na chwile obecną nie ma sensu wydawać 5-6 tys.na TV który za rok będzie przestarzały a za 5 lat będzie złomem. Niech te HDTV się rozwinie i zjedzie do normalnych cen, to wtedy coś się porządnego kupi a 42PV80 powędruje do sypialni:). Nie mam już takiego ciśnienia na fullHD tymbardziej że róznicy niewidać.
Pozdrawiam
Kris
 

xmenago

New member
Podsumowujac: czy przy polaczeniach VGA trzeba odlaczac TV od pradu?
Zawsze powinno się odłączać zasilanie przy jakimkolwiek podpinaniu urządzeń. Szczególnie komp-tv. Ja kiedyś podłączałem kompa poprzez s-video do tv. Pierdykło tak, że wyleciał bezpiecznik i wypaliło styki w gniazdku s-video . Tak duża była różnica potencjałów między tv a kompem. Także zalecam ostrożność.
pzdr
 

Ranger

New member
Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem 42PV80PA i mam pytanie o podłączenie 42PV80 z PC (karta GF8600GT 2xDVI + Component pod HDTV)

Czytałem ten watek jak również o "Jak podłączyć plazma/LCD z PC" ale nie mogę wyciągnąć jednoznacznych wniosków jak najlepiej podłączyć Plazmę do PC, moje pytania są następujące:

1.) Producent TV wyposażył plazmę w złącze D-Sub które domyślnie powinno służyć do połączenia z PC !? Można odnieść wrażenie że producent nie zaleca podłączenia PC przez HDMI ?? Pierwszym rozwiązanie jakie przychodzi tu do głowy jest uzycie kabla DVI/D-Sub --> D-Sub !?

2.) Patrzyłem do instrukcji karty graficznej tu z kolei producent (Gigabyte) oprócz gniazd DVI umieścił także złącze Component + przejściówka do podłączenia HDTV - jaka będzie jakość obrazu przy takim podłączeniu ?? Dźwięk też poleci czy trzeba kolejny kabel ?

3.) W chwili obecnej mam podłaczony TV z tunerem satelitarnym (Samsung DSB-S305G) przez gniazda SCART (AV1 tunera z AV2 TV) czy można uzyskać lepszą jakość obrazu przy innym trybie podłącznia ??

Złącza tunera Samsung DSB-S305G:
  • SCART TV - Video (CVBS, YUV, RGB) Audio RL
  • SCART VCR - Video (CVBS, RGB) Audio RL
  • RCA - AUDIO R/L
  • Złącze RS-232
  • SPDIF - cyfrowe wyjście audio (optyczne)
4.) Jak rozsądnie podłączyć dźwięk z komputera do TV - zintegrowana karta dźwiękowa, kina domowego jeszcze nie posiadam ??

5.) Posiadam mikrowieżę Thomsona (CS700) która ma wejście AUX IN, teoretycznie dźwiek puszczony przez wieże powinien być lepszy niż z głośników TV ale czy to czasem nie za duzo kombinacji ??


PS. Zanim urządzę ostatecznie salon, mam zamiar łączyć PC z TV za pomoca 10m kabla (z pokoju do salonu), oczywiście gdy zdecyduje się na konkretne roziązanie. Z góry dziękuję za pomoc.
 

ja.mazi

New member
Ranger napisał:
2.) Patrzyłem do instrukcji karty graficznej tu z kolei producent (Gigabyte) oprócz gniazd DVI umieścił także złącze Component + przejściówka do podłączenia HDTV - jaka będzie jakość obrazu przy takim podłączeniu ?? Dźwięk też poleci czy trzeba kolejny kabel ?
.


Przestrzegam przed podlaczaniem czegokolwiek do wyjscia component w 8600GT, gdyz w wiekszosci tych kart (szczegolnie w PALIT'ach) podlaczenie takie konczy sie uwaleniem karty graficznej.


Pytanie do Was.
Mam mozliwosc kupna 42pv80 w sasiednim miasteczku, przewiozlbym go autem do siebie. Czy moge tv przewiezc w poziomie? Nic zlego chyba sie stac nie powinno :)
 
Do góry