Panasonic seria PV80 i PV8

prezes567

New member
zużycie prądu 37PV80 w trybie czuwania 40W !!!

Witam Was
Posiadam Plazmę 37PV80 i po róznych rozbieżnościach na forach postanowiłem zrobić pomiar poboru mocy urzadzeniem atestowanym zakupionym w sklepie elektronicznym. Wyniki to w trybie normalnym ok 200 W ,kinowy ok 150W, ECO 110 W oczywiście przy normalnym oglądaniu średniej jasności obrazu .Jedynie co mnie zszokowało ale to juz wyjasniam z PANASONIC POLSKA to ze w trybie czuwania pobiera 40 W !!!! a producent deklaruje niecałe 1 W.Pomyslałem że urządzenie pomiarowe walniete ale sprawdzam w domu inny TV i jest ok czyli ok 4-6 W w trybie czuwania a 0 W jeśli wyłaczymy przycisk na TV i nie pali sie zada dioda( stary sony 10 lat ).Sprawdziłem tez w pracy na monitorach lcd i tez ok wyszlo ze ok 6-8 W pobierają w trybie czuwania. Ale najciekawsze jest to że ta plazma pobiera to 40 W nie tylko w trybie czuwania ale nawet jak wyłacze przycisk w telewizorze ( wtedy teoretycznie powinna pobierać 0).Gryzłem ten temat na kilka sposobów i pojecia nie mam dlaczego po włączeniu TV do gniazdka od zaraz na mierniku pokazuje sie 39-40 W .niby głupie 40 W ale to tak jak bym przec całą dobę cały rok palił zarówkę !!! niby nic a wkurza !!! a producent deklarujke max 1W !!! na 5.01.2009 jestem umówiony na telefon w panasonicu w centrali mają sie zastanowić co z tym zrobić ... czy spotkał sie ktoś kiedyś z takim problemem? dzieki za odpowiedz
 

pawelll

Member
prezes567 napisał:
Witam Was
....... postanowiłem zrobić pomiar poboru mocy urzadzeniem atestowanym zakupionym w sklepie elektronicznym. .........Jedynie co mnie zszokowało ale to juz wyjasniam z PANASONIC POLSKA to ze w trybie czuwania pobiera 40 W !!!! a producent deklaruje niecałe 1 W........

Temat już się pojawiał. Szkopuł polega na tym, że to urządzenie "atestowane" coś mierzy, ale prawie na pewno nie jest to moc (czyli także energia) czynna (czyli ta za którą płacimy).
 

tomcio1055

New member
Witam wszystkich ,wczoraj zamówilem 42pv80 upc cyfra z philipsiakiem w drodze a wachałem sie pomiedzy 42pv80 i 42py80 po przeliczeniu plusow [py80 wiekszy kontrast lepsza czern fullhd ktureggo nie zobacze...i 1000pln mniej w portfelu ]i minusow odleglosc ogladania2,7-3.5m kupilem pv80.I tu mam pytanko teraz mrozy na zewnatrz jak kurier mi go przywiezie mam go rozpakowac i sprawdzic czy matryca nie uszkodzona potem musze odczekac ze 20min niech sie tv ogrzeje i go wlaczyc czy wszystko oki? przeciez nie zaplace za kota w worku,jakie byly wasze przezycia z kurierami co musze sprawdzic dzieki za rady......
 

snowar

New member
Ademius

Dzwięk przez hdmi idzie tylko z kart serii ATI radeon hd 38xx i hd48xx, ponieważ one mają "wbudowaną dzwiękówke w sobie" :) na geforcach nie da się tego chyba osiągnąć. Jeżeli jesteś fanbojem nv albo nie masz możliwości wymiany grafy na ATI hd4850 (coby wydajnościowo była też lepsza) to pozostaje Ci tylko dodatkowy kabelek :)

pozdrawiam
 

alex2006

New member
tomcio1055 napisał:
Witam wszystkich ,wczoraj zamówilem 42pv80 upc cyfra z philipsiakiem w drodze a wachałem sie pomiedzy 42pv80 i 42py80 po przeliczeniu plusow [py80 wiekszy kontrast lepsza czern fullhd ktureggo nie zobacze...i 1000pln mniej w portfelu ]i minusow odleglosc ogladania2,7-3.5m kupilem pv80.I tu mam pytanko teraz mrozy na zewnatrz jak kurier mi go przywiezie mam go rozpakowac i sprawdzic czy matryca nie uszkodzona potem musze odczekac ze 20min niech sie tv ogrzeje i go wlaczyc czy wszystko oki? przeciez nie zaplace za kota w worku,jakie byly wasze przezycia z kurierami co musze sprawdzic dzieki za rady......
1.Odczekać to musisz ze dwie godziny!!!!!!!!!!!!
2.Pierwsze musisz zapłacić,a potem kurier pozwoli Ci go odpakować-jeżeli będzie rozbity to piszecie protokół i kurier zwraca Ci pieniądze.
3.Kuriera nie interesuje czy sprzęt działa(ma nie być uszkodzony mechanicznie)
4.Kurier spędzi u Ciebie nie więcej niż 10-15 min
To tyle.Moim zdaniem 42PV80 to bardzo dobry wybór.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Trochę krytyki

Mam już od kilku miesięcy wersję 37" PV8P (tę z matową obudową).
Oto co mnie martwi i nie daje mi pełnej satysfakcji:

- obraz najładniej wygląda gdy jest jasny, jednak kiedy pojawiają się ciemne sceny z dużą ilością detali, to jakość drastycznie spada, np.: przy ciemnych cieniach, szarościach itp. bardzo słabo to wygląda, czasami jak efekt z LCD
- nie wiem jak osiągnąć głęboką czerń, czarny owszem jest punktowo, ale jak np.: pojawiają się czarne plansze to już gorzej, pytanie czy to nie jest efekt tego że mam kontrast na 50%?
- czarne pasy to zmora - po oglądaniu np.: filmu z czarnymi pasami na koniec filmu kiedy przechodzi się w pełny ekran widać różnice. Nie wiem czy to ma znaczenie, czy nie jeśli chodzi o spadek jakości w przyszłości w tych miejscach - gadanie o opcjach zoom nie ma tutaj zastosowania bo filmy lecą ze źródeł zew z napisami. Martwię się czy to wpłynie na jakość i żywotność mojej plazmy w tych miejscach.

Najbardziej martwi mnie ten obraz w ciemnych scenach :(
 

Pawel70

New member
Co prawda tylko od 3 tygodni posiadam model 37PV80 ale mam podobne odczucia jak Ty w dwóch pierwszych akapitach.
W sumie jestem zadowolony z przesiadki z crt ale stary Panas mial bez porównania lepszą czerń niz plazma.
Szczególnie widac różnicę np. na koncertach gdzie pokazywana jest publiczność.

Co do ostatniego akapitu to narazie nie zauwazyłem podobnych efektów.Np. po dwugodzinnym filmie z paskami nie widzę różnic.

Moze to kwestia ustawień ?Ja uzywam lekko zmodyfikowanego tryby Normalnego.
 

pieter126

New member
Witam Was serdecznie od wczoraj i u mnie stoi TH-42PV80PA ;) (czym się różni od wersji TH-42PV80P w jednym sklepie różnica między P a PA wynosiła 1000zł i nie mówię tutaj o PY) za swój dałem 2239zł, cena chyba dobra. Wszystko to dzięki Wam, wahałem się z zakupem ze 2 miesiące, aż w końcu stanął na biurku PV80, planowo ma zawisnąć na ścianie (przy okazji jaki wieszak polecacie?).
Dzięki :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Lajski

Member
Witam czy robił ktoś pomiary odnośnie poboru prądu w różnych ustawieniach tzn; jaka jest różnica między trybem dynamicznym a normalnym. Odbiór lepszy jest na dynamicznym ale ... ten cholerny prąd.

A i jeszcze jedno ... w kwietniu mój Panas podczas wieszania na ścianie spadł mi z 2 metrów na podłogę :), pękła jedynie obudowa od głośnika i plastik w górnym rogu .... . Myslałem że 3600 poszło w pi ...u a tu na szczęście nic.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Pawel70 napisał:
Co do ostatniego akapitu to narazie nie zauwazyłem podobnych efektów.Np. po dwugodzinnym filmie z paskami nie widzę różnic.

Moze to kwestia ustawień ?Ja uzywam lekko zmodyfikowanego tryby Normalnego.

I nie zobaczysz wprost. Ja jestem na to uczulony i efekt jest naprawdę minimalny. Tam gdzie były czarne pasy plazma świeci trochę jaśnie, ale to są minimalne różnice. Najlepiej widać na statycznym obrazie.
 

prezes567

New member
Lajski napisał:
Witam czy robił ktoś pomiary odnośnie poboru prądu w różnych ustawieniach tzn; jaka jest różnica między trybem dynamicznym a normalnym. Odbiór lepszy jest na dynamicznym ale ... ten cholerny prąd.

A i jeszcze jedno ... w kwietniu mój Panas podczas wieszania na ścianie spadł mi z 2 metrów na podłogę :), pękła jedynie obudowa od głośnika i plastik w górnym rogu .... . Myslałem że 3600 poszło w pi ...u a tu na szczęście nic.


Witam
Ja robiłem pomiar miernikiem zakupionym w sklepie elektronicznym ale sam nie wiem jak te pomiary traktować bo którys z forumowiczów stwierdził że to urządzenie coś mierzy ale nie jest to moc czynna... ( czyli ta za którą płacimy ) bo po podłaczeniu TV( wyłączonego oczywiście chodzi o włozenie samej wtyczki do gniazdka) do miernika pojawia sie pobór mocy 39 W( nie wiem czy to czynna czy bierna bo gówno sie na tym znam ale miernik teoretycznie pokazuje pobór mocy ) a co do poborów w trybie pracy to 37Pv80 TRYB DYNAMICZNY 230-250 , NORMALNY 190-210 W , KINOWY 140-160 W ,ECO 100-120 W oczywiscie przy ogladaniu np.TVn czy Polsat . Ale nie wiem na ile to urzadzenie jest wiarygodne i jak faktycznie sprawdzić pobór pradu w trybie czuwania??
 

Lajski

Member
Prezes 567 dzięki, mam pytanie czy swoim miernikiem mierzyłeś pobór prądu na innych urzadzeniach np: innym telewizorze, jezeli tak to jaki był wynik pokazywał 0 ?

Ja mam PV 80 42 cale, podobno u niego max pobór to 225 W ( coś koło tego ) więc myślę że na twoich 37 calach nie moze być 250 .
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Power i Harmony

Na koniec jeszcze problem z jakim nie mogę się uporać. Szukałem już bardzo dużo, testowałem na różne sposoby, w tym szukanie na avsforum.

Jak do licha ustawić mam Pilot Harmony 525 aby potrafił włączyć ten TV. Przez efekt przytrzymania guzika power kilka sekund jest to piekielnie trudne.

Może ma ktoś taki zestaw i poradził sobie z problemem?
 

and2000

New member
Na pewno ustawiłeś właściwe urządzenie w konfiguracji podstawowej? Ja mam model 555 (to praktycznie to samo) i akcja "oglądanie TV" włącza Panasa bez problemu. Co prawda regulacja głośności działała "podwójnie"- jest w opcjach możliwość zaznaczenia "pilot działa zbyt mocno" (czy jakoś tak)- i jest OK
 

bialy-murzyn

New member
sprawa jest prosta:
plazma Panasonica jest 2x słabsza od CRT i 2x lepsza od LCD

cudów nima, ale plazma ta trzyma przyzwoity poziom
najbardziej imponuje czystość dźwięku - dźwięk nie udaje, tylko jest czyściutki jak łza : >
 

prezes567

New member
Lajski napisał:
Prezes 567 dzięki, mam pytanie czy swoim miernikiem mierzyłeś pobór prądu na innych urzadzeniach np: innym telewizorze, jezeli tak to jaki był wynik pokazywał 0 ?

Ja mam PV 80 42 cale, podobno u niego max pobór to 225 W ( coś koło tego ) więc myślę że na twoich 37 calach nie moze być 250 .

W przypadku PV42 max to 255 W tak deklaruje producent przy moim 235 W ale w trybie dynamicznym na bank miernik pokazuje więcej ale myslę ze to prawidłowo bo w instrukcji i danych dołaczonych do TV jest mowa w parametrach technicznych o "średnik poborze mocy " 235 W w PV37 i 255W w PV 42 więc średni znaczy że np max 260 W a min 200 W . I tu miernik myslę wskazania ma prawidłowe ale że po wyłączeniu TV przyciskiem pokazuje 39 W to nie wiem jak ... Jak wyjmę wtyczkę z urządzenia 0 jak wloze 39 , jak włacze w tv przycisk i zapali sie czerwona dioda to podskakuje wskazanie chwilowo na 46 a potem spada do 39 i tak caly czas...
Tak mierzyłem inne TV CRT w domu i w pracy i po wyłączeniu przyciskiem miernik wskazuje 0 !!! a jak włącze tryb czuwania to ok 5-6 W ( choć to i tak dużo) to samo dotyczy HI-FI oraz laptopa, natomiast monitory LCD w pracy czy tryb czuwania czy nie zawszę ok 7-8 W ?? dałem znajomemu który ma samsunga 42 cale plazmę i u niego w trybie czuwania 16 W wiec to i tak wiecej niz deklaruja producenci... dziwi mnie jedno dlaczego CRT -ki czy laptop czy wieża potrafią pokazać przy wyłaczonym przycisku 0 a plazmy i LCD monitory w pracy nie???
 

Maxx72

New member
Adiemus napisał:
Karta graficzna GeForce 9600 GT- z niej przez kabel HDMI idzie obraz.
Do karty graficznej mam w pudełku kabelek TOSLINK. Da radę podpiąć nim przez łącze SPDIF z płyty głównej do karty graficznej( a ta przez HDMI audio do plazmy)?
Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.
snowar napisał:
Dzwięk przez hdmi idzie tylko z kart serii ATI radeon hd 38xx i hd48xx, ponieważ one mają "wbudowaną dzwiękówke w sobie" :) na geforcach nie da się tego chyba osiągnąć.
pozdrawiam
Oczywiście, że się da. Posiadam Gigabyte Geforce 9600 GT do którego podłączyłem zintegrowaną kartę dźwiękową poprzez dołączony kabelek. Aby uzyskać dźwięk wystarczyło ustawić w Menadżerze Realtek cyfrowe wyjście audio S/PDIF.
 

nashaden

New member
prezes567 napisał:
W przypadku PV42 max to 255 W tak deklaruje producent przy moim 235 W ale w trybie dynamicznym na bank miernik pokazuje więcej ale myslę ze to prawidłowo bo w instrukcji i danych dołaczonych do TV jest mowa w parametrach technicznych o "średnik poborze mocy " 235 W w PV37 i 255W w PV 42 więc średni znaczy że np max 260 W a min 200 W . I tu miernik myslę wskazania ma prawidłowe ale że po wyłączeniu TV przyciskiem pokazuje 39 W to nie wiem jak ... Jak wyjmę wtyczkę z urządzenia 0 jak wloze 39 , jak włacze w tv przycisk i zapali sie czerwona dioda to podskakuje wskazanie chwilowo na 46 a potem spada do 39 i tak caly czas...
Tak mierzyłem inne TV CRT w domu i w pracy i po wyłączeniu przyciskiem miernik wskazuje 0 !!! a jak włącze tryb czuwania to ok 5-6 W ( choć to i tak dużo) to samo dotyczy HI-FI oraz laptopa, natomiast monitory LCD w pracy czy tryb czuwania czy nie zawszę ok 7-8 W ?? dałem znajomemu który ma samsunga 42 cale plazmę i u niego w trybie czuwania 16 W wiec to i tak wiecej niz deklaruja producenci... dziwi mnie jedno dlaczego CRT -ki czy laptop czy wieża potrafią pokazać przy wyłaczonym przycisku 0 a plazmy i LCD monitory w pracy nie???
Nie siej prezes, proszę, zamętu w głowach jeszcze-się-namyślających-nad-zakupem, tylko skorzystaj z opcji -szukaj-. Temat był odgrzewany jak stare kotlety już chyba z 5 razy w tym wątku i wielu innych i śmierdzi mi raczej podkładaniem świni niż faktycznym zatroskaniem. Problem "pobierania" mocy podczas trybu czuwania został już dawno rozwiązany, a raczej rozwiany...
 
Do góry