Panasonic seria PV80 i PV8

B

burz

Guest
Ktoś może się orientuje, w jakich cenach mają w sklepach dla debili (lub innych tego typu marketach) panasy 42PV80 - w Łodzi i Warszawie/Jankach?
 
Ostatnia edycja:

marin81

New member
jeśli chcesz kupić osobiście TV to polecam sklepy typu "Pan Heniu"
Ja dziś jade odebrać 42PV80 za 2300zł a najtanszą ofertę na necie znalazłem za 2170 + koszt wysyłki min 50zł czas oczekiwania ok 5 dni.
Te ok 80zł da się przeżyć a przynajmniej przetestuje TV zanim kupię...
 
B

burz

Guest
Zaprzyjaźniony "pan henio" łaskawie "zrobił" mi 2.400 zł i to była i tak najkorzystniejsza cena na tego panasia w moim mieście:(
 

Lech

New member
Bez reklam
pruszków napisał:
Euro-euro też chyba nienajlepsze połączenie.

Dokładnie.Facet kupił Ferrari /tv/, za kierownicą posadził kiepskiego kierowcę / tuner/, a do tego zalał "chrzczoną" benzynę / antena i kable/. I jest zdziwiony, że Ferrari nie jedzie tylko "pyrka".:(
 

Adiemus

New member
plazma- komputer audio

Witam Forumowiczów!
Mam pytanie odnośnie podpięcia audio z komputera do plazmy. W chwili obecnej udało mi się podłączyć video( chodzi jak należy), dźwięku nie ma. Do rzeczy, oto mój sprzęt:
1. Panasonic TH-PV8 42cale
2. Zintegrowana karta dźwiękowa z płytą główną Gigabyte S-Series GA-P35-DS3L.
3. Karta graficzna GeForce 9600 GT- z niej przez kabel HDMI idzie obraz.

Do karty graficznej mam w pudełku kabelek TOSLINK. Da radę podpiąć nim przez łącze SPDIF z płyty głównej do karty graficznej( a ta przez HDMI audio do plazmy)?
Odległość między kompem a TV to ok. 3,5 m , więc przez chinche będzie problem- kabel max. 2 metry.
A może jest jakiś inny sposób? Myślałem, że przez HDMI idzie i video i audio...
Na razie dźwięk płynie sobie przez głośniki z kompa, ale dziwny efekt to daje, jeśli obraz dochodzi z innego miejsca niż dźwięk:???:.

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm u mnie mineło nieco więcej niż6mc użytkowania, ale narazie jedyna wada, to mogło by być i 50" ;) Troche mi PiPa brakuje i powrotu do kanału ale już nauczyłem się bez tego żyć. Ogólnie suuper, a np oglądanie fotek ich jakośc- z karty SD to poezja, mogło by być tylko ułatwione ich przeglądanie, tj by mi na manualu nie wyskakiwało całe menu na ekranie - to od przeglądania. Co do tv, to wszystko zależy od sygnału, ale ogólnie miodzio:eek:k: Nawet są takie kanały, że i z 1,5m da siecałkiem komfortowo ;)
Duszków, powidoków, wypaleń oraz martwych pikseli nie stwierdzono ;)
 

krystos86

New member
Ja mam multimedie w plocku co prawda inny tv(46 cali py80) ale obraz zarowno na 1,2 dobry na tvn bardzo dobry , ogladam z 4 m ale wiekszosc spokojnie daloby rade ogladac z 2,5 metra , znajomy ma pv80 i obraz jest gorszy moze troche ale tez bardzo fajny sygnal ten sam . Polsat cyfrowy natomiast mam na dzialce sygnal kolo 80 % ,tuner ferguson podstawowy ktorys, tam jest bardzo stary crt i obraz jest zyleta sczegolnie polsaty sport eurosport te glownie ogladam .
 
J

Judash

Guest
Gdyby tylko mozna bylo cos z twojego posta zrozumiec, to byloby fajnie.Jeden belkot i nic wiecej.
 

krystos86

New member
Rozumiem ze do mojego posta pijesz wiec wyjasnie dla Ciebie:
po 1 obraz na pv80 kolegi jest niewiele gorszy niz na py80 ktory jest bardzo dobry i dobry wiec to nie wina tv
po 2 wcale ten CP nie daje takiego slabego obrazu wiec to moze byc wina sygnalu tunera okablowania
 

Adex

New member
krystos86 napisał:
tam jest bardzo stary crt i obraz jest zyleta sczegolnie polsaty sport eurosport te glownie ogladam .
Generalnie zasada jest taka: im mniejsza przekątna ekranu, tym obraz jest bardziej "akceptowalny". Na 14" crt nawet HBO z Cyfry+ (przykład dennej jakości) wygląda miodnie :)
 
J

Judash

Guest
Jak programy w CP moga byc dobrej jakosci, skoro TVP1, TVP2, TVP3 nadaja analagowo ze zwyklych anten?Mialem CP, C+ i TNK na jednym tunerze w jednym czasie, wiec moglem porownac. Najgorsza jakosc jest na CP, syf i tyle.Jak juz chcesz porownac jakosc, to wlacz program o przyzwoitej jakosci.
 

Mariusz555

New member
karta sd

po włożeniu karty ukazuje się taki komunikat"brak ważnego pliku do odtwarzania"wg. instrukcji na karcie nie ma danych,ale w telefonie są widoczne,co zrobić?sprawdzałem inną kartę i jest ok.
 

gio

New member
Poszukuję uchwytu ściennego do th-37pv80p

Witam serdecznie forumowiczów w Nowym Roku!

Od jakiegoś czasu poszukuję alternatywy dla oryginalnego uchwytu ściennego dla mojego Panasa - th-37pv80p. Kupiłbym oryginalny ale bardzo mocno przesadzili z ceną. Także proszę o info w tej sprawie od osób które wiedzą jakiego uchwytu można użyć.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
J

Judash

Guest
Adiemus napisał:
3. Karta graficzna GeForce 9600 GT- z niej przez kabel HDMI idzie obraz.
A może jest jakiś inny sposób? Myślałem, że przez HDMI idzie i video i audio...

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.

Dobrze myslisz, przez HDMI idzie audio i video.Poszperaj w ustawieniach karty dzwiekowej lub biosie komputera.Ja walczylem ze 3 miesiace jak to ustawic, a wystarczylo w sofcie karty poeksperymentowac i wsio smiga na HDMI.
 

alex2006

New member
gio napisał:
Witam serdecznie forumowiczów w Nowym Roku!

Od jakiegoś czasu poszukuję alternatywy dla oryginalnego uchwytu ściennego dla mojego Panasa - th-37pv80p. Kupiłbym oryginalny ale bardzo mocno przesadzili z ceną. Także proszę o info w tej sprawie od osób które wiedzą jakiego uchwytu można użyć.
Z góry dziękuję za pomoc.
Na allegro znajdziesz wiele ofert-sprawdz tylko rozstaw otworów!
Ja swoje 42PV80 powiesiłem na takim:
http://www.allegro.pl/item466175079_uchwyt_tv_lcd_plazma_32_60_80_kg_pochylany.html
 

krystos86

New member
no fakt 24 cali bodajze nijak nie mozna porownac do 42 czy 46 , tvp1 tvp2 nie ogladam bo po co ?chyba ze mecze jakies, pisalem o polsatach i eurosport:)
 

intel1966

New member
burz napisał:
Ktoś może się orientuje, w jakich cenach mają w sklepach dla debili (lub innych tego typu marketach) panasy 42PV80 - w Łodzi i Warszawie/Jankach?

czy klega słyszał kiedys o ksiązkach telefonicznych ? Wystarczy zadzwonić i spytać !!!
 

Pawel70

New member
Akurat Eurosport jakością nie grzeszy.Polsat Sport owszem ale kiedy sami produkują sygnał np. podczas meczy siatkówki kobiet czy mężczyzn.W innych przypadkach bywa różnie tyle że nie mają na to wpływu.

Dla mnie wzorem jakości SD są kanały niemieckie na Astrze.Pełne 16/9 często ze ścieżką DD.
Porównajcie sobie np. podczas Pucharu w skokach jak wyglada obraz na TVP1,Eurosporcie i ZDF( lub ARD).
 
Do góry