Panasonic seria PV80 i PV8

vip_1

New member
mam podłączonego xboxa do TV za pomocą kabla HDMI i wszystko jest ok to znaczy jest dzwięk, co do dziwnych odgłosów z telewizora to nigdy żadnych nie słyszałem i mam nadzieje że nie usłysze :D
 

zenek12345

New member
motobartcompany napisał:
Panowie spokojnie. Generalnie każda plazma wydaje jakiś dźwięk elektroniki "bzyczenie" Miałem już 4 plazmy i każda podobnie "bzyczy"

Z tym, że mam wyczulony słuch na takie sprawy, mieszkam w bardzo cichym domu jednorodzinnym. Słysze ciche cykanie zegarka itd. Bo to bardzo ważna sprawa, co innego jest mieszkać w mieście gdzie na ogół nie ma takiej ciszy. Wtedy nawet jeżeli coś bzyka to nie słychać. Każdy z nas ma inną wrażliwość, 10 innym osobą by to nie przeszkadzało lub by w ogóle nie zwracały na to uwagi.

Mój PV70 i PV700 bzykały podobnie:) PV80 był cichszy. Aktualnie mam Pionka 5080XD i jest najgłośniejszy. Z pewnością dla tego że to 50 cali i wiekszy pobór mocy. Plazma najgłoszniejsza jest na jasnych obrazach dla tego bo zużywa na to najwięcej energii.

W LCD też są dźwięki elektroniki. Mój 46V2500 dość głośno buczał jak zmniejszałem podświetlenie. Najbardziej lubił na max.
Sharp RD2 buczał i bzyczał jak głośna plazma. Jeżeli ci to przeszkadza reklamuj TV lub sprzedaj. Szkoda nerwów.

Wieszając TV na śćianie, można się rozczarować. Bo z cichego niewiniątka robi się głośny dlabeł. Dźwięk odbija się od ściany i leci wprost do nas:) Kiedyś myślałem, że ściana pochłonie odgłosy, być może zależy z zcego jest wykonana

Jest bzyczenie i bzyczenie :)
Przez pierwszy tydzień było o wiele ciszej, jestem tego pewien.
Wezme zawiesze za nią taką pianke dźwiękochłonną, powinno to skutczenie wyciszyć tego bzykofona.
Z drugiej strony to bzyczenie jest tak uporczywe, że niezależnie od słuchu i miejsca zamieszkania (ja mieszkam w mieście) każdy powinien to usłyszeć. Ja obstawiam to za wade tego i innych egzemplarzy.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Kolego, jeżeli masz taką możliwość podłącz TV pod inne źródło prądu. Inny obwód elektryczny (gniazdko) oczywiście z uziemieniem i bez listwy. Sam goły TV. Nagraj na kartę pamięci biały obraz i zapuść.

Daj znać. Jeżeli dalej tak głośno buczy to serwis.
 
J

Judash

Guest
Mozna tez pokoj okleic wytlaczankami do jajek ;).Panasonic powinien do kazdego TV dac karton takich wytlaczanek ;):D:grin::-D
 

zenek12345

New member
Bardzo dobry pomysł, wytłaczanki od jajek powinny być w każdym zestawie :grin:
Poza tym Panasonic powinien w plazmach zmienić swoją nazwę na Bzykofonic, żeby od razu było wiadomo o co chodzi.
 
J

Judash

Guest
Moj stary PV60 nie bzyczy tak glosno, wiec nic zlego nie powiem i chetnie kupilbym PV80 nastepnym razem.
 

motobartcompany

New member
Bzdury panowie wypisujecie. Pionek bardziej bzyczy. Seria 9 chyba wiecej niż mój 5080XD. Nawet w instrukcji pisze, że taki odgłos to normalna sprawa

Wysokie napięcie, wyładowania= bzyczenie.

Dlaczego nie ma bez głośnych samochodów? Są bariery nie do przeskoczenia.

Ide na kolację:) wigilijną.
 

Mario1979

New member
zenek12345 napisał:
Bardzo dobry pomysł, wytłaczanki od jajek powinny być w każdym zestawie :grin:
Poza tym Panasonic powinien w plazmach zmienić swoją nazwę na Bzykofonic, żeby od razu było wiadomo o co chodzi.

Szkoda, że firma Panasonic tak traktuje klientów...
myślałem, że serwis Ci to naprawi...

Jeszcze do wszystkich: to bzyczenie to NIE jest naturalny odgłos pracy elektroniki, wiem bo też to miałem, nie da się oglądać TV. A jak ktoś prześledzi cały ten post to znajdzie kilkanaście osób, które miały ten problem!

Zenek12345 nie poddawaj się - walcz o wymianę TV
 

zenek12345

New member
Mario1979 napisał:
Szkoda, że firma Panasonic tak traktuje klientów...
myślałem, że serwis Ci to naprawi...

Jeszcze do wszystkich: to bzyczenie to NIE jest naturalny odgłos pracy elektroniki, wiem bo też to miałem, nie da się oglądać TV. A jak ktoś prześledzi cały ten post to znajdzie kilkanaście osób, które miały ten problem!

Zenek12345 nie poddawaj się - walcz o wymianę TV

To znaczy, że wymienili Ci tv ??
 

royalmichael

New member
Czy są już programy fullHD? Bo gdzieś przeczytałem: "u mnie w mieście można złapać kanały fullHD bez dekodera (wbudowany w TV) i obraz jest niemalże szklany."
To może być prawda?:eek:
 

royalmichael

New member
Ale proszę o jakieś rzeczowe wypowiedzi bo na pewnym forum koleś zachwala LCD i daje główny argument że LCD lepsze od plazm bo mają tuner mpeg4 który mu odbiera kanały fullHD :O
Jest to możliwe?
 
J

Judash

Guest
Jest to mozliwe jesli TV ma wbudowany tuner DVB-T MPEG 4. Wtedy odbierzesz TVP HD.

TVP HD – polska stacja ogólnotematyczna Telewizji Polskiej uruchomiona 6 sierpnia 2008[1], nadawana w wysokiej rozdzielczości HD. Emitowane są w nim programy rozrywkowe, sportowe, dokumentalne, seriale oraz pozycje filmowe. Za tworzenie i kierowanie strukturą jest odpowiedzialny dyrektor Robert Korzeniowski. TVP HD został stworzony jako konkurencja dla TVN HD.
Kanał, ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie początkowo nadawał jedynie transmisje z rozgrywek olimpijskich.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP_HD
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Z tego co czytałem wynika, że TVP HD nadaje w 1080. Czy również przez DVB-T?? Ponoć w kilku multipleksach jest (wrocławski wyłączyli :sad:) Choć wydaje mi się, że istniejące multipleksy nie mają dostatecznej przepustowości na 1080.
 

krasnalek

New member
Panasonic Th-42pv8

Witam ponownie, pierw byłem przekonany do LCD, po przeczytaniu wielu opinii itd. zadowolony jestem, że jednak trochę się wstrzymałem z zakupem :).
Dowiedziałem się o sklepie zadowolenie.pl , który znajduje się parę ulic ode mnie ;) znaczy odbiór ( nie trzeba dodatkowo opłacać kuriera ).

Myślę nad tym TV
PANASONIC TH-37PV8

Zastanawiam się także nad 42. Jak myślicie - różnica między tym, a PV80 jest widoczna gołym okiem oglądając tv z 2m ? Póki co tam nie mają PV 80
 
Ostatnia edycja:

Pawel70

New member
Dzisiaj nabyłem kabel Scart - Component i po podlaczeniu do tunera nie widać różnicy pomiędzy wcześniej używanym trybem RGB.

Mam jednak pytanko w związku z tym.Na componencie w górnej części obrazu pojawiaja sie takie poziome kreseczki.Na wejściu RGB tego nie było tzn. nie było tych kreseczek ale z tego co dopiero dzisiaj zauważyłem obraz na dole nie wypełniał całej powierzchni ekranu (brakuje moze z półtora linii).
Znalazłem opcję w menu tv Powierzchnia ekranu która usuwa te "zakłócenia" poprzez dość mocne powiększenie obrazu.Widać to po logo czy pasku informacyjnym na Polsacie News.
Jak macie ustawiony ten parametr ?
 
Do góry