Panasonic seria PV80 i PV8

nashaden

New member
Kaczu napisał:
Wlasnie, dolaczam sie. Jakie polecacie uchwyty scienne do pv80? Jakiej firmy?
Jak już pisałem kilkadziesiąt stron wcześniej - swojego PV80 powiesiłem na uchwycie B-Tech BT8422. Cena ok. 240zł. (Chętnie wkleiłbym link ale dostaję info o min. 5-ciu postach aby móc wklejać linki - dziwne, bo ten post jest siódmym z kolei jaki zamieszczam...)

Trzyma jak ta lala. Nie wystaje poza telewizor - uprzedzając kolejne pytanie. Ściągnięcie/założenie tv trwa parę sekund; do ściany przykręcana jest jedna część uchwytu, druga do tv - wieszamy jedną część na drugiej i jak chcemy to możemy zablokować dodatkową poprzeczką i śrubami aby nam go nie ukradli, he he. W komplecie kołki do ściany (8 sztuk) i śruby do przykręcenia do tv (4 komplety po 4 śruby o różnych długościach, w tym 4 śruby pasujące do PV80).
 

penny

Member
do pafcio69 - GWARANCJA - Z tego co sie orientuje to wprowadzona jest e-gwarancja przy ktorej wystarczy sam dowod zakupu bez karty.

OPINIA PV80 prosze posiadaczy o krotkie sprostowanie:

Planuje zakup plazmy i raczej jestem za PV80.
Doradzcie prosze krotko bo wacham sie pomiedzy Samsungiem A451.
Wszystko wydaje sie byc OK z PV80, ale zauwazylem, ze obraz w nim jest mniej zywy i rzeczywiscie ta biel chyba nie do konca taka jak powinna byc, cos ze mna nie tak, czy u konkurencji z tym lepiej po prostu ?? Moze w warunkach domowych gdy nie ma porowniania przy innym swietle jest lepiej z tym ??:hmm:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nasycenie kolorów oraz jasność bieli możesz w każdym z telewizorów modyfikować i ustawiać (w pewnym zakresie) wedle własnych preferencji.
Tutaj przykładowo znajdują się proponowane przez HDTVtest nastawy PX80 wykonane po kalibracji mającej zbliżyć parametry wyświetlanego obrazu do konkretnych wzorców.
Pomijając kwestię możliwych różnic, które mogą pojawić się po ustawieniu konkretnych odbiorników tv zgodnie z proponowanymi parametrami, jak również pomijając subiektywne preferencje każdego "oglądającego", jedna rzecz jest ciekawa - kalibracja przeprowadzona w ten sposób ma między innymi spowodować, że czarny obraz będzie wyświetlany możliwie najbliżej wzorca czarnego koloru a białe obrazy będą wyświetlane możliwie najbliżej wzorca koloru białego.

Zapewniam Cię, że po wykorzystaniu tych proponowanych ustawień zobaczyłem na ekranie tv obraz, którego prawdopodobnie nie spodziewałem się zobaczyć (z powodu trochę innego wyobrażenia "najlepszych kolorów") ;-) Jestem jednak zadowolony z tych nastawów.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
50pv8

Witam wszystkich
Otoz po odwiecznym dylemacie wyboru miedzy plazma a LCD, po miesiacu oczekiwania w końcu zawital do mnie Panasonic 50PV8. Co tu duzo pisac. Obraz bardzo przyzwoity, mam CP SD. Jak wspomnialem jest calkiem niezle, a na przekazach studyjnych lub koncertach na zywo na Polsacie lub TVN-nie bardzo dobrze. Z DVD jest rowniez bardzo dobrze zwlaszcza na progresywnym skanowaniu niestety tylko do 576p. Planuje zakup DVD ze skalerem i przymierzam sie do Pioneera 410. Ogolnie podsumowujac jestem jak na razie zadowolony, ustawilem na ok 40% wszystkie parametry a i tak czasami obraz potrafi dac niezle po oczach ;) (przesiadlem sie z 21 cali wiec sami rozumiecie na razie jest szok). Tak wiec polecam ten tivik, na poczatku mial byc Panas 46PY80 ale stwierdzilem, ze na razie nie ma sensu pakowac sie w full hd zwlaszcza ze PV8 jest 1000PLN tanszy i ma 50 cali a nie 46 no i mimo wszystko troszke mniej pradu ciagnie choc jest wiekszy, a obraz czy duzo gorszy? Widzialem oba tv w akcji i roznice przynajmniej dla mnie sa znikome i nie warte tych pieniedzy, ale podkreslam to jest wylacznie moja subiektywna opinia. Podsumowujac bardzo dobry tv jak dla mnie, z olbrzymim obrazem, bardzo dobra cena (dalem 3459 z dowozem do domu). Jak bedzie u nas standardem sygnał HD to wtedy napisze ze obraz jest wysmienity a tak jest bardzo dobry ;) Polecam wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie
 

Arly

New member
Mialem okazje do porownania i nie widzialem roznicy, a jezeli jest to minimalna (lub bardziej zadzialala podswiadomosc ze PV80 wrecz musi grac lepiej). Po drugie porownanie 42 cali do 50 wypada zawsze korzystniej dla tego mniejszego przy porownaniu z tej samej odleglosci. Ja jestem zadowolony a ogladam min. 4m do nawet 6m (w zaleznosci gdzie usiade w pokoju ;) )
Pozdrawiam
 

canoe

New member
vip_1 napisał:
osobiście kupiłem wieszak na Allegro dokładnie taki i jest super, telewizorek wygląda jak przyklejony do ściany

cześć,
czy ten wieszak faktycznie pozwala na zamocowanie PV80 zaledwie 3 cm od ściany??
czyli od ściany do przodu ekranu bedzie tylko ok. 13 cm? brzmi zachęcająco! :roll:
 

stapoz

New member
Zamocowac mozna 3cm od sciany ale beda problemy z kablami. Zreszta w inst jest mowa o min 7cm od sciany ze wzgledu ma chlodzenie. Ja zamocowalem w odleglosci 5.5cm uzywajac zalaczonych kolkow dystansowych
 

vip_1

New member
telewizorek jest dokładnie 2,8 od ściany, wszystkie kable są schowane i nic nie widać, wieczorem dam foto, co do chłodzenia to telewizor tak mocno się nie nagrzewa, a czasami pracuje 10 godzin non stop, mam go 5 tygodni i na liczniku jest 290 godzin
 

wcale

New member
Juz Jest :)

Witam !
Ufff... przebrnąłem w końcu przez ten wątek... duuużo czytania...
Powiem krótko, zakupiłem dzięki Wam 42pv80 i stoi przy drzwiach. I tak pewnie będzie przez jakiś czas, bo...
Nie zdawałem sobie sprawy jakie ma wymiary ! Do tej pory CRT 21", a teraz coś tak wielkiego, że nie ma go gdzie postawić ! myślałem, że się zmieści tam, gdzie był poprzedni.
Jednym słowem SUPER !!!!!!!
Odległość od TV to ok 2.5m, więc ok.
Teraz jeszcze to miejsce... trzeba jakoś te meble i szafe przestawić.
Wygrzać te 100h i wtedy już normalnie oglądać :D
Cena: 2280zł. Czyli chyba najniższa obecnie.
Kolega narzekał, że LCD są lepsze (sam ma CRT), ciekawe kiedy wpadnie na meczyk ;)
Przesyłka dostarczona kurierem, facet kurcze sam wniósł pudło na 2-gie piętro schodami i wcale się nie zmęczył ! Mówił, że nie takie rzeczy już wnosił :)
A co do wypalania loga, to znalazłem informację, że inwersja jest najlepsza i jeśli są poważne wypalenia (jeśli ktoś nie zastosował się do instrukcji) to szybkim sposobem się to da naprawić. Próbował już ktoś ?
 

vip_1

New member
tak jak obiecałem fotka
attachment.php
 

Attachments

  • P1030215.JPG
    P1030215.JPG
    214,6 KB · Wyś: 284

wcale

New member
Pierwsze wrażenia SUPER !!!!
Odległość 2m przy 42" calach wcale nie jest za mała ;)
Myślę, że akurat. (wcześniej 21" CRT). Gdyby to było FullHD i odpowiedni sygnał, to mógłby być i 60"-70".
Po co mi duży TV skoro będę siedział daleko. Taniej wyjdzie wziąć mniejszy i siedzieć bliżej. I 100" będzie za mało jak siądę 10m od TV :D
Sygnał jest z SetTopBox - LiveBox, czyli Videostrada tepsy (IPTV). Teraz dopiero widać jakość sygnału i te artefakty skompresowanego obrazu.
Po tym jak się już wygrzeje, to wyłącze ten Zoom 3 i zmienię ustawienia, pewnie trochę się poprawi.
Dźwięk także super !
Jeśli chodzi o 50-100Hz, to jest spora różnica. Po zmianie na 50Hz obraz miga. Na 100Hz jest stabilny.
 
Ostatnia edycja:

jalalewale

New member
Witam mam pytanko,

czy ktoś się spotkał z czymś takim. Przy skalowaniu niektórych programów do 16:9 w lewym górnym rogu do połowy ekranu mam białą linie przerywaną. Nie mam pojęcia co to jest ponieważ nie występuje to na wszystkich programach.



Pozdr.




Panasonic TH-37PV80
 

Ryszards68

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Menu/Ustawianie/Powierzchnia obrazu - WŁĄCZONY i będzie ok! Funkcja jest dostępna przy ustawieniu proporcje ekranu na Auto lub 16:9!!! Pzdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hafnarfjordur

New member
witam mam pytanko , po wlaczeniu plazmy(50pv8 przez jakies 5 minut poki sie nie rozgrzeje przez cala szerokosc ekranu idzie pomaranczowy pasek szerokosci ok 5 cm po prawej stronie ,czy juz mam tv wyrzucac? :shock::niewiem:czy juz ktos tak mial? Tv ma okolo miesiaca :cry:
 

markx

New member
Bardzo mocno zainteresowal mnie ten telewizorek. Chcialbym potestowac w sklepie i na wlasne oczy rozwiaz watpliwosci LCD czy Plazma. Gdzies czytalem o jakies plytce testowej. Byl wyswietlany obraz i przy jakims % na LCD nie bylo juz widac wiecej szczegolow, podczas gdy plazma nadal cieszyla coraz wieksza iloscia szczegolow. Wiecie moge skad pobrac taki material?

Ogolnie interesuje mnie wszystko co moze ukazac wady i zalety obu technologi.
 

NoTes

New member
A sie pochwale, a co ;) . Wczoraj wieczorem dotarł do mnie PV80. WIELKI telewizor (pudło wzbudza jeszcze większy respekt) wprawdzie tylko 42", ale robi duże wrażenie szczególnie po przesiadce z 21". Po włączeniu telewizorek łagodnieje i nie wygląda już tak groźnie :mrgreen: . Zakup dokonany w sklepie internetowym (tym lubelskim od "Dody" ;) ) bez żadnych najmniejszych problemów (czekam jeszcze na fakturę, którą wyślą pocztą). Jak dojdzie dowód zakupu to ich jeszcze bardziej pochwalę :) . Co do samego telewizora to wygląda bardzo elegancko (mnie czerń fortepianowa odpowiada) i poza tym do "wszystkiego" pasuje. Sygnał jest z recordera n-ki przesyłany kablem HDMI. Obraz moim zdaniem jest bardzo dobry na TVP1 i TVP2, nie mówiąc już o kanałach HD (Discovery HD pięknie wygląda). Oprócz tego jest DVD (nagrywarka Panasonic EH67), ale tym tematem zajmę się dzisiaj. Ustawienia parametrów wyświetlania poszły na jakieś 40%, ale muszę powiedzieć, że nie boli oglądanie przy takich nastawach obrazu. To na razie tyle pierwszych wrażeń z posiadania PV80. Przyznam, że ulżyło mi w końcu, bo zakup był planowany prawie od dwóch lat, aż w końcu w zasadzie w "ciemno", bo jakoś nigdy nie było za dużo czasu żeby pałętać się po sklepach i oglądać jak gra pewnie ustawiony w trybie sklepowym, kupiłem tę plazmę. Dzięki opiniom na tym forum podjąłem jak się wydaje słuszną decyzję. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mieli czas i ochotę wyrazić na tym forum swoje indywidualne odczucia odnośnie doświadczeń z tym telewizorem. Bardzo pomogły one mnie (pewnie nie tylko) w podjęciu słusznej decyzji. Wprawdzie to tylko telewizor i nie ma nad czym specjalnie się rozczulać, ale jak będę mógł komuś jakoś pomóc w podjęciu decyzji to służę uprzejmie własnymi odczuciami. Na koniec powiem jedno, jak dla mnie TYLKO PLAZMA, bo obraz na każdym LCD-ku, który widziałem zupełnie mi nie odpowiadał (taki sztuczny i plastikowy), albo telewizor kosztował kosmiczne pieniądze, ale i w tym przypadku coś było nie tak z obrazem albo z moimi oczami :roll: . Potwierdzam, że obraz na tym Panasonicu wygląda bardzo podobnie do obrazu wyświetlanego przez niedościgniony CRT. To na razie tyle ... zabieram się w końcu do roboty :p .
ZdRuFkA.
 
Do góry