Panasonic seria PV80 i PV8

marq81

New member
Sprzet jest nowy,ogladalem cala obudowe z lampa wycelowana w jej kierunku, nie ma ani jednej ryski na niej,zadnego sladu po naklejkach,srubki z tylu tez nie ruszane... ta sytuacja powtarza sie z naklejkami juz ktorys raz na tym forum,pozatym jak bylem zamowic tv to na polce stal tez bez naklejek, rowniez w 2 innych sklepach tez takie widzialem na pulce... a wiec watpie zeby to byly televizory po servisie...:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zsoi3

New member
Bez reklam
to moze sklep, w ktorym kupilem tez sprawdza przed wysylka telewizory czy sa sprawne; odklejajac przy tym te naklejki. ale jezeli tak - to robia to naprawde bez zostawiania sladow na samym monitorze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marq81

New member
jak odbieralem tv to byl zapakowany w kartonie widac bylo ze nie byl wczesniej otwierany zwracalem na to uwage...chyba ze za kazdym razem daja nowe kartony :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PaweleS

New member
Witam!Na moim Panasonicu otrzymanym ze sklepu internetowego w piątek też nie było naklejek.Poza tym wszystko wydaje się OK.Zastanawiają mnie jednak dwie rzeczy:po pierwsze licznik czasu w menu wskazywał 0 jednak liczba włączeń kilkanaście razy.,po drugie dziś miałem okazję oglądać obraz kontrolny
i powiem szczerze ,że kolor żółty wyglądał mało żółty.Taki jakiś brudny.Wiem,wiem ,kontrolnego obrazu nie będę oglądał ale jednak?
Na zdjęciach wszystkie kolory wydają OK.Jakość bardzo dobra.
Ale im więcej czytam tym mam więcej wątpliwości czy wszystko jest OK.
Ogólnie rzecz biorąc obraz z DVD po kablu euro super.Programy Tv w zależności od sygnału,raz bardzo dobrze,raz gorzej.
A jak to jest z tą kalibracją?W sumie na czym ona polega?Czy jest sens ją robić?W końcu warunki oświetlenia w ciągu oglądania cały czas są zmienne.Obraz z TV też inaczej wygląda o różnych porach.Najlepiej wieczorem i w nocy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przypomnę, że do udzielania odpowiedzi służy przede wszystkim przycisk Odpowiedz. Przycisk Cytuj proszę wykorzystywać tylko w uzasadnionych przypadkach.

Co do nalepek, zgadzam się z Kikim. Sprawa jest raczej podejrzana. One są na pewno naklejane przez producenta. Jeśli są zerwane, to ktoś miał w tym interes. Chyba że to jakaś partia odebrana przed oklejeniem, w co trudno uwierzyć. Dziś producenci oklejają co się da.

ArtS :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
no to wiele osob majacych tv z roznych zrodel ma ten "problem" :) z drugiej strony - gdyby ktos mial w tym interes, ale potem doprowadzal tv do stanu wygladajacego jak "nowka" (czyszczenie odciskow, pakowanie oryginalne, nowe pudełka, zerowanie licznika, etc - i tak zresztą imho byloby to widac) to nie zrywal by tych naklejek bo to sie od razu rzuca w oczy.

tak mysle - wazne, ze tv dzialaja; wszystko sprawne, nawet pachną świeżością :)

mysle, ze nie ma co szukac dziury w calym - albo tych naklejek nie bylo od poczatku, albo podczas sprawdania sprzetu przez dystrybutora/sklep ktos zdjął te naklejki. nie zakladajmy, ze sprzet jest nienowy/uzywny/oddany/etc bo na taki w moim przypadku - jak i w przypadku kolegow przedmowcow - nie wyglada

no a co myslicie o tych "kratach"?

i mam jeszcze pytanie - jaki jest zakres lub jaka jest czulosc dzialanie systemu C.A.T.S. w tej plazmie?
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
Mało prawdopodobne.Może są to telewizory pochodzące ze zwrotów jako uszkodzone,a po naprawie serwisowej ponownie skierowane do sprzedaży.:hmm:
 

zsoi3

New member
Bez reklam
bardzo prawdopodbne to co pisze ArtS- tym bardziej, iz pozniej znowu idzie transport do klienta i ten ktor odbiera do sklepu tez chce wiedziec, ze bierze nieuszkodzony sprzet (aby potem jemu nikt nie zarzucil ze sprzet uszkodzil w trakcie transportu).

ja zamowielem firmowym transportem ze sklepu (ale to pewnie byl jakis wynajety zewnetrzny transport) - Panowie, ktorzy wniesli mi tv od razu przy mnie pierwsze co zrobili to sprawdzili czy dostarczyli sprzet nieuszkodzony i pierwsze slowa jakie powiedziel to "o ok - cały" (mniej wiecej :) )

darcun - jezeli zalozyc to co piszesz, to musieli by wymienic wszystko - podstawke (idealny stan), srubki (idealny stan), dokumentacje papierową (widac, ze nieruszany papier), nowe baterie, etc... poza tym -sam panel wypolerowany na blysk. jezeli zrobiliby to wszystko - to az dziw bierze, ze nie dolozyli nowych naklejek :)

co do systemu CATS - juz to przetestowalem zaslaniajac czujnik. on dziala po zaslonieciu po okolo 10 sekundach - stad wczesniej nie widzialem roznicy, bo za krotko to sprawdzalem. dziala ok :)
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
zsoi3 napisał:
bardzo prawdopodbne to co pisze ArtS- tym bardziej, iz pozniej znowu idzie transport do klienta i ten ktor odbiera do sklepu tez chce wiedziec, ze bierze nieuszkodzony sprzet (aby potem jemu nikt nie zarzucil ze sprzet uszkodzil w trakcie transportu).

To,że sklepy sprawdzają otrzymane tv to jest całkiem realne.Ale po co by odklejali naklejki informacyjne?
Pewnie jak to jest faktycznie,trudno będzie ustalić.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
zsoi3 napisał:
musieli by wymienic wszystko - [...] srubki (idealny stan), dokumentacje papierową (widac, ze nieruszany papier), nowe baterie, etc...
Fajne. Myślę, że w większości przypadków można uruchomić teleeizor bez naruszania tych elementów. :) Zagadkowy jest brak śladów, ale myślę, że i to jest możliwe. Od czego są bawełniane rękawiczki? W fabryce też ktoś pakuje. Nie wiem, na ile jest to zautomatyzowane.

darcun napisał:
Ale po co by odklejali naklejki informacyjne?
I to jest właśnie zastanawiające. Ale ludzie nie zawsze postepują racjonalnie. W każdym razie obecność naklejek też o niczym nie świadczy. Wystarczy popatrzeć na wystawy sklepowe. Spora część eksponatów jest oklejona.

ArtS :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Panowie - nie popadajmy w paranoje i w teorie spiksowe. Daleko idace wnioski wylacznie z powodu naklejek. Od dzisiaj - dla odmiany - proponuje patrzec czy jakis tv ma naklejki - bo to jest 100% dowod na to, iz sprzet byl nowy i nieuzywany... No bez przesady... :)

Raschey - jak z powodu braku naklejek doszedles do wniosku, ze "sprzedają w sklepach internetowych poserwisowe" - to ja nie wiem.... To powiedz mi, gdzie dostane sprzet (jakikolwiek) z gwarancja nowosci i nieuzywalnosci przede mna?

Gdyby moj zakupiony tv mial firmowe naklejki - to to jest dowod na to, ze sprzet "niesmigany" wczesniej?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
hhehe a może te bez naklejek, to świetne podróbki :D :D :D żarcik, ale sprawa zrobiła się ciekawa, czekamy na wyjaśnienie tej chyba międzynarodowej afery, ktoś wie jak to wygląda w innych krajach, może coś o takich przypadkach piszą na zagranicznych forach?
 

eR_

New member
objaw zmian jasności obrazu

Mam już ten TV od ponad 3miesięcy i zauważyłem coś co mnie trochę zaniepokoiło.
Mianowicie czasem widzę że telewizor jakby nie umiał dobrać odpowiedniej jasności pokazywanego materiału. Np. Oglądam film (jakaś ciemna scena) i widzę, że obraz tak ze 3razy na sekundę zdąży zmienić jasność. Jest to słabo widoczne ale ja to zauważyłem. Jak powiedziałem o tym pozostałym domownikom to zostało to również przez nich dostrzeżone.
Nie zdażyło mi się bym to zobaczył w ciagu dnia, zawsze wieczorami.
Powyłączałem wszystkie sterowania kolorami etc. Normalnie ogladam na ECO, ale na innych trybach też to zauważyłem (po przełączniu z ECO na NORMAL - gdy juz ww objawy były).
Myślałem, że winne jest podłączenie telewizora do tunera satelitarnego po RGB (jakiś brak masy albo coś), ale to nie to. Po przełączniu na sygnał antenowy objaw był nadal.
Pojawia się to i samo znika po kilku minutach.

Ktoś sie spotkał?

Pozdrawiam
R
 
Do góry