Panasonic seria PV80 i PV8

versacecom

New member
Witam serdecznie
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem plazmy panasonica th-50pv8p
Jako, że chcę go powiesić na ścianie potrzebuję zakupić uchwyt.
Telewizor zakupiłem w Media Markt. Pan sprzedawca zdecydowanie polecał kupić ten uchwyt:
Vogels EFW 6305

Powiedział, że kupno innego w zasadzie gwarantuje, że telewizor spadnie na podłogę. Z ciekawostek dodam, że nie polecał kupować w MM, tylko w innym mniejszym sklepie, gdzie cena będzie niższa (w MM 549zł).

Teraz nie wiem co robić. Bardzo chcę, aby telewizorek bezpiecznie sobie wisiał, ale czy nie ma równie dobrej tańszej alternatywy?

Jeszcze jedno pytanko. Podłączyłem cyfrę i wszystko działa, tylko ekran się jakby samoczynnie rozsuwał i gdy na przykład kliknę na pilocie od cyfry przycisk "pilot: aby zobaczyć info o obecnym programie - wyświetlana informacja schowana jest jakby pod dolną i górną krawędzią. Oczywiście, gdy zmienię to strzałkami, to wraca do normalności, ale po chwili ponownie samoczynnie się rozszerza. Jak to naprawić?

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc
pozdrawiam
 

sanchopan

Banned
Jak pisałem już WIELOKROTNIE: 42" Panasonica a obecnie 50" Pioneera wisi na tym samym wieszaku Vivanco za ok. 200 zł (cena "mediamarktowa") i ma się dobrze. Nic nie spada.
Poszukaj dobrze: są dobre wieszaki dużo tańsze niż te 550 zł - generalnie to są z deczka "chore" ceny, windowane tylko i wyłącznie na zasadzie: "kupił plazmę - to niech płaci słono za kawałek metalu".:hmm:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
sanchopan popieram, dodatkowo często te tańsze wieszaki mniej odstają od ściany i lepiej to wygląda i jeśli nie ma się jakiś specjalnych problemów w domu czy wymagań i chce się mieć plazmę na scianie i spoko to najzwyklejsze w tej cenie w zupełności wystarczą ;)
 

MarioM74

New member
37PV80 i komputer

Witam
Podłączyłem plazmę 37PV80 do komputera przez złącze S-Video, ustawiłem na kompie (GeForce 7300GS / rozdzielczość 1440x1050) natywną rozdzielczość dla plazmy - 1024x720. Problem w tym, że na plaźmie wyświetla mi się tylko 2/3 tego co widzę na monitorze komputera :(
Czy to się da jakoś zmienić? Czy to może przypadłość S-Video (chociaż na CRT wszystko było OK) i powinienem podłączyć plazmę przez złącze PC, żeby było lepiej?

pozdrawiam
MarioM
 

dnc

Moderator
VIP
A nie masz na karcie łącza DSub lub DVI bo S-video to jest raczej dobry sposób wysyłania video do CRT (miałeś CRT 16/9?), a nie do plazm.

Zdecydowanie polecam te 2 pierwsze typy. A jesli już sie upierasz przy S-video to musisz podawać mu taką rozdzielczosc jaka jest dopuszczalna dla tego typu połaczenia czyli 1024x768 lub 800x600. Większe mogą być zniekształocne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
versacecom napisał:
Powiedział, że kupno innego w zasadzie gwarantuje, że telewizor spadnie na podłogę.
Szczególnie, gdy szarpniesz się na oryginalny od Panasonika. :D

Kup przyzwoicie wyglądający wieszak i po kłopocie. Najlepiej obejrzeć, czy blacha jest wystarczająco gruba i sztywna. W zasadzie większe ryzyko stanowi mocowanie do ściany, niż zerwanie się konstrukcji wieszaka. Jednak nie oszczędzaj na wieszaku zbyt wiele.

ArtS :)
 

MarioM74

New member
Jarod napisał:
rozdzielczośc musi być 16/9 przecież - chcesz mieć rozciągniety opbraz? 1280x720

1280? Mój ma 1024x720, i taką rozdzielczość mam ustawioną przez S-Video na kompie. Ale właśnie wygląda jakby mu brakowało w poziomie, np. widzę obszar gry, ale panel z ustawieniami będący po lewej stronie już nie.

dnc napisał:
A nie masz na karcie łącza DSub lub DVI bo S-video to jest raczej dobry sposób wysyłania video do CRT (miałeś CRT 16/9?), a nie do plazm.

Miałem CRT 4:3, 28cali i tam było OK. Ale może faktycznie lepiej się podłączyć D-Sub'em (DVI nie ma w tym modelu plazmy).

pozdrawiam
MarioM
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
połączenie

Mario, moim zdaniem lepiej podłącz DVI - HDMI w TV. ja tak zrobiłem i jest super. Można kupić kabel DVI-HDMI. Ja miałem dołączoną do karty graficznej przejściówkę DVI-HDMI i dokupiłem przewód HDMI - HDMI.
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Dokładnie, tak.
Zasadniczo jak masz miękkie ściany (np. Ytong), to trzeba dużo dłuższe śruby zastosować niż w tym z cegły - poza tym mój poprzednik powiedział już wszystko.:eek:k:
 

zakki

New member
Kilka spostrzeżeń po tygodniu użytkowania PV80 :
- strasznie wielki pilot chyba dla osób niedowidzących zrobili tak wielkie cyferki, zato nie zrobili żadnych przydatnych przycisków juz w starych CRT były lepsze piloty( aby zmienic obraz z kinowego na normalny trzeba wejsc w menu->obraz->kino/normal) to samo tyczy sie dzwieku (menu->dzwiek->mowa/muzyka) szkoda ze nie ma możliwosci zaprogramowania pilota
-fakt ze podstawka strasznie sie kurzy
-tryb dynamiczny praktycznie nie do ogladania
-dzwięk tylko mowa/muzka
-głośno sie wyłancza
-aby właczyć trzeba dłużej przytrzymać guzik (noi celowac wprost na tv)
-mało funkcji w menu
-brak PIP
-wejscie na słuchawki z przodu pod klapką...
na ten moment chyba to tyle
 

sanchopan

Banned
Z tym celowaniem pilotem to chyba cecha wielu sprzętów - ale to kwestia PILOTA a nie sprzętu, odbiornika, bo pilotem Harmony można celować... gdziekolwiek: i tak zadziała.:D
 

capi

New member
Nie narzekajcie na pilota. Przyciski są plastikowe a na nich naniesiona kalkomania. Dzieki temu nie zetrą się a pilot posłuży kilka lat. Gumowe przyciski tak jak do odbiornika cyfry+ to była by pomyłka. Ja przez 6 lat zmieniłem chyba już 4 razy pilota. Co do jego wielkości to tylko zaleta. Przynajmniej się na niego nie usiądzie :). Leży dobrze w ręku i nie koniecznie trzeba celować w TV żeby przełączyć co kolwiek. Ja jestem zadowolony no może nie do końca. W nocy mogło by być jakieś podświetlenie :)
 
Ostatnia edycja:

MarioM74

New member
capi napisał:
Nie narzekajcie na pilota. (....) Ja jestem zadowolony no może nie do końca. W nocy mogło by być jakieś podświetlenie :)

Dokładnie... Mi tam duże przyciski nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie. Ale jakby zamienili miejscami przyciski zmiany kanałów i głośności, z tymi kolorowymi od telegazety to bym się nie obraził. Jak złapię pilota to akurat pod kciukiem mam te kolorowe butoniki, których prawie wcale nie używam :)

Ja mam 37PV80 od kilku dni i chociaż to co napisał Zakki jest prawdą, to jednak dla mnie nie jest to uciążliwe, ale może ja taki niewymagający jestem :) Ogólnie uważam zakup tej plazmy za najbardziej trafiony - patrząc na LCD (HD Ready i FullHD) znajomych mających sygnał z kablówki.

pozdrawiam
Mario
 

koval44

Member
Witam Wszystkich.

Co do wieszaka, ja kupiłem w Poznaniu w hurtowni (prowadza sprzedaż detaliczną) i odebrałem osobiście. Rozstaw otworów pasuje. Na stronie podanej poniżej wieszak jest koloru srebrnego, ale w rzeczywistości jest czarny. Wieszak jest naprawdę solidny, w zestawie są kołki do montażu na ścianie, różnego rodzaju śruby w zależności od otworów w TV. A i co może być ważne, posiada regulację w poziomie. No i co cena jest super.
Link do sklepu moge podąć na maila, ponieważ nie moge tutaj wstawić - pierwszy post:confused:

Dodam, iż u mnie wisi Th-37pv80.


PozdrawiamJ
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mar_maz

New member
Buczenie w TH-37PV80

Od tygodnia jestem posiadaczem plazmy TH-37PV80 i mam jedno pytanie - czy buczenie telewizora to normalna rzecz. Ten efekt jest szczególnie słyszalny wieczorem. Okazało się, że plazma buczy głośniej niż mój 20-letni stary telewizor CRT.
Próbował ktoś reklamować telewizor pod kątem takiego problemu ?

Przy okazji - wydaje mi się, że klapka pilota lekko przemieszcza się w pilocie ale może jestem przewrażliwiony.
 
Do góry