Panasonic seria PV80 i PV8

otan

New member
Bez reklam
Trwałość paneli

Panele G11 Panasonica mają trwałość do 100.000 h. A jak to jest u innych producentów ? Nie zauwazyłem takiej inforamacji u np. Pioneera!
W 2006r. mówiło się o trwałości matryc do 40.000h. Skok Panasonica pod wzgledem jakościowym w produkcji paneli plazmowych i TV olbrzymi.
Jest coś na rzeczy, skoro Pioneer chce montować panele Panasonica w swoich TV :-D
 

piteron

Active member
Bez reklam
tu następny argument LCD prysł,np Sharp podaje żywotność na poziomie 60 tyś godzin
ale tak szczerze to jakoś nie wierzę że plazma tyle wytrzyma,niech wytrzyma połowę deklarowanej wartości bez pogorszenia obrazu i już będzie dobrze,w końcu nie kupuje się TV żeby go 20 lat oglądać;)
 

kovisoy

New member
Swego czasu po burzy szlak mi trafił dośc porzadny ampli . od tego czasu
mam wszystko tvaudio podpiete przez lestar z wyłącznikiem
Jeden pstryczek i wszystko gaśnie , zwykłem równierz wyłączac na noc
 

otan

New member
Bez reklam
drugman_mtn napisał:
Kurczę, w "moim" sklepie 42pv8 kosztuje 2599, a 42pv80 3399. A to jest 8 paczek...
Wiem, że w sklepach interentowych jest taniej - ale nie mam jakoś zaufania do kurierów.
Byłem w tym "moim" sklepie - facecik powiedział, że jedynie to samo dvd może mi podłączyć - różnicy nie było praktycznie żadnej (wydawało mi się, że 80-tka gra lepiej, ale może to podświadomość). A ja mam Cyfrę - i głównie to oglądam (SD jak pisałem)...
Najlepsze jest to, że żona każe mi czekać, aż jeszcze stanieje 80-tka :) - ale wtedy wyjdzie coś innego, i pewnie 80-tka będzie bee...
Pozdrawiam, MN


42PX80 można kupić za 2999zł. w necie. Płatność tylko przy odbiorze. Do kuriera nie musisz mieć zaufania, on ma dostarczyć tylko towar który zamówiłeś. Nie ma zadnego ryzyka! Zaoszczędzasz kupę kasy!
 

otan

New member
Bez reklam
Zawsze kupuj okiem, a nie uchem. Każdy ma inne upodobania i preferencje wzrokowe. Za bardzo nie sugeruj się wypowiedziamy sprzedawców. Interes sprzedawcy(marża) nie zawsze idzie w parze z interesen nabywcy.
 

TomST

New member
Piteron chyba Cię zasmucę.

Czy nikt nie zastanawia się, czemu w instrukcji Panasa nie zaleca się oglądania obrazu z czarnymi pasami a jeśli już tak się dzieje – zalecane jest ustawianie szarych pasów? Czy nie zastanawiało Cię czemu, skoro część obrazu (czarne pasy) jest nie podświetlana (nazwijmy – nie używana)?

Myślisz, że plazma podziała na super jakości 100tys (no niech będzie 50tys.) a nagle BUM! zgaśnie?

Kiedyś usłyszałem wypowiedź – że tv plazmowy wypala się od początku – owe 100tys h. można przyjąć jako okres, po którym ekran wypali się w 100%. Fakt, nawet 50tys to dużo, ale nie liczyłbym na to, że obraz będzie po 50tys h taki sam jak w momencie zakupu.

Czarne pasy zmieniasz na szare po to, aby po długim okresie użytkowania tv w ten sposób równomiernie wypalił ekran i nagle nie stwierdził, że w miejscu gdzie przez większą część były „pasy” obraz na full screenie ma lepsze parametry.

Czy to prawda? Czy to dyskwalifikuje ekrany plazmowe? Ja się tym nie przejmuje oglądając mojego PV80 – zanim straci kolory, parametry, wypali się... minie wiele czasu. No chyba, że odpalasz go 24/24h :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RheeTCT

New member
Wydaje mi się,że owe 100 000 godz. to okres normalnej gwarantowanej pracy,a nie czas do całkowitego wypalenia.To chyba nie prawda,że plazmy wypalają się od samego początku.To może być raczej tak jak z silnikami spalinowymi.Przez jakiś czas dochodzą do swoich max możliwości,potem okres normalnej pracy ,a potem powolne wypalanie,wynikające ze zużycia.
 

Patrycjusz

New member
kovisoy napisał:
...mam wszystko tvaudio podpiete przez lestar z wyłącznikiem
Jeden pstryczek i wszystko gaśnie , zwykłem równierz wyłączac na noc

czy wyłączając wszystko na noc, wszystkie ustawienia w sprzęcie są zachowane np. w tv zaprogramowane programy, kontrast, jasność itd, itd.?

pzdr
 

TomST

New member
Nie pamiętam żródła wypowiedzi, którą prztoczyłem w poprzednim poście, jednak sprawa unikania czarnych pasów (lub jak kto woli zastępowania ich szarymi) czyni ją prawdopodobną. Czy zużywanie się ekranu w plaźmie jest wprost poporcjonalne do czasu działania , czy tez nie to już inna sprawa.

PS.Gwarancje pisemną masz na czas znacznie krótszy niż owe 100.000h - a na potwierdzenie działania tv Panasonic bez zmiany parametrów przez 100.000h ze strony jakiegokolwiek serwisu/przedstwicielstwa/fabryki raczej bym nie liczył :)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Jedno jest pewne, że Panasonic bije na głowę Pioneera w zakresie jakości produkcji i żywotności paneli. Pioneer podobnie jak inny producenci okresla żywotność swojej matrycy na 60000h. 100.000h panelu Panasonica budzi respekt i szacunek :-D konkurencji i klientów. Pioneerowi pozostaje już tylko czerń i wysoka cena :(
 

motobartcompany

New member
Tylko te 100 tys godzin może być takim chwytem marketingowym jak kontrast czy czas reakcji podawany przez panasonica jak i innych producentów.

Ostatnio czytałem, że największy rzeczywisty kontrast zmierzony w TV posiada plazma pioneer. Kontrast ten wynosi 3300:1

Podobnie jest z czasem reakcji producenci podają 000,1 co jest kompletną bzdurą. Wystarczy oglądnąć mecz i przy szybki ruchu lekko obraz się rozmazuje.
Idealny czas reakcji to poniżej 2 ms. Mniej wiecej tyle co stara poczciwa technologia CRT. Plazmy posiadają coś około 8 ms z tym, że smużą zdecydowanie mniej od LCD w któych ten parametr jest jeszcze bardziej naciągany

tutaj dla przypomnienia mój filmik, czas reakcji 8 ms.
http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E
w rzeczywistości może być nawet 30 ms

Sharp RD2 czas reakcji 4 ms:)
http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo&feature=related


Moim zdaniem te wszystkie dane producenta to ściema. To jest tak robione, żeby ładnie wyglądało na papierku.
http://www.pioneer.pl/
 

candyboy

New member
Nie wiem ile w tym jest prawdy ale gdzieś obiło mi się o uszy że po upływie 100,000h gaz w plazmach panasa wypali się w 50%.Oglądając tv 8 godzin dziennie to jest ponad 30 lat.Do tej pory każdy z nas zmieni tv kilkadziesiąt razy więc nie ma się co obawaiac o wypalenie gazu.Ale jedno jest pewne że 100,000h budzi respekt i uznanie u konkurencji,a panasonic nie jest firmą z lasu która sobie w prospektach wydrukowała te 100,000 h.Jeśli tyle podają to bankowo jest to poparte testami i badaniami.
 

otan

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
Tylko te 100 tys godzin może być takim chwytem marketingowym jak kontrast czy czas reakcji podawany przez panasonica jak i innych producentów.
Moim zdaniem te wszystkie dane producenta to ściema. To jest tak robione, żeby ładnie wyglądało na papierku.


Taka interpretacja zapisów parametrów technicznych sprzętu jest moim zdaniem błędna. Jeśli producent decyduje się na podanie danych parametrów na piśmie, to ponosi za to pełną odpowiedzialność. Żadna szanująca się firma nie poda do publicznej wiadomości i to na piśmie ściemy, którą można by łatwo zweryfikować i na tej podstawie żądać zwrotu kasy bądz odszkodowań. Poważni światowi producenci sprzętu nie pozwolą sobie na olewanie i wciskanie kitu klientom. To by było równoznaczne z samobójstwem rynkowym!
 

RheeTCT

New member
Całkowicie się zgadzam.Muszą mieć na poparcie takich twierdzeń jakieś dowody.Inaczej nie ryzykowaliby,że ktoś to podważy.Taki Panasonic to jest gigant o światowym wymiarze ,tu nie może być mowy o ryzykownych zagraniach,zbyt wielka kasa wchodzi w grę.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pamiętajcie, że szacowane 100 000 godzin jest określane metodą statystyczną. Podobnie szacuje się np. żywotność nośników optycznych. Dopiero rzeczywiste doświadczenia pozwolą nieco więcej na ten temat powiedzieć.

ArtS :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
otan napisał:
. Jeśli producent decyduje się na podanie danych parametrów na piśmie, to ponosi za to pełną odpowiedzialność.
tak się zastanawiam,ja mam wersję PX,jak wiadomo produkowaną na rynki zachodnie(DVB T) i tam jakos nie ma na obudowie tych pięknych kalkomanii,i innych marketingowych bla bla o czasie reakcji czy żywotności panelu,a jakoś w instrukcji tego znaleść nie mogę,i w innych wiążących producenta zapisach tez jakoś cicho o tych rewelacjach
co do samej polemiki ze wystarczy mi na 10/20/30 czy więcej lat,mi jak wystarczy na 5,6 lat to będe naprawdę zadowolony
zresztą 5 lat w elektronice to kilka epok

ArtS007 napisał:
Pamiętajcie, że szacowane 100 000 godzin jest określane metodą statystyczną. Podobnie szacuje się np. żywotność nośników optycznych. Dopiero rzeczywiste doświadczenia pozwolą nieco więcej na ten temat powiedzieć.

ArtS :)
czyli co szukamy testera który wytrzyma z TV 30 lat,przez ten czas mu się tak wzrok zepsuje od tego testowania,że nawet jak TV będzie cały czarny to będzie widział piękne wysycone kolory;)

moim zdaniem te 100 tyś to czysty chwyt pod klienta,nik nie będzie w stanie ocenić czy w ciągu tego czasu ekran się wypalił w 10% czy w 70%,a nawet jeśli będzie w stanie to określić to do czego to porówna
 
Ostatnia edycja:
Do góry