Panasonic seria PV80 i PV8

kovisoy

New member
Raczej ECO a to głównie ze względu na opcje automatycznego kontrastu dostosowanego do natężenia światła otoczenia , oczywiście z własnymi ustawieniami i wyłączonymi ulepszaczami , ostrośc 1 lub 2 pozycja przed końcem jaskrawośc i kontrast raczej stonowane , kolor ok 1/3, tryb oszczędnościowy wyłączony , taki obraz mnie bardzo satysfakcjonuje. Dodam że panas bardzo niewiele na tych ustawieniach sie grzeje o ile to można nazwac grzaniem ponieważ mój poprzednik philips 29 ,100 hz dawał więcej ciepła - i to narazie byłoby na tyle

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kredkink

New member
Przebrnąłem wątek i doszedłem do wniosku, że mój CRT popsuł się o rok za szybko :( i na dzień dzisiejszy mam niezłą zagwozdkę w temacie wielkości Panaska (bo raczej na niego po ogledzinach się zdecydowałem)

Z tabeli wykika, że taka minimalna odległość z jakiej można oglądać obraz wynosi 2,5 m. Ja mam kanapę postawioną w ten sposób, że oglądać można już od 2,2 m do TV. Z racji niewielkiej różnicy cenowej wolałbym kupić 42" niż 37"

Obawiam się tylko, że będe musiał zaraz po "n" lecieć, bo obraz z kablówki (UPC) będzie pozostawiał za wiele do życzenia.

Proszę o opinię ludzi którzy mają 42" od min 2 miesięcy i sa w stanie z autopsji stwierdzić czy wymagana odleglość to 3 m, czy też da się sensownie oglądać z powiedzmy 2,2 do 2,5
 

cactus

New member
A ja się przyzwyczaiłem do "kinowego".
Eco wydaje mi się za ciemny (oglądam głównie wieczorami), dynamiczny to dla odmiany jakaś żarówa (kojarzy mi się z LCD)
Suwaki ponizej 50% - szkoda ze menu nie pokazuje wartości liczbowych/procentowych tych nastaw aby mozna było porównać z innymi uzytkownikami.
 

Twine

New member
kredkink napisał:
Proszę o opinię ludzi którzy mają 42" od min 2 miesięcy i sa w stanie z autopsji stwierdzić czy wymagana odleglość to 3 m, czy też da się sensownie oglądać z powiedzmy 2,2 do 2,5
Od ok 1,5 miesiąca jestem posiadaczem Panasonica TH-42PV7P, oglądam go z odległości ok 2,6-2,7m i moim zdaniem jest zupełnie komfortowo.
 

kovisoy

New member
Nie mam panasa 2 m-ce ale zaledwie kilka dni niemniej z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że przy 42 - 3 m to komfort zarówno z powodów o których wspomniałeś ale równierz trzeba brac pod uwagę objętośc wzrokową ekranu , poniewaz bliżej tzn ok 2 m istnieje rozbieganie wzroku chcącego uchwycic ilośc detali na całym ekranie , a troche tego ekranu jest i w domu to dopiero widac [np mój ojciec był przerażony wielkością]niemniej niewielkie różnice cenowe aż sie proszą o 42 .Myśle że kompromisem ustawienia 42 byłby narożnik pokoju , po przekątnej sporo dochodzi tych cm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adam1309

New member
Ps 3

Witam:) Zastanawiam sie nad kupnem tego TV, ale posiadam pewne watpliwosci, a mianowicie czy ten model Panasonic-a jest wystarczajaco dobry do PS 3??
 

Zybex

New member
Witam,
dzisiaj zostałem posiadaczem 42PV80 i mam pytanie, jak wyłączyć menu serwisowe? Po każdym włączeniu TV włącza się menu serwisowe, po wyjściu przez exit, po prawej stronie TV świeci się jakiś pomarańczowy napis z danymi. Wie ktoś jak to wyłączyć?
 

muzzy123

New member
Laptop+PV80

figmenta napisał:
Mysle, ze wszystko:)
1. Kable, generalnie malo kto docenia kable, a dokladnie ich jakosc;-) Ja lubie te firme: http://www.monstercable.com/hdmi/
2. Laptop - nie wiem jaki, jeszcze swojego nie podlaczylem, bo nie mam przejsciowki DVI > Hdmi, ale podlaczylem innego, ktory ma wyjscie HDMI i obraz genialny. Ostry, soczysty, nie zerknalem na rozdzielczosc, ale chyba w rozdzielczosci pelnej plazmy.
3. Zapraszam na kawke do mnie, to sprawdzimy u mnie, podlacze swojego laptopa tym kablem i zobaczymy;-)

pozdrawiam


Witam serdecznie Wszystkich.

Przeszukując forum natknąłem się na jeden z wątków, który mnie zainteresował i na którego szukam odpowiedzi.
Otóż chodzi o podłączenie Laptopa do 42PV80 po złączach HDMI -> HDMI. Czy ktoś z szanownego grona już coś takiego sprawdzał i jak u niego to się sprawuje?
Jak to się ma do połączenia D-Sub -> D-Sub?
Jakie są różnice, w jakości obrazu?
Ponieważ mam zamiar dopiero kupić takowego laptopa z wyjściem HDMI więc muszę wiedzieć czy jest sens posiadanie takiego wyjścia w laptopie.

Przy okazji odp. z Panasonic Polska na moje pytanie:

"Producent zaleca podłączanie telewizora z komputerem jedynie przez wejście Mini D-sub"

Pozdrawiam:)
~\MUZZY123\~
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiw

New member
Na 46PY85 nie mam kasy, innego 46" czy 50" porównywalnego do PV80 nie znam a 50PV80 nadal nie ma więc sam nie wiem co robić...może 50PV70 - koszt około 4200...ale z drugiej strony jak 50PV80 wejdzie za te pieniądze to będę żałował. Trochę się boję jakości obrazu na 50" bo mam zwykłą, średniej jakości kablówkę UPC. Może doradzicie? robiw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Foxxx24

New member
Lepiej dozbieraj troche kasy i kup TH-42/46PY85,a w międzyczasie stanieje:)
Zdecydowanie lepiej jak psotawisz na lepszą matrycę i nowszą niż na wielkość:)
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
To 2 razy TYLE :confused:. Nawet gdybym miał to nie wydam tyle kasy na TV. 42PV80 to 3400 a 46PY85 to 6400, wolałbym już 50PV80 za 4300. Swoją droga to te plazmy są baaardzo prądożerne! Dla mnie to bez znaczenia ale 500W dla 50" plazmy to bardzo dużo. Przy 8 godzinach dziennie to 4 kWh czyli jakieś 1.8zł przez 30 dni daje 54zł. To nie mało...nawet dużo. Wiem, wiem skoro kupuje się plazmę itd. itp. Dla mnie nie ma to znaczenia (płace mniej) ale generalnie to trochę porażka. Mój 32" CRT Philips pobiera 105W...robiw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Foxxx24

New member
Kolego 6400 to cena sugerowana:)
Poszukaj w internecie a zobaczysz,że już są po 4900zł za model 42PY85:)
Radze Ci poczekac aż będzie w sklepie www.zadowolenie.pl bo tam mają dobre ceny:)Już tam był za 5225zł tylko się skończyły i bedą niedługo także spokojnie z zakupem:)
TH-42PY85 zużywa 385W przy maxymalnym wykorzystaniu natomiast średnio mniej:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry