Panasonic seria PV80 i PV8

quadrun

New member
Powiem tak!! W tym przedziale cenowym nie znajdziesz chyba lepszego TV a 42" to jest sporo ale naprawde wpasowuje sie idealne nawet z odległości 2-2,5m. Wierz mi na słowo. Jak chcesz podeśle Ci foty ale pisz na PM. Pozdroooo!
 

Łonio

New member
A ja potrzebuję małej porady.
Czy Waszym zdaniem zakupić 37 calowy tv w miejscowym sklepie, czy warto dołożyć 150 zł i otrzymać ten sam model kurierem, ale już skalibrowany?
Widział ktoś znaczącą różnicę 80tek przed i po kalibracji?
pzdr
 

kovisoy

New member
Witam

Dczekałem sie w koncu , chociaż czekałem tylko 4 dni niemniej 4 dni wydaja sie tygodniami oraz doza niepewności czy dokonałem dobrego wyboru.
A wiec napisze że nie dokonałem dobrego wyboru ,dokonałem BARDZO dobrego wyboru.Poprzednio równierz zadowolony użytkownik napisał o pierwszym uruchomieniu i z dystansem oceniajacy obraz , ale po ok
kilku godzinach poprostu bajka. W moim przypadku było identycznie , panas potrzebował kilku godzin na tkzw ułożenie sie a następnie pokazał na co go stac , a stac naprawde na bardzo wiele,do tego stopnia że nawet do zaakceptowania ze sporym spokojem jest nasza kochana tv publiczna którą oceniam iż nadaje nie najlepszej jakosci sygnał .Potem zwykły decoder i znacznie lepiej.Co ciekawe filmy Divx prezentują sie fantastycznie a weżmy pod uwage aż tak stratny system kodowania,następnie DVD a tutaj szok
niesamowity i koncert RAINBOW powalił mnie na kolana a szczęka prawie
przy podłodze.CO dopiero w HD wolę narazie nie myślec a cieszę sie doskonałością kontrastu między czernią a bielą a czerń jest fantastyczna chociaż biel równierz , wspaniale generowanych kolorach i oglądaniu nawet w słoneczny dzien .Raczej zrezygnowałem z wszelkich polepszaczy i wygładzaczy a normal po dostrojeniu wypada w moim odczuciu najlepiej ,kontrast ok 35 % , jasrawośc ok 45 % ,kolor ok 35 %i to mi zupełnie wystarcza biorąc pod uwage równierz docieranie,dzwięk równierz jest ok , dookulny jest dużą zaletą.
Nadmienię że objeżdzałem sklepy , byłem u 2 kolegów którzy posiadają LCD i mogę śmiało stwierdzic że za tą cene to jest strzał w dziesiątke ,
Życze wszystkim panasiakom wszystkiego dobrego i przyjemności z oglądania
Pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
kovisoy - gratuluję wyboru.Na dniach ja również powiększe grono użytkowników 42PV80.
Ponieważ jesteś bardzo zadowolony,to proponuję zamianę Twojego Avataru na bardziej radosny.
 

kovisoy

New member
darcun napisał:
kovisoy - gratuluję wyboru.Na dniach ja również powiększe grono użytkowników 42PV80.
Ponieważ jesteś bardzo zadowolony,to proponuję zamianę Twojego Avataru na bardziej radosny.

Bardzo dziękuje DARCUN i dziękuje wszystkim na forum bo dzięki wam mamy radośc , odnośnie avataru faktycznie lubię rozgryzac zaawansowane niuanse komputerowe a że nie zawsze mi to wychodzi w sposób doskonały to widac
, jednakże moin analogiem jest:D
 

WujekDobraRada

New member
Dlaczego nie TH-42PX80?

Chciałbym zapytać wszystkich którzy w ostatnim czasie stali/staną się posiadaczami TH-42PV80 co kieruje was na ten model a nie PX80 (jakby nie patrzeć lepiej wyposażony model)? Jeszcze jakiś czas temu kilkaset złotych doroższy ale na dzień dzisiejszy cena jest ta sama. Wielu powie DVB-T w Polsce bezużyteczny, prawda. Ale z doświadczenia wiem że dobry telewizor potrafi zapuścić w domu korzenie nawet na dekade ;) Jak już coś wejdzie będziecie się martwić? Po jakiego grzyba skoro w tej samej cenie jest model z wbudowanym :hmm:. Pozdrawiam i mimo wszystko gratuluję bo telewizor zacny :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

aron69

New member
Jak sprawdzić?

Witam.
Mam małe pytanko.Czy w modelu 42PX80 tą samą metodą co w 42PV80 można sprawdzić ilość włączeń oraz przepracowanych godzin?
Mam możliwość zakupu tego modelu i jestem ciekaw czy nie był czasem już używany.
Sorry za moją dociekliwość,ale nasuwa mi się jeszcze jedna kwestia:czy jest możliwe skasowanie tych danych z pamięci TV przez np. "wtajemniczonego majsterkowicza" czy może to zrobić tylko serwis Panasonica, albo czy w ogóle jest to możliwe?
Jeśli gdzieś ten temat był już poruszony to przepraszam,ale wątek dot. Panasa (zwłaszcza PV80) rozrósł się niesamowicie i ciężko wszystko wyłapać.
 

de.camillo

New member
WujekDobraRada napisał:
Chciałbym zapytać wszystkich którzy w ostatnim czasie stali/staną się posiadaczami TH-42PV80 co kieruje was na ten model a nie PX80 (jakby nie patrzeć wyższy model)?

witam
Nie jest to wyższy model, jest tylko wyposażony w DVB-T.
W Polsce cyfrowa telewizja naziemna jest już na dużej części dostępna, jednak jest w dalszym ciągu w fazie testów.
Przed zakupem swojego PV80 też myślałem o PX lecz troszkę poczytałem i popytałem. Na zachodzie telewizja cyfrowa jest w MPEG-2 i tuner w PX właśnie to obsługuje. U nas jeszcze decyzja nie zapadła ... jednak wycofują się z MPEG2 i chcą wprowadzić jako nowsze rozwiązanie MPEG-4.
PX niestety tego sygnału nie odbierze i niezbędnym stanie się dekoder zewnętrzny. Tak więc moim zdaniem jest mało opłacalne doinwestopwanie w DVB-T czyli PX'a, a napewno jest ryzykowne z uwagi na potencjalny brak wykorzystania.

pozdro
 

WujekDobraRada

New member
de.camillo napisał:
Tak więc moim zdaniem jest mało opłacalne doinwestopwanie w DVB-T czyli PX'a, a napewno jest ryzykowne z uwagi na potencjalny brak wykorzystania.
Doinwestowywanie? Przed chwila przeanalizowałem cenu obu modeli i gdzieniegdzie cena PX'a jest nawet parę złotych niższa więc o jakim ryzyku mówisz?
pzdr
 

jurasek

New member
Spostrzeżenie

Proszę o poradę bo nie znalazłem takiego wątku a przeszukałem na tym forum wszystkie , odnośnie tego co opisałem wcześniej to jest przy odbiorze sygnału tv (42pv80)szczególnie z prawej strony krawędzi (ręka głowa) widoczne jest (obojętnie czy obiekt w ruchu czy nieruchomy)zielone przebarwienia .Czy to norma czy wada u mnie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kri99

New member
Jestem posiadaczem 42PV80 .

Korzystam z kablówki VECTRA -analog , do czerwca mają uruchomić sygnal cyfrowy.

Ogólnie jest Ok - oczywiście zależy od programu . Mam 2 pytania :

1. Jeśli oglądam mecz i jest w miarę nieruchome ujęcie - to np. trawa jest ostra , w momencie jak kamera zaczyna się poruszać trawa staje się rozmazana , to samo na zbliżeniu twarzy w studio -- w momencie gdy gostek nie rusza głową widać szczegóły cery - jeśli zaczyna ruszać lekko się to rozmazuje. A może gdzieś w ustawieniach mam cos nie tak ?

2. Wiem że na cyfrze obraz będzie lepszy ale czy bardzo znacząco ? Czy to rozmazywanie zniknie ?



Wszyscy którzy zastanawiają się nad wielkością TV mogą brać spokojnie 42 cale jeśli będą oglądali z 2,5 m i więcej :)

pozdrawiam
 

kovisoy

New member
spróbuj wyłączyc wszelkie polepszacze
sterowanie kolorami - tutaj niekoniecznie
P-NR
3D-COMB
Optuje raczej za tym by obraz nawet złej jakości oglądac w oryginale
i niestety ale nie ma mocnych i zawsze jest cos za cos tzn.wszelkie układy korygujące określają i uśredniają materiał do obróbki a wówczs może sie
zdarzyc że nie nadąża za nektórymi frazami obrazu i efekt może byc właśnie taki a odnosi sie to do wszystkich tv nie tylko do panasa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Foxxx24

New member
Wszystkie takie niepożadane efekty wiążą się z tym,że poziom sygnału w Polsce oraz parametry obrazu nie są przystosowane do najnowszych plazm i nawet tak dobre sprzęty z "polepszaczami" obrazu nie bedą w stanie zrobic czegoś bardzo dobrego z niczego w większości przypadków,dlatego najlepiej będzie wyłaczyc te udogodnienia i wówczas obraz powinien byc bardzo dobry.
"Polepszacze" można stosowac przy sygnałach 24ps,a najlepszym przykładem,że działają jest obraz Blue-ray oraz kanały HD(które tak na marginesie nie są HD,ale zostały przekonwertowane tzw. upscalling):)
 

kacy21

Member
aron69 napisał:
Witam.
Mam małe pytanko.Czy w modelu 42PX80 tą samą metodą co w 42PV80 można sprawdzić ilość włączeń oraz przepracowanych godzin?
Mam możliwość zakupu tego modelu i jestem ciekaw czy nie był czasem już używany.
Owszem ,można to sprawdzić taką samą metodą jak w PV80-sprawdzałem osobiście - działa.
 

kacy21

Member
de.camillo napisał:
witam
Nie jest to wyższy model, jest tylko wyposażony w DVB-T.
W Polsce cyfrowa telewizja naziemna jest już na dużej części dostępna, jednak jest w dalszym ciągu w fazie testów.
Przed zakupem swojego PV80 też myślałem o PX lecz troszkę poczytałem i popytałem. Na zachodzie telewizja cyfrowa jest w MPEG-2 i tuner w PX właśnie to obsługuje. U nas jeszcze decyzja nie zapadła ... jednak wycofują się z MPEG2 i chcą wprowadzić jako nowsze rozwiązanie MPEG-4.
PX niestety tego sygnału nie odbierze i niezbędnym stanie się dekoder zewnętrzny. Tak więc moim zdaniem jest mało opłacalne doinwestopwanie w DVB-T czyli PX'a, a napewno jest ryzykowne z uwagi na potencjalny brak wykorzystania.

pozdro
Ja natomiast zdecydowanie polecam PX80, od przybytku głowa nie boli.Zresztą ci, którzy mieszkaja niedaleko granicy, jak ja, z pewnościa docenią fakt posiadania przez ten model tunera DVB-T.Mam zwykłą antenę szerokopasmową , którą powiesiłem 11 lat temu i odbieram pięknie z sygnałem na 10 całe 12 programów niemieckich.Wcześniej na zwykłym crt miałem śnieg w tym położeniu anteny.Mistrzostwa Europy coraz bliżej a u nas w miare pewni mogą się czuć jedynie posiadacze cyfrowego polsatu.A ja się nie martwie, bo jak uczy historia Niemcy transmitują wszystko w znakomitej jakości.
 

JerzyMat

New member
PV a PX

de.camillo napisał:
witam
Nie jest to wyższy model, jest tylko wyposażony w DVB-T.
W Polsce cyfrowa telewizja naziemna jest już na dużej części dostępna, jednak jest w dalszym ciągu w fazie testów.
Przed zakupem swojego PV80 też myślałem o PX lecz troszkę poczytałem i popytałem. Na zachodzie telewizja cyfrowa jest w MPEG-2 i tuner w PX właśnie to obsługuje. U nas jeszcze decyzja nie zapadła ... jednak wycofują się z MPEG2 i chcą wprowadzić jako nowsze rozwiązanie MPEG-4.
PX niestety tego sygnału nie odbierze i niezbędnym stanie się dekoder zewnętrzny. Tak więc moim zdaniem jest mało opłacalne doinwestopwanie w DVB-T czyli PX'a, a napewno jest ryzykowne z uwagi na potencjalny brak wykorzystania.

pozdro

Poprawcie jeśli się mylę: czy czasami nie będzie problemu z gwarancją na PX (chodzi o ściąganie części i transport z zagranicy)???
Ja mam 42PV80 i jest OK;)

Jeszcze na temat rozmiaru 37" czy 42" - jak to mówią kobiety nie rozmiar jest najważniejszy:)
 

aron69

New member
Dzięki kacy21

Dzięki jeszcze raz kacy21!
Już martwiłem się że ten model nie posiada tej opcji.

Oczekuje dostawy PX80 w piątek ,najpózniej w poniedziałek(21.04).
Zakup w sklepie internetowym (lekka adrenalinka jest...).Chcę odebrać osobiście.Mam nadzieję że wszystko będzie OK.
 
Do góry