Panasonic seria PV80 i PV8

mirecore

New member
tja, jakeśmy z kobitom z pudła wyjmnowali tośmy mówili ŁOJOJ jakiś duzy, teraz tak patrzamy i KURDE ŚJAKIŚ MNIEJSZY SIĘ ZROBIL... cuda normalnie...

(sorry czasem mi się dialekt ćwaniaka warsiawiaka włącza)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do refleksów, mam same południowe okna, tv jest pod kątem 90 stopni do nich i na prawdę spoko, mam jeszcze rolety w pogotowiu, ale jak narazie używałem ich w tym celu może ze dwa razy o pewnej godzinie gdy promienie padają bezpośrednio na ekran, ale w starym CRT było tak samo, ogólnie jest na prawdę dobrze.

Co do 37" chłopie, jak masz 3m a jeszcze masz miec lepszy sygnał, to wogóle nie myśl o takim maleństwie powinieneś raczej rozważac 42 czy 50" ;) Myślę, że 42" na prawdę ujdzie, a 37" to zdecydowanie za mało.
 

sosna

New member
Co do rozmiaru potwierdzam opinie że przy 2,3-3 m 37'' to pomyłka. Szczególnie że różnica w cenie to okolo 200 zł !!! Ja mam 42'', jak tylko bym nie zdecydował na zakup tv i kina jednocześnie to kupił bym 50'' (no pomijając że do dziś nie ma 50pv80:eek:), choc przed zakupem nie był bym taki pewien tej 50-tki. Jak to się mawia, człowiek się uczy całe życie :mrgreen:.

W razie trudności z wyborem polecam (jeśli jest taka opcja) zobczyc u znajomych w domu ( i trzeba wziąśc pod uwagę czy tv ma wisiec na ścianie, bo jeśli tak, to dużo mniej "straszy" rozmiarem niż tv stojący na podstawie).
 

adam555

New member
Sansei6 napisał:
No faktycznie, dzięki, jakoś tego nie zauważyłem, choć wolał bym jednak PiPa ;) hmm i raczej nie da się nic zrobić z tym, ze wyświetlają się takie szare pasy przy obrazie tv, jakoś rozszerzyć czy jakieś inne ustawienia?

Do szarych pasów jest opcja w menu uzytkownika pod dźwiękiem, nie pamietam nazwy.
Działa zarówno do pasów bez PAT jak i włączonym PAT.

Poza tym ktoś pisał, że na jednym obraz bardziej niebieski a na drugim mniej. Może była włączona inna opcja temperatury obrazu na jednym i drugim. Oprócz tego można sobie ustawić własne kolorki, lub je skorygować, jesli ktoś uważa, że np ma za dużo któregoś np w trybie normal lub innym. Ale to mozna zrobić tylko z menu serwisowego.
Z menu serwisowego mozna o wiele więcej. Mozna sobie przesunąć obraz jeśli ktoś potrzebuje pionowo lub poziomo, zmniejszyć, zwiększyć overscan no i wiele innych np włączyć kilka/naście obrazów testowych.
Jest i obraz chyba do eliminacji ew pozostałości - wędrujący biały pas.
Bać się nie należy jak się zna kilka słów po angielsku wszystko jest opisane (oprócz bitów), ale nie zapisywać ustawień gdy się nie jest pewnym :cool: .
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
adam555

Mozesz podac linka gdzie jest wszystko opisane :) ?

Chicalbym skalibrowac plazme 42PY85, ale mysle ze to wszystko bedzie podobne :)
 

adam555

New member
Opisu nigdzie nie widziałem, obejrzałem menu serwisowe osobiście i jest tam wiele ciekawych rzeczy, z których tylko kilka wymieniłem.
Niektóre rzeczy są zagadką ale proste rzeczy nawet przetestowałem i działa zgodnie z oczekiwaniem.


Ale robić trzeba z głową i na trzeźwo :mrgreen: . Ale potem chyba ewentualnie jakby coś, to odmałpować od kogoś wartości jakby się nie zanotowało fabrycznych.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
no to trzeba sie "pobawic" :)

Juz mam doswidczenie, zmieniałem kiedys w menu serwisowym samsunga

Balans bieli tez mozna ustawic ??

I jeszcze jedno, plazmy panasonica maja ten problem ze startuja zawsze po wlaczeniu ze stanby na kanale TV

a ja nie mam tv naziemnej, tylko sat po HDMI

Jest tam taka opcja by ztartowal np na wejsciu HDMI ??
 

adam555

New member
HDTV_Fan napisał:
Jest tam taka opcja by ztartowal np na wejsciu HDMI ??
Tego nie widziałem ale i pod tym kątem nie patrzyłem.
Ale może być tez na bitach - bo jest tam opcja zmiany poszczególnych bitów - a tutaj to już bez zewnętrznego opisu to raczej trudno będzie - zmieniac na pałę nie polecam.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
adam555 o którą opcję ci chodzi z tymi szarymi pasami przy PAT?

Hmm ogólnie chyba powstał gdzieś temat o opcjach w menu serwisowym? Może warto tam dodawać wszystkie opcje jakie się odkryło itp? ;) :hmm:
 

adam555

New member
Masz na myśli szare pola z lewej strony? To opcja (ale na śmierć zapomniałem nazwy a TV nie mam przy sobie).
W każdym razie jest menu OBRAZ, DŹWIĘK - to nie tu tylko w trzecim i tam jest opcja - też teraz nazwy nie pamiętam, ma wartości max, średnie i min, i wyłączone. No to dla wyłączonych będą czarne.

HDTV_Fan napisał:
Balans bieli tez mozna ustawic ??
Chyba też, bo opcje barw są nawet bogate, to nie jest tylko proste dodanie jednej czy drugiej - to też, ale jest coś trochę więcej.
 

adam555

New member
Na żywo, widać co się robi, widać nawet jaka wartość była bezpośrednio przed zmianą i można zapisać wartość parametru lub nie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Igal. Złącze Scart jest domyślnie wyposażone w możliwość przełączania się na aktywne źródło. HDMI domyślnie tego nie ma. Chyba, że masz np. odtwarzacz DVD Panasonika z opcją Viera Link.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
adam555 dzięki, racja to jest funkcja "panel boczny" w "ustawieniach"

Tylko mi chodziło czy mając jednocześnie podgląd tv i tekst czyli tego PAT to ten podgląd tv mógłby być nieco większy? na całą tą połówkę ekranu czy jakoś tak?
 

kudi74

New member
Obraz po dvi-hdmi miałem super ale nie miałem sygnału audio,audio tylko było na wejsciu pv PC i Hdmi,wiec sobie podarowałem i wymieniłem kabelak na dsub-dsub(przej.dvi-dsub w pc)za 20zł i jest super.Wizje po hdmi tez raz miałem raz nie-nie zagłebiałem sie dalej.A Ty masz syagnał audio po hdmi?
 

zulusczaka

New member
Rozumiem, ze masz karte taka jak ja (lub podobna)?
Nie sprawdzalem, czy mam dzwiek po HDMI. Kabel, ktory kupilem, nie przekazuje fonii, ale akurat nie jest mi to potrzebne, bo komputer mam podlaczony do wzmacniacza.
Wczesniej podlaczylem sie przez DSUB, wszystko bylo ok, jednak wolalbym HDMI...
 

quadrun

New member
Pv80

Witam.
Wczoraj dzięki u przejmości i poradzie kiki'ego przejechał do mnie Panas 42" pv80.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu i przy okazji polecam każdemu. Z 2-2,5m obraz bardzo ładny (współpraca z polsatem cyfrowym).Dźwięk zadowalający.
Ogólnie za tą cenę mozna dac 10pkt/10pkt.
Jeśli ma ktoś jakieś pytania można śmiało pisać na PM.

Pozdrawiam
 
Do góry