Panasonic seria PV80 i PV8

leca

New member
Panel w PX80 i pv80

Witam
Jaka jest różnica w panelu TV 37PV80 a 37PX80 gdyż na stonie niemieckiej podają że PX80 ma panel G11 a po wysłaniu zapytania do Panasonik Polska otrzymałem odpowiedz że 37PV80 posiada panel H11.
Wiec pytanie czy te panele są identyczne i to tylko nazewnictwo czy są jakieś różnice.
 

sosna

New member
Sie raczej ktos omylił, nie ma oznaczenia H11, ale lierka H iest zaraz obok literki G na klawiaturce, pewnie zwykła pomyłka... Także jest G11.
 

sanchopan

Banned
A czy komukolwiek, kiedykolwiek i na jakikolwiek temat BOK Panasonica w PL odpowiedział rzeczowo i prawdę?
Bo mnie krew zalewa jakie oni głupoty i kłamstwa piszą...:roll: Przeciętny 15-latek po przeczytaniu tego forum (tylko i wyłącznie) udzielałby bardziej kompenetnych odpowiedzi...:hmm:
 

kloss_tc

New member
kri99 napisał:
Wczoraj kupiłem 42PV80.[...]
Acha i jeszcze : nie wierzcie tym którzy piszą że nie da się tego pudła przewieźć osobowką - w pionie, w dodatku sedanem :)))

Domniemywam, że na tylnym siedzeniu ? :) Przyznaj jeszcze jaki samochód ? :)
 

PJAST

New member
sanchopan napisał:
Component jest duuuużo lepszy niż euro (scart) nawet w najlepszej ze swoich "wersji" czyli RGB. Bezdyskusyjnie.
Teoretycznie...Po przeczytaniu tego wątku oraz teście organoleptycznym nie jestem tego taki pewien. Polecam mimo wszystko sprawdzić oba połączenia i wybrać swoim zdaniem to lepsze.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A tak w międzyczasie, może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, czemu mi wieża buuuuuuuuuuuuuuczy jak chciałbym przez nią posłuchać dźwięku z tv.....? :(
 

erykz

New member
niezadowolony? już nie.

Witam ponownie. Jestem posiadaczem 42PV80, chyba od kiedy się pokazały na naszym rynku. We wcześniejszych postach pisałem, że jestem nim niepocieszony. Posłuchałem wskazówek artsa i mi lekko ulżyło (przełączyłem zoom z auto na 16:9). Nie bardzo podobał mi się obraz z dvd (ale jak się okazało w ustawieniach dvd miaem zoom 4:3). Później nie mogłem sprawdzić, bo mi dvd siadło. W dniu dzisiejszym odebrałem dvd z naprawy. Zapodałem epoka lodowcowa, następnie star wars IV (ustaiwenia wszystkie na ok 30%). I jak myślicie: baaaaaaaaja. Zdecydowanie zmieniłem zdanie. Ale jest jeden warunek. Nie ustawiajcie zoom na auto, a na 16:9. Tylko wtedy daje efekt.
Pozdrawiam.
 

Ciemar

New member
Witam.
W końcu, po roku czajenia się i czytania forum, zakupilem 37PV80P.
Obraz z kablówki podobny do tego, który miałem na Sony 29'' CRT.
Z DVD piękny. Żadnych zielonych duszków!! Najbardziej się ich obawiałem, gdyż należę do 1% użytkowników, którzy widzą różnicę pomiędzy 85 a 100Hz na monitorze. Kupiony za 3410,- razem z kurierem OPEK. Wczoraj po południu zamówiłem, dzisiaj o 17:30 dostarczony. Oczywiście na początek ustawienia na ok. 30%, tryb oszczędny i AUTO. Dźwięk mnie mile zaskoczył. TV stoi na podstawie i w ustawieniach włączona odległość od ściany powyżej 30cm. W rzeczywistości stoi ok. 20cm.
Wszystkim niezdecydowanym polecam. Warto było poczekać na ten model.
Pozdrawiam wszystkich i idę oglądać koncert Madonny :grin:
 

krzyno

New member
Witam !
Po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się bez zbędnych pytań (wiele z tych które miałem ktoś wcześniej już zadał i dostał odpowiedź - nawet kilkakrotnie wystarczyło uważnie czytać) znalazłem sklep internetowy w mojej okolicy i odebrałem sam panaska. Zakupiłem 42PX80 a to z powodu ceny, różnica między PV a PX wynosiła dokładnie 48 zł.
Po podłączeniu wszystkich kabelków i odpaleniu mojego nowego cacuszka w pierwszej chwili wielki szok, miałem wrażenie że tv jest za duży, siedzę 3 - 3,5m a najdalszy dystans pod lekkim kątem to 4m. Chciałem dzwonić do sklepu z zapytaniem o zamianę na 37 cali, dałem cobie jednak troche czasu i już po 2 godzinach byłem przekonany że dokonałem dobrego wyboru - 42 cale to jest to. Na drugi dzień wpadli do mnie teściowie (teść też chce zakupić nowy tv), jak zobaczyli to "monstrum" ( tak określiła go teściowa) to wpatrywali się jakby jakiś cud zobaczyli. Teść jak do domu wrócił i włączył swojego 21-jedno calowego crt to pwiedział tylko (tu cytuję): co to ku....ama być - telewizor ?
Dobra koniec tych dyrdymałów, teraz kilka spostrzeżeń tak na szybko.
Telewizorek mam podłączony do dekodera TVK Vectry kablem euro. Obraz w zależności od programu na jednym dobry na innym może być. Porównywałem mecze i wychodzi na to że nie zawsze chyba stacja nadająca jest temu winna np sport klub jeden mecz tragedia - oglądać się nie dało, a innym razem bardzo przyzwoicie murawa, piłka i cała reszta dobrze widoczna. O smugach nie będę pisał bo wcale ich nie ma, mój 5 letni CRT Philips MatchLine 100Hz który ma wiela filtrów zostawia więcej smug niż panas.
Co do dźwięku to zawsze zwracałem uwagę na jego jakość w TV (dlatego miałem 2 philipsy), uważam że w tym modelu jest on dobrej jakości trzeba tylko dostosować go do własnych upodobań. Ci którzy oczekują dźwięku jak ze wzmacniacza HI-End to chyba trochę za wysokie oczekiwania mają to jest tylko TV.
Obraz z DVD narazie leci tez po euro (niestety nie mam w dvd wejścia HDMI jest tylko component) musze zakupić jakiś fajny kabelek pod component i wtedy obraz napewno sie poprawi, chociaż teraz naprawdę nie można narzekać, obraz jest bardzo ładny.
Przez 3 dni tv stał na podstawie i tak jak już wspomniało o tym kilku przedmówców strasznie szybko się kurzy. To właśnie przyspieszyło decyzje o powieszeniu panaska, skoczyłem do kilku sklepów i jakoś żaden z wieszaków nie przykuł mojej uwagi na tyle mocno żebym chciał wydać tyle kaski na ile były wycenione. I tu na myśl przyszedł mi pomysł, że sam zrobię sobie wieszak, ale taki żebym bez pomocu innych osób mógł zdjąć plazmę, jak pmyślałem tak wziąłem się do roboty i oto co wymyśliłem:
Podjechałem do znajomego który odsprzedał mi szyny montażowe w kształcie litery U o grubości 2 mm i dł. 80 cm (potrzebna dł. to 50 cm i tak zostały przycięte), kosztowało mnie to 10zł ;) Szyny zostały przycięte pod kątem i zagięte w hak. Przykręcone zostały śrubami na klucz imbusowy, między szynami a tv są podkładki, które to służą jako dystanse, aby nie doszło do uszkodzenia obudowy tylnej podczas dokręcania.
Oto efekt po zamontowaniu na tv:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1ecaa9eb7e1b6991.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2fa031014312a38a.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1ecaa9eb7e1b6991.html
nastepnie kolega który ma u siebie w firmie gilotynę i giętarkę do blachy, a także samą blechę ;) zrobił wieszak na ścianę (mojego projektu :) ) z blachy o grub. ~3 - 3,5 mm i wymiarach 25 x 90 cm.

Wygląda to tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5cb1eb8c7db128ea.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b4edf12f24244c0f.html
Po zamontowaniu na ścianie kołkami i śrubami "fischer" (koszt wkrętów, kołków śrub i podkładek to niecałe 25 zł).
Widok z boku po zawieszeniu TV:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7fd6ee29870aa528.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/56e3df0be7758bf1.html
Na końcach wieszaka ściennego jest z jednej i drugiej str nacięty i wyprostowany mały odcinek blachy, zrobiłem to po to aby w razie czego za daleko nie przesunąć szyny i telewizorek nie spadł z wieszaczka.
Taki jest efekt końcowy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d7b86d907c098351.html
Dystans telewizora od ściany to 4,5 cm, mocowania z boku nie widać, częściowo za sprawą mebelków, a częściowo za sprawą małej odległości.
Koszt wieszaka był niewielki to zaledwie 35 zł i trochę chęci pomajsterkowania (blacha nic mnie nie kosztowała, mamy z kolegami chęc pomocy jeden drugiemu w razie potrzeby i naturalnie własnych możliwości). Zachęcam wszystkich lubiących takie zabawy do zrobienia we własnym zakresie uchwytu do zawieszenia sojej plazmy lub lcd to naprawde fajna zabawa no i satysfakcja, że sie zrobiło coś samemu.
Pewnie znajdą się tu tacy, którym się nie spodoba to mocowanie lub uznają że szkoda pracy na coś takiego bo w sklepie są ładniejsze. Ja jednak uważam że było warto, a mocowania nie widać więc po co przepłacać.
Teraz będę cieszył się moim nowym nabytkiem i jak juz się z nim oswoję i zauważę + i - to za jakiś czas to opiszę, będę jednak śledził w dalszym ciągu ten wątek.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kri99

New member
kloss_tc napisał:
Domniemywam, że na tylnym siedzeniu ? :) Przyznaj jeszcze jaki samochód ? :)
mazda 626 :) wystarczylo wyjac z tylu dol siedzenia :)

Ale widze ze ktos przewiozl w renault clio :))) jesli to nie blef to pozostaje mi tylko nisko sie uklonic.

pzdr
kri99
 

hardhumans

New member
Witam wszystkich.
Od dnia wczorajszego stałem się szczęsliwym:D posiadaczem (mam taka nadzieję, że to się nie zmieni ) Panasonica TH-42PX80E. Telewizor zakupiony przez internet, początkowo miał być odbiór osobisty, a wyszło tak, że sprzedawca sam przywiózł. Tak w całokształcie zakup/odbiór - kontakt niezwykle miły i uprzejmy a do tego b. duże zainteresowanie całą transakcją co oczywiście niezmiernie mnie cieszyło.

Pierwsze co mnie uderzyło to duże rozmiary, na początku pudła a później kiedy Panasonic zajął miejsce 32" Thomsona. Ale to było pierwsze i zarówno moim jak i żony zdaniem mylne wrażenie.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności związanych z podłaczeniem TV (Telewizor podłaczony do cyfry+ przez euro, dekoder to 4-letni philips, jakość sygnału to ok 60-70%) nastąpił moment odpalenia. Dla mnie moment ważny podwójnie: po 1-sze jakiej jakości będzie odbiór przy tym sygnale a po 2-gie czy dokonany przezemnie wybór przypadnie do gustu małżonce :).

Efekt finalny był jak najbardziej na PLUS. Oczywiście na początek maraton po dostępnych kanałach i jak już poprzednicy pisali z jakością bywa rożnie. Są kanały na których obraz jest rewelacyjny, są też takie na których jest co najwyżej dobry. Nie zauważyłem żadnych bad pixeli, jedynym mankamentem jaki do dzisiejszego ranka odkryłem to efekt podwójnego obrazu widoczny przy oglądaniu z boku. Tak naprawdę był on dla mnie niezauważalny do czasu kiedy sobie o nim przypomniałem.:) Jednak nie zmienia to mojej pozytywnej opinii o tym telewizorku.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciemar napisał:
Kupiony za 3410,- razem z kurierem OPEK.
Obawiam się, że utrzymanie kuriera mocno wpłynie na koszt eksploatacji Twojego nabytku. ;)

Gratuluję przemówcom dokonanego wyboru. Pamiętam, jak rok temu użytkownicy PV70 trochę psioczyli na ziarnistość obrazu oraz czasami na słynne już węże. Wygląda jednak na to, ze Panasonic wziął sobie do serca pewne mankamenty poprzedniej serii i popracował nad ulepszeniami.

ArtS :)
 

Ciemar

New member
ArtS007 napisał:
Obawiam się, że utrzymanie kuriera mocno wpłynie na koszt eksploatacji Twojego nabytku. ;)

ArtS :)

Kurier był taki paskudny, że go odesłałem ;). Nawet nie za bardzo chciał czekać, aż wyjmę plazmę z kartonu. Jednak nie wyszedł dopóki nie sprawdzilem czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Wiem też, że była przewożona w pozycji pionowej.
Pozdr
 

qwert

New member
Witam wszystkich forumowiczów !!!! Po długich namysłach i czytaniu forum od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy Panasonica 42PV80P.
Byłem pod wrażeniem jak na początku zobaczyłem wielkie pudło a póżniej mile zaskoczony elegancikm wyglądem tej plazmy.
 

qwert

New member
Obraz choć ze zwykłem kablówki upc bardzo dobry :) ,niektóre kanały trochę gorzej oale ogólnie jest ok. Dvd podłączony przez scart i obraz jest super. I tu mam pytanie. W dvd (no name) mam 2 wyjścia component (nie mam jeszcze kabla)
Jaki obraz byłby lepszy ze scart czy z component???? Dvd od kina domowego LG lh-t 250 sc ma tylko jedno wyjśce component(chyba) i tu też mam mały dylemat. Jakie kable dokupić żeby było jak najlepiej czy pozostanie kupno dvd z HDMI. Prosze o poradę .
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czy ktoś jeszcze podłączył przez "czincze" dźwięk z tv do innego urządzonka?
U mnie nadal buczy......chociaż jak odgłosić to słychać dźwięk z tv tylko to bucznie.......:( podłączyłem do wejścia od starego tv to anie nie buczało ani dźwięku nie było....
 

adam555

New member
Sansei6 napisał:
A tak w międzyczasie, może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, czemu mi wieża buuuuuuuuuuuuuuczy jak chciałbym przez nią posłuchać dźwięku z tv.....? :(

A masz kablówkę podpiętą, może jeszcze komputer? Jesli tak to sprawę załatwi separator za paręnaście złotych (ale prawdziwy a nie udawany).
A sprawdzić można czy to jest przyczyną wyciągając wtyczkę antenową z gniazdka i słuchając czy przeszło.
 
Do góry