Panasonic seria PV80 i PV8

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę że grono posiadaczy serii 80 się powiękasza a ja nawet nie mam jak oglądnąć czy porównać bo niestety plazmy
jeszcze nie dotarły do sklepów.
Byłem nawet dzisiaj w MediaMarkt i na pytanie o nową serie jeden z pracowników działu rtv stwierdził - "ja tu tylko sprzątam" - chociaż trzymał w ręce tv a nie miotłę, a drugi mówi "ja to wogóle nic nie wiem na temat Panasoników."
Parodia... Aż chciałoby się pogać z kierownikiem sklepu.....
 

kloss_tc

New member
W W-wie w MM i w Saturnie widziałem 37 i 42 calowe plazmy serii 80, ceny ko(s)miczne :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gregowal

Member
Dostałem przyzwoitą propozycję cenową u Kikiego. Zdecydowałem się jednak na EuroAGDRTV sklep internetowy (jakoś tak ostatnio wszystko u nich kupuję i wychodzę na tym nieźle) gdzie 20 rat 0% i cena 3999 + transport 40. Jutro mają przywieźć. Dam znać jak na kablówce aster w porównaniu do bardzo dobrego crt philipsa.
Czy ktokolwiek przetestował już PV80 z dekoderem n-ki? Mam oczywiście na myśli połączenie HDMI.
 

arekawf

New member
Do niezdecydowanych PLAZMA czy LCD- przeczytajcie

Jestem laikiem w tej dziedzinie a właściwie byłem bo po przeczytaniu serii postów i zakupie mojego 42PV80 mam już jakąs widzę a do tego dziś miałem okazję na własne oko zobaczyć wyższość Plazmy (mojej na pewno) nad LCD. Byliśmy z żoną z wizytą u znajomych którzy posiadają 42 calowego LCD Philipsa z funkcja ambilight, FULLHD (cena w necie ok 6 tyś).Prezentacja sprzętu, super, oczywiśie odpalony DISCOVERY HD- naprawdę zrobiło na mnie wrażenie ale potem obejrzeliśmy sobie pierwszą połowę meczu POLSKA-USA. Gdyby nie wcześniejsza moja lektura pewnie bym nie zwrócił uwagi na "mrowienie" wokół znaczka TVP1, przy zbliżeniach elektroniczne banery reklamowe wyglądały dość średnio. Sygnał leciał z N-ki ale to tylko TVP1. Na drugą połowę wróciliśmy do domu. Po odpaleniu naszego TV nawet moja żona powiedziała że nie widzi różnicy.... a ja widzę. Znaczek TVP1 wyraźny (ustawienia ma na pół gwizdka bo telewizor dopiero od piątku) przy zbliżeniach widoczne kropeczki-które tworzą tekst na banerze. Sygnał mam z cyfrowego dekodera VECTRY, przełączyłem z ciekawości na polsat sport a tam Szwecja- Brazylia obraz ŻYLETA!!! Więc do wszystkich którzy się zastanawiają pomyślcie dobrze zanim kupicie LCD.Kolega ma tego PHILIPSA też od niedawna i już się nie mogę doczekać rewizyty....:)) Ja wydałem 3500PLN on koło 6000PLN......
Dziś zasypiam (pomimo wyniku i poziomu gry naszych) z usmiechem na ustach i jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy zabierają głos na tym forum.

PS. Jeszcze jedno, udało mi się wejść do menu serwisowego i kolejna miła niespodzianka od piątku 36 godz pracy i 30 uruchomień co znaczy że sklep jak najbardziej OK chociaż nie wiem czemu podniósł cene tej plazmy i juz nie mają najtaniej.(dzisiaj sprawdzałem)
 

raf44

New member
hevonen napisał:
Wielkość ekranu ogranicza mi nieco "lepsza połowa", nie życząc sobie "wyłącznie" sali kinowej w salonie... ;-)

Wife jak zobaczy to zmieni zdanie i przyzna że 42" to był dobry wybór a może powie że trzeba było wziąść 50 :)))


Arekawf: chyba kupiliśmy w tym samym sklepie :) ja też dostałem mojego PV80 w piątek :)

A tak przy okazji moze polecicie jakiś fajny wieszak do tego panasa?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hevonen - po prawdzie to najlepiej wybierać na prezentacji. Jeśli wolisz obraz obrysowany ostry mocno wyrazisty to Toshiba. Jesli kinowy, łagodny - to Panasonic. Zależy też co masz jeszcze do podłączenia?
 

misiekz

New member
jarkon napisał:
Opinia po paru dniach obcowania z 37PV80.
Telewizor zakupiłem tuż przed Świętami. Po 15 min od włączenia z ciekawości wszedłem do menu serwisowego i zgodnie z oczekiwaniem - ilość włączeń - 1, czas pracy - 15 min..

Witam w jaki sposób udało Ci się wejść do menu serwisowego, wertuje forum od wczoraj i sposób który znalazłem w jednym z postów nie działa. Jeżeli ktoś ma sprawdzony sposób serdecznie proszę o info.

Od wczoraj też jestem posiadaczadem tej plazmy, pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne przede wszystkim łądniejszy designe niż pv70, co udobruchało trochę żonę:). Sygnał mam ze zwykłej osiedlowej kablówki, i tu miłe zaskoczenie większość programów naprawdę ładnie odbiera z wyjątkiem jedynki - wczorajszy mecz koszmar sam w sobie oraz w odbiorze.
Odległość 2-2,5m 37 cali jest idealne przy takim słabym sygnale.
 

CreativePL

New member
Na telewizorze naciskasz jeden przycisk glosnosci i ten F(skrajny lewy) i naciskasz trzy razy zero(klawisze glos. i F maja byc wcisniete caly czas). Po nacisnieciu trzech zer, puszczasz klawisze, odczekujesz 8 Sekund i jestes w menu;)
 

misiekz

New member
CreativePL-dziękuję za tak szybką reakcję, próbowałem wiele razy i nic z tego , tv ma być wyłączony w trybie czuwania jak rozumię - Wciskam "F" oraz przycisk wyciszania, trzymając je wciskam trzy razy zero na pilocie, czerowna lapka mruga podczas wciskania 0 i nic się nie dzieje:???:
 

jarkon

New member
misiekz napisał:
CreativePL-dziękuję za tak szybką reakcję, próbowałem wiele razy i nic z tego , tv ma być wyłączony w trybie czuwania jak rozumię - Wciskam "F" oraz przycisk wyciszania, trzymając je wciskam trzy razy zero na pilocie, czerowna lapka mruga podczas wciskania 0 i nic się nie dzieje:???:

Tv włącz na oboętnie jaki program. Na funkcji regulacji siły głosu w telewizorze wciśnij i trzymaj "-". W tym samym czasie naciśnij trzy razy zero na pilocie. Po chwili jesteś w menu serwisowym. Wyjście z menu na "exit". Prościej się już nie da. Pozdrawiam
 

flogopit

New member
plamki plamki plamki

witam
w tv, o którym pisałem wczesniej, że padł, pojawiły się plamki na ekranie, o czym również pisałem w poprzednim poście - niestety w nowym tv, który mi wymienili po 2 dniach również pojawiły się 2 podobne plamki. Coto ma znaczyć ? czy to normalne? czy coś się wypala? może to jakas felerna seria ? a moze pech :) kurka zaczyna mnie to irytować.
Plamki widać gdy tv nie pracuje, w odbiorze to nie przeszkadza jak narazie i mam nadzieje, że jak najdłużej.
sprobuje może zrobić fotki tych plamek i wstawić.
pozdrawiam
 

Paweł Dziuba

New member
dziadek_mruz napisał:
1--dosyć często ale po tygoniu człowiek sie przezywczaja i już tak bradzo to nieprzeszkadza.
2--w DMC4 i w PGR4 jaki i po krótkiej sesji w GOW niestwiedziłem tego paskuctwa.
3--kabel component /720p.

Dzięki za odpowiedź , Dziadku .
Ja też nie stwierdziłem żadnych niepożądanych efektów w obrazie przez ok. 15 min grania ( comp. , 720p ) w sklepie w " GoW " .
 

Paweł Dziuba

New member
beemka7 napisał:
Niestety, pomimo zmiany ustawień, efekt lekkiej "utraty ostrości" istnieje nadal. Jeśli obraz jest nieruchomy, to faktycznie żyleta. Natomiast przy minimalnym ruchy zaciera się ta fantastyczna ostrość (nie narasta na szczęście proporcjonalnie wraz z szybszym ruchem;) )
Pozdrawiam
Ryszard

Na CRTkach przy ruchu obraz też się " rozmazuje " ( i też nie narasta proporcjonalnie wraz z szybszym ruchem ) !!!!
WŁAŚCIWYM PYTANIEM i WŁAŚCIWĄ KWESTIĄ do rozstrzygnięcia jest to czy są i jakie są różnice w utracie ostrości pomiędzy CRTkami
a plazmami , a właściwie jedną plazmą Panasa TH -37/42pv80 !!!

Tak wogóle to zawsze będzie jakaś utrata ostrości przy ruchu obrazu - przynajmniej przy dzisiejszym stanie techniki , nie mówiąc już o naturalnej utracie ostrości przez człowieka przy oglądania ruchomych obrazów ( czy to obracając głową/całym ciałem , czy oglądając " ruchome obrazki " ) .
 
Ostatnia edycja:

aeste

New member
Podłączenie PC przez DVI-HDMI a DVI-VGA to dwie różne rzeczy z różnymi skutkami .....
DVI-HDMI to będzie połączenie video, a nie komp. )przynajmniej tak rozpozna je plazma)
Na swoim 37PV80 próbowałem podłączenie DVI-HDMI, potem DVI-VGA i zostałem przy tym drugim rozwiązaniu - jeżeli zależy Ci NIE TYLKO na filmach, czyli także na wyraźnych czcionkach i ikonach pulpitu na TV bez gimnastykowania się w ustawieniach to polecam DVI-VGA - jeżeli na TV będziesz oglądał tylko filmy, to weź DVI-HDMI, i ustaw sobie w opcjach nview tryb dualview ( o ile jesteś posiadaczem karty graf. nvidia)
 

arekawf

New member
Menu serwisowe Panasonica42PV80P

misiekz napisał:
CreativePL-dziękuję za tak szybką reakcję, próbowałem wiele razy i nic z tego , tv ma być wyłączony w trybie czuwania jak rozumię - Wciskam "F" oraz przycisk wyciszania, trzymając je wciskam trzy razy zero na pilocie, czerowna lapka mruga podczas wciskania 0 i nic się nie dzieje:???:
Ja posluzyem sie takim schematem dzialania:
Żeby włączyć tryb serwisowy:
Ustawić poziom tonów niskich na maksimum
Ustawić poziom tonów wysokich na minimum
Wcisnąć klawisz F na panelu TV
Wcisnąć i przytrzymać klawisz [VOLUME-] na klawiaturze lokalnej telewizora
Wcisnąć przycisk INDEX na pilocie
Wybrać jednocześnie z pilota trzy razy klawisz zero
Żeby wyjść z menu wcisnąć EXIT na pilocie
Wyszlo mi chyba za 3 razem.POWODZENIA.
 

pavulonxxx

New member
zaz napisał:
Napiszcie jak plazma spisywała się podczas meczu na TV1 (z zaznaczeniem źródła sygnału).

U mnie na TH-42PV80,z dekodera cyfry ( po kablu euro,dekoder philips dsx) obraz szału nie robił (w skali 1-5 dałbym słabiutkie 3):( . Ale mecze na canal+sport to już inna bajka-obraz żyleta:D Wydaje mi wiec sie że to wina przekazu TVP ,a nie mojego Panaska :confused:
 

sosna

New member
arekawf napisał:
Ja posluzyem sie takim schematem dzialania:
Żeby włączyć tryb serwisowy:
Wystarczy:
Wcisnąć klawisz F na panelu TV
Wcisnąć i przytrzymać klawisz [VOLUME-] na klawiaturze lokalnej telewizora
Wybrać jednocześnie z pilota trzy razy klawisz zero
Żeby wyjść z menu wcisnąć EXIT na pilocie

Co do meczy w TVP1, to raczej słaby sygnał, kolega wspominał, że na PV80 obraz się rozmazywał w oddalonych scenach, przy zbliżeniach ok. Sygnał SD tuner Philips 6010 Cyfra+ po Scart.
 
Ostatnia edycja:

arekawf

New member
zaz napisał:
Napiszcie jak plazma spisywała się podczas meczu na TV1 (z zaznaczeniem źródła sygnału).
Szerzej napisalem parę postów temu generalnie na planie ogólnym ocena 4, przy zbliżeniach 6. Murawa bya w oplakanym stanie i jej obraz (w ujęciu ogólnym) transmitowany przez TVP1 podobnie. Cale szczęście że EURO będzie podawl POLSAT tam wczorajszy mecz brazyli ze szwedami wyglądal jak z bajki!!Jeżeli chcecie oglądać sport to tylko Plazma, wczoraj się o tym przekonaem naocznie ale ...już o tym bylo.
PS. Sygnal z cyfrowego dekodera telewizji kablowej VECTRA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry