Panasonic seria PV80 i PV8

flogopit

New member
aha a jeszcze kwestia tych plamek na ekranie --- czy ktos wie dlaczego tak się mogło stac ?
-------------
kwestia pojawiajacych i znikajacych nowych userów to chyba normalne, lepiej zapytac o opinie na forum osoby, które w tym siedzą niż pozniej płakac nad złym zakupem - im wiecej wiedzy tym lepiej
 

sosna

New member
flogopit napisał:
... tv padł.
Jestem teraz troche rozwalony, bo zastanawiam się czy w ogóle nie odpuścić sobie tego i czy nie przejsc na lcd. Przez rece przewineło mi sie juz duzo różnej masci tv lcd jak również monitrów, ale nigdy nie miałem takiego numeru. Aż strach pomyslec co bedzie jezeli skonczy sie okres gwarancyjny i nagle plazma siądzie w ten sposób jak opisywałem ? koszt naprawy itd to będzie bardzo duzy wydatek ...
pozdrawiam

Kolego, nie poddawaj się, takie przypadki to raczej rzakość. Jeśli zmienisz na LCD, a przypadkiem trafisz u kogoś na PV80 to będziesz płakał, zapewniam Cie.
Mój kolega, (z którym kupiliśmy PV80) miał "przyjemność" oglądać przez święta telewizje na dwóch LCD, porażka...
 

filcek

Member
czy ktoś testował juz pv80 na konsoli np x360 . Na pv70 zielone duchy w gears of war były okropne , moze na pv80 to zjawisko nie występuje ?
pozdrawiam i czekam na odp
 

Paweł Dziuba

New member
dziadek_mruz napisał:
Niewiem jak w GOW ale w COD4 ta przypadłość niestety jest!!!

Mam 3 pytania :
- w jakim natężeniu to zjawisko występuj
i jak jest ( subiektywnie ) uciążliwe ?
- jak to ( zjawisko ) wygląda w innych grach i w menu konsoli ?
- jakim kablem podłączyłeś X360 i jaką rozdzielczość masz ustawioną w menu konsoli ?
 

motobartcompany

New member
Jeżeli w grach widzisz zielone krawędzie to zobaczysz je praktycznie na każdym materiale, oczywiście obiekt czy też obraz musi być w ruchu, wiec w menu konsoli będziesz to widział gdy przesuwasz w dashu zakładki, krawędzie będą zielonkawe.

Dziwne żeby nowa seria panasa tego nie miała skoro efekt występuje na każdej plaźmie i jest to naturalne dla tej technologi.
Wszystko zależy od tego jak podatny jesteś na to żeby to widzieć
 

Tofu

New member
Xbox360 a 42pv80

Witam

Też własnie stoje przed wyborem kupna telewizora.
Po przewertowaniu calego tematu bylem bardzo pozytywnie nastwaiony do tego panasonica, niestety po obejrzeniu filmu na YouTube fascynacje plazmą mi opadły. Jezeli w pv80 bylyby takie same zielone powloki to chyba do X360 plazma nie jest dobrym TV. Oto link:
http://www.youtube.com/watch?v=3kyllx3VaI8

I znowu sie zaczyna przygoda, pt "co kupić:) ???"

Pzdr
 

flogopit

New member
witam
dzisiaj przybyli panowie ze sklepu i wymienili tv na nowy ... ufff
a teraz czekam czy znow cos wyskoczy :)
co do obrazu z kablówki to raczej fatalnie, jedynie programy z serii tvn i cos z polsatu jest czysto
natomiast z dvd jest bomba, za kilka dni sprobuje sygnał z kompa przez hdmi i cos pobawie z component
pozdrawiam
 

czytelnik

New member
kredek napisał:
Na allegro piszą (oficjalne sklepy polskie), że ma być 26.03.


a gdzie znaleźliście te zapowiedzi pojawienia się 50 PV80 26.03.08 bo jakoś nie mogę znaleźć ani na allegro ani w żadnym sklepie poza maxi media, gdzie nie ma ceny ani daty dostepności ????
 

beemka7

New member
Witam
Piszę tu pierwszy raz, choć czytałem wiele razy.
Kupiłem dziś Panasonic-a TH42PV80P.
Mam dwa pytania
1. Czym różni się model bez literki P (są jakieś istotne różnice?)
2. Choć czytałem forum, to raczej nie udało mi się znaleźć odpowiedź na moje wątpliwości.
Mam wrażenie, że delikatnie zatraca się ostrość na ekranie przy znikomych ruchach, np. ruchu głowy prezentera wiadomości. Jest to poprostu sprawa normalna dla plazm, czy jest coś nie tak.? Odnoszę wrażenie, że obrazy są przesunięte i gonią się nawzajem. Posłużę się może przykładem: otóż wracając do ww prezentera (nie powiem z jakiej stacji TV :) ), jego "zmarszczki" na twarzy są raz ostre, a raz zlewają się w sposób mglisty przy jego delikatnych ruchach głowy. Trudno mi to wytłumaczyć, ale moze ktoś postara mi się pomóc w odpowiedzi na te pytania?
Pozdrawiam
Ryszrad
 

hdtvap

New member
TUNER CYFROWY SAT do TH-42PV80

Przepraszam, że na tym forum ale zależy mi na opini użytkowników TH-42PV80.Jestem na etapie wymiany starego tunera sat cyfry plus, szukam bardzo dobrego przetwarzania sygnału sd .... hd tez moze być.
Chcę uniknąć niespodzianek... i zostać przy cyfrze.
Pozdrawiam
 

hardhumans

New member
beemka7 coś ściemniasz :)z tym czytaniem. Odpowiedź na swoje 1-sze pytanie znajdziesz w 793 poście tego wątku napisanym przez ArtS007.
 

Aqarius

New member
Witam szanownych forumowiczów!

Ja również jestem poważnie zainteresowany kupnem tytuowego TV. Wcześniej jednak mam wielką prośbę do właścicieli Panasa. Czy ów telewizor ma funkcję automatycznej regulacji siły głosu? W Sonym nazywa się to chyba AVL. Sprawa wygląda tak że przełączając kanały lub gdy zaczynają się reklamy nie trzeba szukać pilota by przyciszyć bo TV robi to automatycznie. Niestety nigdzie nie znalazłem tej informacji.

Bardzo dziękuję za info.

P.S. Cały czas waham się czy 42' czy 50' z odległości 3,5-4 m sygnał z UPC ale jak trzeba to zmienię:cool:. Widziałem na stronie panasonica nowość: 46' ... już sam nic nie wiem

Pozdrawiam Aqa
 

cactus

New member
Aqarius napisał:
Witam szanownych forumowiczów!

Ja również jestem poważnie zainteresowany kupnem tytuowego TV. Wcześniej jednak mam wielką prośbę do właścicieli Panasa. Czy ów telewizor ma funkcję automatycznej regulacji siły głosu?


Niestety nie ma...
Jak mówią starzy indianie: nobody perfect :)
 

raf44

New member
Wreszcie kupiłem :)))

Wreszcie jest tv, po 3 miesiącach wertowania tego forum i trucia :) innym użytkownikom, kupiłem Panasa PV80. Z resztą od Panasa się zaczęło 37PV ina Panasie się skończyło :). Po drodze był Szajsungu Q91 i pojawiła się tez Tosia C3500, ale po przewertowaniu tego wątku zamówiłem w necie w zeszły czwartek a w piątek był już u mnie, cena też całkiem całkiem bo 3500.
Co do wrażeń to telewizorek jest oki, szybka instalacja, proste menu i ładny obraz. Mam cyfrową kablówkę z sygnałem tylko SD ale wczoraj siedziałem 1,5 metra od tv i z przyjemnością oglądałem TVN7, a Madagaskar na TVN jakościowo niczym się nie różnił od tego z DVD. Nawet 4 pancerni wyglądają super, żadnych ostrych krawędzi czy pikselozy. Dźwięk niestety nie rzuca na kolana bambusowych głośników to w nim nie ma ale przecież to tylko tv i od czego jest amplituner i głośniczki. Oglądam z 2-3,5 mertra i wcale nie jest za duży, zgodnie z opiniami tego forum. Teraz tylko wybór wieszaczka i pełnia szczęścia :) niestety fortepianowa podstawa bardzo szybko łapie kurz.
 

pink25

New member
beemka7 napisał:
Witam
2. Mam wrażenie, że delikatnie zatraca się ostrość na ekranie przy znikomych ruchach, np. ruchu głowy prezentera wiadomości. Jest to poprostu sprawa normalna dla plazm, czy jest coś nie tak.? Ryszrad

tak jest. Sceny statyczne to wszystko ostro max, ale ruch to lekko zamazane. Jest taka jedna z funkcji z menu (nie pamietam teraz jej nazwy, chyba jakis filtr), która ma na to wpływa. Zmniejsza szumy, ale jednocześnie rozmywa i odwrotnie. Ta funkcja ma chyba 4 stopnie: wyłaczony , słabo, srednio, max. Ustaw na wyłaczone i zobacz. Ja mam "słabo" bo tez mi troche to rozmazywanie przeszkadzało.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
raf44 napisał:
... Oglądam z 2-3,5 mertra i wcale nie jest za duży, zgodnie z opiniami tego forum. ....

ja się zastanawiam czy na taka odległość 2,5-3m 42" nie bedzie za dużo i czy nie wziąść 37" :hmm:
co Wy na to ?
 
Do góry