Panasonic seria PV80 i PV8

agenciak

New member
panas a telewizja kablowa analogowa

Witam!
Zastanawiam sie nad kupnem 42pv80 i mam pytanko jak ten model sprawuje sie po podłaczeniu do najzyklejszego sygnału analogowego z telewizji kablowej (przez gniazdo antenowe) Nie da sia niestety wyeliminować oglądania takich programów
Oprócz tego będzie współpracował z cyfrowa multimadią i DVD
Jesli to możliwe to prosze o opinie
Pozdrawiam:)
 

bilu

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Było już kilka razy... :)

No, ale jeszcze raz napisać można, że obraz z analogowej kablówki jest naprawdę bardzo dobry. Oczywiście zależy jaka to kablówka. I na pewno jeden program lepiej nadaje (polsat, euro sport itp.), a drugi gorzej (jakieś cuda, tele 5, itv i inne programy tego typu). Jednak spokojnie możesz brać plazmę Panasonica i zapewniam Cię, że nie będziesz narzekał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

donvitopl

New member
Problem: Cyfra Plus na 42PV80

Mam TV 42PV80 i wziąłem sobie do tego Cyfrę Plus z dekoderem Philips PVR HD (z twardym dyskiem) i anteną 80tką. Nie wiem co jest grane, ale od kilku dni szwankują mi praktycznie wszystkie kanały (zacinają się, przerywają, pojawiają się jakieś zniekształcenia). Nie wiem co jest grane. Sprawdzam sygnał i jest prawie na piątkę. Dziś pożyczyłem taki sam dekoder i to samo się dzieje. Zmieniałem kabel HDMI na inny i też bez zmian. Kilka dni temu działały mi wszystkie kanały (z wyjątkiem kilku HD) bez zarzutów, ale po jednym dniu wszystko się zepsuło. Nie wiem już w czym tkwi problem. Czy może źle jest ustawiona antena (chodź wskazuje na bdb sygnał), czy to ja coś nie ustawiłem w TV, a może coś trzeba ustawić na tym dekoderze, nie wiem :(
 

Koyocik

New member
Witam.

W piątek dotarł do mnie zamówiony w Agito 37PV80PA (się zastanawiam, czy przypadkiem "A" na końcu to nie wyjście audio na chinch, ma ktoś bez A żeby potwierdzić/zaprzeczyć?). Bez naklejek, ale w serwisówce 2 włączenia /0 minut - pewnie agito sprawdzało przed wysyłką czy działa.
Wrażenia:
1. Rozmiar - przy odległości 2,30m jest w sam raz, nawet po dłuższym oglądaniu nie wiem czy nie za duży - łapię się, że błądzę oczami po ekranie, nie obejmując całości ekranu. 42` byłby za wielki.
2. Obraz. Z DVD bardzo dobrze jest, nie zauważam większego smużenia, czerń akceptowalna, obraz bardzo wyraźny i ostry. Na razie czekam na zamówione DVD ze skalerem, więc oglądam ze `zwykłego` podłączonego componentem. Z divXa jest podobnie jak z anteny dachowej - nieźle, myślałem, że będzie gorzej. Obraz porównywalny z poprzednikiem, 29` crt grundiga (niska półka, bez 100hz i niepłaski) może minimalnie słabiej, ale tu też wyrazistość się zmienia razem z rozmiarem. Natomiast z DVD obraz bezapelacyjnie lepszy.
3. Pilot. Wielki jest, fakt. Mój pięcioletni syn musi go obsługiwać dwiema rączkami :) Za to mikrostyki to jest to. Przyciski chodzą płynnie, idealnie czuje się granicę kiedy zadziała. Wkurzające to włączanie z przytrzymaniem jest. Czułość faktycznie średnia - nie trzeba wprawdzie celować idealnie w diodę, ale mogłoby być lepiej; np. pilotem do amplitunera (onkyo) to se mogę machać jak chcę i łapie.
4. Atrakcje. Docieram w granicach rozsądku - ustawione wszystko na 50%, eco wyłączone, przy oglądaniu tv z logiem staram się używać zooma, chyba że bardzo przycina, to przełączam. Na razie mam 12godzin, zamierzam po 100 pomaleńku sobie ustawienia zmieniać, a po 200 ustawić żeby było ładnie i się w ogóle nie przejmować. Wczoraj mały oglądał jakąś bajkę, gdzie było stałe logo w jednym miejscu. Może i jakiśtam śladowy powidok został - nie zwróciłem uwagi, ale jak dzisiaj rano oglądałem, to już sobie albo poszedł, albo go wcale nie było. Więc - nie jest źle.
Buczenia nie stwierdzam, pasów też nie. Kratownicę owszem, ale tylko jak bardzo chcę ją zobaczyć pod odpowiednim kątem.
Stopka faktycznie brudzi się od samego patrzenia na nią :(
5. Podsumowanie. Generalnie zgodnie z oczekiwaniami, bardzo przyzwoity sprzęt za 2340zł (z przesyłką). Ma zalety, ma wady - ot dobry, niedrogi tv.

Pozdrawiam.
 

zaryl

New member
Witam!

Tyle sie naczytalem na temat tych TH-42PV80 i PV8 (plusów i minusów), że zaczałem sie zastanawiac nad SAMSUNGIEM 42'' 451, ale w końcu dziś zamówiłem TH-42PV80 (na zadowolenie.pl za 2450). Odbieram osobiscie w piątek, więc chetnie sie podziele wrażeniami. Mam teraz dylemat, która platforme cyfrowa sobie strzelić bo narazie z dachowej odbieram :) Pomijajac oferte programowa to czy roznia sie one jakoscia nadawanego sygnalu?
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
jakość

Agenciak zwykła analogowa TV prezentuje się tak sobie. Jedne kanały lepiej inne gorzej. Generalnie nie możesz nastawiać się na super jakość przy takim sygnale. Ale co by nie popadać w skrajność idzie to oglądać i stacje typu TVN czy Polsat wyglądają bardzo przyzwoicie.

Jednakże przydałby się sygnał cyfrowy....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
N-ki nie mam nie mogę ocenić, ale z definicji sygnał cyfrowy jest lepszej jakości, ale...dużo zależy też od tego jaki sygnał nadaje nadawca. Jeżeli jest on dobrej jakości to z pewnością nadany do abonenta cyfrowe będzie lepszy.

Mogę ocenić to co mam i widzę, że kanały nadawane w kablówce Multimedia cyfrowo są lepszej jakości od tych samych kanałów nadawanych analogowo.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
royalmichael napisał:
A sam sygnał cyfrowy poprawia coś jakość kanałów? Np tvp1/tvp2 itp będą ładniejsze na N-ce niż na kablówce z sygnałem analogowym?

A to pytanie zadaj operatorowi kablówki - zależy skąd pobiera sygnał - Nka zapłaciła TVP i ma cyfrowy odbiór, Cyfra też a Soloż żyłuje i jakość jest jak ze zwykłej anteny na dachu.

Nie mam plazmy panasa... Nie mam żadnej plazmy :) Powiem tylko, że N ma najwięcej kanałów HD i aż oczy bolą, bo jakość porazi na każdym TV - oczywiście podłączamy po HDMI, bo po euro kicha...
Jest teraz zajebista promocja - dzwonisz na infolinie i jeśli masz kablówkę np to możesz skorzystać z "korzystnej zamiany"
-umowa na 12 mies.
-recorder - aktywacja 38zl
-3 mies wsje pakiety za free
-3 mies VOD za free
ogólnie super!!

Ale miłośnicy sportu trochę będą rozczarowani, no chyba, że fani Ligi Mistrzów...

Kolega ma wysoki model LCD fila 9603 i polsat i tylko kanały HD są OK a jest ich jak na lekarstwo :) no i trzeba dopłacić po 6zł za sztuke...

Drugi kolega ma Sharpa RD2E i Cyfre+ jakość rewelacja!! Ale kupe kasy trza wywalić by mieć co oglądać...

Najfajniej byłoby mieć wszystkie oferty razem :) ale to za jakiś czas pewnie będzie w kablówkach :)

Póki co nagrywanie HD tylko w N :))

Zapomniałem dodać, że TVN HD i TVP HD tylko w N :)
Jutro meczyk Polaków w HD w TVP HD :)
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
chrisso napisał:
...TVP HD tylko w N.
Nie tylko.
Info ze strony TVP:
Kanał TVP HD można odbierać na:

- platformie "n" na kanale 12
- w dwóch ogólnopolskich sieciach kablowych: Multimedia Polska i Aster
- oraz w sieciach kablowych: Petrus Polska sp. z o.o. (Chojnice), Telewizja kablowa "Chopin" (Wejherowo), Espol sp. z o.o. (Szczecin), Sat Film sp. z o.o. (Łódź), SGT sp. z o.o. (Gliwice), Tel-Kab Z.E. (Warszawa), P.H.U. Volta (Gdańsk).

Nawiasem biorąc, dlaczego, nie mając dostęu do tych źródeł, mam płacić "abonament" za "misję" państwowej tv, skoro nie mogę tego oglądać?
Tu się zgina dziób pingwina....
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Biję się w pierś za pomyłkę! :) Mieszkam w takiej dziurze, że tylko platformy cyfrowe wchodzą w grę :))


Wrócę do tematu - w Avansie jest teraz plazma Panasa 42" PZ8ES (es - zdziełano w espanii??) jest fullHD w cenie 2999 - jak ona ma się do omawianych plazm z tematu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jaroslawp a jeśli możesz to powiedz skąd masz info o tym, że TVP HD jest w ofercie Multimedia bo jakoś nie mogę znaleźć tego kanału....?

Chyba, że mowa tu o Igrzyskach Olimpijskich, które dawno się skończyły.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zaraz zaraz, czegoś nie kumam, Bogdan czy obecnie na dzień dzisiejszy w ofercie Multimedia Polska jest dostępny kanał TVP HD?????

Edit
Na stronie Multimedia nic o TVP HD nie ma, jest za to info w ofercie programów o kanale Zone Club HD ?!?!?!?!?!?! Co Wy na to?
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Hmm, pytałeś skąd info o tym, że TVP HD jest w ofercie Multimedia. Sama Multimedia też coś na ten temat wspominała, choć teraz doszukać się w ich witrynie internetowej informacji o tym kanale chyba nie idzie ;)
Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy teraz oferują ten kanał czy nie. Ja oglądam go w "n".
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tvp Hd

No to teraz wszystko jasne. Ten kanał był dostępny w ofercie Multimedia tylko na czas Igrzysk. Po ich zakończeniu został wyłączony.

W chwili obecnej kanał TVP HD nie jest dostępny i nic nie wiadomo czy w ogóle kiedyś będzie.....:???: w Multimedia milczą na ten temat.
 

witolt

New member
czy panas 42THPV80 najlepszy w cenie do 3000???

Wrócę do tematu - w Avansie jest teraz plazma Panasa 42" PZ8ES (es - zdziełano w espanii??) jest fullHD w cenie 2999 - jak ona ma się do omawianych plazm z tematu?[/quote]


Prawie się już zdecydowałem na TH 42PV80, a tu taka alternatywa. Czy warto rozważać taką zamianę, czy ktoś użytkuje Panasa 42 PZ8ES?????, jak to wygląda w porównaniu z 42PV80???
 
Do góry