Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Najlepiej sprawdzić na DVD z pasami. Plazma zawsze trochę świeci i z tego, co wiem, Kuro też odbiega po ciemku od obudowy.

ArtS :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W sprawie źródła sygnału chodziło raczej, jak sądzę, o różnice pomiędzy przykładowo anteną naziemną, sygnałem z kablówki, dekoderem sygnału sat., odtwarzaczem dvd czy blue-ray a nie o różnice pomiędzy różnymi programami TV (z tego samego źródła).
 

ciaptak

New member
roznica pomiedzy kanalem HD a SD jak dla mnie jest wieksza niz obraz SD z anteny dachowej a platforma cyfrowa... mam c+ i na jakosc nie narzekam. ogolnie jestem zadowolony, jednak czern teoszke za slaba
 

sosna

New member
Możliwe, że jesteś z "tych" co widzą więcej niż przeciętny "oglądacz". Jest szansa, że kalibracja tv pomogła by zniwelowac niedogodności, które Ci przeszkadzają. Z tego co tu poczytałem, kalibracja "dostraja" każdy tv w odpowiedni sposób, tak aby obraz był jak najbardziej naturalny. Zapewne "czerń" również podlega regulacji.... Specem od kalibracji jest Kiki, zapytaj go...
 
Ostatnia edycja:

aron69

New member
Witam.
Chciałem nawiązać do tej czerni w PV/PX 80.
Mam pytanie :Jak bardzo czerń musi bć czarna,żeby była czarna?
Czarna jak smoła? Czarna jak kawa? Czarna jak...?
U mnie czerń jest identyczna jak obudowa TV, poprostu czarna.
Może kąt padania światła ( w dzień) nieco ją rozjaśnia,ale dalej widzę czerń.
Oglądam TV C+ jest czerń, oglądam DVD - jest czerń.
Podłączenie po normalnym kablu Euro, DVD po componencie za 45 zł.
O co tu chodzi? Skąd u innych szarość?
Przewrażliwienie?
Pozdr.
 

ciaptak

New member
To nie tak, ze mi przeszkadza. Ogolnie jestem zadowolony...ale liczylem na lepsza czern. Jeszcze raz prosze kogos kto jest juz po dotarciu i uzywa optymalnych ustawien o wstawienie swoich nastawawow.

edit:
aron69 podaj ustawienia i tryb jaki uzywasz, bo u mnie czern na tv ma sie nijak do czerni obudowy. zadowolilaby mnie czern jak na zdjeciach kikiego. chyba ze sa po retuszu...hehe
 
Ostatnia edycja:

aron69

New member
Witam ArtS007.
Oglądam programy właściwie o różnych porach dnia, oczywiście wiadomo,że w nocy czerń prezentuje się najokazalej,ale w dzień też jest OK. Najlepiej widać to na programach VIVA, MTV, TVn24, TVn, zresztą tak naprawdę nie mam się do czego doczepić. Na DVD jest super.
Mam zrobione zdjęcie mojego TV z parametrami jakie ustawiłem,ale jakoś nie chce zassać tego do posta; Może jakaś pomoc moderatora?
Dzięki i pozdro.
 

Ryszards68

New member
Czarny

Prawdopodobnie niektórzy chcieliby mieć czarny taki jak przy wyłączonym telewizorku? ;) Według moich kryteriów w PV80 „czerń jest czarna”. Podczas normalnego oglądania czerń jest bardzo dobra, widać głębię i przejścia tonalne w cieniach – porównywalne do CRT. Ustawienia jaskrawości mam na 50% – jestem b. zadowolony. W nocy po wyłączeniu wszystkich źródeł światła i włączeniu na „wolny” AV (w moim przypadku HDMI, wtedy mamy cały panel czarny) widać lekkie świecenie matrycy, co może być odbierane przez niektórych, że czerń jest np. b. ciemno szara, ale dla podbudowy wystarczy porównać LCD w takich samych warunkach! Kiedy kupowałem ten TV miałem okazję porównać Th-37PV80 z Tx-37LZD700, które stały obok siebie; trzeba przyznać że Panasonic nie ma chyba równych jeśli chodzi o „kąty”, bo patrząc z boku na plazmę i LCD-eka w obu obraz był b. dobry, bez charakterystycznego blednięcia kolorów na LCD. Zapuszczone było jakieś demo w wysokiej rozdzielczości i ciężko było wybrać w tych warunkach faworyta, ale nagle pojawiła się czarna plansza z białymi napisami i tutaj TV LCD kompletnie wymiękł! I to w warunkach „sklepowych” gdzie mamy nadnaturalne oświetlenie, kiedy zobaczyłem tę różnicę przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości co do zakupu.
 

motobartcompany

New member
Dla mnie żadnen LCD czy plazma które widziałem i miałem nie ma czerni tylko jej "odcień" czerń wpadająca w szary, niebieski itd. W zasadzie to też "czerń" bo odcieni tego koloru są tysiące.

Mój stary CRT na diamontronie zawstydzi każdą plazmę w tej kwesti. Tu czerń jest jak smoła i identyczna jak ramka w tym panasonicu.

Przy zupełnej ciemności na ciemnej planszy diamontron wygląda jak by był wyłączony. Mój PV700 świeci i czerń jest szara. w PV80 które widziałem w marketach jest tylko trochę lepiej.

Ta technologia nie jest idealna i widać jej ułomność jeżeli ktoś jest "wzrokowcem":)
 

Ryszards68

New member
Crt-ek też nie był pozbawiony wad? Wystarczy wspomnieć o geometrii, pompowaniu obrazu, zestrojeniu kolorów, gabaryty (!), waga (!) … itd. Kupujemy „płaskie” chyba nie dlatego, że panuje obecnie taka moda? Kto chciałby dzisiaj wrócić do poczciwego TV CRT? Pewnie byli tacy szczęściarze którym trafił się jakiś idealny egzemplarz, ale od nowych technologii nie ma odwrotu.
 

godles83

New member
Ile godzin na dobe?

Witam,jestem w trakcie docierania plazmy (ok.120 godz.),przy parametrach ok 40 %.Plazmę docieram średnio 12 godzin na dobe,ale musze przyśpieszyc do 18-20,tak żeby cieszyć sie w pełni obrazem podczas zbliżających sie Mistrzostw Europy w piłce nożnej.Mam takie pytanko do fachowców,czy takie długie docieranie nie zaszkodzi mojej plaźmie czy poprosu sie nie zatrze:???:? Oczywiście pamietam o przełaczaniu co jakiś czas tak żeby logo stacji czy ograniczenia wiekowe nie wypalały sie.Z góry dzieki za wypowiedź.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Na piasek to plazma nie działa ażeby miała się zatrzeć ;) A i czas poprawnego wyświetlania obrazu został określony na poziomie kilkudziesieciu tysięcy godzin - chyba nie masz się czym przejmować. Wg mnie dobowe użytkowanie telewizora może wynosić od 0 sekund do 24 godzin, w zależności od preferencji użytkownika.
 

otan

New member
Bez reklam
Tv 42 Px80e

"godles83" spokojnie możesz jechać i docierać matrycę 24h na dobę.
Od czasu do czasu włącz na 15min śnieżenie np na kanale O.
Z Twoimi nastawami nie masz się co martwić o powidoki. Tylko nie używaj w dzień trybu ECO.
 

godles83

New member
otan napisał:
"godles83" spokojnie możesz jechać i docierać matrycę 24h na dobę.
Od czasu do czasu włącz na 15min śnieżenie np na kanale O.
Z Twoimi nastawami nie masz się co martwić o powidoki. Tylko nie używaj w dzień trybu ECO.

Jadę na kinowym.


"ArtS007" czyżby Piłka Nożna Cię nudziła?
 
Do góry