Panasonic seria LX600

ein

New member
Ortax

pisales cos o tym, ze 32-ka serii 600 przyjmuje 1080p (w instrukcji obslugi tego tele nic o tym nie ma, na stronie producenta rowniez) Czy to potwierdzona inforamcja? Bylaby to mala rewelacja na rynku, bo nikt oprocz Chinczykow (AMOI) nie robi w takim rozmiarze tele, ktore przyjmuje taki sygnal. Bardzom ciekaw...

ps. Co do czerni - czy po wyregulowaniu to jest poziom LX500 czy jednak duzo gorzej? Widzialem 26-ke LX600 i imho tam problem z brakiem czerni w ciemnosciach nie wystepuje (moze to takoz sprawka tej matrycy A-IPS?). Szkoda, ze jest gorzej po D-sub (niestety 26-ki nie sprawdzilem pod tym wzgledem ale... cos czuje ze bylby to poziom serii 500).
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
info 1080P jest na stronie www.panasonic.jp/viera/products/lx600/index.html
I ma to niestety model przeznaczony na rynek Jponski , Sprawdziłem X360 1080P nie idzie


Czarny jest lepszy w lx500 nie wpada tak w jasno niebieski . W sklepie tego nie sprawdzisz , najlepiej widac przy zgaszonym swietle . Jednej osobie bedzie przeszkadzał innej nie .
26LX600 to własciwie lx500 plus 2 hdmi.

Największa zaleta lx600 to niesamowita matryca bez katów i wspaniały kolor .
 

ein

New member
ortax360 napisał:
info 1080P jest na stronie www.panasonic.jp/viera/products/lx600/index.html
I ma to niestety model przeznaczony na rynek Jponski , Sprawdziłem X360 1080P nie idzie


Czarny jest lepszy w lx500 nie wpada tak w jasno niebieski . W sklepie tego nie sprawdzisz , najlepiej widac przy zgaszonym swietle . Jednej osobie bedzie przeszkadzał innej nie .
26LX600 to własciwie lx500 plus 2 hdmi.

Największa zaleta lx600 to niesamowita matryca bez katów i wspaniały kolor .

No wlasnie te kolory kusza. Jednak czarny to dla mnie dyskwalifikacja. A co do fullHD - rozumiem ze sprawdzales po d-sub/component (no wiadomo, ze w kocku inaczej sie nie da)? A moze te 1080p idzie tylko i wylacznie po HDMI?
Aha czy cala seria 6 na naszym rynku ma ten automagiczny chip V PEAKS?

ps. Oki sprawdzilem - 1080p tylko przez HDMI idzie... tak stoi na stronie, ktora podales. No to pytanie - czy ktos ma np DENONA 1930 i by sprawdzil czy 1080p w tym tele bedzie dzialac?
pps. Ale faktycznie tele jap mocno sie roznia wyposazeniem (nie chodzi tu nawet o inne typy gniazd wizyjnych). Maja LAN, maja FireWire, obsluge SDHC - kurde nie masz sprawiedliwosci na tym swiecie :p
 
Ostatnia edycja:

Kajtek_52

New member
32 lx 600 p z cyfrą+ i anteną na_ziemną

Witam wszystkich – jestem już bardzo blisko decyzji zakupu Panasonica 32 LX 600 . Jednakże usłyszałem od kogoś o kwestii ‘zakłóceń’ w odbiorze obrazu w momencie podpięcia dwóch niezależnych źródeł sygnału TV. U mnie będą to sygnały z dekodera cyfry+ (np. po eurozłączu) oraz z anteny domowej (wiadomo Polsat i TVP ). Czy ktoś z was testował w 600-tce (lub ma możliwość testu) czy jest różnica w odbiorze cyfry+ gdy jest jedynym źródłem sygnału, a potem gdy jest jeszcze podpięte TV przez koncentryk . I odwrotnie – czy pojawiają się zakłócenia przy odbiorze sygnału z koncentryka przy podpiętym przy okazji sygnale z cyfry +. Czy ktoś może potwierdzić że modele 32 calowe podobnej klasy ze stajni Sony radzą sobie z zagadnieniem lepiej niż Panasonic?

Czy są różnice w wersji oznaczonej z ‘p’ na końcu i bez tego ‘p’ ?( kilka sklepow na ceneo.pl oferuje taki model)

W większości będę oglądał obraz z cyfry +., jeszcze Polsat i TVP z anteny. Jakie macie w ogóle wrażenia ze sprawowania się telewizorka z powyższymi. ? Czy zmiany konfiguracji wewnątrz trybu serwisowego (jakie optymalne ustawieniea?) dają wyraźne efekty w wyświetlaniu czarnego ?

ortax360, Czy to dobre wrażenie z odbioru cyfry+ pozostało Ci na dłużej, czy to tylko 1 wrażenie ;-) Jak sprawuje się u Twoich rodziców, czy są zadowoleni ?

Pozdrawiam
 

Iwan

New member
Chciałam tylko powiedzieć, że zakupiłam Panasonika TX32LX600P. Jest po prostu odlotowy. Kolory, czerń jakość obrazu a mam na razie tylko zwykłą kablówkę. Głębia, trójwymiarowość ... Nie wiem jak można mówić, że coś z czernią jest nie tak. Mnie przekonały testy tego telewizorka - link do strony niemieckiej zamieścił ktoś wcześniej. Tam ten telewizorek miał pierwsze miejsce. Nie wiem czy sygnał cyfrowy może być jeszcze lepszy.
Zadziwia mnie jeszcze raz podkreślam jak ktoś może nażekać na czerń. Nie podłączyłam go jeszcze do kompa ale nie mam już żadnych wątpliwości, że będzie super.
Chciałabym jeszcze podkreślić, że widziałam trochę różnych telewizorków w sklepach i mimo, że podpięte były podobno do źródła cyfrowego obraz nawet się nie umywał. Można go już kupić za około 4750 z przesyłką.
Gorąco polecam.
Pozdrowienia.:razz:
 

skubi

New member
Taa, z tą czernią to (zanim kupiłem) też się wystraszyłem tutejszych opinii. Oglądam głównie wieczorami, po ciemku i ŻADNEGO PROBLEMU Z CZERNIĄ ten telewizor nie ma. Może koledzy porównują go z jakąś plazmą w cenie BMW kabrio?;)
 

ortax360

New member
Co do czerni :ja mam por. z modelem lx500 i czern w lx600 jest gorsza oczywiscie w ciemnych scenach( wpada w jasno niebieski zaznaczam w ciemnych scenach ) wystarczy właczyc np Aliens lub jakąs gre powiedzmy Dooma 3 na xboxie .
Gdybym nie miał lx500 przyznał bym ,ze czern w lx600 jest OK . A mając por. zoztałem przy lx500 . LX600 poszło do rodziców i są bardzo zadowoleni dla nich najwazniejsza sprawa to brak katów .

Co do testów moga byc wyznacznikiem jakosci danego prod. ,ale najlepiej samemu sie przekonac .
.
LCD nie ma zadnych zakucen . Działa swietnie z kablem i itd.
 

Badyl

New member
skubi napisał:
Taa, z tą czernią to (zanim kupiłem) też się wystraszyłem tutejszych opinii. Oglądam głównie wieczorami, po ciemku i ŻADNEGO PROBLEMU Z CZERNIĄ ten telewizor nie ma. Może koledzy porównują go z jakąś plazmą w cenie BMW kabrio?;)

porownanie ze zwykłym crt.
 

Kajtek_52

New member
Dzieki Ortax, za info o braku zakłóceń .
Gierek nie bede odpalał z lx600 , bo już dawno wyrosłem. Wiec mam nadzieje ze problem czerni mnie nie dotknie. Moją ostatnią 1pp był Quake na p166mmx (ulubione mapy dm4 i zespołowo na 'fortres' ) - ale to tak na marginesie.

Nastawiam się że ogladanie TV to bedzie czysta przyjemność na '600'.
Mam też nadzieje że w miare szybko pod strzechy dotrze sygnał HD TV i odtwarzarki/filmy HD , by móc cieszyć się w pełni z telewizorka. ;-)
ps. zamówienie już poszło!
 

Marion

New member
Jestem Zdecydowany na zakup Telewizora Panasonic lx600 , czy użytkownicy którzy maja ten telewizorek podlączony pod kablówke moga potwierdzic że chodzi on przyzwoicie i daje rade ze słąbym sygnałem.....oraz mała prośba o komentarz jak ogląda sie mecze na tym telewizorku, ?
ja będe go oglądał z 4m.
dzięki
 

ortax360

New member
Wszystko zalezy od jakosci sygnału .
Kabel oglada sie swietnie ( oczyswiscie po zmiamie fabrycznuch ustawien) .Mecze ok ,ale jak jakosc nadawania kiepska to i obraz kiepski .
LCD smiało mozesz kupic jest to jeden z najlepszych modeli . Chociaz mi odpowiada berdziej lx500.
pozdrawiam
Musze dodac ,ze tak ma kazdy lcd nie tylko Panasonic .
Dobry sygnał = swietny obraz
Słaby sygnał = kiepski obraz
 
Ostatnia edycja:

piotrwzk

New member
Słaby sygnał jest odczuwalny poprzez lekka mgiełkę i nie wygląda to rewelacyjnie. Z 4 m to chyba za daleko jak na 32". Ja oglądam z 2,5 m i jest ok. Mecze są ok ale ja oglądam na nsport.
 

Marion

New member
no to mnie zbijacie z tropu Panowie z tym oglądaniem meczy:( :( a tak mi sie podoba ten Tv.
poza tym powiedzcie :

1.jak będą wyglądały zdjęcia na tym ekranie jak podłącze sony V1 aparat ,zdjecia zrobione 5mln pixeli 2592*1944 taka rozdzielczośc.

2.najważniejsze ......mam nagrania DVD moje kamerą mini dv panasonica, i poszedłem do sklepu z tymi płytkami aby zobaczyc jak odbiór tych płytek na tym telewizorze i....zupełna porażka ....pixele widac jak cholera, odtwarzac panasonica był podłącozny przez hdmi. Wiecie może co trezba zrobic aby poprawic jakośc odbioru tych płyt dvd?

dzieki
 

ortax360

New member
Co do zdięc to bedzie OK .obraz bardzo dobry.

Co do film nagranych to niestety obraz bedzie nie najlepszej jakosci .
Nie tylko na Panasonicu na innych lcd tez.
 

Marion

New member
do ORTAX:

Czy mając zdjęcia na komputerze mogę je jakoś przenieść na karte SD, aby móc następnie włożyc tą karte do telewizora LX600 aby je tam obejrzeć?

dzięki
 

Marion

New member
Jeszce jedno pytanie do tego co wyżej pytam...Czy ten model nie ma problemów z "N" po hdmi 1080 i?

tak jak to maja problemy inne telewizory...
 

ortax360

New member
NIE , ale 720p wyglada lepiej.
pozdrawiam
Zdjecia i filmy w formacie( mpeg4) mozesz nagrac z komp. na sd i obejrzeć.
 
Ostatnia edycja:

jackuc

New member
ortax360 napisał:
Witam

Po tygodniu posiadania Panasonica TX-32LX600 i por. go do 32LX500 Stwierdzam co nastepuje .

Nr 1 w lx600 to oczywiscie matryca pozbawiona praktycznie katów i jest to absolutna rewewlacja :eek:k: .
Kontras podany w danych technicznych to sciema został uzuskany przez zwiększenie podswietlenia lampy i to widac na ciemnym tle czarny wpada w jasno niebieski w dzien jest ok , ale w nocy to juz tragedia nie ma czarnego !!!! w LX500 jest czern o wiele lepsza i nie widac tak podswietlenia matrycy czarny wpada w ciemno granatowy i jest to pozim akceptowalny(noe przeszkadza w oglądaniu ) .
Kolory w lx600 są wysmienite , czerwony pozbawiony jest naleciałosci koloru rózowego .
Dziwna sprawa z CATS nie ma zauwazalnego efektu działania tego układu w lx500 działa idealnie i to widac to znaczy lcd reaguje na oswietlenie zewnętrzne zwiększa lub zmniejsza kontras i gamme razem z podswietleniem matrycy w lx600 w ustawieniu na AUTO i licznych próbach nic sie nie działo ( sprawdziłem u znajomego i to samo) .
Obraz wyswietlany na lx600 jest minimalnie ciemniejszy niz u starszego brata pomaga zwiększenie jasnosci .
LX600 wyswietla mniej szczeg . w obrazie zawieraiacym ciemne sceny własnie tu powinna zadziałc korekta gamma np : gra Doom( xbox) jest bardzo ciemna w lx500 widzimy wszystkie detale fakture podógi itd (w ustawieniu na AUTO w lcd) w lx600 ( to samo ustawienie w lcd Auto) nie widac tych szczeg. musimy mocno rozjasnic obraz tracac głebię i kontrast.
Obraz HD 720p( X360 component i VGA) wyswietlany jest wysmienicie, znakomita ostrosc ,głebia , kolor dynamika rewelacja . Lepiej od lx500 .

Ocena :
+ Bardzo dobra matryca 1 lcd pozbawione katów
+ Bardzo dobre kolory
+ Swietny dzwięk
+ 2 x HDMI
+ Wysmienice radzi sobie z HDTV

- Bardzo słaba czern ( tylko w nocy lub w zaciemnionym miejscu) wpada w jasno niebieski .
- Za bardzo podswietlona matryca ( automatyczna regulacja w AUTO nie dała zadnego efektu)
- Słabe działanie CATS i Color managment .

Panasonica TX-32LX500 mozna kupic za 3999zł i to jego moge POLECIC .
jest swietny nie ma problemów z czernią i szceg. w obrazie tak ja lx600 ,
Ma pare wad ale są bardzo małe i mozna sie szybko przyzwyczaic , swietnie działa CATS I AI .

32lx600- jestem zawiedziony szczeg czernią jest okropna , jak na nastepce lx500 ma za wiele wad .
Ratuie go rewelacyjna matryca i 2xHDMI .
Pozdrawiam

Ortax to jak to w końcu jest ?
We wcześnijszych postach miałeś nieco inną opinię :neutral:

"
Własnie jestem po prezentacji 32lx600F , LCD jest niesamowite odbiera całkowivcie inaczej niz ver.26lx600 .( inna matryca)
Brak katów !! jak normalny crt , obraz czysty kolor odealny . Czern bajeczna na Alniens widac wszystkie szczeg. w obrazie w ciemnycxh scenach .
X360 działe swietnie (podłączenie vga ) przez component obraz idealny .
W por do 32lx500 widac róznice w obrazie obraz lekko ostrzejszy i ma głębszą czern prawie bez wpadania w niebieski . 2 HDMI TO SWIETNA SPRAWA .
Dzwiek taki sam jak w 32lx500 czyli bardzo dobry bas wyraznie słychac najlepiej ustawiv na music.
Złozyłem zam. i bede miał w czwartek lub piatek .
Lcd kupił znajomy jak bede miał swojego zrobię fotki por z 32lx500.
"
"
OK Tak na szybko.

Sygnał SD cyfra+
Pierwsze o mozna zauwazyc po włączeniu i zmianie fabrycznuch ustawien w LX600 to znakomita ostrosc i kolor obrazu ( lx500 wyswietla obraz mniej ostry ).
Nowy panel IPS ALFA jest REWELACYJNY !!! brak katów ,nawet przy 170 obraz pozostaje nie zmieniony ( taki sam kontrast ,jasnosc i kolor) dopiero przy 180 zauwazymi lekkie rozjasnienie obrazu.( Zadem Lcd na rynku nie ma takiego PANELU!!. Rewelacja).
Dzwięk z właczony SRS i ustawieniu na Music jest bardzo dobry słychc wyraznie niskie tony nic nie trzeszcy . ( lx500 słabiej ).Kolor czarny jest bardzo dobry ,ale przy wyłączonym oswietleniu widzimy za bardzo podswietlona matrycę w lx500 jest to mniej widoczne . Czerwony w lx600 jest niesamowity w lx500 jest wyswietlany słabiej i lekko wpada w rózowy.
Nareszcie lx600 zapamietuje ustawienia formatu ekranu na kazdym wejsciu (np component format 16:9 a av1 Auto format .) lx500 nie zapamietuje .
Natomiast lx500 lepiej sobie radzi z sygnałem SD, lx600
na słabym sygnale potrafi lekko smuzyc . Szybko sprawdziłem Sygnał HD component 720p X360 i tu prawdziwe zaskoczenie LX600 bije na głowę LX500 obraz bardzo ostry , swietny kontrast kolory idealne , stabilny ideał . W lx500 obraz HD 720p jest gorszej jakosci delikatnie rozmyty jakby brakowało ostrosci .
Co ciekawe LX600 ma faina funkcję dostępna tylko z sygnałem HD format ekranu 4:3 pełny .

Wrazenie jak najbardziej pozytywne .

"

Wg Ciebie zatem warto kupić jednak 32LX500 a może jednak N71 ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry