Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Agntx

New member
Zauważyłem, że G20 podczas scen odbywających się w ciemnościach dokonuje drobnej korekty jasności poprzez delikatne rozjaśnienie ekranu, a potem, gdy scena znów odbywa się w jasności, czerń ulega ponownej korekcie. Tryb ECO mam wyłączony. Czy ktoś może mi napisać, gdzie i czy w ogóle można kontrolować to zachowanie telewizora?
 

EdiEd

New member
Zauważyłem, że G20 podczas scen odbywających się w ciemnościach dokonuje drobnej korekty jasności poprzez delikatne rozjaśnienie ekranu, a potem, gdy scena znów odbywa się w jasności, czerń ulega ponownej korekcie. Tryb ECO mam wyłączony. Czy ktoś może mi napisać, gdzie i czy w ogóle można kontrolować to zachowanie telewizora?

Jedynym sposobem kontroli nad floating blacks jest udawanie, że tego nie ma...
 

slojac

New member
Witam mam pytanko czy miał ktoś z szacownych forumowiczów do czynienia ze sklepem REDCOON bo maja w bardzo dobrej cenie p50g20es tylko nie wiem czemu nazywaja go p50g20 s bez e E TO PONOĆ Europa ,czyli albo sie pomylili albo nie na europę chodzi mi również jak u nich z dostawa i przede wszystkim z gwarancją pozdrawiam jacek s.
 

slojac

New member
O widzę że po moich negocjacjach< że jeżeli tv mają na europe to powinno być es> z miłą panią na czacie z redcoonu poprawili na ES ,ale moje wątpliwości co do sklepu zostały,takze jak ktoś ma jakąś wiedzę to proszę.......
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Wczoraj luknąłem takie zjawisko,w 2 miejscach na panelu zaświeciło się cosik wielkości piłki ręcznej i świeciło jakby brokatem to miejsce obsypał ,srebrne,złote,kolorowe i po jakiś 10 sekundach to zniknęło.CO TO ZA ZJAWISKO.
 

krxychoo

New member
pytanie o tryby

Gdzie w P46G20E znaleźć tryb professional 1 i professional 2? I jak w trybie THX zmienić ustawienia RGB?

Szukam szukam i nic.
 

sej34

Member
Gdzie w P46G20E znaleźć tryb professional 1 i professional 2? I jak w trybie THX zmienić ustawienia RGB?

Szukam szukam i nic.

thx- poniżej masz ''ustawienia zaawansowane'' i przechodzisz w RGB.tryb professional żeby się wyświetlił to musisz najpierw wejść menu główne+konfiguracja+zaawansowany(isfcc)-zaznacz włączony i powróć do trybu obraz i powinno się pojawić professional 1,2
 

krxychoo

New member
u mnie

thx- poniżej masz ''ustawienia zaawansowane'' i przechodzisz w RGB.tryb professional żeby się wyświetlił to musisz najpierw wejść menu główne+konfiguracja+zaawansowany(isfcc)-zaznacz włączony i powróć do trybu obraz i powinno się pojawić professional 1,2

W THX mam kontrast, jasność, kolor, ostrość, intensywne kolory, tryb ECO, redukcja szumów, panel a na drugiej stronie przywróć domyślne. Nie wiem o co kaman!?!

Zaawansowane pojawiają się po włączeniu isfccc
 
Ostatnia edycja:

sej34

Member
W THX mam kontrast, jasność, kolor, ostrość, intensywne kolory, tryb ECO, redukcja szumów, panel a na drugiej stronie przywróć domyślne. Nie wiem o co kaman!?!

Zaawansowane pojawiają się po włączeniu isfccc

na drugiej stronie musisz mieć poza''przywróć domyślnie'' ''ustawienia zaawansowane''-tam wchodzisz i masz RGB
 

tao822

New member
prosze poradzcie mi czy jest jakis sposob aby wytlumic te buczenie wrocil z naprawy i powiedzieli ze to normalka. Od tego dzwieku boli mnie glowa. Tv w miere ok ale juz nie wiem co mam robic a w sklepie mam 90 dni na zwrot towaru
 

mariuszp19

New member
Ja z bzyczeniem mam już spokój.:-D
Telewizor wisi u mnie na wieszaku i to bzyczenie przyprawiało mnie o drgawki, w końcu zacząłem "macać" TV podczas pracy po tylnej pokrywie i okazało się, że w pewnym miejscu jak się lekko przyciśnie plecy TV bzyczenie cichnie. Więc wziąłem korek od butelki i wcisnąłem go pomiędzy ścianę a plecy TV w tym miejscu, gdzie wcześniej zlokalizowałem. I cisza. Nie piszę dokładnie w którym to miejscu, bo być może u każdego będzie to gdzie indziej.

Pozdrawiam
 

tao822

New member
Ja z bzyczeniem mam już spokój.:-D
Telewizor wisi u mnie na wieszaku i to bzyczenie przyprawiało mnie o drgawki, w końcu zacząłem "macać" TV podczas pracy po tylnej pokrywie i okazało się, że w pewnym miejscu jak się lekko przyciśnie plecy TV bzyczenie cichnie. Więc wziąłem korek od butelki i wcisnąłem go pomiędzy ścianę a plecy TV w tym miejscu, gdzie wcześniej zlokalizowałem. I cisza. Nie piszę dokładnie w którym to miejscu, bo być może u każdego będzie to gdzie indziej.

Pozdrawiam


popatrze ale u mnie to wydaje mi sie trafo brzeczy a tv stoi 30cm od sciany chyba ze go zawiesze moze sciana troszke wytlumi dzwiek alebo go bardziej odbije :)
 

tao822

New member
wlasnie wrocil z naprawy panowie stwierdzili ze jest ok. Wiec oddaje go i skoro ktos napisal ze 99% plazm buczy wiec zamienie na lcd lub poczekam na wiecej opini o g30
 

EdiEd

New member
wlasnie wrocil z naprawy panowie stwierdzili ze jest ok. Wiec oddaje go i skoro ktos napisal ze 99% plazm buczy wiec zamienie na lcd lub poczekam na wiecej opini o g30

Ja to mam farta, jestem wśród tego 1%, bo u mnie nic nie buczy. Chyba, żeby przyłożyć ucho do tylnej obudowy, to coś tam sobie delikatnie bzyka. Możliwe też, że jestem przygłuchawy, ale wtedy wszyscy domownicy są u mnie przygłuchawi - w sumie na jedno wychodzi, nie buczy.
 
Do góry