Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

madkaktus

New member
Ten tv nie ma przeciez opcji 3d. CO do ps3, gram na xboxie na nim i ps3 i mialem raz powidok po 3h Alan wake. Byl jakies 15 sekund potem go nie bylo...jakie powidoki? Jeszcze gdyby to bylo caly czas widac, a tak to widzialem to z radoscia ( bo tv mam od 400h i pierwszy raz to zobaczylem, to sie nawet ucieszylem!).
ten tv opcje 3d ale niewazne wiec co innego polecacie ?
 

rafix01

Member
Bez reklam
podłączyłem WIFI i sprawdziłem aktualizację oprogramowania (czas sprawdzania ok. 1min) i wyszło, że mam aktualną wersję tj. 2.506...tylko czy to jest najnowsze oprogramowanie?

Kiki, co do tylnej obudowy, ja nie mówię aby ją młotkiem potraktować tylko lekko dogiąć.
 

arturok80

New member
Witam. Również posiadam TX P50-G20 i mogę zaświadczyć, że sytuacja z bzyczeniem skończyła się gdy faktycznie przycisnąłem z tyłu tą blachę/obudowę z prawej strony jak się stoi przodem do panelu. Wydaje mi się, że to mogło być spowodowane transportem na leżąco i elektronika a w zasadzie radiatory które chłodzą elektronikę stykały się z obudową. Teraz panel pracuje tak cicho, że słyszę jak woda płynie w kaloryferze i jestem zadowolony z zakupu w 100% najlepszy telewizor w swoim segmencie i cenie. Polecam wszystkim nie zdecydowanym.
 

EdiEd

New member
A w IPLEX też masz płynnie ?

To już nieco gorzej, bo do tych 2 mega (symetrycznych) trochę sprzętu mam podpięte, więc jak ktoś zaciąga na innym kompie to jest problem z filmami o lepszej jakości - jednak wystarczy zrobić pauzę, chwilę odczekać i śmiga. No jeśli mam tylko dla siebie te dwa mega - to śmiga wyśmienicie. Inaczej mówiąc chyba te zalecane 1,5 mega jest konieczne, przynajmniej jeśli chodzi o filmy lepszej jakości.
 

EdiEd

New member
podłączyłem WIFI i sprawdziłem aktualizację oprogramowania (czas sprawdzania ok. 1min) i wyszło, że mam aktualną wersję tj. 2.506...tylko czy to jest najnowsze oprogramowanie?

Hmmm... ja mam aktualną wersję 2.505 i twierdzi, że mam aktualną. Czy to znaczy, że różne cale mają inne oprogramowanie? Czy też z nieznanych przyczyn coś nie tak z aktualizacją softu w moim TV?

Dodam, że aktualizacja z 2.504 do 2.505 poszła bez problemu.

Czy też po prostu w sieci nie ma aktualnej wersji 2.506?
 
Ostatnia edycja:

ognos

New member
?????

Witam szanownych kolegów,

Pomału przychodzi i na mnie czas zakupu TV z prawdziwego zdarzenia ale moje pojęcie w tej materii spadło do mizernego poziomu mimo że śledzę nowinki i staram sie być na bieżąco. Co do TV to od zawsze plazma i tylko plazma wszystko inne AFE :) jedym tchem na forach w artykułach pisze że plazmy to zero smużenia, idealna czerń, itp. teraz biegając po forach i czytając opinie testy okazuje się że czarne nie jest czarne, że coś bzyczy, mruga, że plazma to nie do grania itp masakra.
( sorry ale jak plazma TV za prawie 5 tyś może poradzić sobie z grami bo powidoki no jakaś pomyłka dosłownie)
W obecnej chwili pod uwagę biorę samsunga C7000 i Panasonica G20E oba 50cali. Jak sie okazuje samsung brzęczy, pozostają powidoki, za to w G20E niby lepiej ale za to kicha niby jest z dyskami i nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu jak to jest, więc proszę o radę. Mam całą wieloletnią kolekcje na dysku zew. 500 GB z zasilaczem FAT32 i raz czytam że trzeba dysk sformatować przez TV. Ze nie odczytuje niby że coś tam niby trzeba zrobić....( samsung podobno wszystko odpalał bez najmniejszego problemu tak jak by był podłączył go do kompa, wszystko widzi odpala)
Może ktoś z szanownych użytkowników G20E wyjaśni mi jak to jest z tymi dyskami zew. pod USB i z konsolami.
Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc w wyjaśnieniu tych kwestii i doradzeniu czy sam czy może panas lepszy.

Dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
Witam szanownych kolegów,

Pomału przychodzi i na mnie czas zakupu TV z prawdziwego zdarzenia ale moje pojęcie w tej materii spadło do mizernego poziomu mimo że śledzę nowinki i staram sie być na bieżąco. Co do TV to od zawsze plazma i tylko plazma wszystko inne AFE :) jedym tchem na forach w artykułach pisze że plazmy to zero smużenia, idealna czerń, itp. teraz biegając po forach i czytając opinie testy okazuje się że czarne nie jest czarne, że coś bzyczy, mruga, że plazma to nie do grania itp masakra.
( sorry ale jak plazma TV za prawie 5 tyś może poradzić sobie z grami bo powidoki )
W obecnej chwili pod uwagę biorę samsunga C7000 i Panasonica G20E oba 50cali. Jak sie okazuje samsung brzęczy, pozostają powidoki, za to w G20E wszystko niby lepiej ale za to kicha jest z dyskami i nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu jak to jest, więc proszę o radę. Mam całą wieloletnią kolekcje na dysku zew. 500 GB z zasilaczem FAT32 i raz czytam że trzeba dysk sformatować przez TV. Ze nie odczytuje niby że coś tam niby trzeba zrobić....
Może ktoś z szanownych użytkowników G20E wyjaśni mi jak to jest z tymi dyskami zew. pod USB i z konsolami.
Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc w wyjaśnieniu tych kwestii idoradzeniu czy sam czy może panas lepszy.

Dziękuję i pozdrawiam

Dobrze czytasz, że dysk musi być sformatowany przez TV, z którym jednocześnie jest parowany - pewnie chodzi o ochronę praw autorskich. Ja osobiście nie znam sposobu podłączenia własnego dysku USB do TV - instrukcja o niczym takim nie wspomina. Można podłączyć jedynie pamięci flash USB.
Jedyny znany mi sposób to postawienie na kompie, laptopie Media Server (polecam jeśli wszystkie urządzenia mamy we wspólnej domowej sieci) lub bezpośrednie podłączenie TV do karty graficznej kompa.
 

don111

Banned
Mam całą wieloletnią kolekcje na dysku zew. 500 GB z zasilaczem FAT32 i raz czytam że trzeba dysk sformatować przez TV. Ze nie odczytuje niby że coś tam niby trzeba zrobić....( samsung podobno wszystko odpalał bez najmniejszego problemu tak jak by był podłączył go do kompa, wszystko widzi odpala)
Może ktoś z szanownych użytkowników G20E wyjaśni mi jak to jest z tymi dyskami zew. pod USB i z konsolami.
daj sobie spokój z szukaniem tv mającym koniecznie usb, za 300zł masz do wyboru fajne odtwarzacze zewnętrzne (Asus O play, Ariva 110) o niebo lepsze pod względem opcji i możliwości konfiguracji od tego playera wbudowanego w tv
wybór tv zawęź do tego który ma lepszy obraz
do konsoli lepszy będzie raczej Panasonic, mniejsze powidoki, mniejszy efekt false contour
Samsung ma za to 3d
generalnie obydwa są dobrymi tv w swojej cenie
 

crisp

New member
Dobrze czytasz, że dysk musi być sformatowany przez TV, z którym jednocześnie jest parowany - pewnie chodzi o ochronę praw autorskich. Ja osobiście nie znam sposobu podłączenia własnego dysku USB do TV - instrukcja o niczym takim nie wspomina. Można podłączyć jedynie pamięci flash USB.


Ciekawe info z innego forum (http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-213.html)

[...]
Posiadam TX-P42GT20E.
1. Podpinam twardy dysk 20GB 3,5" Samsung ATA poprzez obudowę zew. ( za 34zł ) z własnym zasilaniem, do gniazda USB - działa.
2. W ten sposób odtwarza avi, mkv ( 2 próby - Avatar 9,2GB z Dolby Digital i Wall Street cz.2 ) z napisami microDVD po konwersji do ISO-8859-2 za pomocą PolskiOgonek.
3. Dysku nie da się sformatować poprzez tv ( zgodnie z instrukcją dysk powyżej 160GB)
4. Dysk sformatowany kompem exFAT.

Dodatkowe info:
1. Na kompie dość starym z Win XP zainstalowałem Servioo.
2. Po WiFi ( Livebox ) i Netgear 3100 w tv ( zamiast oryginału ) przekazuje bez przycinania w/w filmy oczywiście bez napisów.
3. Avi też idzie.
[...]

Sprawdzałem na razie tylko sformatowany pendrive i HDD 40GB exFatem i filmy pięknie działają, co najważniejsze nie ma ograniczenia plików w exFat do 4GB tak jak jest w FAT32. Złącze USB w 42GT20 można jednak jakoś sensownie wykorzystać :) bez parowania nośnika z TV
 

EdiEd

New member
Ciekawe info z innego forum (http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-213.html)

[...]
Posiadam TX-P42GT20E.
1. Podpinam twardy dysk 20GB 3,5" Samsung ATA poprzez obudowę zew. ( za 34zł ) z własnym zasilaniem, do gniazda USB - działa.
2. W ten sposób odtwarza avi, mkv ( 2 próby - Avatar 9,2GB z Dolby Digital i Wall Street cz.2 ) z napisami microDVD po konwersji do ISO-8859-2 za pomocą PolskiOgonek.
3. Dysku nie da się sformatować poprzez tv ( zgodnie z instrukcją dysk powyżej 160GB)
4. Dysk sformatowany kompem exFAT.

Dodatkowe info:
1. Na kompie dość starym z Win XP zainstalowałem Servioo.
2. Po WiFi ( Livebox ) i Netgear 3100 w tv ( zamiast oryginału ) przekazuje bez przycinania w/w filmy oczywiście bez napisów.
3. Avi też idzie.
[...]

Sprawdzałem na razie tylko sformatowany pendrive i HDD 40GB exFatem i filmy pięknie działają, co najważniejsze nie ma ograniczenia plików w exFat do 4GB tak jak jest w FAT32. Złącze USB w 42GT20 można jednak jakoś sensownie wykorzystać :) bez parowania nośnika z TV

Sorry, ale jakie ciekawe info z innego forum?- podajesz przecież link do tego wątku.
Wyjaśniono też w tamtym miejscu, że to jest wątek dotyczący G20, a nie GT20.

Nie mam takiego dysku - jeśli ktoś ma z G20 to niech to sprawdzi i napisze, czy TV widzi taki dysk.
Ja na razie sprawdziłem kilka pendriv'ów i nie wszystkie widzi, np. nie widzi 8GB SanDisk, za to widzi MP3 player'a SanDisk.
 

baq172

New member
to dlaczego po podlaczeniu przez HDMI i tak musze podlaczac kabel analogowy, żeby mieć dzwięk z głośników TV?

A jakiego masz Win? Jaką masz kartę graficzną? Ja posiadam radka 4870 i po zainstalowaniu sterowników dźwięk jest w tv, podłączenie DVI-HDMI

A teraz pytanie z innej beczki. Czy wiecie coś o auto rozjaśnianiu się tv głównie przy ciemnych scenach? Mam 50g20es i co jakiś czas przy ciemnej scenie obraz sam się rozjaśnia, tryb ECO wyłączony, oszczędności też, IFC włączone. To jest błąd dvbviewera, kodeków czy tv jest uszkodzony??
 

EdiEd

New member
A teraz pytanie z innej beczki. Czy wiecie coś o auto rozjaśnianiu się tv głównie przy ciemnych scenach? Mam 50g20es i co jakiś czas przy ciemnej scenie obraz sam się rozjaśnia, tryb ECO wyłączony, oszczędności też, IFC włączone. To jest błąd dvbviewera, kodeków czy tv jest uszkodzony??

Ten typ tak ma, trzeba się przyzwyczaić - nazywa się to floating blacks i podobno Panas nic na to nie potrafi poradzić.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Możesz wymienić te inne plazmy (innych producentów)?

Szczególnie mnie interesują wszystkie PDP o niskiej rozdzielczości(nawet Panasonic). ;)
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
A teraz pytanie z innej beczki. Czy wiecie coś o auto rozjaśnianiu się tv głównie przy ciemnych scenach? Mam 50g20es i co jakiś czas przy ciemnej scenie obraz sam się rozjaśnia, tryb ECO wyłączony
EdiEd dobrze mówi,panasy tak mają(w poprzedniej serii też) w Lg to nie występuje,więc nie wiem o jakich innych producentów chodzi,może samsung,ale nie jestem pewny.
 
Do góry