Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

rafix01

Member
Bez reklam
dzisiaj w sklepie porównywałem jednoczesny obraz z płyty demo na g20 i s20, ustawienia obrazu zroniliśmy te same (normal) i wyłaczone wszelkie uleszacze...napiszę tak, ślepy test os razu bym zdał, która to plazma jest serii g20 :) obraz był głąbszy, kolory naturalniejsze i bardziej żywe a czerń również była bardziej czarna...także jednak panel neopdp jest lepszy niż "zwykły"
 

lulson

New member
dysk zewnetrzny

Witam.mam takie pytanko-czy ktos probowal podlaczyc zewnetrzny dysk pod wejscie usb i odtworzyc nagrane na nim filmy.jesli tak to jaki da sie podpiac dysk- 2.5" czy moze 3.5",czy musi miec osobne zasilanie czy wystarczy zasilanie z USB.rozumie ze system plikow to fat32 i pliki max 4 gb.jezeli ktos juz probowal podpiac taki dysk zewnetrzny i odtwarzal na nim filmy to prosze o info oraz jakiej dokladnie marki dysk posiadacie i pojemnosc oraz sposob podlaczenia,gdyz jestem na kupnie dysku tylko nie wiem czy ten TV go wogole odtworzy,a mam spora kolekcje filmow na kompie.dziekuje i czekam na opinie.pozdrawiam
 

EdiEd

New member
Witam.mam takie pytanko-czy ktos probowal podlaczyc zewnetrzny dysk pod wejscie usb i odtworzyc nagrane na nim filmy.jesli tak to jaki da sie podpiac dysk- 2.5" czy moze 3.5",czy musi miec osobne zasilanie czy wystarczy zasilanie z USB.rozumie ze system plikow to fat32 i pliki max 4 gb.jezeli ktos juz probowal podpiac taki dysk zewnetrzny i odtwarzal na nim filmy to prosze o info oraz jakiej dokladnie marki dysk posiadacie i pojemnosc oraz sposob podlaczenia,gdyz jestem na kupnie dysku tylko nie wiem czy ten TV go wogole odtworzy,a mam spora kolekcje filmow na kompie.dziekuje i czekam na opinie.pozdrawiam

Osobiście nie podpinałem dysków USB, ale w instrukcji nie ma żadnej informacji o możliwości odtwarzania "własnych" filmów z takiego dysku. Można go jedynie sparować z TV i odtwarzać materiały nagrane ze swojego TV - nie można go nawet podpiąć pod inny TV tego samego modelu, o kompie nie wspominając. Jesli chodzi o markę dysku i sposób zasilania to chyba łyka wszystko, chociaż jest lista dysków polecanych. Warunkiem jest pojemność, cytuję z pamięci - 160 GB - 2 TB, ale mogę się mylić. Dysk formatowany jest przez TV i raczej nie jest to fat32. Komp go nie widzi. Generalnie chyba pomyliłeś pamięci flash USB z dyskami.
 

ramik143

New member
Witam, mam pytanie odnosnie serwera PS3 Media Serwer ver 1.20.412. Moj sprzet to komp stacjonarny z win7, router d-link 524, wszystko podpiete na kablach, tv TX-P46G20 i już zgłupiałem i nie wiem o co chodzi. TV widzi katalogi i serwer, a nawet dwa, czyli komputer jako serwer i PS3 media serwer. Po wejsciu w "Komputerowy" serer widzi udostepnione pliki i odtwarza je ale sa to domyslne pliki które byly w WIN7. Jak wchodze na PS3 serwer to rowniez widzi wszystkie pliki a raczej foldery ktore udostepnilem i wskazalem w ustawieniach PS3 serwer, ale nie moge nic odtworzyc, widzi tylko katalogi jezeli chodzi o filmy jak wchodze do katalogu to zadnego pliku juz nie widzi jednak jak film jest w glownym katalogu a nie w dalszym to go widzi (ale tylko mpeg a x264 juz nie), wciskam zeby odtworzyl i wyskakuje komunikat prosze czekac, a pozniej plik nie do odczytu, natomiast niektore mp3 widzi i nawet je odtwarza ale co dziwne zaden transfer w PS3 Serer nie pokazuje jest tylko przesyl danych 57 bajtow i na tym koniec. Wiec wydaje mi sie ze nawet jak w TV wcisne PS3 serwer to i tak jest to streamowane prze win media player czyli przez serwer ktory jest komputerem a nie PS3. Jestetm w tym temacie zupelnie zielony wiec moze ktos pomoze bo juz 3 dnien siedze ;(. W statusie na PS3 serer mam "Another media render has been detected" ale jest trojkat z wykrzyknikiem, pod spodem Wykryte odtwarzacze: Unknow Render a w logach przewaznie " New I/O media serwer worker #5-1 Trace (godzina) Media render was not recognized. HTTP user agent: Panasonic MIL DLNA CP Upnp/ 1.0 DLNADOC/1.50" ale pojawia sie tez windows media player zamiast panasonica ale tez jest not recognized. POMOCY!!! :)
 

ramik143

New member
ok wszystko wiem wszystko dzila, wylaczylem ten windows media server i wrzucilem plik conf do folderu renderers PS3 media, Plik i instrukcje znalazlem na tym forum dd razu zaczelo wszystko działać . Odtwarza wszystko.

Teraz nastepne pytania jak dolacza sie napisy i co zrobic jak haczy obraz? Nie na kazdym filmie ale jak widac ze jakosc jest dobra to od razu haczy, a jak nie haczy to dzwiek jest szybciej niz braz ;(. Myslalem ze to wina szybkosci lacza bo mam stray router di0link 524 ale podlaczylem wszystko na sztywno kablami (przez router i to samo jest). Mam procek amd duo core 4600+ 2,4GHz, 2GB ramu DDR2 800Mhz dyski podlaczone przez SATAII, grafika chyba nie ma nic do tego ale mam Gforce 8600GT i WIN 7 64 bity. Haczy glownie na plkiach ACHD (chyba tak to sie pisze) i mkv ale to chyba normalne ze tylko na nich bo duzy bitrate musi byc, moze jakies pomysly?
 

turzol

Member
ok wszystko wiem wszystko dzila, wylaczylem ten windows media server i wrzucilem plik conf do folderu renderers PS3 media, Plik i instrukcje znalazlem na tym forum dd razu zaczelo wszystko działać . Odtwarza wszystko.

Teraz nastepne pytania jak dolacza sie napisy i co zrobic jak haczy obraz? Nie na kazdym filmie ale jak widac ze jakosc jest dobra to od razu haczy, a jak nie haczy to dzwiek jest szybciej niz braz ;(. Myslalem ze to wina szybkosci lacza bo mam stray router di0link 524 ale podlaczylem wszystko na sztywno kablami (przez router i to samo jest). Mam procek amd duo core 4600+ 2,4GHz, 2GB ramu DDR2 800Mhz dyski podlaczone przez SATAII, grafika chyba nie ma nic do tego ale mam Gforce 8600GT i WIN 7 64 bity. Haczy glownie na plkiach ACHD (chyba tak to sie pisze) i mkv ale to chyba normalne ze tylko na nich bo duzy bitrate musi byc, moze jakies pomysly?

a próbowałeś serwera dlna serviio ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/61187-poradnik-dla-korzystajacych-z-dlna-seria-g20.html
 

bezet

New member
Osobiście nie podpinałem dysków USB, ale w instrukcji nie ma żadnej informacji o możliwości odtwarzania "własnych" filmów z takiego dysku. Można go jedynie sparować z TV i odtwarzać materiały nagrane ze swojego TV - nie można go nawet podpiąć pod inny TV tego samego modelu, o kompie nie wspominając. Jesli chodzi o markę dysku i sposób zasilania to chyba łyka wszystko, chociaż jest lista dysków polecanych. Warunkiem jest pojemność, cytuję z pamięci - 160 GB - 2 TB, ale mogę się mylić. Dysk formatowany jest przez TV i raczej nie jest to fat32. Komp go nie widzi. Generalnie chyba pomyliłeś pamięci flash USB z dyskami.

Mozna nagrywac >> koniecznosc sformatowania (zarejestrowania), dysk do odczytu pod PC (co prawda system plikow to ufs [ten z FreeBDS]i trzeba ciut zakombinowac by zgrac z niego nagrane przez TV pliki) i na razie rozpracowuje czym to odtworzyc.

EDIT:
Ja tez sie pospieszylem, usunalem niezweryfikowane informacje (pomylilem urzadzenia)
 
Ostatnia edycja:

lenkil

New member
Posiadam TX-P42GT20E.
1. Podpinam twardy dysk 20GB 3,5" Samsung ATA poprzez obudowę zew. ( za 34zł ) z własnym zasilaniem, do gniazda USB - działa.
2. W ten sposób odtwarza avi, mkv ( 2 próby - Avatar 9,2GB z Dolby Digital i Wall Street cz.2 ) z napisami microDVD po konwersji do ISO-8859-2 za pomocą PolskiOgonek.
3. Dysku nie da się sformatować poprzez tv ( zgodnie z instrukcją dysk powyżej 160GB)
4. Dysk sformatowany kompem exFAT.

Dodatkowe info:
1. Na kompie dość starym z Win XP zainstalowałem Servioo.
2. Po WiFi ( Livebox ) i Netgear 3100 w tv ( zamiast oryginału ) przekazuje bez przycinania w/w filmy oczywiście bez napisów.
3. Avi też idzie.
 
Ostatnia edycja:

bezet

New member
Posiadam TX-P42GT20E.
1. Podpinam twardy dysk 20GB 3,5" Samsung ATA poprzez obudowę zew. ( za 34zł ) z własnym zasilaniem, do gniazda USB - działa.
2. W ten sposób odtwarza avi, mkv ( 2 próby - Avatar 9,2GB z Dolby Digital i Wall Street cz.2 ) z napisami microDVD po konwersji do ISO-8859-2 za pomocą PolskiOgonek.
3. Dysku nie da się sformatować poprzez tv ( zgodnie z instrukcją dysk powyżej 160GB)
4. Dysk sformatowany kompem exFAT.

Dodatkowe info:
1. Na kompie dość starym z Win XP zainstalowałem Servioo.
2. Po WiFi ( Livebox ) i Netgear 3100 w tv ( zamiast oryginału ) przekazuje bez przycinania w/w filmy oczywiście bez napisów.
3. Avi też idzie.
Milo, ale ten dzial tyczy sie modelu G20 a nie GT20. W G20 np nie odtworzysz plikow .mkv ... ;[
 

sarinek

New member
Witam. Przeżyłem szok. Kupiłem telewizor(TX-P42GT20E) niby 600hz. Obraz super, ale nie o to mi chodzi. Włączam jakikolaiwk tytuł FPS(first person shooter) zmieniam tryb na GRA i gram. Przy jakimkolwiek szybkim ruchu widać rozdwojenie obiektów. Cos jak 3d, ale strasznie wkurza. Myślę ze to problem odświeżania. Sprawdzam guzikiem "i" a tam pisze ze 1080p/60hz. No to chyba jakaś żenada. 60hz??? a zmienić na 100 się nie da(albo nie wiem jak).To jakaś żenada bo kupując TV pisze nawet 100hz. Jak zmienie tryb na normalny i przełącze na Inteligent Frame Creation to jest lepiej ale widać ze zostają niektóre rzeczy źle odświeżanie, jak np. celownik itd. Także pytanie moje brzmi czy ktoś potrafi grać w 100hz na trybie GRA
 
Ostatnia edycja:

Legons

New member
CHyba sie nie da, niestety tez mnie to strasznie denerwuje,
W trybie gra, gry wygladaja lepiej, ale ich szybkosc pozostawia ogromnie wiele do zyczenia. Jest duzo gorzej niz np w tv lg 37 cali, ktory mam od 4 lat...i sie go pozbylem na rzecz tego panasa, obraz tutaj lepszy, ale odswiezenie FATALNE.
 

conek_xx

New member
Witam.
Posiadam od listopada 42g20ES, do tej pory ciesze i mam satysfakcje z wyboru plazmy a nie lcd, kolory, naturalność- generalnie jakość obrazu.
Niestety zachwyt minął - zauważyłem na białym tle migotanie obrazu ( np eurosport - sporty zimowe) szczególnie tło iplex-a, ale również migotanie po podłączeniu komputera po hdmi.
Skoro to samo się dzieje z różnuch źródeł( viera cast, pendrive,komputer) z całą pewnościa należy wykluczyć źródło sygnału, jednak czy może mieć na ten stan gniazdko bez bolca?a może ten tv jest w jakiś sposób uszkodzony?
Proszę o poradę.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
sarinek - mylisz pojęcia.
To co Ci TV sygnalizuje to jest sygnał jaki otrzymuje.;)

Sprawa 600Hz opisana np tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/obalam...y-mity-plazma-vs-lcd-50vs100vs200vs600hz.html

To "rozdwojenie" przy szybkich ruchach to "dynamiczny fałszywy kontur" i słynie z tej wady przede wszystkim Panasonic.

Stosuje własną kombinację "subfield" i to daję np przewagę w jakiś parametrach nad: LG/Samsung a zarazem uwypukla inne wady, które na tamtych TV widać mniej.

Bawić się różnymi ustawieniami, podłączeniami (nawet 50/60Hz Component itp. 720p...) i mozna częściowo te efekty (także migotanie) zniwelować w jakimś stopniu.
 

panas50

New member
Witam mam pytanie tv mam połączony z ruterem przewodowo a komp z ruterem bezprzewodowo i przy połączeniu tv z kompem przez DLNA za pomocą serviio tv raz wykrywa server i jest o.k. ale częściej łapie połączenie na jakąś sekundę i wyskakuje napis nie znaleziono serwera .Internet mam Dow-6mb ,Up-512kb i czy nie mam za małej prędkości wysyłania i przez to nie mogę ustanowić połączenia ,a może jest jakaś inna przyczyna że tv nie może połączyć się z kompem?
dzięki
 

bezet

New member
Internet mam Dow-6mb ,Up-512kb i czy nie mam za małej prędkości wysyłania i przez to nie mogę ustanowić połączenia ,a może jest jakaś inna przyczyna że tv nie może połączyć się z kompem?
dzięki
Predkosc Twojego polaczenia internetowego nie ma znaczenia bo nie przesylasz danych przez internet a po sieci lokalnej. Mozesz poszukac przyczyn wlasnie w WiFi, a konkretnie polaczeniu kompa z routerem (accespointem). Sprobuj wszystko kablami polaczyc.
 

cshtq

New member
Panowie poszukuje jakiegoś dobrego programu do konwersji plików video.
Chodzi mi konkretnie o zmianę kodeka x264 (xvid) na divx...
 
Do góry