Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

john315

New member
46g20e w trybie dynamicznym pobiera 330W
w trybie kinowym srednio 160 W
w trybie normalnym, wieczorem 140 W a w maksymalnym oswietleniu 330W
sprawdzone miernikiem
mkv nie odtwarza, formatu ntfs tez nie rozpoznaje
 

Bucek

Banned
proste pytanie:

dlaczego podczas ogladania czegos na TV, dajmy na to z analogowej kablówki, podlaczenie komputera do ktoregokolwiek wejscie HDMI (moze sobie komputer tylko dzialac w tle), powoduje drastyczny spadek jakosci obrazu na TV?
 

edgaar2

New member
Witam.
Niestety zachwyt minął - zauważyłem na białym tle migotanie obrazu ( np eurosport - sporty zimowe) szczególnie tło iplex-a, ale również migotanie po podłączeniu komputera po hdmi.
.
U mnie też migocze na kontrolnej planszy, ale nie oglądam przecież białej planszy długo, wiec mi to nie przeszkadza
 

sej34

Member
Panowie jest problem z g20. znalazłem na matrycy czerwony punkcik bardzo mały widoczny z 20cm od ekranu. sprawdzałem czy reaguje na zmiane koloru wyświetlanego obrazu i okazało się ze jest cały czas czerwony bez względu na to czy obraz jest kolorowy czy czarno biały.zastanawiam się co z tym zrobić bo tv jest na gwarancji.czy może ktoś już z tym się spotkał. może z czasem to zniknie.nie wiadomo też czy serwis uzna to za wadę. z 2 metrów jest to niewidoczne.co radzicie poczekać parę miesięcy i obserwować czy ściągać serwis?
 

nleszek

New member
Panowie jest problem z g20. znalazłem na matrycy czerwony punkcik bardzo mały widoczny z 20cm od ekranu. sprawdzałem czy reaguje na zmiane koloru wyświetlanego obrazu i okazało się ze jest cały czas czerwony bez względu na to czy obraz jest kolorowy czy czarno biały.zastanawiam się co z tym zrobić bo tv jest na gwarancji.czy może ktoś już z tym się spotkał. może z czasem to zniknie.nie wiadomo też czy serwis uzna to za wadę. z 2 metrów jest to niewidoczne.co radzicie poczekać parę miesięcy i obserwować czy ściągać serwis?

Strona 89 instrukcji: "W wyniku procesu produkcyjnego związanego z tą technologią mogą pojawiać się stale podświetlone lub stale nieaktywne piksele. Nie świadczy to o usterce." :?
Powodzenia z serwisem.
 

EdiEd

New member
Panowie jest problem z g20. znalazłem na matrycy czerwony punkcik bardzo mały widoczny z 20cm od ekranu. sprawdzałem czy reaguje na zmiane koloru wyświetlanego obrazu i okazało się ze jest cały czas czerwony bez względu na to czy obraz jest kolorowy czy czarno biały.zastanawiam się co z tym zrobić bo tv jest na gwarancji.czy może ktoś już z tym się spotkał. może z czasem to zniknie.nie wiadomo też czy serwis uzna to za wadę. z 2 metrów jest to niewidoczne.co radzicie poczekać parę miesięcy i obserwować czy ściągać serwis?

Wiem, że to jest głupia rada, ale niestety jedyna w tym przypadku: nie oglądać TV z odległości 20 cm.
 

rizzon

New member
Hej.

Czy orientujecie się jak wygląda kwestia gwarancji producenta lub zwrotu do sprzedawcy z powodu piszczenia panelu?

Od miesiąca mam Panasonica TX-P46G20E i myślałem, że do tego pisku przy jaśniejszym obrazie się przyzwyczaję, ale jednak nie. Powoli szlag mnie już trafia. Nie mogą nawet użyć telewizora do pracy, bo jasny pulpit Windowsa czy kartka Open Office równają się bólowi głowy po godzinie słuchania pisku.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 

sej34

Member
u mnie jest lekkie buczenie przy białym obrazie ale mam tak ustawioną głośność w tv ze mi to nie przeszkadza.nawet w nocy jest mało słyszalne.wycisz dźwięk i po problemie.w lcd samsunga jest to samo.
 

sej34

Member
u mnie jest lekkie buczenie przy białym obrazie ale mam tak ustawioną głośność w tv w odpowiednim stosunku do dekodera cyfry ze mi to nie przeszkadza.nawet w nocy jest mało słyszalne.wycisz dźwięk i po problemie. lcd samsunga tak samo ma problem z buczeniem wiec nie jest to tylko przypadłość plazmy.gdzieś czytałem ze gościu zgłosił to do serwisu i wymienili zasilacz w tv na nowy i ponoć buczenie czy piszczenie się zmniejszyło.
 

nleszek

New member
Hej.

Czy orientujecie się jak wygląda kwestia gwarancji producenta lub zwrotu do sprzedawcy z powodu piszczenia panelu?

Poczytaj wcześniejsze posty. Ktoś już z powodzeniem reklamował piszczenie. Mój TX-P50G20E chodzi niemal bezgłośnie, ale kiedyś miałem podobny problem z Thomsonem. Długo trwało, ale się udało.
 

rizzon

New member
u mnie jest lekkie buczenie przy białym obrazie ale mam tak ustawioną głośność w tv w odpowiednim stosunku do dekodera cyfry ze mi to nie przeszkadza.nawet w nocy jest mało słyszalne.wycisz dźwięk i po problemie. lcd samsunga tak samo ma problem z buczeniem wiec nie jest to tylko przypadłość plazmy.gdzieś czytałem ze gościu zgłosił to do serwisu i wymienili zasilacz w tv na nowy i ponoć buczenie czy piszczenie się zmniejszyło.


Zmniejszenie dźwięku tylko pogarsza sprawę, bo pisk słychać wyraźniej.
 

rizzon

New member
Poczytaj wcześniejsze posty. Ktoś już z powodzeniem reklamował piszczenie. Mój TX-P50G20E chodzi niemal bezgłośnie, ale kiedyś miałem podobny problem z Thomsonem. Długo trwało, ale się udało.


Tak czułem, że temat był już poruszany, ale w tych 216 stronach nie mogę tego znaleźć :)
Muszę zorientować się jak wygląda kwestia wymiany/naprawy w RTV Euro AGD, bo długo już tego nie zniosę :)

Pozdro.
 

ilfordziak

New member
rizzon
Reklamuj jeżeli piszczy-brzęczy elektronika a nie panel.
Ja miałem 3 sztuki P50G20, pierwszy brzęczał - wymieniłem w sklepie, drugi nie brzęczał ale miał przepracowane 160 godzin i został wymieniony na trzeci nie piszczący i nie brzęczący.
Po godzinie pracy zaczął piszczeć i buczeć tak, że przy normalnym ustawieniu głośnośći było go słychać z odległośći 4 m, nawet jak wyświetlał czarny obraz, lub panel był wyłączony.
Lekkie piszczenie przy wyświetlaniu białej planszy jest niestety dopuszczalne, tak plazmy miewają, u mnie wyrażnie brzęczała elektronika - zasilacza.

Pozdrawiam
 

mielmar

New member
U mnie też piszczy czy tez brzęczy może nie głośno ale wieczorami jeśli w domu jest cicho to wyraźnie słychać. W szczególności jasne sceny i co ciekawe najgłośniej w formacie 16:9. Przy opcji Zoom1 prawie wcale, ale nie wszystko idzie tak oglądać.
 

chrisjan

Member
Witam,
Wczoraj dotarł do mnie w końcu zamówiony Panas TX-P46G20ES. Postanowiłem po latach wymienić wysłużona plazmę Panasonica TH-37P60 na nowszy model i w związku z tym opiszę parę moich spostrzeżeń:
1) Wygląd: Jest zdecydowanie lepiej! Nowy większy rozmiar, nowy design, nowy kolor (ciemno tytanowa szarość nowego ES jest cudna).
2) Jakość obrazu: Tu uczucia mam lekko mieszane. Z jednej strony jakość kanałów SD jest gorsza niż na poprzedniej plazmie (to pewnie przez zmianę rozmiaru z 37'' na 46''). Ale z drugie strony jakość obrazu HD powala na kolana. Odpalony na WD TV Live Hub'ie mkv disneyowskich Cars'ów spowodowały przysłowiowy opad szczeny, podobnież Sin City. Różnica na korzyść nowego Panasa dostrzegalna gołym okiem i jak dla mnie dorównuje skokiem jakości pomiędzy PAL-a HD Ready.
Przy okazji dziwna rzecz: na niektórych kanałach kablówki u góry ekranu widać jakieś szczątkowe piksele sygnału, pewnie to wina nadawcy. Da się to wyeliminować ustawiając proporce ekranu na rozszerzony, ale po przełączeniu na inny kanał i powrocie na ten feralny efekt znów jest widoczny.
3)Dźwięk: Jest znacznie gorzej niż u poprzednika. Dźwięk mam jakiś zduszony, jakby głośniki przykryte były ręcznikiem tłumiącym dźwięk. Regulacja dźwięku nic nie daje - nie wiem czy ten typ tak ma czy trafiłem jakiś kiepski egzemplarz.
4) Wrażenia z użytkowania: W zasadzie jest ok, telewizor działa sprawnie, wszystkie dostępne funkcje pod ręką, jak na parę godzin które na razie poświęciłem na testy wszystko jest w porządku poza jednym ale..... TV brzęczy / bzyczy !! Poprzednik też pobrzękiwał, ale zdecydowanie mniej słyszalnie. Tam zdarzało się to tylko na zdecydowanie jasnych planszach, było słyszalne, ale nie uciążliwe (chyba że przywykłem do określonej częstotliwości brzęku). Tu brzęczenie jest już na stosunkowo nie bardzo jasnym tle słyszalne zdecydowanie nawet bez zciszonego dźwięku TV. Powiem więcej - oglądani telewizji z suwakiem głośności poniżej 10 mija się z celem bo bzyczenie zagłusza fonie kanału. Dziś posprawdzam to jeszcze dokładniej, ale jeżeli efekt nie ustąpi lub nie przyzwyczaję się szybko - TV wraca do sklepu. I tu pytanie do innych użytkowników (choć wiem że to dość subiektywne odczucie): CZY U WAS TEŻ TAK JEST?
Jeżeli problem jest nagminny i u wszystkich brzęczy (tylko niektórzy tego nie słyszą) to nie wymieniam na inny egzemplarz tylko wracam do poprzednika. Chyba wolę męczyć się z mniejszym ekranem niż z tym bzyczeniem.
 

chrisjan

Member
A czytałeś poprzednie posty?
Nie mówię już o czytaniu całego wątku, ale choćby posty tuż nad Twoim...:shock:

Tak czytałem....ba nawet przebrnełem przez cały wątek.
Wiem że informacja o brzęczeniu pojawia się wielokrotnie - byłem świadomy tej wady kupując TV (zwłaszcza że poprzedni TV też mi brzęczał) niemniej tu to brzęczenie jest (przynajmniej u mnie) strasznie doskwierające. Słychać je wyrażnie z 3m przy poziomie głośności ustawionym na 10.
Wiem że to odczucie jest mocno subiektywne, ale jeżeli taki poziom buczenia występuje u wszsystkich / większości to wymiana na inny egzemplrz raczej nie ma sensu.
 

nleszek

New member
Wiem że to odczucie jest mocno subiektywne, ale jeżeli taki poziom buczenia występuje u wszsystkich / większości to wymiana na inny egzemplrz raczej nie ma sensu.
Na pewno nie we wszystkich. U mnie delikatne brzęczenie słychać jedynie przy planszy z wyszukiwaniem programów analogowych i DVB-T. A po doświadczeniach z poprzednim telewizorem byłem na to szczególnie wyczulony. Jedyny feler jaki na razie znalazłem to mocne rozmazywanie czerwonego koloru przy wyświetlaniu zdjęć z aparatu (Lumixa) podłączonego przez AV3. Ale może to wina kabla.
 

conek_xx

New member
Witam,
CZY U WAS TEŻ TAK JEST?
Witaj, JA również mam ES-a kilka miesięcy i jestem nadal zachwycony S-kolor obudowy ( nie ma wstrętnej czerni fortepianowej, na którą muszę patrzeć w lapku w pracy)
Jeśli chodzi o buczenie/bzyczenie nie mam tego efektu ubocznego w moim panasie.
Niestety jest migotanie na białym tle:(.
Ten tv niestety nie jest tak wzbogacony bajerami jak szajsungi czy lg-ki (mkv, zegarek wyświetlany dyski ntfs....) jednak obraz co jest najważniejsze jest nie do pobicia. Wczoraj oglądałem PAcyfic - dvd rip na LG -ld750, a wcześniej u siebie. Jakość kiepscizna na lcd-ku, a wiem ze ten LG jest jednym z wyzszych w klasie LCD z podśwetleniem CCFL- 200hz.
 
Do góry