Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

EdiEd

New member
nie moge znaleźć w innych ustawieniach w konfiguracji tej funkcji ustawienia wejścia DVI : normalny i pełny

Musisz mieć włączony TV na wejście HDMI, do którego podłączony jest sprzęt wysyłający sygnał DVI. Inaczej mówiąc dekoder n-ki musisz najpierw przełączyć na DVI, wtedy taka opcja się w menu pojawi. Jeśli w dekoderze masz ustawione na HDMI (do TV przesyłasz obraz i dźwięk), to tej opcji nie będzie.
 

EdiEd

New member
Chodzilo mi o inteligent frame creation, wiem, ze to nie to samo co 600hz on, off.
Btw w tym trybie tylko sport da sie ogladac.
Bo tak sztucznego "czegos" to nie widzialem nigdy.
Mowa o N recorder i ariva 200.

Co to jest to "czegos"? Bo ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Bez IFC on, nie da się oglądać. Mówię o rozdzielczości 1080i/50Hz
 

Legons

New member
Co to jest to "czegos"? Bo ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Bez IFC on, nie da się oglądać. Mówię o rozdzielczości 1080i/50Hz

Ludzie sa oderwani od innych elementow? Tak jakby caly swiat sie zatrzymal a grali tylko aktorzy. Nie wiem jak to opisac, nazywaja to efekt teatru chyba. DLa mnie to nie jest efekt ale jakas parodia telewizji, nie rozumiem jak tak mozna cos ogladac. Byc moze gdybym nie wiedzial jak wyglada to bez tego wlaczonego to bym to olal, brat ma lcd 200hz i ma to samo... kiedys gdy u niego bylem to sie go zapytalem czy przypadkiem obraz nie jest w 30fps bo ludzie jakby za szybko sie poruszali...teraz kupilem tv i widze, ze mam to samo, na szczescie da sie to cos wylaczyc bo bym z miejsca reklamacje pisal bo bym uznal ze tv jest wadliwy.
 

EdiEd

New member
Ludzie sa oderwani od innych elementow? Tak jakby caly swiat sie zatrzymal a grali tylko aktorzy. Nie wiem jak to opisac, nazywaja to efekt teatru chyba. DLa mnie to nie jest efekt ale jakas parodia telewizji, nie rozumiem jak tak mozna cos ogladac. Byc moze gdybym nie wiedzial jak wyglada to bez tego wlaczonego to bym to olal, brat ma lcd 200hz i ma to samo... kiedys gdy u niego bylem to sie go zapytalem czy przypadkiem obraz nie jest w 30fps bo ludzie jakby za szybko sie poruszali...teraz kupilem tv i widze, ze mam to samo, na szczescie da sie to cos wylaczyc bo bym z miejsca reklamacje pisal bo bym uznal ze tv jest wadliwy.

Wiem co to efekt teatru. "Problem" polega na tym, że ja go nie widzę w n-ce (widziałem na jakimś filmie z iplex). Natomiast widzę jak mało płynne są ruchome sceny przy wyłączonym IFC.
 

ewerti

New member
W instrukcji jest wszystko, również odnośnik do angielskojęzycznej strony z "kompatybilnymi" urządzeniami zewnętrznymi.

Oto link:
USB Information of VIERA 2010-year Models for Europe | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global

Przejrzałem w/w stronę. Wydaje mi się, że ma to się nijak do rzeczywistości. Podano tylko jeden dysk :p
Jeśli chodzi o pozostałe to, oczywiście wymogiem jest pojemność od 160GB do 2 TB, naturalnie również własne zasilanie.

własne zasilanie? takowe potrzebują przeważnie stacje pamięci masowe jak właśnie testowany
Buffalo HD-EU2 : JustStore Desktop

...w immym przypadku raczej stosuje sie zasilanie z USB ok. 5 V chyba
ale z tego co wyczytałem w instrukcji to bubel bo niedość że sam bedziesz to tylko oglądał na swoim telewizorze to nie przeniesiesz danych na komputer ani nie zadziala on z innym TV...to lepiej bedzie kupić nagrywarke z HDD...
 

sztynx

New member
Witam stoje przed wyborem tv zastanawiam się między Samsungiem 40c650 a Plazmą Panasonica 42g20.Chciałbym się dowiedzieć jak uwas wygląda oglądanie piłki nożnej na tym tv w kanałach SD oraz HD c+(czy wszystko jest w porządku czy coś przeszkadza np przy szybkiej zmianie kamery.podłączone będzie tez ampli onkyo 703 z kinem.Tv będzie głownie słuzył do oglądania Sportu oraz Filmów kanały będa Sd jak i Hd.Zero grania na konsoli.Dzięki w pomocy przy wyborze tv.
 

OSP110233

New member
Witam stoje przed wyborem tv zastanawiam się między Samsungiem 40c650 a Plazmą Panasonica 42g20.Chciałbym się dowiedzieć jak uwas wygląda oglądanie piłki nożnej na tym tv w kanałach SD oraz HD c+(czy wszystko jest w porządku czy coś przeszkadza np przy szybkiej zmianie kamery.podłączone będzie tez ampli onkyo 703 z kinem.Tv będzie głownie słuzył do oglądania Sportu oraz Filmów kanały będa Sd jak i Hd.Zero grania na konsoli.Dzięki w pomocy przy wyborze tv.

Poszukaj na forum coś kiedyś o tym pisałem ... miałem tego sama a teraz G20 :)
 

moj.skarb

New member
Witam stoje przed wyborem tv zastanawiam się między Samsungiem 40c650 a Plazmą Panasonica 42g20.Chciałbym się dowiedzieć jak uwas wygląda oglądanie piłki nożnej na tym tv w kanałach SD oraz HD c+(czy wszystko jest w porządku czy coś przeszkadza np przy szybkiej zmianie kamery.podłączone będzie tez ampli onkyo 703 z kinem.Tv będzie głownie słuzył do oglądania Sportu oraz Filmów kanały będa Sd jak i Hd.Zero grania na konsoli.Dzięki w pomocy przy wyborze tv.
w moim panasie ostatni mundial w tvp hd to poezja jak również liga mistrzów na n sport hd ja wybrałem panasa po przestudiowaniu forum i nie żałuję tej decyzji
za panasem przemawia też viera cast i iplex (kupa filmów w niezłej jakości) nie wiem czy samsung ma coś podobnego, musisz mieć łącze do net
 
Ostatnia edycja:

teddyberek

New member
Witam
Oglądając obraz HD z blu-ray zauważyłem że podczas napisów końcowych przesuwających się w pionie , napisy te ulegają jakby rozdwojeniu (nawet jak zrobi się pauzę). Efekt ten nie powtarza sie za każdym razem, ale jest dość denerwujący. Mam pytanie z tym związane: czy to wina odtwarzacza, płyty (oryginał, więc chyba nie) czy plazmy panasa 42g20es.
Pozdrawiam
 

R2ONLY

New member
Teletekst

Witam!
Jak można uaktywnić teletekst w TX-P50G20, bo z poziomu pilota nie działają przyciski telegazety, a instrukcja traktuje tylko o samej obsłudze, która jest raczej jasna.
 

Kenny

New member
Koledzy, ostatnio pisałem, że ten tv to bubel:-? ale po kilku dniach okazało się, że jest naprawdę spoko. Trochę buczy, ale z odległości 3 metrów nic nie słychać. Co do IFC to również mam to wyłączone bo obraz jest cholernie sztuczny.
 

cshtq

New member
za panasem przemawia też viera cast i iplex (kupa filmów w niezłej jakości) nie wiem czy samsung ma coś podobnego, musisz mieć łącze do net

Tak dla jasności:
- ipla to platforma polsatu. dostęp do jego seriali, wydarzeń i programów. filmów tam nie znajdziesz.
- Iplex, jak na razie bida z tymi filmami, choć stale coś wrzucają.
- Do tego masz dostęp do YT, pogody, wiadomości z Eurosport itd.
Tak więc całkiem spoko to wygląda.

Też miałem dylemat pomiędzy panasem a samsungiem.
Panas przez ostatnie lata idzie głównie w plazmy, zaufałem tej marce i nie żałuje.
Model który używam mam w sygnaturce.
 

Kasio

Member
mam pytanie odnosnie dwieku w G20 , laptopa mam podłaczonego do TV przez HDMI , film w leci w 5.1 , z TV optycznym do amplitunera tez Panasonic ale fonia juz w Stereo,jak przeslac orginalny dzwiek 5.1 z laptopa przez TV na amplituner czy to mozliwe :?:
 

r4d30n

New member
mam pytanie odnosnie dwieku w G20 , laptopa mam podłaczonego do TV przez HDMI , film w leci w 5.1 , z TV optycznym do amplitunera tez Panasonic ale fonia juz w Stereo,jak przeslac orginalny dzwiek 5.1 z laptopa przez TV na amplituner czy to mozliwe :?:

Również bardzo mnie to ciekawi. Z dekodera Samsung HD dźwięk 5.1 przez hdmi, i z tv optykiem do kina Panasa i również jest dźwięk STEREO. Może to kwestia oprogramowania tv.
 

EdiEd

New member
mam pytanie odnosnie dwieku w G20 , laptopa mam podłaczonego do TV przez HDMI , film w leci w 5.1 , z TV optycznym do amplitunera tez Panasonic ale fonia juz w Stereo,jak przeslac orginalny dzwiek 5.1 z laptopa przez TV na amplituner czy to mozliwe :?:

Obawiam się, że to jest nie możliwe. Identyczna sytuacja jest jeśli podłączyć dekoder sat. n-ki. Na wyjściu S/PDIF nie ma już 5.1. Ampla włącza dekoder DD PLII.
 

dyz

New member
Witam!
Jak można uaktywnić teletekst w TX-P50G20, bo z poziomu pilota nie działają przyciski telegazety, a instrukcja traktuje tylko o samej obsłudze, która jest raczej jasna.
A to zależy już od sygnału. Jeżeli masz puszczony przez HDMI to z poziomu TV nie uaktywnisz. Teletekst będzie działał w TV o ile sygnał maasz z wbudowanego tunera lub źródło jest podłączone po analogu (np EURO).
 
Do góry