Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

cshtq

New member
mav ciekawy przypadek.
zgłaszałeś to do serwisu Panasa?

Dziś może sprawdzę to u siebie. Ciekaw jestem czy tak ma każdy model?
 

mav

New member
nie zgłaszałem bo nie wiem czy tak mają wszystkie modele czy tylko mój.
Ustawienia mam z forum. Sprawdzałem na thx dziś jeszcze sprawę przy innych ustawieniach.
 

lukaszpaw

New member
nie prosciej podlaczyc tv jako monitor?

Czasami wolę sobie serial albo dokument przerobić w pracy, wrzucić na pena i od razu z niego oglądać a nie jeszcze bawić się z kablem. Tak, wiem że podłączenie zajęłoby 15s ;)

szukalbym czegoś co przekształci tak samo MKV w DivXHD lub cokolwiek co łyknie plazma G20 ...

Ja we wspomnianym przeze mnie Any Video Converter zamieniam .mkv na .avi/xvid/. Rozdzielczość w zależności od źródła ustawiam albo na 1920/1080 albo na 1280/720, bitrate odczytuje oczywiście ze źródła i ustawiam najbliższą wartość. Przy 720p najczęściej na 2000 albo 4000 w zależności od ripu. FPS chyba automatycznie się ustawia jeżeli dodamy plik. Możemy jeszcze pozmieniać ustawienia audio mp3/ac3, bitrate itd.

Konwertowanie 600mb serialu zabrało jakieś 25 min, więc tragedii moim zdaniem nie ma. Jakość jaką otrzymałem była bardzo zbliżona do .mkv także z czystym sumieniem mogę polecić tę metodę, Panas nie miał problemów z odczytem.
 

cshtq

New member
włąsnie do tego odnosił się link na który się powoływałem ale jakoś nie potrafie tego zrobić chociaż próbowałem na różne sposoby

Ja dziś zakupiłem Access Pointa TPLinka 543G. Konfiguracja zajęła mi ok. 5 minut. Nic prostszego. Pierwszy router czyta MAC'a tego drugiego. Jutro podłączam tv i nboxa :D :D
1. Sprawdź w bazowym routerku jaki masz typ połączenia: powinno być mixed, nie zaś G-only lub D-only.
2. Musisz zmienić IP drugiego routera (Access Pointa), tak jak jest podane w tutorialu z forum "n". Ja zamieniłem u siebie na 172.16.1.1 . A to dlatego, że w dotychczasowej sieci tworzysz podsieć, którą "steruje" TPLink.
3. Ważna sprawa. Musisz mieć takie same ustawienia szyfrowania. W moim przypadku jest to TKIP + AES. (gdzieś czytałem, tylko już nie pamiętam że może być później jakiś problem... zobaczę jak podłącze sprzęty do sieci).

Próbuj dalej i powodzenia ;)
 

moj.skarb

New member
Witam mam dylemat co wybrać Panasonica 50 S 20 czy G-20 gość w Electro World powiedział że g-20 jest na podzespołach Piooniera czy to prawda . A może LG 50 PK 760 lub 750 być może ktoś walczył z podobnym tematem .Zlaży mi na b. dobrym obrazie bez żadnych bajerów

Ja dziś zakupiłem Access Pointa TPLinka 543G. Konfiguracja zajęła mi ok. 5 minut. Nic prostszego. Pierwszy router czyta MAC'a tego drugiego. Jutro podłączam tv i nboxa :D :D
1. Sprawdź w bazowym routerku jaki masz typ połączenia: powinno być mixed, nie zaś G-only lub D-only.
2. Musisz zmienić IP drugiego routera (Access Pointa), tak jak jest podane w tutorialu z forum "n". Ja zamieniłem u siebie na 172.16.1.1 . A to dlatego, że w dotychczasowej sieci tworzysz podsieć, którą "steruje" TPLink.
3. Ważna sprawa. Musisz mieć takie same ustawienia szyfrowania. W moim przypadku jest to TKIP + AES. (gdzieś czytałem, tylko już nie pamiętam że może być później jakiś problem... zobaczę jak podłącze sprzęty do sieci).

Próbuj dalej i powodzenia ;)

jakoś się udało dzieki
 

Legons

New member
Moj tv byl juz uzywany 270godzin. Czyli niby sie wygrzl.
Jakie ustawienia proponujecie do tv typu Nka?

Bo na blu-ray itd mam inne, a moze macie jakies optymalne do sygnalu sd, plus kanaly hd.
 

cshtq

New member
Legons poszukaj na forum. Trochę jest różnych ustawień.
W zasadzie sam musisz sobie dobrać konfiguracje, każdy ma inne wymagania ;)
 

ramik143

New member
nie zgłaszałem bo nie wiem czy tak mają wszystkie modele czy tylko mój.
Ustawienia mam z forum. Sprawdzałem na thx dziś jeszcze sprawę przy innych ustawieniach.
możesz odać link do ustawień z forum, wątek jest tak rozrośnięty przez bicie piany, że szukałem 30min i nie znalazłem , moze macie tez linki tez do innych"dedykowanych" ustawien
 

Kenny

New member
Koledzy, w końcu zakupiłem 42G20 i powiem Wam, że to straszny bubel:-?
Pomijam fakt kompletnego braku czerni, ale bzyczy bardziej niż szajsung, mam nadzieje że po świętach mi go jeszcze wymienią bo wydaje mi się że trochę za bardzo bzyczy:-|
 

don111

Banned
mocno przesadzasz z tym "całkowitym brakiem czerni", chyba że sobie oglądasz całe czarne plansze testowe... niestety na razie czerni z CRT albo przynajmniej z Kuro nikt nie daje w tv o takiej cenie, a na Samsungu to masz jeszcze gorszą
może trzeba było dopłacić do V20?
 

grzegorz1981

New member
Koledzy, w końcu zakupiłem 42G20 i powiem Wam, że to straszny bubel:-?
Pomijam fakt kompletnego braku czerni, ale bzyczy bardziej niż szajsung, mam nadzieje że po świętach mi go jeszcze wymienią bo wydaje mi się że trochę za bardzo bzyczy:-|
Malkontentom jeszcze nikt nigdy nie dogodził. Polecałbym raczej dobrego psychologa.
 

EdiEd

New member
Moj tv byl juz uzywany 270godzin. Czyli niby sie wygrzl.
Jakie ustawienia proponujecie do tv typu Nka?

Bo na blu-ray itd mam inne, a moze macie jakies optymalne do sygnalu sd, plus kanaly hd.

Ja używam do n-ki ustawienia po podłaczeniu po HDMI 1080i w trybie DVI:
THX
Kontrast: 40
Jasność: -5
Kolor: 30
Ostrość: 5
Intensywne kolory: off
Tryb ECO: off
Redukcja szumów: off
Zaawansowane:
R-W.. : +3
G-W.. : -2
B-W.. : 0
R-Cutoff: +2
G-Cutoff: -1
B-Cutoff: 0
Gamma: 2.2

(W tym wątku można znaleźć ustawienia R-Wzmocnienie +16, itp., ale moim zdaniem to jakaś tragiczna pomyłka)

IFC: On (bez On dla 50 Hz ruchome sceny są nie do oglądania - płynność obrazu jest fatalna)

Dla ustawienia DVI w dekoderze ważne żeby w TV włączyć: Konfiguracja - Inne ustawienia - Ustawienia wejścia DVI - Pełne (zamiast Normalny). Jeśli używamy trybu HDMI - oczywiście nie trzeba nic zmieniać.
 

elcede

New member
Taka ciekawa zależność jaką zauważyłem. Myślę, że na filmiku wszystko widać.

YouTube - Panasonic P42G20 gradient problem

Co prawda nie uchwyciłem koloru tych "śmiesznych" kropeczek ale w rzeczywistości są czerwone.
Z daleka może i tego nie widać ale z bliska wali po oczach strasznie.
Zauważyłem niedawno bo zazwyczaj IFC mam włączone.

No ja w sumie wczoraj tez to zauwazylem, a telewizor mam juz dlugo :p i zobaczylem to tylko stojac pare centymetrow od tv bo przegladalem neta na lapku podlaczonym do HDMI ktory stal zaraz obok tv. No i gdybym nie wiedzial czego szukac to bym nie znalazl :p wiec w zadnym wypadku nie przeszkadza to w ogladaniu, ale jestem ciekaw czy tak po prostu jest w plazmach czy to moze to jakas wada?
Pozdro.
 

mav

New member
elcede

co ciekawe jak pobawisz się ustawieniami kolorów albo przynajmniej zmienisz tryb obrazu to efekt staje się mniej widoczny lub znika zupełnie.
 

Kasio

Member
Ja używam do n-ki ustawienia po podłaczeniu po HDMI 1080i.......

przeczytalem kilka wątków i widze ze wiele userów korzysta z trybu 1080i (n-tv ,upc mediabox itp..) ,dziwie sie bo 720p pod względem technicznym jest lepsze od 1080i -wielu nadawców 1080i proponowało nazywanie formatu 540i (ciekawe dlaczego :D ) ,poza tym nowe modele TV np: G20 ma znacznie lepsze procesory upscaling niż tunery n-tv,upc
 

ahdov

New member
Czesc Panowie, najlepszego po Swietach!
do Admina i nie tylko..wiem ze to nie odpowiedni watek ale...wyjatkowo zalezy mi na podpowiedzi. Sorry!. Ponad poltora roku temu po kilku tygodniach spedzonych na forum zdecydowalem sie kupic Panasa 46G15E. Minelo kilkanascie m-cy i TV nadal zachwyca. Jestem strasznie z niego zadowolony. PS3, etc...dla mnie bomba. Niestety od dobrych kilku m-cy nie mam czasu na sledzenie forum (praca, zona w ciazy) takze stracilem kpl orientacje w terenie co aktualnie jest na czasie z TV Plazm Panasa. Jutro...dzien bez VATu w Saturnie, chcialbym wykorzystac ten dzien na zakup 2 TV. Jesli takowy bedzie....Mozecie Panowie (i Panie jesli sa na forum..:)) podpowiedziec mi w co najlepiej uderzyc?. Finanse...max 6k. Wielkosc od 46-50'. Pomozecie?. Kiedys myslalem nad Vka..jest sens?

Z gory wielkie dzieki!,
Lukasz
 

edgaar2

New member
Czytałem, czytałem i zakupiłem wkońcu TX-P46G20, i cóż mogę o nim po paru dniach powiedzieć....Po podłączeniu małe rozczarowanie, tak jak ktoś wcześniej pisał obraz jak za szarą folią, kolory blade, nawet z dvd. Z czasem jednak TV się chyba rozgrzał bo obecnie obraz i kolory są bardzo naturalne i odpowiednio nasycone, a obraz z blureja to poprostu bajka. Co do czerni to jest może trochę szarawa, ale i tak wolę taką czerń od granatowo-fioletowej w lcd. Bzyczenia żadnego nie słyszę, no chyba ze przy całkowitym ściszeniu słychać mały szmerek z około 3 metrów i gdyby nie forum to bym nawet uwagi na to nie zwrócił. A teraz dwa problemy które mnie nurtują:
-Przy białym obrazie lub białej planszy, widać na ekranie zielonkawą nieregularną plamę średnicy około 20cm, i teraz czy jest to powidok i z czasem zniknie? czy może usterka? Dodam, że plama ta była od samego początku, więc napewno nie została wypalona u mnie.
- Drugi problem dotyczy analogowego sygnału telewizji bo tylko taki narazie posiadam, otóż na niektorych kanałach przy obrazie 16:9, z lewej strony u góry (pierwsze linijki pixeli) ciągnie się przerywany biały pasek, coś w stylu: - - - --- - - - -- - -
i nie wiem czy to jest wina sygnału czy złego skalowania. Przy sygnale z dvd, kompa, BR i na większości kanałów telewizji nic takiego nie występuje.
Doradzcie proszę, bo mam dylemat czy wymienić na inny egzemplarz czy może usterka nr 1 sama zniknie, a problem nr 2 zniknie po podłączeniu cyfrowego sygnału?
 

Gawronnek

New member
edgaar2
problem 2 drugi występuje na kanałach TVP także w wersji cyfrowej, niestety jest to wina nadawcy, bo mam to na 2 różnych dekoderach Vectry (SD i HD) i 2 różnych TV(Samsung i Panasonic)


przeczytalem kilka wątków i widze ze wiele userów korzysta z trybu 1080i (n-tv ,upc mediabox itp..) ,dziwie sie bo 720p pod względem technicznym jest lepsze od 1080i -wielu nadawców 1080i proponowało nazywanie formatu 540i (ciekawe dlaczego :grin: ) ,poza tym nowe modele TV np: G20 ma znacznie lepsze procesory upscaling niż tunery n-tv,upc
nie wiem skąd masz takie informacje, ale w wolnej chwili wypróbuje ;)
 
Ostatnia edycja:

ramik143

New member
Zdecydowałem się na TX-P42G20.... muszę coś szybko kupić i w miarę tanio...

... nurtują mnie tylko 2 rzeczy...

1) Czy mając ustawiony sygnał z HDMI wyłączając tv w stan czuwania, po włączeniu włącza się HDMI czy trzeba za każdym włączeniem przełączać tak jak to miało miejsce w starszych panasonicach (mam kablówkę z dekoderem i to mnie trochę by wkurzało)?
2) Jaki jest najlepszy program do postawienia serwera dla DLNA aby można było oglądać filmy umieszczone na komputerze w formacie MKV z napisami?[/QUOT
Odpowiadam na pierwsze pytanie, że jeżeli masz ustawione HDMI w ustawieniach sygnału na HDMI to zawsze po włączeniu telewizora włączy się to HDMI.
Pozdrawiam

Mozesz rozwinac mysl, gdzie sie ustawia hdmi w ustawieniach sygnalu na hdmi?
 
Do góry