Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

EdiEd

New member
Mozesz rozwinac mysl, gdzie sie ustawia hdmi w ustawieniach sygnalu na hdmi?

To czy dane urządzenie podłączone do TV za pomocą łącza HDMI, wyłącza się i włącza razem z TV zależy od tego, czy dane urządzenie pracuje w standardzie HDMI-CEC. Np. dekodery satelitarne telewizji n nie pracują i pracować raczej nie będą. Jak jest z innymi - nie wiem. Generalnie to nie zależy od tego modelu TV, bo model ten obsługuje ten standard. Oczywiście w menu Konfiguracja jest szereg opcji pozwalające na kontrolowanie tej funkcjonalności.
 

EdiEd

New member
przeczytalem kilka wątków i widze ze wiele userów korzysta z trybu 1080i (n-tv ,upc mediabox itp..) ,dziwie sie bo 720p pod względem technicznym jest lepsze od 1080i -wielu nadawców 1080i proponowało nazywanie formatu 540i (ciekawe dlaczego :D ) ,poza tym nowe modele TV np: G20 ma znacznie lepsze procesory upscaling niż tunery n-tv,upc

Nie ma się co dziwić. W dekoderach n-ki seria CLRA z softem zwanym CARBO - (turbodekoder) tryb 720p ma pewną wadę - obraz nie jest płynny. Generalnie 1080i jest wizualnie lepsze, wbrew teorii.
 

ewerti

New member
Witajcie forumowicze:)
możecie mi odpowiedzieć na pytania dotyczące dysków HDD i opcji nagrywania w 42g20...
Mianowicie chodzi mi o to czy każdy dysk jest obslugiwany oczywiście pojemność minimum 160GB ale czy jakieś konkretne warunki muszą być spełnione firma etc? czy obsługuje wszystkie typy dysków oferowane przez wszystkie firmy?
prosze o odpowiedź gdyż planuje kupić dysk i zastanawiam się co brać:)
 

ramik143

New member
To czy dane urządzenie podłączone do TV za pomocą łącza HDMI, wyłącza się i włącza razem z TV zależy od tego, czy dane urządzenie pracuje w standardzie HDMI-CEC. Np. dekodery satelitarne telewizji n nie pracują i pracować raczej nie będą. Jak jest z innymi - nie wiem. Generalnie to nie zależy od tego modelu TV, bo model ten obsługuje ten standard. Oczywiście w menu Konfiguracja jest szereg opcji pozwalające na kontrolowanie tej funkcjonalności.

Dzieki wielkie, a jeszcze jedno pytanie, jak zrobić żeby TV sie wlaczal nie w opcji TV tylko od razu z obrazem ustawionym na wejsciu HDMI w ktorym jest podlaczony dekoder n. Teraz musze przelaczac wejscie bo tv uruchamia sie na tv, po czym musze zmienic sygnal na wejscie z HDMI
 

EdiEd

New member
Dzieki wielkie, a jeszcze jedno pytanie, jak zrobić żeby TV sie wlaczal nie w opcji TV tylko od razu z obrazem ustawionym na wejsciu HDMI w ktorym jest podlaczony dekoder n. Teraz musze przelaczac wejscie bo tv uruchamia sie na tv, po czym musze zmienic sygnal na wejscie z HDMI

A to dziwne. Tv u mnie uruchamia się oczywiście na TV, ale 2 sekundy później przełącza na wejście HDMI automatycznie. Spróbuj w Konfiguracji - Ustawienia połączeń: Treść typu HDMI - auto oraz na wszelki wypadek: Samoczynne włączanie i wyłączanie - włączony. Nie wiem jaki masz model dekodera n-ki, może jest jakiś błąd w Twoim. Na CLRA/Carbo nie ma takiego problemu.
 
Ostatnia edycja:

Gawronnek

New member
A to dziwne. Tv u mnie uruchamia się oczywiście na TV, ale 2 sekundy później przełącza na wejście HDMI automatycznie. Spróbuj w Konfiguracji - Ustawienia połączeń: Treść typu HDMI - auto oraz na wszelki wypadek: Samoczynne włączanie i wyłączanie - włączony. Nie wiem jaki masz model dekodera n-ki, może jest jakiś błąd w Twoim. Na CLRA/Carbo nie ma takiego problemu.

u mnie także po wybraniu wspomnianej opcji Konfiguracji - Ustawienia połączeń: Treść typu HDMI - auto, włączam TV i z małym opóźnieniem dekoder (pilot uniwersalny opcja macro) i najpierw pojawia się sygnał analogowy ale zaraz włącza się obraz z dekodera, gdy go wyłacze i włączę BD sam przełącza się na obraz z BD

pierwotnie chciałem mieć zawsze włączoną cyfrówkę, doradzono mi tryb hotelowy i faktycznie działa to pięknie, zawsze po włączeniu TV jest ustawione na dekoder, ale wtedy nie przełącza się automatem na DB więc zrezygnowałem z trybu hotelowego, ta 2-3 sekundowa zwłoka w sumie aż tak bardzo nie przeszkadza, ale jak masz tylko dekoder to wybierz tryb hotelowy
Zrób coś takiego:
Trybhotelowy: przytrzymać przycisk -/V na TV , 3x AV na pilocie .
Zmieniany input mode - wybieramy interesujące wejście .
Powrót do fabrycznych ustawień -/V , 3x menu .
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Nie ma się co dziwić. W dekoderach n-ki seria CLRA z softem zwanym CARBO - (turbodekoder) tryb 720p ma pewną wadę - obraz nie jest płynny. Generalnie 1080i jest wizualnie lepsze, wbrew teorii.
Możesz coś więcej napisać, o jaką teorię chodzi i w jaki sposób sprawdzałeś płynność w obu trybach?
 

EdiEd

New member
Możesz coś więcej napisać, o jaką teorię chodzi i w jaki sposób sprawdzałeś płynność w obu trybach?

Pisząc "teoria" miałem na myśli któryś post powyżej, gdzie ktoś napisał, że 720p z punktu widzenia technicznego jest lepsze. A płynność ruchomych scen sprawdziłem na oko, przełączając rozdzielczość dekodera i odtwarzając tą samą scenę uprzednio nagraną. Jest to teraz bardzo proste, bo do oprogramowania CARBO dodano funkcję zmiany rozdzielczości za pomocą pilota. Generalnie, choć być może to subiektywne wrażenie, obraz jest lepszy w 1080i.
 

EdiEd

New member
...

pierwotnie chciałem mieć zawsze włączoną cyfrówkę, doradzono mi tryb hotelowy i faktycznie działa to pięknie, zawsze po włączeniu TV jest ustawione na dekoder, ale wtedy nie przełącza się automatem na DB więc zrezygnowałem z trybu hotelowego, ta 2-3 sekundowa zwłoka w sumie aż tak bardzo nie przeszkadza, ale jak masz tylko dekoder to wybierz tryb hotelowy

Świetny jest ten tryb hotelowy, dzięki za info, szkoda, że nie ma ani słowa o tym w instrukcji. Bardzo fajne dla osób, które używają tylko jednego źródła sygnału (DVD włączam tylko od czasu do czasu, a anteny analogowej nie mam, a DVB-T na mojej "wsi" jest ostatnie w kolejce).
 

moj.skarb

New member
Ja używam do n-ki ustawienia po podłaczeniu po HDMI 1080i w trybie DVI:
THX
Kontrast: 40
Jasność: -5
Kolor: 30
Ostrość: 5
Intensywne kolory: off
Tryb ECO: off
Redukcja szumów: off
Zaawansowane:
R-W.. : +3
G-W.. : -2
B-W.. : 0
R-Cutoff: +2
G-Cutoff: -1
B-Cutoff: 0
Gamma: 2.2

(W tym wątku można znaleźć ustawienia R-Wzmocnienie +16, itp., ale moim zdaniem to jakaś tragiczna pomyłka)

IFC: On (bez On dla 50 Hz ruchome sceny są nie do oglądania - płynność obrazu jest fatalna)

Dla ustawienia DVI w dekoderze ważne żeby w TV włączyć: Konfiguracja - Inne ustawienia - Ustawienia wejścia DVI - Pełne (zamiast Normalny). Jeśli używamy trybu HDMI - oczywiście nie trzeba nic zmieniać.
też mam n i g20 dziś się pobawię twoimi parametrami . ustawiałeś na czuja czy jakaś podpowiedź?
 

cshtq

New member
Powitać wszystkich po świętach!
Miałem trochę czasu aby nacieszyć oko kanałami w HD. Piękna sprawa, szczególnie dla kogoś kto od '92r. oglądał wszystko na kineskopie 21".
Nurtuje mnie jedno pytanie. Sygnał przesyłany z nBoxa ma częstotliwość 50Hz, a jak wiadomo tv generuje ją dużo większą. Da się to jakoś przestawić i czy 50Hz w widoczny sposób ogranicza przyjemność z oglądania?
 

Legons

New member
Dla mnie na tych ustawieniach obraz jest wyblakly. Zero czerni.

Ja sie bawilem z tym ponad 5 godzi i optimum dla mnie dla Nki.
Mowa o kanalach HD w nce. To:

Normalny
kontrast 40
jasnosc -2
kolor 38
ostrosc 9
balans bieli norma;lny
intensywne koloro wlaczony
eco wylaczony
redukcja wylaczona
zaawansowane bez zmian oprocz gammy na 2,2, ale jak jakis kolorowy film mozna dac 2,4/
tryb 600hz wylaczony.
 

EdiEd

New member
Powitać wszystkich po świętach!
Miałem trochę czasu aby nacieszyć oko kanałami w HD. Piękna sprawa, szczególnie dla kogoś kto od '92r. oglądał wszystko na kineskopie 21".
Nurtuje mnie jedno pytanie. Sygnał przesyłany z nBoxa ma częstotliwość 50Hz, a jak wiadomo tv generuje ją dużo większą. Da się to jakoś przestawić i czy 50Hz w widoczny sposób ogranicza przyjemność z oglądania?

Nie da się. Raczej nie ogranicza. Trzeba tylko IFC włączyć, bo inaczej ruchome sceny skaczą.
 

ewerti

New member
Witajcie forumowicze:)
możecie mi odpowiedzieć na pytania dotyczące dysków HDD i opcji nagrywania w 42g20...
Mianowicie chodzi mi o to czy każdy dysk jest obslugiwany oczywiście pojemność minimum 160GB ale czy jakieś konkretne warunki muszą być spełnione firma etc? czy obsługuje wszystkie typy dysków oferowane przez wszystkie firmy?
prosze o odpowiedź gdyż planuje kupić dysk i zastanawiam się co brać:)


może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?:)
 

kacpr

New member
może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?:)
Podłączyłem mój Seagate Freeagent Go bez problemu, mimo, że był kupiony dawno temu i nie pod ten telewizor. W żadnych instrukcjach nie widziałem wzmianki o markach dysków, które są preferowane.
Jedyny problem z jakim się napotkałem to format partycji dysku.
Nie kupowałbym jednak czegoś bez marki/o słabych parametrach - może się okazać, że taki nie wystarczy do zapisania wystarczającej ilości danych /s
 

cshtq

New member
może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?:)

W instrukcji jest wszystko, również odnośnik do angielskojęzycznej strony z "kompatybilnymi" urządzeniami zewnętrznymi.

Oto link:
USB Information of VIERA 2010-year Models for Europe | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global

Przejrzałem w/w stronę. Wydaje mi się, że ma to się nijak do rzeczywistości. Podano tylko jeden dysk :p
Jeśli chodzi o pozostałe to, oczywiście wymogiem jest pojemność od 160GB do 2 TB, naturalnie również własne zasilanie.
 

moj.skarb

New member
Dla mnie na tych ustawieniach obraz jest wyblakly. Zero czerni.

Ja sie bawilem z tym ponad 5 godzi i optimum dla mnie dla Nki.
Mowa o kanalach HD w nce. To:

Normalny
kontrast 40
jasnosc -2
kolor 38
ostrosc 9
balans bieli norma;lny
intensywne koloro wlaczony
eco wylaczony
redukcja wylaczona
zaawansowane bez zmian oprocz gammy na 2,2, ale jak jakis kolorowy film mozna dac 2,4/
tryb 600hz wylaczony.
gdzie tam masz tryb 600 hz on off
 
Do góry