Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

teddyberek

New member
Podłączam się do pytania powyżej. Czy komputer łączymy z telewizorem zwykłym kablem ruter-komputer czy kablem "crosslinkowanym"? - u mnie telewizor nie widzi kompa, a program nie rozpoznaje telewizora???
Dodam jeszcze że Viera Cast działa super z Netgear WNDA 3100 (koszt 150zł). U mnie ciągnie sieć z rutera D-Linka D-524 (G)
Pozdrawiam
 

cosin

New member
podłączam się do pytania. Co zrobić aby TV widział materiały udostępnione w PS3 media server. Tv widzi serwer utworzony na kompie ale nie widzi udostępnionych w nim mediów. TV podpięty po kablu do routera, komp z routerem po WLAN.

Mam tez podpiety D-Link DSM-330 (po hdmi do TV) i WLAN do routera + WLAN do kompa. Filmy, zdjecia,muza w ten sposób brykają super.
 

Agntx

New member
Mam takie pytanie do posiadaczy tego modelu. Otóż martwi mnie problem białych scrollowanych napisów na kolorowym tle - otóż gdy tylko się pojawiają to na całej szerokości ekranu, zgodnie z przesuwającymi się wyrazami, widać jasne powidoki. Tak samo na statycznym ekranie np. błękit w ustawieniach dekodera n-ki - widzę wtedy lekkie szumy przy przyciskach wyboru. Myślałem, że to wina kabla, ale wymieniłem Hamę na Prolinka i nadal jest to samo.
 
Ostatnia edycja:

panas50

New member
witam
Właśnie zakupiłem plazmę 42g i mam pytanie gdy włączę film z pendriva to automatycznie odtwarza go w 16:9 i jak mam rozszerzyć ekran by zlikwidować 2 centymetrowe czarne pasy na górze i dole ekranu ,opcja poszerzenia ekranu w tym trybie nie działa ,2 pytanie to czy podczas docierania można filmy z pendriva oglądać bo zauważyłem że tv automatycznie polepsza ustawienia ekranu.I jeszcze odnośnie instrukcji (tej która ma około 170 stron)skąd można ją pobrać , czy powinna być w komplecie razem z tv bo ja jej nie miałem ?
dzięki
 
Ostatnia edycja:

sbm631_2004

New member
iha dzieki ale niewiem jak mam zmienić plik z txt na conf,albo niech mi ktoś wytłumaczy jak to zrobic "w zał.mój plik z konfigiem (obetnij .txt i w graj do /program files/ps3 media server/renderers jako panasonic.conf"
 

Trezor

New member
Kolego normalnie się zmienia dajesz jak mam Win7 mój komputer->organizuj->opcje folderów i wyszukiwania->potem zakładka Widok-> i tu na liście odznaczasz "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików" wsio i teraz zmieniasz TXT na conf
 

jha

Member
iha dzieki ale niewiem jak mam zmienić plik z txt na conf,albo niech mi ktoś wytłumaczy jak to zrobic "w zał.mój plik z konfigiem (obetnij .txt i w graj do /program files/ps3 media server/renderers jako panasonic.conf"

w totalcommanderze klikasz dwa razy (z małą przerwą) na plik, otwiera się edycja i obcinasz .txt
lub
otwierasz normalnie w eksploratorze windows, kopiujesz zawartość, otwierasz notepada, wklejasz, zapisz jako (w linijce "zapisz jako typ:" ustawiasz wszystkie pliki) i w nazwie dajesz np. panas.conf

jest wiele możliwości, to tylko dwa sposoby
pozdrawiam
 

sbm631_2004

New member
Udało się w końcu na moim G20 uruchomić PS3 MS,ale dyski na moim laptopie zaczął widzieć dopiero po ponownym uruchomieniu komputera. Chciałem nadmienić że internet na moim tv chodzi dzięki bezprzewodowej karcie Netgear WNDA3100-200PES. Chciałem podziękować wszystkim za pomoc w uruchomieniu ps3 ms .Pozdrawiam:eek:k:
 

RaRu

New member
oglądanie TX-P50G20 z 2-2,5 m ?

Witam,

przymierzam się do zakupu tv TX-P50G20 + zestaw kina domowego SC-BT230 + platforma cyfra + z pakietem filmowym i sportowym HD (na tym mi przede wszystkim zależy).

Mam do Was "podwójne" pytanie :

1. czy z odległości 2-2,5 metra będę mógł bez problemu objąć wzrokiem cały 50" ekran?, czy istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie "machać głową na boki" (czego oczywiście bardzo bym nie chciał) i lepiej kupić ten model w wersji 46" ?

2. czy z odległości 2 - 2,5 m filmy full HD i programy HD będę wyglądały dobrze, i jak do tego będą wyglądały pozostałe programy (SD)?

Będę wdzięczny za podpowiedzi, przyznam, że nie mam możliwości zamówienia prezentacji w domu, w sklepie ciężko ocenić wiele parametrów, dlatego chciałbym się zdać na Wasze opinie jako praktyków ;)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

 

sbm631_2004

New member
Zdaj relacje czy nie tna Ci sie filmy 720p i 1080p

Filmy divx idą płynnie, filmy 720p i 1080 sie tną nie wiem czym to jest spowodowane. Na moim lapku Toshiba L500 który posiada wyjscie hdmi filmy 720p i 1080p też mi się tną, ale znajomy szpec od komputerów mówil ze to wina złych kodeków ma do mnie przyjść i to zmienić,obiecał że zwiększy mi przesył netu morze też to jest tym spowodowane. Obecnie szybkosć netu mam 1mega i rozdzielony na dwa kompy i tv.
 

teddyberek

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu tv TX-P50G20 + zestaw kina domowego SC-BT230 + platforma cyfra + z pakietem filmowym i sportowym HD (na tym mi przede wszystkim zależy).

Mam do Was "podwójne" pytanie :

1. czy z odległości 2-2,5 metra będę mógł bez problemu objąć wzrokiem cały 50" ekran?, czy istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie "machać głową na boki" (czego oczywiście bardzo bym nie chciał) i lepiej kupić ten model w wersji 46" ?

2. czy z odległości 2 - 2,5 m filmy full HD i programy HD będę wyglądały dobrze, i jak do tego będą wyglądały pozostałe programy (SD)?

Będę wdzięczny za podpowiedzi, przyznam, że nie mam możliwości zamówienia prezentacji w domu, w sklepie ciężko ocenić wiele parametrów, dlatego chciałbym się zdać na Wasze opinie jako praktyków ;)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Zasada jest taka: przekątna w calach podzielona przez 20 daje odległość oglądania w metrach. Przy 50 calach 2.5m wystarczy (sygnał HD). Przy sygnale SD trzeba dodać do tej odległości około 50%, więc przy odległości 2-2,5m zdecydowałbym się na 46cali. Sam oglądam z około 2m na 42calach i przy sygnale SD widoczny jest efekt posteryzacji.
 

panas50

New member
witam
Powtórzę prośbę jeśli ktoś posiada taką wiedzę to czy filmy z pendriva można rozszerzać na cały ekran by zlikwidować czarne pasy i jak to zrobić jeśli można i 2 pytanie ile faktycznie ciągnie prądu plazma 42 cale na normalnych ustawieniach już po 300 godzinach pracy i przy wyłączonym trybie oszczędzania energii ?
dzięki
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam
Powtórzę prośbę jeśli ktoś posiada taką wiedzę to czy filmy z pendriva można rozszerzać na cały ekran by zlikwidować czarne pasy i jak to zrobić jeśli można i 2 pytanie ile faktycznie ciągnie prądu plazma 42 cale na normalnych ustawieniach już po 300 godzinach pracy i przy wyłączonym trybie oszczędzania energii ?
dzięki
tu masz podany pobor pradu. Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus
 

panas50

New member
witam
G-20 mam od kilku dni i oglądam na thx i lekko zmniejszyłem mu kontrast i kolory -docieranie i mam pytanie bo obraz SD mam z cyfry i jest on trochę mało ostry i nie wiem jaka jest przyczyna tego (jak oglądam film z pendriva to obraz jest o.k.) czy po prostu po dotarciu jak go skalibruję to obraz już będzie ostry(tak myślę też czy jak wymienię może konwerter na lepszy to coś się poprawi ?)może macie jakieś sugestie byłbym wdzięczny.
pozdr
 

kacpr

New member
od wczoraj jestem zadowolonym posiadaczem 50" g20 :D mam dwa pytania:
1. podczas około 3godzinnej sesji grania telewizor wyłączył podświetlenie na jakieś 0,5 sekundy. zdarzyło się tak raz i grałem w Game Mode. Co się stało? Czy to normalne?

2. Jak zmienić język napisów gdy oglądam divx'a z pendrive? Latając po menusach chyba widziałem taką opcję ale wcisnąłem coś i całkiem wyszedłem z tego menu, już nie mogę go znaleźć :O
Potrafię tylko podczas odtwarzania wybrać jedną z opcji -> Latin 1, Latin 2 i coś jeszcze, ale najlepszy efekt tego to polskie litery ale bez "Ą" i "Ś" :(

edit: tv kupiłem w UK i menusy są po angielsku
 
Do góry