Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

sorenson

New member
od wczoraj jestem zadowolonym posiadaczem 50" g20 :D mam dwa pytania:
1. podczas około 3godzinnej sesji grania telewizor wyłączył podświetlenie na jakieś 0,5 sekundy. zdarzyło się tak raz i grałem w Game Mode. Co się stało? Czy to normalne?

2. Jak zmienić język napisów gdy oglądam divx'a z pendrive? Latając po menusach chyba widziałem taką opcję ale wcisnąłem coś i całkiem wyszedłem z tego menu, już nie mogę go znaleźć :O
Potrafię tylko podczas odtwarzania wybrać jedną z opcji -> Latin 1, Latin 2 i coś jeszcze, ale najlepszy efekt tego to polskie litery ale bez "Ą" i "Ś" :(

edit: tv kupiłem w UK i menusy są po angielsku

Pytanie nr 2 http://www.hdtv.com.pl/forum/572386-post312.html Menu od napisów klawisz STTL
 

jack005

New member
witam! Juz prawie bylem zdecydowany na zakup G20 ale!!! porownywalem ten tv do innych a mianiwicie do 40 calowego sony z seri ex 710[led 87 wpoboru pradu] i co! W swietlowkowym oswietleniu tego sklepu,pierwsze co stwierdzilem to szarosc matrycy g20 niestety w takim oswietleniu obraz jest jak za mgłą [jest mdly][pewnie w pokoju nie daj boze slonecznym pewnie nic nie widac].Pewnym wyznacznukiem obrazu byl dla mnie obraz hd 720p z mojego aparatu P fz -38. Tutaj znowu musze stwierdzic G20 czytal pliki Avchs[ oznaczenie pliku MTS] tylko z karty SD. I tu pewna uwaga!!. Mialem przypadek ze musialem zgrac pliki z karty SD na dysk ,i sformatowalem karte gdy pliki MTS zgralem spowrotem na karte sd to nawet aparat nie mogł ich odtwozyc ,okazuje sie ze razem z plikiem video aparat tworzy dodatkowy plik z informacja o zapisie i bez tego pliku przypuszczam ze tv g20 nie odtwozy pliku MTS[avchd] nawet z karty SD a ci dopiero z pendraiwa USB. Soniak nie ma slotu Sd ale za to bez problemu odtworzyl video z USB[pendraiw ,dysk USB] Co uwazam za bardzo praktyczne rozwiazanie. porownujac oba obrazy niestety obraz sony[ led] wygladal niestety lepiej[ dosc zblizony obraz do 32 calowego pilipsa 9551 HD redy] od g20[mleko mgla] Niestety gosciu nie chcial wylaczyc owietlenia w sklepie!!!. Czy ktos to moze skomentowac bo znowu nie wiem co kupic?????
 

dario12345

New member
Mam pytanie odnośnie napisów przy odtwarzaniu divx'ów. Próbowałem nagrać film + plik z napisami na dysk twardy oraz na pendriva i w żadnym przypadku nie chce mi pokazywać napisów. Plik z napisami (format .txt) ma taką sama nazwę jak film. Jaka może być przyczyna ?
 

kacpr

New member
Mam pytanie odnośnie napisów przy odtwarzaniu divx'ów. Próbowałem nagrać film + plik z napisami na dysk twardy oraz na pendriva i w żadnym przypadku nie chce mi pokazywać napisów. Plik z napisami (format .txt) ma taką sama nazwę jak film. Jaka może być przyczyna ?
Nacisnąłeś przycisk OPTION podczas oglądania filmu i wybrałeś napisy?
 

elcede

New member
witam! Juz prawie bylem zdecydowany na zakup G20 ale!!! porownywalem ten tv do innych a mianiwicie do 40 calowego sony z seri ex 710[led 87 wpoboru pradu] i co! W swietlowkowym oswietleniu tego sklepu,pierwsze co stwierdzilem to szarosc matrycy g20 niestety w takim oswietleniu obraz jest jak za mgłą [jest mdly][pewnie w pokoju nie daj boze slonecznym pewnie nic nie widac].Pewnym wyznacznukiem obrazu byl dla mnie obraz hd 720p z mojego aparatu P fz -38. Tutaj znowu musze stwierdzic G20 czytal pliki Avchs[ oznaczenie pliku MTS] tylko z karty SD. I tu pewna uwaga!!. Mialem przypadek ze musialem zgrac pliki z karty SD na dysk ,i sformatowalem karte gdy pliki MTS zgralem spowrotem na karte sd to nawet aparat nie mogł ich odtwozyc ,okazuje sie ze razem z plikiem video aparat tworzy dodatkowy plik z informacja o zapisie i bez tego pliku przypuszczam ze tv g20 nie odtwozy pliku MTS[avchd] nawet z karty SD a ci dopiero z pendraiwa USB. Soniak nie ma slotu Sd ale za to bez problemu odtworzyl video z USB[pendraiw ,dysk USB] Co uwazam za bardzo praktyczne rozwiazanie. porownujac oba obrazy niestety obraz sony[ led] wygladal niestety lepiej[ dosc zblizony obraz do 32 calowego pilipsa 9551 HD redy] od g20[mleko mgla] Niestety gosciu nie chcial wylaczyc owietlenia w sklepie!!!. Czy ktos to moze skomentowac bo znowu nie wiem co kupic?????
Co do obrazu w sklepie to tak jest ze obraz wyglada na mdly, sam jak bylem obejrzec przed zakupem i pokazywalem ojcu to mowil ze kiepsko swieci i pokazywal mi na LED'y zeby kupic tamten, na szczescie poczytalem wiecej wczesniej o tym tv i wiedzialem czego sie spodziewac. Przy takim oswietleniu rzeczywiscie czern jest szara, ale w domu w normalnych warunkach i wiekszym zaciemnieniu jest znacznie lepiej.
Co do filmu z karty to nie orientuje sie dokladnie ale wiem ze musi byc tam zachowana jakas struktura folderow i nie wiem czy jakies pliki tez nie musza byc wrzucone. Na tym forum jest temat o puszczaniu filmow z karty bo podobno lepiej sa odtwarzane jak z pendrive (jakas elektronika sie tym zajmuje z tego co kojarze). Ja uzywam zwykle przez HDMI albo tuner polsatu przez euro i wiem ze dlugo nie kupie innego tv bo ten super sie sprawdza, zwlaszcza skalowanie sygnalu SD :)
Jest jeszcze sprawa ustawien na jakich byl tv bo na niektorych kolory i obraz sa bledsze a na innych mocno podciagniete. Mnie przekonalo akurat w sklepie odwzorowanie kolorow bo akurat lecialo narciarstwo i tylko na tym tv bylo widac ze niebo jest zachmurzone i widac bylo gdzie snieg juz jest brudny a gdzie lezy swierzy :) Ale wiadomo nie kazdemu przypasuje ten tv, zwlaszcza jesli bedziesz chcial ogladac w mocno naslonecznionym pomieszczeniu.
 

dario12345

New member
Dzięki wszystkim ale naciśnięcie przycisku STTL daje ten sam efekt co OPTION. Widac na zdjęciu, że mam pokazany przycisk navi tylko z wyborem góra-dół natomiast przycisk OK jest nie podświetlony (chyba powinien być przy nim napis DOSTĘP ?). Zmieniłem nazwę pliku na krótką (również w pliku .txt) bo tamta była bardzo długa ale to nic nie dało. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? Dodam jeszcze, że film na kompie chodzi bez problemu z napisami.
 

Attachments

  • P1010300.JPG
    P1010300.JPG
    137,3 KB · Wyś: 1507

Wenez

New member
mogl by ktos zrobic foto tv g20 podlaczonego do komputera i na nim jakas strone, jak to wyglada i co w koncu z tymi powidokami? na ile trzeba zostawic obraz w 1 miejscu? i czy tv nie ma jakiegos wygaszacza przy nieruchomych scenach?
 

volky

New member
Witam
dołączam do klubu posiadaczy
TX-P46G20E
Przed chwilą zamówiłem .... w poniedziałek (niestety dopiero dostawa do domu)
już się nie mogę doczekać mojego nowego członka rodziny :p

PS. Jakie kable hdmi opcjonalnie do niego polecacie?
Wczoraj oglądałem w MM to dość drogie po 270 zł były . Ale to dość drogi byłby zakup....


pozdrawiam volky
 
Ostatnia edycja:

privmw

New member
mam kabel za pare groszy dołączony do Asusa O!playa... i nie widze różnicy miedzy markowym kablem... także mysle że 270zł za kabel to spora przesada... sygnał jest cyfrowy więc albo jest albo nie... nie ma tak ze jest słabszy albo mocniejszy lub różnej jakości...
 

OSP110233

New member
Witam
dołączam do klubu posiadaczy
TX-P46G20E
Przed chwilą zamówiłem .... w poniedziałek (niestety dopiero dostawa do domu)
już się nie mogę doczekać mojego nowego członka rodziny :p

PS. Jakie kable hdmi opcjonalnie do niego polecacie?
Wczoraj oglądałem w MM to dość drogie po 270 zł były . Ale to dość drogi byłby zakup....


pozdrawiam volky

A może coś z Alphard Da Vinci ... rozsądna cena za kabel i wykonanie dostępne na alledrogo :) np.
Kabel Hdmi Alphard Da Vinci 1,6m Klasa Hi-End Tani (1305990348) - Aukcje internetowe Allegro
 

avis21

New member
Cześć Koledzy,

Napaliłem się na ten TV ale ... jak przyszedłem do sklepu sprzedawca uświadomił mnie i pokazał ze ten TV nie ma dekodera DVB-S!
A ja na to ze daje sobie rękę obciąć ;-), że widziałem test tego TV z dekoderem DVB-S/T..
Test ten znajduje się na angielskim forum o tej samej nazwie co to forum (nie dodam link bo to moj pierwszy post).

Na zdjęciach ewidentnie widać wejście na kabel sat.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości. No mam zamiar wydrukować to zdjęcie (test) i pokazać sprzedawcy, ze się mylił.

Czy to może jakiś inny model TV?

Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

avis21

New member
na ile trzeba zostawić obraz w 1 miejscu?
Wczoraj sprzedawca pokazał mi Panasa jakiegoś starszego, który używany był w jakimś servisie, i miał ciągle to samo wyświetlone. Po miesiącu kapnęli sie ze został "powidok" wypalony. Szczerze nieciekawie to wyglądało. Ów tv nadaje sie jedynie na czesci albo dla kogoś, kto np nie chce inwestować w projektor na jakis prezentacjach.
 

avis21

New member
sawcio
W angielskim tescie jest napisane:
Note: The specific model we tested was the Panasonic TX-P42G20B (which denotes the 3-pin-plug British version), but the terms TX-P42G20, TXP42G20 and TX-P42G20B will be used interchangeably throughout this review to refer to the same plasma HDTV.
..i w pozostałej części artykułu nie wspominają ani razu o wersji jaką podałeś.
Jedyni ktoś w komentarzach dodał link z testem do wersji TH-P42GW20. A inny twierdzi ze to
should be the German/Swiss equivalent of the TX-P42G20
 

conek_xx

New member
Witam.
Wczoraj zakupiłem 42g20ES, ma przyjechać w piątek, ale jeszcze potwierdzenia ze sklepu nie mam, że już wyjechał:(
Dzwoniłem do Panasonic Polska, Pani mi powiedziała że model z końcówką "S" nie jest w oficjalnej sprzedaży w kraju i prawdopodobnie jest sprowadzaony z Francji, i zadała mi pewną zagwozdke, a mianowicie: Czy ten model ma mpg4 ( chodzi o korzystanie w przyszłości z tv naziemnej w Polsce?), a także czy menu będzie w języku polskim.
please wytłumaczcie mi jak chłopu, czy może się ziscić ten zły scenariusz?
Jak można sprawdzić w którym miesiącu ten tv był wyprodukowany?
W sklepie" neoXX.pl" opis tego tv jest "grafitowy" na tym forum umieścił ktoś foto i też jest grafitowe, natomiast zdjęcia wygooglowane pokazują kolor srebrny, jak to jest z tym kolorem naprawde?
bardzo prosze o pomoc.
Daniel C.
 

roman

New member
Witam.
Wczoraj zakupiłem 42g20ES, ma przyjechać w piątek, ale jeszcze potwierdzenia ze sklepu nie mam, że już wyjechał:(
Dzwoniłem do Panasonic Polska, Pani mi powiedziała że model z końcówką "S" nie jest w oficjalnej sprzedaży w kraju i prawdopodobnie jest sprowadzaony z Francji, i zadała mi pewną zagwozdke, a mianowicie: Czy ten model ma mpg4 ( chodzi o korzystanie w przyszłości z tv naziemnej w Polsce?), a także czy menu będzie w języku polskim.
please wytłumaczcie mi jak chłopu, czy może się ziscić ten zły scenariusz?
Jak można sprawdzić w którym miesiącu ten tv był wyprodukowany?
W sklepie" neoXX.pl" opis tego tv jest "grafitowy" na tym forum umieścił ktoś foto i też jest grafitowe, natomiast zdjęcia wygooglowane pokazują kolor srebrny, jak to jest z tym kolorem naprawde?
bardzo prosze o pomoc.
Daniel C.
Telewizor bez literki "S" jest grafitowy a z literką "S" to srebrny!
Pozdrawiam
 
Do góry