Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

grzegorz1981

New member
Ufff. Przebrnelem przez caly temat.
Masakra te przepychanki. Czy ten czy tamten. Bo czern taka bo siaka. Nie sama czernia czlowiek zyje. Patrzac na to co bylo 10 lat temu a co mamy teraz, postep jest ogromny i zapewne taki bedzie dalej. Za 10 lat pewnie zmieni sie technologia, czern bedzie czarna ale bedzie dyskusja na temat zoltosci czy szarosci bieli. Zycie.

Napisze dlaczego ja mam plazmy w domu. (37pv8, 32p6000 lg a w drodze jest 46g20)

- ogladam telewizje jak sie poloze usiade czy w przelocie. Lcd jednak nie radzi sobie nadal z pelnymi katami. (panele mva czy sips maja ta wade wyeliminowana ale kosztuja znacznie wiecej od plazmy)
- Lcd to jednak zarowka. Kiedy przywiozlem samsunga 32 do domu i poogladalem godzine, po zamknieciu oczu mialem tzw "mroczki" efekt patrzenia w zarowke. Zmiany ustawien itd niewiele pomagaly. (podejrzewam ze to tez wina taniego modelu) Reasumujac nastepnego dnia odwiozlem samsunga i wzielem lg. Plazma jednak ma bardziej przyjazny dla oka obraz. Niezaleznie czy to jest tv, bd czy gra.
- powidokow nie ma, nie ma na panasonicu bo na lg sa tragiczne ale to tv syna ktory czesto zostawia baje wlaczona na menu dvd. Jemu to nie przeszkadza (malo widoczne) a powidoki po kilku minutach znikaja.
- Nie ma smuzenia co niestety jest na lcd. Jest zawsze. Szybki lcd to matryca TN a ta ma katy widzenia zalosne. (w kuchni zona ma toshibe 19 cali lcd - to jest dopiero kaszana.) Znow katy dobre ale smuzenie mva pva czy sips. Mam monitor samsunga 971P na pva i delikatnie widac a kosztowal swojego czasu worek pieniedzy.

Ogolnie moim zdaniem wiecej zalet w tym samym zakresie cenowym (powiedzmy do 5000zl) ma plazma. Jak jest powyzej tego pulapu nie wiem. Nie kupilbym telewizora za 10000zl nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego bo to przesada. Uwazam ze podobnie jak w sprzecie audio roznice pomiedzy wzmacniaczem czy glosnikami za 4K a 40K zobacza tylko melomani czy mega super kinomani. Ja normalny czlowiek nie bede tego widzial a jesli juz to nie w takim stopniu zeby warto mi bylo placic 2-3-20 razy wiecej. Bo uslysze dzwoneczek czy trojkat bardziej po lewej czy po prawej. To nie dla mnie. Ogladam tv czy slucham muzyki dla przyjemnosci czy zabicia czasu ale nie delektuje sie tym jako niewiadomo czym. Sa lepsze rzeczy np seks z dwiema kobietami, skok ze spadochronem czy jazda 420 konnym samochodem po nurburingu. Po takim czyms czlowiek czuje ze zyje. Przepraszam ze tak sie wyraze ale ogladanie czerni w tv czy jest czarna i porownywanie jej do jakichs warunkow laboratoryjnych czy sluchanie muzyki w pomieszczeniu oklejonym wytloczkami po jajkach, sorry ale kojarzy mi sie z jakims pustelnictwem i onanizowaniem sie nad ulamkiem procenta w jedna badz druga strone.

Reasumujac jaka by ta czern nie byla jesli w ciagu 2 dni nie umrze czlowiek z jej powodu to poprosu sie przyzwyczai i poki nie bedzie zagladal na fora czy biegal jak potracony po sklepach zeby robic dziwne porownania to nie bedzie widzial powodu do zmian.
Przyjdzie zapewne czas kiedy to lcd wyprze plazme z rynku calkowicie i chcac nie chcac kazdy bedzie musial sie przesiasc. 3 firmy produkuja plazmy a lcd pewnie z 50. Dominacje widac golym okiem. Ja mam nadzieje ze do czasu smierci plazm lcd beda bardziej przyjazne i beda mialy normalne katy widzenia przy sensownym czasie reakcji.

Pozdrawiam serdecznie.
I ja popieram w 100%. Co niektórzy na siłę szukają powidoków itp. a jak już znajdą to się przy tym masturbują. Jak widać są jednak tacy dla których tv jest ważniejszy od ich życia.
Co do oglądania lcd to mam takie samo spostrzeżenie. Po obejrzeniu nawet godzinki tv lcd czuję zmęczenie oczu i te tzw. mroczki, plazmę mogę oglądać godzinami.
Żeby nie było, że robię off-topa, byłem dzisiaj w Avansie i rzeczywiście G20 ma lepszą powłokę antyrefleksyjną od S20. W jakości obrazu różnicy jakiejś znacznej nie zauważyłem.
 

Jeffik83

New member
A propos melomanów i kinomanów. Wszedłem kiedyś na forum audio-video jakieś, nie pamiętam jakie, szukałem, zastanawiałem się jaki kabel hdmi kupić. A tu Panowie piszą, że z włosia koali o ile się nie mylę, albo jakiegoś innego misia. TRAGEDIA, 400zł ponad za 50cm kabla. Poszedłem do EuroRtvAgd i kupiłem jakiś za 40zł i też daje radę. Tak samo uważam jest z tą czernią. Jak nie jesteś mega super kinomanem, jak pisał Nefar, to możesz kupić g20 za 3000zł+, jak jesteś to jest Kuro za 10000zł.
 

andrzejm36

New member
Gw20

Witam.
Przyznam się że na tym szacownym forum po raz pierwszy.Chciałbym kupić Panasonica z serii GW20
...czyli dodatkowy tuner DVB-S2.Jest takowy do zdobycia w sklepie internetowym w Łodzi..
ale ..i tu mam kilka pytań do szanownych kolegów
-czy seria GW jest honorowana przez Panasonic Polska../nie spotkałem takich telewizorów w sklepach/ czy telewizor jest np. sprowadzony z Niemiec i gwarancja tylko za rzeczką

-czy ktoś posiada już taki tv..jaka jest współpraca modułów CI np.Astona lub np.Diablo WiFi z tym
telewizorem.Czy bez problemów czyta kartę cyfry czy polsatu
- czy podłączając dysk po usb bez problemów nagram materiał hd z tunera DVB-S2 z karty cyfry?
- mam w domu kilka tunerów linuksowych na których dzielę uprawnienia cyfry..najbardziej pasowała
by mi opcja modułu diablo WiFi jako klient w CI telewizora.Czy ktoś z kolegów już próbował takiego
rozwiązania?
pozdrawiam
 

dziarmag

New member
a ja nie widzę niczego złego w dyskutowaniu na temat czerni. w końcu od tego jest to forum. nie tylko po to by każdy mógł chwalić swój model, ale żeby każdy mógł omówić takie "szczegóły".

jestem posiadaczem p42g20 i jestem bardzo zadowolony. nie mam porównania za bardzo do innych telewizorów, natomiast wiem, że te fotki które zrobił kiki nie odpowiadają prawdzie. nie wiem dlaczego postacie na jego zdjęciach tak się świecą. jeżeli to sposób na rozjaśnienie czerni, to nie jest to w porządku.

ja powiem tak. gdy na ekranie jest czarna plansza i ogląda się ją wieczorem, to nie jest to oczywiście idealna czerń - za taką uważam ramę telewizora oglądaną w nocy ;) natomiast jeśli na ekranie pojawia się coś więcej, to czerń jest według mnie bardzo dobra.

jeśli chodzi o dźwięk telewizora, to muszę przyznać, że też go słyszę. i to nie tylko z odległości 15cm, ale z dwóch metrów również. oczywiście gdy telewizor "gra" to tego nie słychać. mówię o sytuacji gdy dźwięk w telewizorze jest wyłączony. nie jest to według mnie wielka wada, ale zauważyłem ją podobnie jak parę innych osób. trzeba o tym napisać.

jeśli chodzi o powidoki, to występują one. tyle mogę powiedzieć. telewizor mam od niedawna i staram się unikać statycznych obrazów. tvp staram się oglądać na zoomie. ze dwa razy zostawiłem na chwilę menu w grach i powidoki się pojawiły. na szczęście dosyć szybko zniknęły. najszybciej pojawiły się po białym napisie na czarnym tle. było je widać nawet chwilę po wyłączeniu telewizora. teraz jest czyściutko.

wrzuciłem te plansze z kolorami i nie widzę żadnych "śladów". ciekawi mnie tylko na ile wrzucanie tych obrazów jest konieczne. w sumie napisał o tym po prostu jeden użytkownik i sporo osób posłuchało. jest jakieś wiarygodne źródło, które potwierdzi, że to pomaga? czy w ogóle w europejskich modelach też występują te skoki napięcia? bo o tym całym docieraniu też żadnych oficjalnych informacji nie czytałem. wszystko to spekulacje, powtarzane od jednego człowieka do drugiego.


ja ten telewizor bardzo polecam. nie wiem czy da się kupić coś lepszego za 3 tysiące (3,2 ;) ). czytałem długo to forum zanim się zdecydowałem. poczytałem zagraniczne recenzje.

no nic. pozdrawiam. bądźcie dla siebie milsi ;) naprawdę można dyskutować bez ataków personalnych
 

BitTornado

New member
no wlasnie kinomanem raczej jestem,no i wlasie g20 w sklepie niezrobil na mnie takiego wrazenia jak Samsung LED,to wkoncu niech mi ktos powie co jest lepsze do domu i dlaczego,bo juz niewiem sam,od tego wszystkiego juz kreci mi sie w glowie :-D
 

elcede

New member
no wlasnie kinomanem raczej jestem,no i wlasie g20 w sklepie niezrobil na mnie takiego wrazenia jak Samsung LED,to wkoncu niech mi ktos powie co jest lepsze do domu i dlaczego,bo juz niewiem sam,od tego wszystkiego juz kreci mi sie w glowie :-D

To najpierw musisz sobie odpowiedziec ktora technologia jest dla Ciebie jesli chcesz wybierac pomiedzy Samsung LED a Panasonic plasma. Jest duzo takich porownan bo nie wszystko jest dla kazdego i do kazdych warunkow w miejscu uzytkowania. Dla mnie najlepsze sa plazmy bo pokoj mam akurat w takim miejscu ze nie wpada bezposrednie swiatlo sloneczne (od polnocy), od tv siedze w sporej odleglosci i ze sporym katem ogladam (czasem na wprost ale zadko, czesciej po skosie). Dodatkowo w wiekszosci sygnal jaki wyswietlam to jest SD z dekodera polsatu i TPSA (kiepska jakosc u mnie z TPSA), w sumie jedyne HD to sporadycznie film z lapka, bo normalnie wiekszosc zwyklych divix (skalowanie w tym tv jest super). Tak wiec trzeba poznac obie technologie, ich wady i zalety i dobrac to co nam akurat potrzebne.
 

dziarmag

New member
ja powiem tak, w większości sklepów plazmy nie robiły na mnie wielkiego wrażenia. przy jaskrawym świetle LEDy rzeczywiście robią dobre pierwsze wrażenie. tylko po jakimś czasie człowiek się zastanawia, czy te jaskrawe kolory rzeczywiście są tym czego człowiek oczekuje. jedynie w krakowskim Saturnie plazmy na mnie zrobiły świetne wrażenie. ustawione były przy stosunkowo ciemnym świetle, leciał na nich jakiś mecz - wyglądało to bardzo ładnie. po pierwszym włączeniu w domu miałem mieszane uczucia. telewizja z kablówki wygląda dużo gorzej niż na moim małym starym telewizorze, ale to chyba normalne. dopiero po odpaleniu ps3 telewizor zrobił wielkie wrażenie. filmy na dvd z ps3 też mi się strasznie podobały. moja żona też doceniła bardzo przyjemny obraz i naturalne kolory. telewizji hd, czy chociażby cyfrowej na tym telewizorze jeszcze nie puszczałem.

powiem tak, jeśli ktoś chce oglądać głównie telewizję (szczególnie w dzień), to chyba plazma nie jest najlepszym rozwiązaniem. parę osób już tutaj się żaliło na wypalone "żałobne" loga. ja się póki co staram unikać wystawiania telewizora na takie "zagrożenie". mój ojciec pewnie kupi samsunga LED i wtedy porównam oba telewizory.

ja kupiłem telewizor głównie do oglądania filmów i grania na playstation i póki co jestem bardzo zadowolony.
 

donek

New member
Ważna informacja dla właścicieli tego TV, po kablu USB podłączyłem czytnik kart i włożyłem do niego kartę CF. I wiecie co? Czyta!!!
Natomiast za cholerę nie czyta mi z pendrive'a i dysku twardego Samsunga 2,5".


No może nie tak ważna, ale mnie ucieszyła.
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Ważna informacja dla właścicieli tego TV, po kablu USB podłączyłem czytnik kart i włożyłem do niego kartę CF. I wiecie co? Czyta!!!
Natomiast za cholerę nie czyta mi z pendrive'a i dysku twardego Samsunga 2,5".


No może nie tak ważna, ale mnie ucieszyła.

może dysk i pendrive masz w ntfs bo tv czyta tylko fat. ją mam problem z napisami i polskiminaposami bo krzaki zamiast polskich liter.
 

donek

New member
może dysk i pendrive masz w ntfs bo tv czyta tylko fat. ją mam problem z napisami i polskiminaposami bo krzaki zamiast polskich liter.


Dysk tak, ale nie mogę go przekonwertować, bo boję się straty danych. Natomiast pendrive'a przekonwertowałem w Fat i dalej z niego nie czyta. Widzi, że jakieś urządzenie USB jest podłączone, ale nie mogę odtwarzać żadnych plików. Co do polskich liter to czy próbowałeś ustawić w menu "konfiguracja" ->"ustawienia wyświetlania" ->"wybór znaków txt"->"wschodni2". Może to pomoże. Wiem, że to do ustawień telegazety, ale może jednak.
 

segen

New member
Polskie napisy.. jak uzyskać!?

Ściagnać z netu programik o nazwie Polski Ogonek- jest free. Napisy w sieci są zapisane w formacie windows 1250 a nasz Panas czyta polskie znaki narodowe tylko w formacie iso-8859-2 wiec niewazne czy mamy napisy w postaci TXT, str, microDVD - konwertujemy je programem Polski Ogonek do formatu Iso 8859-2 co trwa 2 sekundy i mamy 100% napisy w formacie TXT które czyta nasz Panas bezbłędnie. (Było to opisane juz jakies pół roku temu w wątkach V10 i G15- czytac panowie, czytać w końcu to niewiele sie w tych TV zmienia poza matrycą)
 

MARER

New member
Ważna informacja dla właścicieli tego TV, po kablu USB podłączyłem czytnik kart i włożyłem do niego kartę CF. I wiecie co? Czyta!!!
Natomiast za cholerę nie czyta mi z pendrive'a i dysku twardego Samsunga 2,5".


No może nie tak ważna, ale mnie ucieszyła.


Przyłączam się do zapytania ...u mnie też nie widzi penów ...próbowałem Patriota, Corsaira ...w fat i ntfs
Czy ma ktoś sprawdzony model pena który smiga w G20

pozdrawiam
 

KrzysiekXX

New member
Może mi ktoś podać fabryczne ustawienie obrazu w THX, zacząłem zmieniać i nie mogę powrócić do poprzednich :).
Chodzi mi o kontrast, jasność, kolor, ostrość - reszty nie ruszałem... :p
 
Ostatnia edycja:

tacim

New member
tak jak masz napisane pena czyta jak jest w FAT32 (ntfs nie ruszy) dysk do nagrywania z własnym zasilaniem mam 1TB i śmiga. Kurna ogonek pod viste nie chodzi
 
Ostatnia edycja:
Do góry