Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

yaneq

New member
Bez reklam
G20 już leży sobie w domku. Aktualnie dochodzi do temperatury pokojowej. Wieczorem wielki finał. Opinii jednak nie będzie bo mam zamiar go dotrzeć na słabych ustawieniach. Sądząc po instrukcji i porównując z S10 dużo bajerów doszło. Dużo więcej opcji obrazu... Zobaczymy co dalej w konfrontacji z S10 wyjdzie. Będę was oczywiście sukcesywnie o tym informował...
 

motobartcompany

New member
TU JEST fotka modeli Pionner KRP600A po lewej,w środku oled SONY XEL01,prawa strona PANASONIC 50g20 róznica w cenie między PIONNEREM a PANASONICEM około 10klocków czy warta ja myślę ze nie
jpg.gif
580238_m.jpg (311.8 KB)



Wytłumacz mi dla czego porównujesz cenę 60 Calowego Pioneera który należy do najwyższej klasy w stajni Pioneer do ceny 50 calowego panasonica ze średniej półki? Nie jestem w stanie tego zrozumieć...

Zobacz ile kosztuje seria Z panasonica w 54 calach. Ale i tak porównanie z 60 calami Pionka nie ma sensu.

Gdy jeszcze Pioneer był ogólnie dostępny to można było Serię 5090 wyrwać za nie całe 9 tys zł w 50 calach.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
seria G 20 jest już dostępna od ręki.

Oczywiście że jest różnica znaczna pomiędzy Pioneerem a Panasonic.
Czy warto dopłacać było (Pioneer nie produkuje już plazm - a szkoda) ?
Odpowiedź jest prosta - na kilkaset prezentacji 99,9 % zakończyła się wyborem Pioneera.

Ale te zdjęcie to jest pic na wodę fotomontaż.
Panasonica plazma ma szarą czerń a nie granatową.
I te zdjęcia można pokazywać przedszkolakom i straszyć baba jagą.
KIKI ale z ciebie bajarz w BABA JAGE nie wierze fotomontarzu nie zrobiłem to nie moje fotki to photo dla niedowiarka:p
jpg.gif
580224_m.jpg (330.5 KB) mnie za bardzo nie rajcuje wprowadzanie forumowiczów w błąd
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Wytłumacz mi dla czego porównujesz cenę 60 Calowego Pioneera który należy do najwyższej klasy w stajni Pioneer do ceny 50 calowego panasonica ze średniej półki? Nie jestem w stanie tego zrozumieć...

Zobacz ile kosztuje seria Z panasonica w 54 calach. Ale i tak porównanie z 60 calami Pionka nie ma sensu.

Gdy jeszcze Pioneer był ogólnie dostępny to można było Serię 5090 wyrwać za nie całe 9 tys zł w 50 calach.
Ja zadnego testu nie chcę wykonywać porównywać bo nie jestem obiektywnym facetem do tego wrzyciłem fotkę i każdy ma swoją ocenę ale doszłem do wniosku ze lepiej nie wklejac zadnych zdjęć bo robi to wieksze zamięszanie niż pozytek nawet KIKI wyszedł z równowagi:lol:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No to już stoi TV :)

Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne :)

Testuje dalej

Na początek wkurza mnie to ze przy zewnętrznym oswietleniu czarny robi sie szarawy

Nie wiem jak w dzien bedzie

Ale jak jest całkiem ciemno to czarny jest piękny
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
No to już stoi TV :)

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne :)

Testuje dalej

ja jeszcze nie testuje... puki co docieram, docieram... mam słabe ustawienia a porównując do S10E widzę znaczną poprawę jeżeli chodzi o czerń. nie wiem jak to wyglądało w G10, jednak w wg testu kikiego czerń była podobna. zaznaczam, że głębokość czerni oceniam na zoom3 przy sygnale SD. więc może być tylko lepiej. kolory i ich gradacja też niczego sobie, nawet jak na taki klops zwany zoom3.

po włączeniu i uruchomieniu plazmy usłyszałem znajome bzyczenie. nie było i nie jest tak słyszalne jak przy S10. wynika to pewnie z niskich ustawień obrazu, ten jest u mnie na razie dosyć ciemny i matowy. w sumie nie bzyczy tylko bardziej piszczy, inna częstotliwość. to chyba standard w plazmach.

właśnie oglądam king kong. dużo ciemnych scen. dużo więcej detali w porównaniu z S10 (zaznaczam ZOOM3!) co jeszcze... w kwestii obrazu wolał bym się więcej nie wypowiadać. po 100 godzinach napisze coś więcej.

menu... obszerne, dużo bardziej obszerne niż w S10. masa wspomagaczy. tryb obrazu dynamiczny/normalny/kinowy/thx/gra/zdjęcie/pro1/pro2. podoba mi się opcja super rozdzielczość która podwyższa rozdziealczość obrazu SD. do przetestowania za jakiś czas... auto gotowość: fajna opcja wyłączająca tv po 2 lub 4 godzinach bezczynności (nie używania pilota, przycisków na tv itp.). być może była w G10, tego nie wiem. na pewno dobra sprawa jeżeli chodzi o drzemki przed tv.
tyle na początek. pozdrawiam

jtd: S10 miałem wcześniej, ale mi się znudził :)

ps1: dwa filtry ferrytowe są rozumiem są do kabla zasilającego? jeden do tv drugi np. do innego urządzenia???

ps2: menu serwisowe... jak w nie wejść w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja porownujac do Sony ma jeden problem - z płynnoscią ruchu :(

Sony czy ogolnie LCD maja tzw 100 Hz ( lub 200 Hz - ale to odpada ze wzglefu na efekt serialow brazylisjkich... )

Tutaj mamy tylko tzw 600 Hz - no ale mamy wtedy efekt serialu brazylisjskiego :(

To samo tyczy sie przy opcji 24p

Nie ma czegos posredniego w plazmie Panasonica miedzy 600 Hz a "zwykłym" obrazem - aby poprawic płynnosc...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kaukaz
te zdjęcie co zamieściłeś ma się nijak do rzeczywistości - to przegięcie.
Ale tam jest drugie zdjęcie i ono jest prawdziwe.

Panasonic 11G/12G black levels have seemingly doubled over night? - Page 213 - AVS Forum
Ta czerń jest po prostu szara . I co z tym zrobić , ano sposobów jest podobno wiele:

YouTube - Someone is angry at Panasonic

YouTube - Panasonic ads revised to reflect reality

G25ManualScreenshot.jpg



nam wyszło podobnie ale przy porównaniu z LCD Sony :
Różnica podświetlenia matrycy - przegrywa pierwszy raz z LCD SONY
( z prawej Panasonic z lewej Sony EX500- ustawienia w obu standard)
014_P1090179.JPG


Kłania się szara czerń W Panasonicu.
Z lewej Sony z prawej Panasonic.
I Dożyliśmy czasów Gdzie Sony z LCD bije Panasonica Plazmy w czerni.
016_P1090181.JPG
 

yaneq

New member
Bez reklam
ustawienia
19
-3
19
2
wiem że mam joba ale niech trochę tak pochodzi.
powiedzcie mi lepiej czy z bliska gdy patrzycie na panel nie dochodzi obraz do końca obudowy?
tzn. za obudową jest szary pasek na około na którym nie ma obrazu. takie pół centymetra. z prawej i lewej dodatkowo jest taka czarna drabina... też to macie? pewnie tak ale się upewniam.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Foto które zapodał kiki to przegięcie.Nie wiem ale coś czuje, że w tym roku Panas strzelił sobie samobója.
 

boby7

Member
Kłania się szara czerń W Panasonicu.
Z lewej Sony z prawej Panasonic.
Czytając różne testy na necie zawsze uważałem, że takie porównanie czerni jest trochę dziwne. Przecież wiadomo, że lcd w takiej sytuacji zazwyczaj stara się przygasić podświetlenie i jak widać na fotce nowy Sony je praktycznie wyłącza. Czy mógłbyś dać takie porównanie, ale z wyświetleniem np. pasów skali szarości?
No... Chyba, że kontrast dynamiczny w tym Sony był wyłączony? Byłby szoook :)
 

maqda

New member
TX-P42G20E mkv nie czyta .Divix ,Xvid czyta z karty i po USB. Dysk sformatowany FAT32.Napisy z polską czcionką (trzy tryby do wyboru) nie do końca ą,ę tok ś nie
 

damiantomek2

New member
Foto które zapodał kiki to przegięcie.Nie wiem ale coś czuje, że w tym roku Panas strzelił sobie samobója.[/QUOT
Niestety ale Masz rację. Czekałem na modele plazm 2010 by wreszcie spełnić nalegania synów
ale teraz wraca podstawowe pytanie plazma czy .... ?
Myślę iż sygnałów o wadach jest zbyt wiele by mówić o marketingowej zmowie w celu eliminacji plazm z rynku. Jakieś fatum nad tymi japońskimi koncernami wisi bo samochodowe też cofają nowe modele do serwisu.
 

gutosie

New member
witam:) ja mam inne pytanie :
czy tunery DVB-S wmontowane w nowych Panasach 2010 czytają kanały HD?
pytanie nr.2
wiem że to nie typowe pytanie i pewnie nikt jeszcze o to nie pytał i być może pytam w nieodpowiednim dziale :/
czy istnieje możliwość w Plazmie z DVB-S za pomocą wtyczek lub diablo Cam zaświecić kanały pl platform np. tak jak na kartach DVB-S (chodzi mi o shar...)
Czy komuś się to udało?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Panowie

Zdjecia, filmy niemaja sie całkiem tak do rzeczywistosci jak widac po obiekywie aparatu czy kamery

Moim zdaniem jak na plazme jest naprawde ok co udowadniają tez oba testy a tych dwoch stronach

Jest ok ale nie releacja, ale po 1. nie mozna sie spodziewac rewelacji po panelu za 4000 zł i ma tez sporo zalezt porownujac do kazdego LCDka

Niby Sony takie czarne itd, niby tak, ale kosztem utraty wielu odcieni szarosci, a w nocy juz ne czarne ale szare co chyba wtedy najbardziej denerwuje...

Do tego dochodzi czesto nierownomiernosc podswietlenia matrycy

Ja chyba jednak przy plazmie zostaję - ale nie zmienia faktu to ze obraz zupełnie inny niz na LCD - a obraz SD na zdecydowaną korzysc mimo Bravia Engine3 w Sony

Ja ustawiłem plazme G20 tak jak na tescie skalibrowali, jedynie zjechałem troche z jasnoscia

Napewno nie strzelił sobie Panasonic zadnego samoboja, poprzednie plazmy były chwalone i ta tez, moze czern nie jest duzo lepsza niz była ale napewno nie jest gorsza

Doszło do tego wiecej "bajerow" do TV
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Foto które zapodał kiki to przegięcie.Nie wiem ale coś czuje, że w tym roku Panas strzelił sobie samobója.[/QUOT
Niestety ale Masz rację. Czekałem na modele plazm 2010 by wreszcie spełnić nalegania synów
ale teraz wraca podstawowe pytanie plazma czy .... ?
Myślę iż sygnałów o wadach jest zbyt wiele by mówić o marketingowej zmowie w celu eliminacji plazm z rynku. Jakieś fatum nad tymi japońskimi koncernami wisi bo samochodowe też cofają nowe modele do serwisu.
Hola hola dlaczego ktoś się załamuje:sad:po pierwszych fotkach plazmy to jest seria X20 dla mnie też nic nie warta co do G20 to inna klasa zresztą wolę panie KIKI GREAT GREY PLAZMY od DEEPEST BLUE BLACK jaka występuje w wiekszość TVLCD:lol:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Te zdjecia to totalne przegiecie

Ja nie wiem jak ludzie je robią, dla mnie


Testy z wczesniejszych stron są raczej bardziej miarodajne niz opinie ludzi którzy probuja zdekrydetowac produkcję Panasonica ;)

U mnie czarny naprawde jest czarny - szczegolnie w ciemnym pokoju ( w LCD za to na odwrot ) ;)

Jedynie bardziej wpada w szary w ciagu dnia - przy zewnetrznym oswietleniu

Ale to raczej norma w plazmach - wtedy LCD wygyrywał
( ale przypominam ze to zawsze kosztem degradacji odcieni szarosci

Ale tak dla testu - czy z posiadaczy 42G20 jest ktoś niezadwolony z zakupu tego panelu z tego forum ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry