Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kaukaz

New member
Bez reklam
różnica w testach - to różnica jakości podanego obrazu nie sygnału.
Kto widział był ten wie.
Plazma Panasonica G 20 - ma szarą czerń i na razie tego się nie zmieni.

===================================================
juliuszk-
jest trochę inaczej.
Aparat podobnie jak oko zauważa różnice i identyfikuje różnice czerni
jeśli one występują.
Jeśli ma się w domu jeden model - ocena jest po prostu nie możliwa.
Bez względu na dysponowaną wiedzę i znajomość w sprawie.
Postawienie dwóch egzemplarzy w sposób czysty , jasny i klarowny pokazuje to co chcemy sprawdzić.
Philips bez cienia wątpliwości miał lepszą czerń niż Pioneer.
Miał też swoje wody - które są opisane w teście.
KIKI zadam ci jedno pytanko z tych dwóch telewizorów komu byś dał nagrodę TOP HIGHEND tv mam namyśli ogólną jakość obrazu[kolorystyka; gradacja w ciemnych scenach,plastyka i naturalność przekazu video]jestem ciekawy odpowiedzi:shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kaukaz -
te elementy co wymieniłeś - to Panasonic ma przewagę.

========================================

motobartcompany -
mówimy o tym modelu plamy Panasonica , nie or tanich modelach lcd.
 

bartolinio

New member
Stosuje ktos rozwiazanie playstation 3 + telewizor Panasonic TX-P42G20E??
Telewizor nadaje sie pod gry czy niebardzo??

a niby czemu ma się nie nadawać?? oczywiście że się nadaje... mam S10 i jak dla mnie jest IDEALNIE, więc na G20 jest na pewno co najmniej tak samo dobrze...

tyle, że jest jeszcze kwestia powidoków... jak masz na tym punkcie paranoję/obsesję (a takich delikwentów nie brakuje) to weź sobie LCD, unikniesz wpatrywania się "nosem" w matrycę po każdej zakończonej sesji z PSX :razz:
 

Serek_1974

New member
Zastanawiam sie nad kupnem nowego tv od dluzszego czasu, i niemoge sie zdecydowac czy ma to byc Panasonic TX-P46GW20 albo Toshiba 46SV685D, nie zalezy mi na mocnej czerni, tylko na jakość obrazu kolorystyka; gradacja w ciemnych scenach,plastyka i naturalność przekazu video
 

Sajmon76

New member
Witam,.
.. nie znam się kompletnie dlatego proszę o wypowiedź tych co znają się, sprawdzali lub mają. Planuję kupić dziś/jutro TX-P42G20. Naczytałem się już tutaj o szarej czerni ale nie wiem czy piszą to osoby, które mają czy które coś przeczytały bo jak patrzę na opinie np na ceneo to wszyscy tę czerń chwalą :) Proszę zatem o wypowiedź czy warto to kupić lub wskazówkę co ewentualnie innego kupić. Cena max 4 tys. Myślę o plaźmie ale nie jest to wyłączność. Póki co mam kablówkę analogową i jest dobra.
Przy okazji proszę o wyjaśnienie bo nie rozumiem skoro model 42G20 jest wyższy to dlaczego jest tańszy od 42G15 i w czym jest różnica? A może jestem w błędzie.
 

elcede

New member
Witam,.
.. nie znam się kompletnie dlatego proszę o wypowiedź tych co znają się, sprawdzali lub mają. Planuję kupić dziś/jutro TX-P42G20. Naczytałem się już tutaj o szarej czerni ale nie wiem czy piszą to osoby, które mają czy które coś przeczytały bo jak patrzę na opinie np na ceneo to wszyscy tę czerń chwalą :) Proszę zatem o wypowiedź czy warto to kupić lub wskazówkę co ewentualnie innego kupić. Cena max 4 tys. Myślę o plaźmie ale nie jest to wyłączność. Póki co mam kablówkę analogową i jest dobra.
Przy okazji proszę o wyjaśnienie bo nie rozumiem skoro model 42G20 jest wyższy to dlaczego jest tańszy od 42G15 i w czym jest różnica? A może jestem w błędzie.

Siemka.
Ja mam 42G20E i Ci powiem ze jesli chodzi o obraz SD to mnie zaskoczyl bo takiej jakosci sie nie spodziewalem prawde mowiac, przy takiej wielkosci to juz z 1-1,5m widac ze obraz jest ladnie skalowany. Ja mam podlaczona narazie satelite Polsatu, ale najbiedniejszy pakiet (za 9zl) i najtanszym dekoderem podlaczonym po euro narazie obraz jak dla mnie super, chociaz jestem na koncu etapu wypalania (niedlugo przekroczy 100h i bedzie go mozna porzadnie ustawic).
Ja sie nawet za LCD nie rozgladalem z tego wzgledu ze szukalem tv do ogladania w sumie w duzej mierze slabego sygnalu SD (wspomniany wczesniej polsat ktory bedzie zamieniony na telewizje od TP, do tego divixy bez skalowania do HD i konsola PS2). I jak narazie wszystkie zrodla ktore podlaczylem to bylem zachwycony. Dla mnie najwazniejsza jest jakosc obrazu i odwzorowanie kolorow, a ze przed zakupem tego tv musialem sprzedac swietny monitor Dell 2709wfp z matryca S-PVA to mam porownanie do dobrego monitora FullHD z dobrym odwzorowaniem kolorow i sie nie zawiodlem.
Dodatkowo jestem zmuszony przez czas wygrzewania ogladac wszystko na ustawieniu zoom1 zeby obraz wypelnial caly ekran (bo na niektorych kanalach sa pasy przy obrazie panoramicznym co mnie nie samowicie wkurza ze co chwile zmieniaja proporcje obrazu panoramicznego przy filmach), i pomimo tego dodatkowego powiekszenia obraz nadal jest super. Ogladam co prawda z 3-4m ale nadal robi wrazenie.
Jesli chodzi o PS3 bo ktos pytal: mialem przyjemnosc jednego wieczora co prawda podlaczyc ten sprzet, ale jesli chodzi o obraz to super, zadnego smuzenia nie zauwazylem siedzac 2m od tv, a jakosc zapiera dech w piersiach (krople potu i krwi na postaciach w grze MMA super :D).
Jedynie moge sie troche do audio przyczepic, o ile do ogladania wiadomosci i seriali nie jest zle, o tyle do filmow jednak trzeba jakies kino zamontowac.
Mam nadzieje ze pomoze to paru osobom w wyborze.
Aha i jak zastanawiacie sie nad wyborem plazma vs lcd to poczytajcie artykuly ktora technologia dla kogo sie nadaje !! zeby sie nie okazalo ze kupicie dobry lcd a w pare osob nie bedzie sie dalo ogladac :/
 

vortexx

Member
Witam.
Odległość jaką mam to 2,2 m od tv do oczu oglądającego,sygnał to analogowe UPC (tv+internet 5 mb-jak na razie tańszej oferty w mojej okolicy nie ma )
Mam pytanie czy rozmiar 42 to nie za dużo.W grę wchodzi 37x20 ale obraz na g20 jest ponoć lepszy.jeśli macie inne propozycje to proszę o podpowiedz.
I jeszcze jedno jak to jest z tymi tunerami w tv (Dvb-t i inne)jaki będę potrzebował do kablówkin analogowej i czy potrzebny będzie inny jak zdecyduję się w przyszłości na sygnał cyfrowy od UPC.
 

Jeffik83

New member
Witam.
Odległość jaką mam to 2,2 m od tv do oczu oglądającego,sygnał to analogowe UPC (tv+internet 5 mb-jak na razie tańszej oferty w mojej okolicy nie ma )
Mam pytanie czy rozmiar 42 to nie za dużo.W grę wchodzi 37x20 ale obraz na g20 jest ponoć lepszy.jeśli macie inne propozycje to proszę o podpowiedz.
I jeszcze jedno jak to jest z tymi tunerami w tv (Dvb-t i inne)jaki będę potrzebował do kablówkin analogowej i czy potrzebny będzie inny jak zdecyduję się w przyszłości na sygnał cyfrowy od UPC.


Ja mam 42G20E i upc podłączone do tego(sygnał cyfrowy i analogowy równolegle idzie z jednego dekodera - cyfrowy przez EURO a analog przez zwyczajny kabel antenowy), obraz bardzo dobry. Dużo lepszy niż się spodziewałem. Mój porzedni tv CRT z obrazem SD radził sobie luks, więc były obawy:) Ktoś pytał o ps3. Ja gram w GOW3 i nie ma smużenia, zacięć grafiki, wszystko płynnie, ładnie, chociaż Kratos czasami robi dobry chaos:) Zostaje kwestia powidoków. U mnie powstał, parę dni mi zajęło usunięcie go. Lecz uważam, że to była moja wina, ponieważ nie miałem jeszcze wtedy UPC, więc tylko grałem na takim świeżutkim telewizorku(trochę za długo). Teraz go przepalam zwykła telewizją na zoomach i myśle, że będzie dobrze:)
 

bartolinio

New member
Witam.
Odległość jaką mam to 2,2 m od tv do oczu oglądającego,sygnał to analogowe UPC (tv+internet 5 mb-jak na razie tańszej oferty w mojej okolicy nie ma )
Mam pytanie czy rozmiar 42 to nie za dużo.W grę wchodzi 37x20 ale obraz na g20 jest ponoć lepszy.jeśli macie inne propozycje to proszę o podpowiedz.
I jeszcze jedno jak to jest z tymi tunerami w tv (Dvb-t i inne)jaki będę potrzebował do kablówkin analogowej i czy potrzebny będzie inny jak zdecyduję się w przyszłości na sygnał cyfrowy od UPC.

42" to nie będzie za dużo, będzie ok
ja bym nie rozważał problemu 37"vs42" ale 42"vs.46" :D
sam oglądam moje 46" z odległ. ok 3-3.5m i jak zapodam sobie świetny sygnał HD to żałuję że nie kupiłem 50" :(
 
Ostatnia edycja:

vortexx

Member
42" to nie będzie za dużo, będzie ok
ja bym nie rozważał problemu 37"vs42" ale 42"vs.46" :D
sam oglądam moje 46" z odległ. ok 3-3.5m i jak zapodam sobie świetny sygnał HD to żałuję że nie kupiłem 50" :(

Tylko ty mówisz o dobrym sygnale a ja o analogowym UPC i o 2,2m a to duża różnica.Poza tym dzieciaki często oglądają bajki czy to nie bedzie za blisko.Sygnału przez długi czas nie będę zmieniał a innego ustawienia nie mam by zwiększyć odległość.
 

bartolinio

New member
ale ja też mam telewizję analogową i to kiepską ;)
a sygnał HD o którym wspomniałem to tylko czasami jakiś film Blue albo PS3, stawiam sobie wtedy krzesełko bliżej TV by delektować się obrazem :)


jak kupowałem ten TV to miałem LCD 32", więc zastanawiałem się miedzy 37" a 42", czytając fora i rady innych zaryzykowałem i wziąłem 46" :) byłem pełen obaw czy nie za duży będzie, jak powiesiłem i zacząłem użytkować to stwierdziłem że dobrze zrobiłem... po tygodniu, może dwóch, stwierdziłem że jednak zrobiłem źle, bo powinienem wziąć 50" :( ... mój błąd z którym będę musiał teraz żyć przez kilka lat :p
 
Ostatnia edycja:

vortexx

Member
Dzięki Bartolinio.
Jakie dekodery powinien mieć Tv do kablówki analogowej i cyfrowej?
Czy do satki też musi mieć inne? by nie podłańczać zewnętrznego dekodera.
 

conev

New member
Ja uzytkuje 50G20 od miesiaca. Moje spostrzezenia:
- jakosc sygnalu w SD przewyzszyla moje oczekiwania (UPC cyfrowe i analogowe). kilka dni tv chodzil na antenie pokojowej i wygladalo lepiej niz na starym CRT
- HD w UPC bardzo przyzwoite, aczkolwiek nie mam porownania do innych TV
- nie sprawdzalem jeszcze sygnalow full HD z BD czy playstation
- audio mam przez KD wiec sie nie wypowiadam o jakosci dzwieku samego TV
- powidokow zadnych nie zauwazylem, ale tez ich specjalnie nie szukam
- jedyna rzecz, ktora mnie denerwuje to efekt zmiany jasnosci w niektorych sytuacjach (np przegladanie zawartosci pedrive) - czy jest to jakas opcja ktora mozna wylaczyc?
 

lessig

New member
Witam Szanownych Kolegów

Pomimo mojego sceptycznego podejścia do opinii Kikiego, po otrzymaniu w dniu dzisiejszym plazmy w rozmiarze 46 cali przyznam z przykrością, że szara czerń jest dla mnie nie do zaakceptowania co prawdopodobnie zakończy sie zwrotem do sklepu. Porównanie na zdjęciach Kikiego jest zgodne z rzeczywistością, do czerni Sony z serii 700 i 800 nie ma wogóle porównania. Najgorsze jest to, że osoby które tutaj piszą nawet nie próbowały porównać tych TV w realu a swoje ochy i achy oceniają na podstawie swojego starego CRT. Zanim zakupiłem ten model posiadałem LCD LG 47 cali z serii 3000 i powiem szczerze, że nie zamieniłbym go na ten model (niestety to zrobiłem). Jeśli ktoś faktycznie upiera się przy TV plazmowym to niedawno kupiłem do firmy Samsunga PS50B551 i czerń w stosunku do tego Panasa jest nie porównywalna.

Z góry ucinam jakiekolwiek próby łączenia mnie z jakimś sklepem czy wspieraniem jakiejkolwiek firmy, napisałem te słowa dla osób, które tak jak ja zamierzają podejmować decyzję o zakupie w sumie nietaniego TV na podstawie wilczego pędu innych (niestety mnie też).
 

vortexx

Member
Witam Szanownych Kolegów

Pomimo mojego sceptycznego podejścia do opinii Kikiego, po otrzymaniu w dniu dzisiejszym plazmy w rozmiarze 46 cali przyznam z przykrością, że szara czerń jest dla mnie nie do zaakceptowania co prawdopodobnie zakończy sie zwrotem do sklepu. Porównanie na zdjęciach Kikiego jest zgodne z rzeczywistością, do czerni Sony z serii 700 i 800 nie ma wogóle porównania. Najgorsze jest to, że osoby które tutaj piszą nawet nie próbowały porównać tych TV w realu a swoje ochy i achy oceniają na podstawie swojego starego CRT. Zanim zakupiłem ten model posiadałem LCD LG 47 cali z serii 3000 i powiem szczerze, że nie zamieniłbym go na ten model (niestety to zrobiłem). Jeśli ktoś faktycznie upiera się przy TV plazmowym to niedawno kupiłem do firmy Samsunga PS50B551 i czerń w stosunku do tego Panasa jest nie porównywalna.

Z góry ucinam jakiekolwiek próby łączenia mnie z jakimś sklepem czy wspieraniem jakiejkolwiek firmy, napisałem te słowa dla osób, które tak jak ja zamierzają podejmować decyzję o zakupie w sumie nietaniego TV na podstawie wilczego pędu innych (niestety mnie też).

Już byłem zdecydowany a tu taki wpis.
icon5.gif

Co panowie sądzicie o Toshiba42zv 635 Dg z testu Kikiego?czy może startować z 42g20
 

Jeffik83

New member
Witam Szanownych Kolegów

Pomimo mojego sceptycznego podejścia do opinii Kikiego, po otrzymaniu w dniu dzisiejszym plazmy w rozmiarze 46 cali przyznam z przykrością, że szara czerń jest dla mnie nie do zaakceptowania co prawdopodobnie zakończy sie zwrotem do sklepu. Porównanie na zdjęciach Kikiego jest zgodne z rzeczywistością, do czerni Sony z serii 700 i 800 nie ma wogóle porównania. Najgorsze jest to, że osoby które tutaj piszą nawet nie próbowały porównać tych TV w realu a swoje ochy i achy oceniają na podstawie swojego starego CRT. Zanim zakupiłem ten model posiadałem LCD LG 47 cali z serii 3000 i powiem szczerze, że nie zamieniłbym go na ten model (niestety to zrobiłem). Jeśli ktoś faktycznie upiera się przy TV plazmowym to niedawno kupiłem do firmy Samsunga PS50B551 i czerń w stosunku do tego Panasa jest nie porównywalna.

Z góry ucinam jakiekolwiek próby łączenia mnie z jakimś sklepem czy wspieraniem jakiejkolwiek firmy, napisałem te słowa dla osób, które tak jak ja zamierzają podejmować decyzję o zakupie w sumie nietaniego TV na podstawie wilczego pędu innych (niestety mnie też).


to ja w takim razie jestem całkowitym ignorantem jeśli chodzi o tą czerń, bo dla mnie jest ok. I w żadnym wypadku nie bronie tego tv. Poprostu nie mam chyba wygórowanych wymagań i póki nie postawie innego tv obok mojego(a nie postawie, chyba, że za 5 lat jak się dorobię drugiego) nie będzie mi to przeszkadzało. Więc jeżeli ktoś zwraca bardzo uwagę na czerń, niech kupi co innego.
 
Do góry