Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Bucek

Banned
nie tylko panasonici przenosza dzwieki na obudowy bo t oproblem znany jeszcze z niektorych crt np. samsunga tych z serii slim :p

mam taki malutki i na niektorych filmach trzeba strasznie przyciszac bo charczy i jeczy a jak sie przyciszy t oznow umalo slychac :p
 

Vilmar

New member
Bucek napisał:
Vilmar:

co masz na mysli piszac o kolorowych obrazkach? kreskówki? :p hehe
Nie, obrazki o jednolitym kolorze na całej powierzchni (biały, czerwony, niebieski, zielony). Ta metoda ma dla mnie znacznie większy sens niż metoda oglądania telewizji na zmniejszonych ustawieniach przez 120 godzin.
 

edek13

New member
świeża czyli

to jeszcze troszkę muszę ją na auto pomaltretować :D

jakim programem konwersję video robić aby przetestować wejście na karty SD?
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
IFC - widać różnice czy nie widać...?

Zauważyłem, że IFC (600Hz) poprawia znacznie płynność (i to w widoczny sposób) w grze Killzone 2 (głównie w trybie kampanii, w multiplayerze nie ma już takiego efektu). Efekt widać bardzo ładnie w misji gdzie wchodzimy do podziemi przez kanał ściekowy - zaraz po wysadzeniu mostu. Przy filmach 1080p (BR) widać bardzo minimalną różnice.
 

perlon

New member
Złącze SD

edek13 napisał:
jakim programem konwersję video robić aby przetestować wejście na karty SD?
Moje doświadczenie na S10 jak mniemam na G10 będzie podobnie.TV akceptuje format AVCHD. Kontener matroska konwertowałem prgramem multiAVCHD. Niestety w większości przypadków dostawałem na dole kolorową firankę przez którą przebijał obraz. Doczytałem na forum autora programu, że materiał powinien mieć 25fps. Większość filmów miałem w x264 23.976fps w dodatku AR 1:2.34. TV z automatu rozciągał do 16:9 bez możliwości zmiany ( ASPECT nie działa) Wygląda to kiepsko. multiAVCHD umożliwia dodanie do filmu czarnych pasów dla zrobienia dokładnie 16:9 FullHD lub HDR. Wymaga to rekompresji, trwa kilka godzin a zmiana fps'ów do trochę zabawy szczególnie z synchronizacją audio. Po takiej operacji firanka znika ale trzeba się namordować. Zaobserwowałem jednak ciekawy efekt. Po puszczeniu "właściwego" materiału w innych "nie właściwych" firanka znika. Przygotowałem sobie więc 25 klatek filmu 25fps i wrzucam go jako pierwszy na liście w multiAVCHD. Właściwy film przerzucam bez zmiany czyli 23.976fps. Synchro jest OK, konwersja trwa klika minut a jedynie w niektórych filmach AR jest niewłaściwe. Cierpliwym polecam uncropMKV w celu poprawienia AR.
 
Ostatnia edycja:

garrick

New member
Tryb hotelowy ???

Czy tryb hotelowy umożliwi mi po włączeniu telewizora i UPC MediaboXx (kablówka) uzyskanie OD RAZU obrazu z kablówki?

Jeżeli tak to jak go włączyć.
Nie znzlazłem na płytce z instrukcją, a rady na forum w stylu "wejdź jak do trybu sewisowego" NIEWIELE mi mówią.

Dlatego proszę albo łopatologicznie, albo ... może link do instrukcji klawiszologicznej.

Pozdrawiam wszystkich aktualnych i przyszłych użytkowników G10.
Jest SUPER - NIC !!! nie bzyczy, NIE buczy itp.
 

robsonk

New member
Tryb Hotelowy
Naciśnij przycisk ” VOL-„ na odbiorniku TV
wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu TV
 

edek13

New member
kolejne z tych głupich

Panowie a czy mój TV :grin: ma PIP czy jakoś tak, bo szukam szukam i coś ciemność widzę? W danych jest coś jak Multiplikacja okien obrazu PAT, ale jak się do tego dobrać to nie mam pomysłu.
 
Ostatnia edycja:
S

sojer2005

Guest
...

Witam,
czy ktoś z Was podłączył xboxa 360 do G10E? Mam pytanie odnośnie połączenia HDMI.... zauważyłem, że po wybraniu w xboxie 1080p, obraz zachwouje się tak, jakby tracił sygnał co kilka sekund... na wejściu HDMI z boku.... pozostałe gniazda wydają się ok, chociaż wczoraj także hdmi nr 1 zawodził (do czasu wymiany baterii w kontrolerze, jakiś związek z padem?).

Blu ray poprzed hdmi nr 1, 2 i 3 działa bez zarzutów....

Szkoda, że w tym modelu nie można aktualizować oprogramowania - kłopoty z hdmi kwestią firmware?
 
Ostatnia edycja:
S

sojer2005

Guest
edek13 napisał:
powiedz jakiej długości masz kabel HDMI ?
Kabel od microsoft (w zestawie z xbox), próbowałem też na kablu dobrej jakości 1m.

Podejrzewam, że xbox 360 nie jest do końca kompatybilny z G10 (na zagranicznych forach czytałem coś o tzn. handshake issue miedzę urządzeniami połączonymi hdmi). Niestety nie mam możliwości wypróbowania jak ps3 radzi sobie z 1080p.

Dodam, że w 1080i jest okej.

p.s. szkoda tylko, że nie dowiedziałem się wcześniej o takich problemach, bo pewnie bym się nie zdecydował na zakup (dość intensywnie używam xboxa).
 
Ostatnia edycja:

Vilmar

New member
Ja miałem podobny objaw (zrywanie na moment dźwięku i obrazu) tylko raz po podłączeniu mojego PC-ta i puszczeniu filmu BD. Nie znam dokładnej przyczyny niestety, pomógł restart sprzętu.

@kiki - kiedy możemy się spodziewać sprostowania dot. współpracy G10 z komputerem? Mój wyświetla bez problemu obraz FullHD (1920x1080 60Hz), a niższe perfekcyjnie skaluje do pełnego ekranu (1280x720 - niestety Viva Pinata nie obsługuje 1080p :(). O dziwo komputer (laptop ze średniej/wyższej półki) sprawuje się doskonale i gry w najwyższej rozdzielczości nie sprawiają mu problemów :) Nie potrzebuję już konsoli do grania w to, co lubię na wielkim ekranie :)
 

edek13

New member
nieskromnie powiem, że dysponuję wszyskimi konsolami, ale ni mam powyższych problemów ponieważ wszystko przechodzi przez ampla, który to wszystkim steruje, jak będę miach chwilkę przerwy od GOW2 to sprawdzę jak to jest u mnie
 

raf1002

New member
Marek1982 napisał:
Czy sprawdzałeś kiki albo ktoś z posiadaczy tego modelu tv co jest z kompatybilnością z komputerem. Interesuje mnie dokładnie czy łącząc TV z komputerem poprzez kabel DVI/HDMI można wyświetlić pełną rozdziałkę 1920x1080 na tym Panasonicu. W teście kiki stwierdził ze podobno są z tym problemy. Chodzi mi dokładnie o ustawienie w opcjach karty graficznej drugiego monitora czyli w tym przypadku TV i ustawienie na drugim monitorze wspomnianej wyżej rozdzielczości, czy zostanie ona bez problemu wyświetlona. Być może w teście który wykonał kiki było coś źle skonfigurowane z samą kartą graficzną bo aż trudno uwierzyć aby w tym modelu nie można było puścić z komputera na TV fullhd.
Witam,
Marku - powołuje się na twój stary post, ale zakładam, że juz nabyłeś telewizorek. Dla mnie sygnał z komputera też jest bardzo ważny i troche zaniepokoił mnie ten post. Czy masz faktycznie takie problemy na swoim TV?

Pozdrawiam
Rafał
 

edek13

New member
ja z sygnałem z PC nie mam najmniejszego problemu (podłączany przez wejście PC nie hdmi), ale laptok przez hdmi chodzi równie dobrze
 
S

sojer2005

Guest
edek13 napisał:
ja z sygnałem z PC nie mam najmniejszego problemu (podłączany przez wejście PC nie hdmi), ale laptok przez hdmi chodzi równie dobrze


A możesz sprawdzić xboxa 360 przez wszystkie wejścia HDMI - 1080p - (bezpośrednio)... u mnie niestety efekt jakby tv gubił sygnał...

jest taki film na you tube, który to ilustruje, ale nie moge dodać linka....
 
Ostatnia edycja:

lecter

New member
Pc-> G10

Mnie też interesuje najlepszy sposób połączenia komputera (Karta graficzna GEFORCE 9600 GT Galaxy) i G10. (Wejścia HDMI brak)
Podłączając wejściem PC udało mi się uzyskać rozdzielczość jedynie 1024/768 i odświeżanie 85 hz (Co prawda filmy z dysku twardego, w formacie mkv (720p) i tak wyglądają pięknie, ale zawsze chce się sprawdzić, jakby to wyglądało w lepszej rozdzielczości.
Będę wdzięczny za każdą informację. ;)
 
Do góry