Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

jazzy

New member
<robas1> masz racje dzieki za sprostowanie i przepraszam za pomylke. Bylem jesze w euforii piszac "na goraco" wszelkie spostrzezenia:)
Niemniej jednak uwazam ze jakosc programow analogowych ( z anteny analogowej) niewiele odbiega od jakosci tychze kanalow z cyfry+ (tvp1 tvp2). Jest to moje subiektywne odczucie.
Najlepsza jakosc faktycznie w transmisji dvb-t (oczywiscie rzeczonych kanalow)
 

Coolmac

Member
Mam pytanie do użytkowników G!0. Jak jest u Was z oglądaniem filmów czarno-białych? Czytając recenzję V10 na FullHD.gr trafiłem na film Sin city odtwarzany na tym modelu. W czasie wyświetlania chwilami jest żółto-zielono - scena bezpośrednio po wychylaniu się kobiety z samochodu; światła szybko poruszających się samochodów itp.
Ten sam fragment filmu można zobaczyć na tej stronie w recenzjach LCD Sharp i LCD JVC i .... nie ma mowy o żadnych przebarwieniach koloru białego i szarego. Byłem prawie zdecydowany na TX-P42V10, ale teraz mam bardzo duże wątpliwości. Powiedzcie jak to co zobaczyłem przekłada się na codzienne użytkowanie? G10 ma taką samą matrycę więc ... chciałbym poznać jak ona sprawuje się w zakresie green ghostingu? A może któryś posiadacz G10 oglądał w/w film na swoim TV i zechciałby podzielić się swoimi uwagami?
 

snowar

New member
colmac

siin city to mój ulubiony film i na plazmie pv80 spokojnie da się oglądać (wersja dvd z jakiejś gazetki :) ) ale fakt faktem green ghosting jest widoczny. Nie mniej jednak i tak lepiej oglądać z "tym efektem" niż na lcd. Ale to już jest moje subiektywne zdanie. (oglądałem to też na jakimś soniaczu lcd no i na crt też, wogóle to z pięc razy oglądałem :p ) Pozatym jeszcze green ghosting widoczny jest w grze gears of war. Poza tymi dwoma pozycjiami nie dostrzegam go wogóle.
 

robas1

New member
Dźwięk DD 5.1

Dla wszytskich zainteresowanych wychodzącym (po światłowodzie) do wzmacniacza dźwiękiem Dolby Digital w formcie 5.1.
To nie "nasz" telewizor nie wyprowadza takiego dźwięku! To nadawca DVB-T go nie WYSYŁA!!!
Poniżej odpowiedź z innego forum (związanego ściśle z DVB-T nadawanych przez Emitel):

"W przypadku programów dla których nie jest dostępny dźwięk przestrzenny DD 5.1 nadawana jest fonia stereo DD 2.0. Alternatywnym rozwiązaniem było by całkowite wyłączenie tego kanału ... i cisza w kanale DD.
Jeśli wszystko jest podłączone poprawnie to dźwięk przestrzenny pojawi się sam przy okazji jakiegoś filmu albo koncertu
."

I jeszcze:

"Dźwięk 5.1 jest jedynie na wybranych pozycjach TVP HD, gdzie nadawca przy zwykłym stereo nie przełącza na 2.0 lecz transmituje cisze w głośnikach tylnich i centralnym, jak i w niskotonowym. Również TVN ze Śremu ma na wybranych pozycjach dźwięk 5.1. TVP 1 również transmituje dźwięk Dolby Digital, ale zawsze jest to 2.0. Reszta kanałów posiada zwykłe stereo MPEG"

Czyli z Panasem wszytsko OK. Tylko TP Emitel "oszczędza".
 

mwerd

New member
To, że nadawany aktualnie dźwięk nie jest wielokanałowy to rozumiem, telewizor z nieba nie weźmie dodatkowych kanałów. Ale dlaczego gdy po hdmi podaję mu dźwięk wielokanałowy to na optycznym wyjściu jest tylko stereo - tego nie rozumiem. Ktoś coś wie na ten temat?
 

hellfucker

New member
moja opinia:)

Witam.Podzielę sie z wami moim odzczuciami co tej plazmy(mam do porównania plazme samsunga).Po pierwszym odpaleniu kanały z tunera HD podłączonego przez SCART-obraz kiepski..szczególnie kanały SD, po podłaczeniu przez kabel HDMI-100 razy lepiej SD a kanały HD to po prostu bajka..kanały z anteny naziemnej(analogowej)podobna jakość co do tych gdy tuner podłaczony był przez SCART, natomiast kanały z naziemnej ale te z DVB-T wykorzystujące dekoder mmpeg po prostu super..mile mnie zaskoczyły..Podłączając Xbox360 przez hdmi..co tu duzo mowić ogień dym i wodotryski;)filmy z dvd i ripy z blue raya (ogladane z Xboxa)-ideał..obraz naprawde czysty bez smużeń i pixeli.Jeśli chodzi o czerń to dla mnie ok ale bez jakies większej rewelacji),kolory kontrast i biel to zalezy jak sobie kto wyreguluje i jak lubi oglądać..dla mnie bez zarzutów.Nie zauważyłemn rówenież efektów w stylu green ghost lub migotania obrazu (co np widze w samsungu, który ma jak dla mnie bardzo mocną czerń).Obrotowa podstawa TV daje fajne mozliwosci regulacji.Bardzo łatwa obsługa pilota,wręcz intuicyjna nie wymagająca nawet zaglądania w instrukcje.Mile mnie zaskoczył po włożeniu karty SD do TV.Na karcie do testu wrzuciłem rozne fotki z profesjonalnego aparatu,z komórki 3.2 mega pixel i komórki VGA.Bardzo ładnie prezentował wszystkie zdjęcia aczkolwiek nie udało mi sie powiekszyc/rozciagnąć zdjecia do pełnego ekranu.Zaskoczyły mnie te zdjecia kiepskiej jakosci,które na tv prezentowały sie całkiem całkiem.Wszystkie zdjecia prezentował w takim samym rozmiarze nawet te komórkowe ale naprawde były ok (bez pixeli itd.jak np gdy powiekszymy taka fotke na kompie).No to moze jakieś wady: brak mozliwości (albo takowej fukcji nie znalazłem)wyrównania poziomu głośności przy zmianie kanałów lub przy zmianie film/reklama (stary samsung radzi sobie z tym sweietnie),przy sciszonym TV słychać prace wentylatorów (ale nie jest to denerwujące czy takie głosne jak w PC,poprostu jak sie mocno wsłuchamy to słychac),zauważyłem też ze TV jest pochylony troszke do przodu(pewnie wina konstrukcji mocującej),nie można albo ja nie umiem zrobić pełnego obrazu na TV podłaczając kompa przez HDMI, pobór prądu : przy kinowym między 220 watt a 260 watt,normalny 280 a 360 dynamiczny 360 - 430 watt (więcej niz podaje producent). Kupiłem go za 4028 zł naprawde wart tych pieniędzy..!!!
 

robas1

New member
hellfucker napisał:
No to moze jakieś wady: brak mozliwości (albo takowej fukcji nie znalazłem)wyrównania poziomu głośności przy zmianie kanałów lub przy zmianie film/reklama .

Taka regulacja (głośności poszczegolnych kanałów jest). W czasie oglądania trzeba nacisnąć chyba (teraz nie pamiętam) klawisz "i" na pilocie i pojawia się reghulacja głośności.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Myślałem, że wszystko jest jasne, ale jednak nie jest.

Dziś otrzymałem ciekawą propozycję.
Kolega z pewnego sklepu RTV znalazł mi świeżutkie, nieśmigane 42PZ85 i 46PY85 za świetne pieniądze i za ciut większe pieniądze (ale również rozsądne) 46G10. Myślałem, że serii 85 już nie ma w sprzedaży (poza wyświeconymi niedobitkami na półkach) i magazynach, ale jednak jeszcze się znalazły. I co teraz, kupić znaną i uznaną (acz starszą) serię 85, czy nieco droższą, acz nowszą serię G10? Według kikiego G10 to lekka niedoróbka, było też sporo postów niezbyt zadowolonych użytkowników. Na serię 85 (poza IFC) było natomiast bardzo mało narzekań. Jestem w lekkiej kropce. Nie widziałem jak grają wszystkie koło siebie, bo kolega nie może ich za bardzo wystawić na sklep, bo zaraz pójdą, a atrakcyjna cena jest tylko dla mnie. Cholera, sam nie wiem... Od przybytku głowa boli. Co sądzicie? Widzał ktoś wszystkie te panele w akcji i jakie są spostrzeżenia?
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
ja mimo wszystko wybrałbym sprawdzony towar, po co się cieszyć z najnowszej serii skoro nas nie zadowoli.

Włącz je obok siebie i porównaj obraz, i wybierz najlepszą dla ciebie.
 

robas1

New member
gorylla napisał:
Myślałem, że wszystko jest jasne, ale jednak nie jest.

Dziś otrzymałem ciekawą propozycję.
Kolega z pewnego sklepu RTV znalazł mi świeżutkie, nieśmigane 42PZ85 i 46PY85 za świetne pieniądze i za ciut większe pieniądze (ale również rozsądne) 46G10. Myślałem, że serii 85 już nie ma w sprzedaży (poza wyświeconymi niedobitkami na półkach) i magazynach, ale jednak jeszcze się znalazły. I co teraz, kupić znaną i uznaną (acz starszą) serię 85, czy nieco droższą, acz nowszą serię G10? Według kikiego G10 to lekka niedoróbka, było też sporo postów niezbyt zadowolonych użytkowników. Na serię 85 (poza IFC) było natomiast bardzo mało narzekań. Jestem w lekkiej kropce. Nie widziałem jak grają wszystkie koło siebie, bo kolega nie może ich za bardzo wystawić na sklep, bo zaraz pójdą, a atrakcyjna cena jest tylko dla mnie. Cholera, sam nie wiem... Od przybytku głowa boli. Co sądzicie? Widzał ktoś wszystkie te panele w akcji i jakie są spostrzeżenia?
Kolego,
nie zastanawiaj się: bierz nowy! Za 3 lata sygnał analogowy w eterze zniknie i będziesz musiał korzystać z dołączonego zewnętrznego dekodera DVB-T. Telewizor nie będzie telewizorem tylko monitorem! Bierz nowy z DVB-T MPEG4!!!
I nie sugeruj się testem kikiego, bo wielokrotnie w tym wątku i na innych forach/testach uznano ten TV (G10) za bardzo dobry. Sam również to potwierdzam!
 

Seb@stian

New member
malco napisał:
hellfucker napisał:
nie można albo ja nie umiem zrobić pełnego obrazu na TV podłaczając kompa przez HDMI,

ciekawa uwaga
czy ktos zna rozwiazanie tego problemu ?
Rozwiązanie było już kilka postów wcześniej: Menu > Ustawianie > Inne ustawienia > Powierzchnia obrazu : ustawić na Wyłączony.
 

gorylla

New member
Bez reklam
robas1 napisał:
Kolego,
nie zastanawiaj się: bierz nowy! Za 3 lata sygnał analogowy w eterze zniknie i będziesz musiał korzystać z dołączonego zewnętrznego dekodera DVB-T. Telewizor nie będzie telewizorem tylko monitorem! Bierz nowy z DVB-T MPEG4!!!
I nie sugeruj się testem kikiego, bo wielokrotnie w tym wątku i na innych forach/testach uznano ten TV (G10) za bardzo dobry. Sam również to potwierdzam!

Robas1- MPEG4 mnie tak nie kręci. Mieszkam daleko poza obszarem ew. testów DVB-T i na chwilę obecną o takim sygnale mogę zapomnieć. I tak mam zamiar zapiąć platformę z kanałami HD. Poza tym za te kilka lat mogą się dziać różne cuda ze standardami MPEG. Jak również z dekoderami sygnału DVB-T.

Bardziej chodzi mi o to, że 85 jest jak dla mnie tańszy, a według kikiego w nowym G10 skalowanie, płynność i czerń nie dość, że nie zostały poprawione, to raczej ciut pogorszone. Faktem jest, że mam masę zastrzeżeń do tego testu, bo uważam, że był odwalony (bez względu na motywację, bądź jej brak). Zresztą obszernie pisałem o tym wcześniej. Ale nie mogę nie zauważać jego doświadczenia w materii LCD i PDP i niestety podskórnie obawiam się, że może mieć cień racji. Pamietaj też, że testy sporządzane przez różne pisma czy portale również nie mogą być obiektywne, jest wiele przypadków testów na zamówienie. Dlatego szczególnie zależy mi na opinii ludzi, którzy mieli szansę na własne oczy porównać serię 85 i G10. Ale dzięki za reakcję. Jak podczas wyborów prezydenckich w Korei czy na Białorusi - każdy głos się liczy :D
 

marek76

New member
do gorylla

Miałem podobny problem - nie tak dawno miałem okazje kupić 85 (z kartona a nie z wystawy) niestety w podobnej cenie jak G10. Teraz czekam juz na zamówioną G10. Prawda - nie miałem też jak porównać obok siebie. Co przemówiło za G10 - mimo wszystko MPEG4, mniejszy zużycie watów i wszyskie testy (z wyjątkiem kikiego) potwierdzają że jest to nie przełom ale przynajmniej minimalny postęp w stosunku do starych serii.
Jedynie co jest za starym modelem to obraz z SD (o tym też jest w każdej ocenie). Ale dla ciebie to nie będzie problem bo i tak zamierzasz przejśc na cyfrówkę (HDMI). Mam nadzieje że ja dokonałem dobrego wyboru - jutro, pojutrze będzie w domu i wtedy radość albo rozpacz.
 

gorylla

New member
Bez reklam
marek76 napisał:
jutro, pojutrze będzie w domu i wtedy radość albo rozpacz.

Koniecznie napisz swoje spostrzeżenia. To ZAWSZE są najcenniejsze uwagi, a nie takie w stylu gdybania w próżni. Ja do zakupu mam jeszcze około dwa-trzy tygodnie (do końca maja mam dostać zgrabne wyrównanie pensji, które pójdzie na plazmę), więc z chęcią zapoznam się z twoją oceną. Pozdr.
 

Mistral_111

New member
Gorylla,
Siedziałem na tym forum ze 2 miechy i pochłaniałem wszystko,co koledzy napisali.
Otwierałem linki, które wstawiali - w tym miejscu wielkie Wam dzięki za to - i dalej czytałem testy, opinie, spostrzeżenia. Chodziłem do sklepów pooglądać, mimo, że wiadomo jak to jest w sklepach.
W końcu, zmęczony już tym wszystkim podjąłem decyzję:)
Od wczoraj mam nowego lokatora w domu, tj. G10.
Powiem tak, jak dla mnie - bomba." Gra i buczy", tj. może dla niektórych będzie to bolesne, bo...nie buczy. Wielka cisza.:D Potwierdzam wszystkie pozytywne posty dotyczące tego tv. Nie znalazłem na forum kogoś, kto zamienił G10 na starszy model, a jeśli ktoś tak zrobił, to z kolei nie znalazłem późniejszych wpisów, jak dobrze zrobił. Pewnie źle szukałem;)
Zwróć uwagę, że od G10 zaczyna się nowa matryca neoPDP i montowana jest w wyższych modelach serii V i Z.
Myślę więc, że w matrycy trzeba szukać pozytywów, a nie w jakiś bajerach, których rzadko lub wcale używamy. To przecież TA matryca ma zmniejszone przestrzenie między ożebrowaniem, a więc MUSI mieć lepszy obraz. Ja, w każdym bądź razie, siedzę sobie teraz przed nowym, oglądam tenis w HD i micha mi się śmieje, bo tv jest ok.
Zapomnij o "dyżurnych malkontentach" i podejmuj decyzję.
Pozdrawiam.

P.S.
Jak spojrzałem na datę mojej rejestracji na forum, to wychodzi, że było to ponad 3 miechy. Wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

MrDudek

New member
Dwa tygodnie temu nabyłem w drodze zakupu G10 50" i jestem baaardzo zadowolony.

Potwierdzam: wrażenie migotania, na jednolitych szarych powierzchniach po bokach podczas oglądania zdjęć, które nie zajmują całego ekranu. Efekt ten zauważalny, a raczej odczuwalny jest wtedy, gdy nie patrzy się bezpośrednio w ekran i mam wrażenie, że uległ zmniejszeniu. Poza mną nikt z patrzących tego efektu nie zauważył. W innych przypadkach efekt ten jest niezauważalny, choć na migotanie jestem wrażliwy.

Potwierdzam: green ghosting występuje. Przez 2 tygodnie zauważyłem go tylko raz na dwóch kilkusekundowych scenach na Discovery Channel, gdy pokazywano eksperyment z kobietą zamkniętą w obracającym się walcu wymalowanym wewnątrz w dużą czarno-białą szachownicę.

Nie potwierdzam: piszczenia przy wyświetlaniu koloru białego. Albo nie piszczy, albo ja już nie słyszę tak wysokich częstotliwości ;)

Nie potwierdzam: hałasu wentylatorów. Gdy jest cisza, wentylatory przestaje być słychać z ok. 1-1,5 m.

Potwierdzam: nie da się uzyskać czerni takiej jak ramka, ale w praktyce ma się to nijak do jakości obrazu.

Nie potwierdzam: braku estetyki i jakości wykonania. Ktoś, kto miał do tego zastrzeżenia był wg mnie niepoważny.

Nie potwierdzam: słabego skalowania SD. Warunkiem koniecznym jest jednak wysoki poziom sygnału.

Przed zakupem miałem okazję porównać G10 z OLEDem Samsunga w dobrym sklepie, na dobrym sygnale, przy oświetleniu imitującym warunki domowe i z nastawami domowymi. OLED grał pięknie, ale G10 piękniej. Poza tym przewaga w naturalności kolorów G10 nie podlegała dyskusji.

Potwierdzam: zdjęcia z karty SD (jeden z głównych powodów zakupu tego TV) to bajka, a jak jeszcze się je profesjonalnie przygotuje...
 
Do góry