Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

jtd

New member
Bez reklam
Jako byly posiadacz plazmy KURO i obecny LED Sony powiem, ze wieczorem lub w nocy, przy zgaszonym lub przyciemnionym swietle plazma zmiata kazde lcd lub led z powierzchni ziemi. W dzien spawa jest inna i lcd gra ladniej. Wybor nalezy do ciebie :eek:
 

marek76

New member
SCOTI
jakiś miesiąc temu kolega kupił B7000 - jest bardzo zadowolony, szczególnie z poboru zasilania - około 80W przy odpowiadających mu nastawach - pomiar uśredniony dniowy. Z tego co mówił faktycznie jest problem z podświetleniem krawędziowym na klasycznych nastawach - ale po kalibracji praktycznie tego nie ma. Ale na SAMa trzeba więcej kasy i to sporo. Niestety nie mam porównania do G10. Dzisiaj byłem w kolejny raz w MM (wiem że tam nie ma co porównywać - sam o tym pisałem ;) ) i właśnie pytałem o 7000, G10, i jeszcze W4500/5500. Sprzedawca (z formy wypowiedzi chyba naprawdę kompetentny) stwierdził to co ja w poprzednich wypowiedziach że niestety Panasanic ma podany gorszy sygnał prezentacyjny i w zestawieniu tych 3 modeli gdyby podłączyć je pod prezentacje samsunga to stanowczo byłby najlepszy (niestety to opinia znowu kogoś z boku - a wyboru trzeba dokonać samemu).
_______________________________
Ja ostatecznie wybrałem G10 - mam tylko zastrzeżenie co do omawianego juz "migotania" - sam już nie wim czy je widzę czy to tylko jakieś podświadome szukanie wady. Podsumowując decyzja podjęta - jak coś nie będzie pasowało to oddam - to jedyna metoda żeby być pewnym. Mam tylko wątpliwości co do ceny, która spada dosłownia z dnia na dzień. Brać go teraz czy może jeszcze spadnie. WAF mnie zabije jak kupie a za tydzień będzie sporo mniej. Proszę o porade
 

Mistral_111

New member
jtd napisał:
Jako byly posiadacz plazmy KURO i obecny LED Sony powiem, ze wieczorem lub w nocy, przy zgaszonym lub przyciemnionym swietle plazma zmiata kazde lcd lub led z powierzchni ziemi. W dzien spawa jest inna i lcd gra ladniej. Wybor nalezy do ciebie :eek:
Mocne, ale wierzę, że prawdziwe !!!!
Kupiłem właśnie 42G10, 2 godziny temu w necie.
Teraz z lekka ostrożnie czytam forum, aby nie znaleźć czegoś, że plazma jest jednak kiepska.
2 m-ce spędziłem na forum czytając "pro and contras" i już wystarczy.
Czas było podjąć decyzję i właśnie to zrobiłem:krol:
Teraz już tylko czekam na nowy nabytek.
Pozdrawiam i dzięki tym wszystkim, którzy byli za plazmą,
obym nie przeklinał dnia, w którym znalazłem to forum;)
 

pojusz

New member
ZIELEŃ z prawej FIOLET z lewej..

..strony białych obiektów wyswietlanych na P42G10 choćby białych liter menu/telegazety i normalnych bez znaczenia czy z sygnału HD czy SD, czy ktoś to zauważył , czy to normalne i skąd ( kable, zasilanie, sygnał - enka tez, ale i z jpegow karty SDHC tez - poprostu zawsze na każdych ustawieniach dostepnych z menu - na końcu wyświetlanego białego pola, patrząc oczywiście z b.bliska, z prawej krawędzi ZIELEŃ z lewej FIOLET?!? Z 2m praktycznie niezauważalne wiec moze bez znaczenia w praktyce, a co na to teoria - ma ktos taka wiedze?
 

Carboni

New member
TH-42PY8P a TX-P42X10

Widziałem dzisiaj w EURO AGD obrazy z dwoch stojących obok siebie TV: TH-42PY8P i TX-P42X10. Sygnał był nadawany z płyty CD demo Panasonica, nie było to Blue ray. Oba TV nie były regulowane-podkręcane w ustawieniach. Czy ktoś może mi wytłumaczyć (bo sprzedawca nie bardzo wiedział) dlaczego sygnał w TH-42PY8P był o niebo lepszy! To jest: Lepszy kontrast, lepsza ostrość, lepsze skalowanie obrazu, spokojniejszy obraz. Czy decydującą rolę odgrywa tu, że jest to TV Full HD? A gdzie "cudowna" nowa matryca Neo...? Mam zamiar kupić G10, i mam obawy czy rzeczywiscie obraz będzie lepszy od PY8P biorąc pod uwagę, sygnał nadawany w SD, w przyszłości TV "N" i niewiele programow w HD. Czy warto inwestowac?
 

jazzy

New member
Witam serdecznie wszystkich obecnych na tym forum.

Po kilkunastu dniach uważnego śledzenia wszystkich wpisów - chociaż właściwie decyzję podjąłem już wcześniej wreszcie nabyłem 1 plazme w mojej karierze - 46G10

Podpoiłem, odpaliłem i ........

jestem po prostu zachwycony!!!!!

Jakość obrazu na kanałach SD dużo dużo lepsza niż się spodziewałem, niż niejedni straszą i przekonują że bez platformy cyfrowej się nie obejdzie - śmiem nawet twierdzić że analogowe programy - TVP1, TVP2 lepiej odbierają z anteny analogowej (może dlatego że blisko nadajnika) niż po cyfrze+. Polsat również bez problemu! A jakość TVP HD powala (w porównaniu choćby do sportHD).
Telewizor prosty w obsłudze, menu intuicyjne, tryb automatycznego programowania kanałów zadziałał wybornie (zarówno dvb-t jak i analogi) znalazło wszystko co obecnie możliwe (przynajmniej wg mojej wiedzy), obraz bardzo naturalny można powiedzieć że zbliżony do obrazu znanego z telewizorów CRT miękkie kontury, kolory również naturalne nie przesycone, ogólnie nie razi, nie daje po oczach przy zgaszonym świetle.

TiVik oglądam z odległości ok. 3 m. i już się zastanawiam dlaczego nie wziołem 50 cali ale w przyszłości akurat w tym temacie zawsze można coś zmienić, na razie cieszę się dobrymi wrażeniami z tego co jest!.

Jedyny zawód to jakość filmów DVD (udało mi się przetestować kilka) i pierwsze wrażenie - jakbym oglądał starą kasetę wideo! Ale jeszcze z tym nie skończyłem!

A wszystko to w zasadzie na defoltowych ustawieniach - na dobry początek!

Z uwag jakie wyczytałem - nie zauważyłem migotania (przynajmniej na razie), <pojusz> sprawdziłem to o czym piszesz i faktycznie z nosem przy szybie widze kontury zielone i fioletowe na białym tekście ale już w odległości 30-40 cm białe literki pozostają białe (i tak w ogóle się zastanawiam czy to nie jest szukanie dziury w całym - bo normalnie pewnie nigdy nie zwróciłbym na to uwagi)

Moja skromna rada dla tych co już prawie prawie chcą kupić ale....
Po prostu kupujcie! Myślę że będziecie zadowoleni! Ja jestem! Wg mnie naprawdę warto!
 

Seb@stian

New member
Czy porównywał ktoś plazmę g10 z samsungiem B7000 led
Porównywałem te modele w sklepie. Początkowo samsung przyciągnął moją uwagę bardzo dobrą płynnością ruchu i głębią obrazu - leciało jakieś demo z BR. Jednakże po dłuższej analizie bawiąc się ustawieniami i podając różne sygnały wybrałem G10. Moim zdaniem w wielu aspektach te tv mają podobną jakość. Na korzyść panasonica przemawia równomiernie podświetlona matryca oraz kolory. Kolory w samsungu nie są naturalne, np. pomarańcz jest z lekką domieszką czerwieni, co powoduje wrażenie sztuczności, przynajmniej ja to tak odbieram. Dzisiaj po 2 tygodniach użytkowania G10 w domu jestem pozytywnie zaskoczony jakością tego tv, obraz z SD jest o niebo lepszy niż prezentowany w sklepie, a także od CRT który miałem wcześniej.

Jakość z DVD też powala, jeśli ktoś ma tu problem niech pokombinuje z ustawieniami, kupi lepsze kable lub odtwarzacz /u mnie onkyo sp404e + hdmi MRS/.
Współpraca z komputerem jest bezproblemowa, nie tak jak pisał kiki, zarówno przez D-SUB jak i HDMI. Puszczony materiał 1080p jest obsługiwany bardzo płynnie i to przy bardzo wysokim bitrate. Wyśmienicie jest również przy Divx, nie wiem jak to się dzieje ale tam gdzie na projektorze mam kwadraciki tu jest gładko, słowem dużo lepiej.

Ważna sprawa, o której pisano kilka postów wcześniej, to fakt że w słoneczny dzień jest trochę gorszy odbiór, wieczorem za to rewelacja. Czarny jest czarny, może nie tak czarny jak ramka ale na pewno nie szary jak pisano wcześniej.

Tv nie jest idealny /np. brak pip/ ale spełnia moje oczekiwania i dziś kupiłbym ten sam a nie B7000.
 
Ostatnia edycja:

piko70

New member
fredioland napisał:
Witam serdecznie forumowiczów.

Mam pytanie - jak sprawdzić czas użytkowania w Panasonic TX-P42g10 ?
Kilka stron temu podawałem
Carboni napisał:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć (bo sprzedawca nie bardzo wiedział) dlaczego sygnał w TH-42PY8P był o niebo lepszy! To jest: Lepszy kontrast, lepsza ostrość, lepsze skalowanie obrazu, spokojniejszy obraz. Czy decydującą rolę odgrywa tu, że jest to TV Full HD?
A ile czasu grał w sklepie każdy z tych telewizorów.G10 "pokazuje pazur" po kilkuset godz. grania
 

marcinrob

New member
pojusz napisał:
..strony białych obiektów wyswietlanych na P42G10 choćby białych liter menu/telegazety i normalnych bez znaczenia czy z sygnału HD czy SD, czy ktoś to zauważył , czy to normalne i skąd ( kable, zasilanie, sygnał - enka tez, ale i z jpegow karty SDHC tez - poprostu zawsze na każdych ustawieniach dostepnych z menu - na końcu wyświetlanego białego pola, patrząc oczywiście z b.bliska, z prawej krawędzi ZIELEŃ z lewej FIOLET?!? Z 2m praktycznie niezauważalne wiec moze bez znaczenia w praktyce, a co na to teoria - ma ktos taka wiedze?
Sam tego nie zauważyłem, ale po przeczytaniu Twojego postu wziąłem lupę i stwierdziłem, że istotnie tak jest. Białe obiekty, obojętne jakiej wielkości po stronie prawej są lekko zielone, po lewej lekko fioletowe.
No może z tą lupą trochę przesadziłem, ale NAPRAWDĘ - efekt ten zauważyłem dopiero z odległości 30-40 cm od monitora. A cofając się do tyłu i dokładnie wiedząc o co chodzi po przekroczeniu metra przestałem go widzieć. Czyli przy odległości przy której normalny człowiek ogląda film na ekranie 42 calowym efekt ten chyba znaczenia nie ma.

Trzeba by przeanalizować rozmieszczenie subpiksli (z kolorami podstawowymi) w pikslu, bo mam mocne podejrzenia, że ma to jakiś związek z tym co obserwujemy. :)
 

jazzy

New member
marcinrob napisał:
Sam tego nie zauważyłem, ale po przeczytaniu Twojego postu wziąłem lupę i stwierdziłem, że istotnie tak jest. Białe obiekty, obojętne jakiej wielkości po stronie prawej są lekko zielone, po lewej lekko fioletowe.
No może z tą lupą trochę przesadziłem, ale NAPRAWDĘ - efekt ten zauważyłem dopiero z odległości 30-40 cm od monitora. A cofając się do tyłu i dokładnie wiedząc o co chodzi po przekroczeniu metra przestałem go widzieć. Czyli przy odległości przy której normalny człowiek ogląda film na ekranie 42 calowym efekt ten chyba znaczenia nie ma.

Trzeba by przeanalizować rozmieszczenie subpiksli (z kolorami podstawowymi) w pikslu, bo mam mocne podejrzenia, że ma to jakiś związek z tym co obserwujemy. :)
Hmmm....
Faktycznie chyba trzeba przeanalizować wszelkie aspekty techniczne!!!
Ludzie wymiękam, bo aż się boję chodzić z lupą i wyłapywać wszystkie szczegóły!
 

marcinrob

New member
marcinrob napisał:
Trzeba by przeanalizować rozmieszczenie subpiksli (z kolorami podstawowymi) w pikslu, bo mam mocne podejrzenia, że ma to jakiś związek z tym co obserwujemy. :)
Przed chwilą naprawdę wziąłem lupę - tak z ciekawości - i spojrzałem przez nią, ale nie na telewizor, ale na monitor LCD przed którym siedzę. Biała linia na czarnym tle ma na nim po stronie prawej kolor lekko niebieski a po lewej lekko czerwony.
Na szczęście gdy używamy tych sprzętów zgodnie z tym do czego są stworzone to piksle i sub-piksle są niewidoczne. ;)
 

motobartcompany

New member
marcinrob
Sam tego nie zauważyłem, ale po przeczytaniu Twojego postu wziąłem lupę i stwierdziłem, że istotnie tak jest. Białe obiekty, obojętne jakiej wielkości po stronie prawej są lekko zielone, po lewej lekko fioletowe.
No może z tą lupą trochę przesadziłem, ale NAPRAWDĘ - efekt ten zauważyłem dopiero z odległości 30-40 cm od monitora. A cofając się do tyłu i dokładnie wiedząc o co chodzi po przekroczeniu metra przestałem go widzieć. Czyli przy odległości przy której normalny człowiek ogląda film na ekranie 42 calowym efekt ten chyba znaczenia nie ma.

To o czym piszecie występuje na każdej plaźmie. Kontur obiektów z lewej jest zielony, a z prawej niebieski. Na moim 5080 XD widać to z około 30 cm.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie ma co panikować, te typy tak mają.
PV80 - pierwsze od lewej kolumny subpikseli matrycy mają kolory niebieski i czerwony (co może w efekcie dawać wrażenie paska koloru fioletowego lub podobnego) natomiast po prawej stronie pierwsza od krawędzi jest kolumna z subpikselami zielonymi... Dlatego należy ekran oglądać z pewnej odległości (a nie przez lupę ;) ) aby barwy zostały odpowiednio uśrednione przez "aparat wzroku".

Panel plazmowy G11 - struktura ekranu:
DSCF4382.jpg

Pozdrowienia!
 

robas1

New member
jazzy napisał:
Jakość obrazu na kanałach SD dużo dużo lepsza niż się spodziewałem, niż niejedni straszą i przekonują że bez platformy cyfrowej się nie obejdzie - śmiem nawet twierdzić że analogowe programy - TVP1, TVP2 lepiej odbierają z anteny analogowej (może dlatego że blisko nadajnika) niż po cyfrze+. Polsat również bez problemu! A jakość TVP HD powala (w porównaniu choćby do sportHD).

Moja skromna rada dla tych co już prawie prawie chcą kupić ale....
Po prostu kupujcie! Myślę że będziecie zadowoleni! Ja jestem! Wg mnie naprawdę warto!

Kolego,
potwierdzam Twoje obserwacje i rownież jestem zachwycony moim P50G10.
Ale nie wprowadzaj innych w błąd pisząc, że "programy analogowe lepiej odbierają z anteny analogowej", bo owszem odbierasz z anteny analogowej, ale programy CYFROWE (w DVB-T). TVP HD nadają tylko w DVB-T, czyli jest to sygnał cyfrowy.

Poza tym popieram kolegę: nie zastanawiajcie się tylko kupujcie: cena zasze będzie spadać, a za jakiś czas wejdzie nowy (lepszy?) model...
 

salesik

New member
Bardzo proszę szanownych Forumowiczów o pomoc.
Może Wam udało się odnależć informację gdzie można sprawdzić czas użytkowania telewizora TX-P42G10.
Wchodzę do menu serwisowego, ale w miejscu gdzie w poprzednich modelach Panasonica było pole "czas użytkowania" aktualnie znajduje się pustka :)
TV jest na zalecanym "dotarciu" i warto byloby wiedzieć kiedy można przejść na normalne ustawienia :)

Z góry dzięki za pomoc
 

piko70

New member
salesik napisał:
Może Wam udało się odnależć informację gdzie można sprawdzić czas użytkowania telewizora TX-P42G10.
Wystarczy wrócić kilka stron;
V/- w telewizorze i 3x0 na pilocie,w kolejnym kroku '2' na pilocie-pokaże się SRV-TOOL,naciskasz OK,w nowym oknie zjeżdżasz kursorem na pole PTCT,następnie kursorem na puste pole po prawej stronie pozycji PTCT,przytrzymujesz 3 sek na pilocie MUTE i wskoczy Ci czas pracy TV i ilość włączeń
 
Ostatnia edycja:

malco

New member
pobor pradu

chcialbym kupic 42G10, jednakze jak sie okazalo w mieszkaniu, w ktorym wkrotce bede mieszkal jest na cale mieszaknie tylko 3,5 kW

zastanawiam sie czy plazma G przy wlaczanym jednoczesnie świetle, kuchence elektrycznej (1 fazowej) i moze na dodatek pralce bedzie spokojnie dzialac.

nie znam sie wogole w tej kwestii dlatego bylbym wdzieczny za pomoc

od tego niestety jestem uzalezniony by moc kupic ten model
 
Do góry