Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

jacho

New member
Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób te telewizory aktualizują swoje oprogramowanie,na str 39 instrukcji obsługi jest opisane co i jak, ALE w jaki sposób jest pobierane przeciesz telewizor nie jest podpięty pod neta
 

mwerd

New member
Czy z cyfrowego wyjścia tego tv można uzyskać sygnał wielokanałowy? Czy telewizor "wypluwa" tylko stereo? Mi się nie udało.
 

GOLUMN

Member
Mam pytanie.Posiadam plazmę Panasonica 42PY85 i jak chcę sprawdzić ile czasu przepracowała plazma wciskam -/V i trzy razy zero na pilocie i jest ok pokazuje mi między innymi ilość przepracowanych godzin.Wczoraj uruchomialiśmy u mojego kolegi 42G10 i w celu sprawdzenia ilości godzin zrobiliśmy to samo jak w 42PY85 i co?Pokazało się coś tam ale czasu nie ma.Jak to sprawdzić.Czy jest inna konfiguracja przycisków?
 

Lookazz

New member
Mam pytanie. Zawsze jak włączam TV pojawia sie snieg (ze nic nie jest podlaczone) Dopiero gdy wcisne raz AV, wtedy dopiero leci obraz z dekodera. Co zrobic by obraz z dekodera pojawiall sie od razu po wlaczeniu TV bez uzycia przycisku AV.
Dziekuje
 
Ostatnia edycja:

robsonrb

New member
witam - czy ktoś mógłby w kilku zdaniach napisać jaka jest różnica między modelem TX-46G10 a TX-46GW10 chodzi o dodatek "W"; cenowo jak sprawdzałem to różnica jest ca. 700-1000zł więc czy między nimi jest tak duża różnica że opłaca się dopłacić te pare stówek? rozumiem że model GW jest nowością na rynku bo w necie jest mało ofert tego modelu.
 

robas1

New member
robsonrb napisał:
witam - czy ktoś mógłby w kilku zdaniach napisać jaka jest różnica między modelem TX-46G10 a TX-46GW10 chodzi o dodatek "W"; cenowo jak sprawdzałem to różnica jest ca. 700-1000zł więc czy między nimi jest tak duża różnica że opłaca się dopłacić te pare stówek? rozumiem że model GW jest nowością na rynku bo w necie jest mało ofert tego modelu.

To proste: model GW ma jeszcze tuner satelitarny (free-sat) DVB-S, kablówki analogowej i kablówki cyfrowej DVB-C.
Patrz zdjęcia: http://areadvd.de/hardware/2009/Panasonic_TX-P50GW10.shtml
Model GW oferowany jest na rynek niemiecki (i chyba angielski).
 
Ostatnia edycja:

piko70

New member
GOLUMN napisał:
Czy jest inna konfiguracja przycisków?
V/- i 3x0 na pilocie,w kolejnym kroku '2' na pilocie-pokaże się SRV-TOOL,naciskasz OK,w nowym oknie zjeżdżasz kursorem na pole PTCT,następnie kursorem na puste pole po prawej stronie pozycji PTCT,przytrzymujesz 3 sek na pilocie MUTE i wskoczy Ci czas pracy TV i ilość włączeń
 

neptunek

New member
Pytanko bo tego jest taka masa że już się pogubiłem - wygrzewanie robi się na jakich parametrach? Ustawiam: jasność i kontrast 50%, obraz na full, balans bieli zimna, rodzaj obrazu - normal, ostrość - 0, tryb ECO - off i to wystarczy + 100 godzin pracy? czy coś jeszcze inaczej?

Jak to już zrobię i sprawdzę czas pracy to podzielę się wrażeniami, narazie "śmierdzi" w innym pokoju :)
 
Ostatnia edycja:

neptunek

New member
Czas pracy i ilość włączeń już działa ... nie wiem tylko co z tym wypalaniem/wygrzewaniem czy jak to się tam zwie.

Plazma ma 1 off/on i 5 min czasu pracy :) więc wszystko przed nią i przedemną :)
 

zaz

Member
Czy G10 jest pozbawione migotania obrazu.

Pytanie do użytkowników serii G10 - czy ktoś zauważa migotanie obrazu? Mam wyczulony wzrok na migotanie i musiałem wykluczyć X10, bo niestety widzę to zjawisko. W opisie G10 jest jakas funkcja 600 Hz Sub-field Drive, może ona eliminuje tą przypadłość plazm?
 

neptunek

New member
Ja zapuściłem płytkę (ktoś podawał na tym forum linka) która co chwila zmienia kolor wyświetlanej planszy - narazie ma ponad 3h więc do 120 jeszcze tylko 117 :) może na weekend już go przestawię na "produkcyjny" zamieniając 29" CRT :) to będzie szok.

Co do migotania - nie wiem jak będzie na obrazie rzeczywistym, w tej chwili na tych planszach stojąc 1m przed TV widać migotanie, jak podłączę SAT i się odsunę na kanapę (4 mb odległości) to zapewne przestanie migotać.

Narazie dziwi mnie temperatura jaką wydziela ten TV - po 3 godzinach podniósł w pomieszczeniu 14m2 temperaturę o 2,5 st C!!!! i jak się twarzą zbliżę do TV to normalnie jak od farelki - nie wiem czy to normalne, ale do tej pory nikt o tym nie pisał możę mu to minie.

Napiszę moje zdanie o jakości wykonania i plastikach i o kontrowersyjnej podstawie - mnie i mojej żonie podoba się, stylistyka jest super, podstawa jest zrobiona z rewelacyjnego tworzywa bo nie da się zostawić odcisków palców co moje dzieciaki błyskawicznie przetestowały, obudowa spasowana idealnie, zero zastrzeżeń.

Mieszane uczucia co do pilota - mając go w ręku odnoszę wrażenie jakbym miał z 70 lat :) tak wszystko wielkie, przez to aż niewygodne w użyciu bo trzeba przesuwać w ręku.

Narazie tyle bo się wygrzewa.
 

zenonblacha

New member
Jak to w końcu jest z połączeniem telewizora z serii G10 z komputerem za pomocą kabla DVI-HDMI? Obecnie mam 37PV45 i nie mam najmniejszego problemu z takim układem, ale z testu kiki'ego wynika, że nowy model Panasonica nie za bardzo lubi taki mariaż. To wina ustawień, czy mogę zapomnieć od pożenieniu nowej plazmy z komputerem?

I jak G10 wypada w porównaniu do serii PY85?
 

12345a12345b

New member
Według mnie to jest tylko kwestia ustawień - sprawa miała byś sprawdzona, ale skończyło się na obietnicach. Bo na logikę - jaki zysk mieliby w ograniczaniu komunikacji TV z PC? Zresztą kilka osób w temacie o modelach X10 pisało o filmach HD z laptopa (aczkolwiek w sprawie wtyczek nie bardzo się orientuję :)).

Według tej recenzji:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1237901339
w porównaniu do zeszłorocznej PY85:
-lepsza gamma, lepsze kolory
-lepsza czerń
-poprawa w systemie IFC, ale nadal widoczne wady - zalecane wyłączenie
-z green ghostingiem też poprawa, ale też nie jest jeszcze idealnie
-lepsze odtwarzanie HDTV
Ogólnie się bardzo pozytywnie o tym TV wyraża, choć zaznacza, że zmiany jakieś wyjątkowo rewolucyjne nie są, bo i zeszłoroczne modele stały na wysokim poziomie.
 

piko70

New member
neptunek napisał:
Narazie dziwi mnie temperatura jaką wydziela ten TV - po 3 godzinach podniósł w pomieszczeniu 14m2 temperaturę o 2,5 st C!!!! i jak się twarzą zbliżę do TV to normalnie jak od farelki - nie wiem czy to normalne, ale do tej pory nikt o tym nie pisał możę mu to minie.
Ta temperatura będzie mniejsza jak włączysz normalny obraz,większość z tych plansz jest w dość jaskrawych kolorach stąd to grzanie,zresztą licznik energii przy tych planszach też nieźle "zawija":)
Co do migotania też je zauważyłem,ale tylko na planszach,właczyłem na chwilę konsolę,żeby to sprawdzić i na normalnym obrazie nie migotał.Jutro wystuka 120h kolorowych plansz to zobaczymy dłużej
 

zenonblacha

New member
Dzięki za link do tej recenzji z porównaniem, życie mi ratujesz. Jeszcze tylko kwestia łączności z PC kablem DVI-HDMI i będe wiedział, czy brać PY85, czy G10. Oba modele są w bardzo zbliżonych cenach.
 

Marek1982

New member
Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego tv mógłby napisać jakie ma ustawienia odnośnie kontrastu, jasności, koloru itd. Ja stanę się posiadaczem TV jutro i chciałbym wiedzieć jakie nastawy dać na początku używania tego telewizora. Czytałem trochę na ten temat na avsforum, ale co post to inne ustawienia i sam już nie wiem jak ustawić ten tv w początkowej fazie jego pracy. Z góry dzięki za pomoc.
 

marcinrob

New member
Tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem P42G10E (Jeszcze szczęśliwszym byłbym posiadając 46G10 lub 50G10, ale 42 cale to największy rozmiar, na jaki mogłem namówić osobę, która odpowiada w moim domu za wygląd pomieszczeń. Jej zdaniem 42 cale to max... .
Ale ja nie o tym chciałem.
Mam problem. Mój poprzedni TV - 11 letni Philips CRT (wzór jeśli chodzi o czerń i kolory - Panasonica kupiłem tylko dlatego, że nie jest w tym względzie gorszy) miał jakoś tak zrobione, że automatycznie przełączał się na wejście, które podawało nowy sygnał. Aktywowałem DVD - mam DVD, włączłem tuner sat - obraz z tunera sat. Tutaj tak nie mam. Muszę ręcznie włączać wejście, które chcę oglądać. To dla mnie po kilkunastu latach z owym niezrównanym Philipsem trochę upierdliwe. Czy da się to jakoś zmienić...???
Pozdrawiam
 
Do góry