Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Marek1982

New member
Carboni napisał:
Witam, od grudnia '08 poszukuję sensownego TV, gdy sie juz zdecydowalem na Panasa TH-46PY85P okazalo się,że juz ich nie produkują są niedostępne, więc zdecydowalem się czekac na nowy model. Pokazał się nie dawno w koncu w sklepach gdzie mozna zobaczyc jak odbiera TX-P42G10 i ... niestety jakosc obrazu ma wiele do życzenia. Do rzeczy:
1) Obraz wiedziałem na demo w MM (w dwoch roznych miastach) i był identyczny. tzn: bardzo kiepski kontrast przy stałym obrazie (napisy były bardzo rozmazane) na kazdym TV obok stojącym obraz był brzytwa.
2) Pamietam obraz z modeli TH - kazdego, obraz duzo lepszy czyli, wyraźne napisy, kontrast. Oprocz tego w nowym TX przejscie kolorow jest fatalne, brak jest płynnosci w przejsciu kolorow (np. na twarzy).
3) Nowy TX posiada słabszą transformację obrazu SD, w starym TH było rozwiazane to genialnie i dziwilem się, że twarze nie sa az tak zdeformowane - rozciagnięte, w tym przypadku jest to porażka.
4) Niestety nie są to moje osobiste tylko spostrzeżenia ale rowniez mojej żony, ktora jak zobaczyła obraz to powiedziała że w zyciu nie kupi takiego TV z takim kiepskim obrazem z takie duze pieniądze (kazdy nawet HD ready TH... grał o niebo lepiej juz 42" za ok 2300). Identyczne spostrzeżenia miał uczciwy sprzedawca, ktory widział wiele obrazów i ma pojecie na ten temat.
5) Dla informacji dodam, że ten sam obraz był podłączony do wielu różnych TV i nie wazne czym, zmieniałem na film, demo z DVD, TV full HD i niestety tak słabego obrazu na zadnym TV nie było.
6) Ktos na forum toczy wielkie dyskusje na temat czerni, jest czy jej nie ma. Jest lepsza od poprzedniej wersji Panasa TH, i jest wystarczająca, ale niestety całosc obrazu i wady o ktorych wspomiałem dyskwalifikują go dla mnie, więc się juz załamałem bo chyba na laserowe przyjdzie czekac, ale czy zycia starczy.
7) Wielkie, szkolne dyskusje na temat zuzycia prądu, jesli kupujesz TV za 5-10tys to jakie to ma znaczenie czy pobierze 100 czy 200W wiecej lub mniej. (sam komputer pobiera 450W i nikt wielkiego hallo nie robi i dyskusji jako podstawowy parametr kompa, a ile godzin sie przy nim spedza?)
8) Kolejny wątek to: Szumi czy nie szumi (wentylatory) a komputer Wam nie szumi? Ja nie zauwazyłem aby poprzedni TH 42" szumiał, chyba, że ktos ma wyłączony dzwięk i ze stetoskopem lekarskim bada obudowę ;-) nowego w sklepie nie sprawdziłem bo tam wszystko szumi.
9) Proponuję więc szkolne dyskusje pozostawic dzieciom a skupic się na obrazie a jaki jest to kazdy widzi, jesli komus pasuje to ok. dla mnie Panas wypuscił tym razem totalny bubel w postaci G10.
10) Jesli się gdzies mylę proszę o uwagi.

Radziłbym przejść się do Saturna bo jak już się przekonałem wielokrotnie MM prowadzi politykę nastawioną na sprzedaż/zachwalanie LCD, idź zobaczyć w Saturnie, tam będą Ci polecać plazmę i zachwalać jaka jest rewelacyjna. Osobiście miałem okazję obejrzeć jakość obrazu z SD jak i z FullHD w Saturnie we Wrocławiu (Magnolia Park) i dla mnie jest w pełni zadowalająca.Gwarantuję że wymagania co do obrazu mam duże i mogę stwierdzić że jakość FullHD jest powalająca. Dziwi mnie także uwaga dotyczaca płynności przechodzenia kolorów Faktem jest że np w Saturnie w Pasażu jakość obrazu jest dużo gorsza i bardzo zniechęcająca do zakupu także jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego TV to postaraj się go obejrzeć w innym miejscu jak MM. Do MM zachęcam abyś się wybrał jeśli masz zamiar kupić TV LCD.
 

robas1

New member
matlok napisał:
Z tego wynika ze te bzyczenie to przypadlosc panasonica ja uzytkuje od niedawna model pv80 i tez bzyczy sciagnelem nawet serwis do domu i panowie stwierdzili ze to norma. Gdzies wyczytalem ze ktos sie skarzyl rowniez na model x10.

W moim P50G10 NIC nie bzyczy!!!

Po raz kolejny powiem Wam, że obraz jest bardzo dobry.

Nikt jakoś do tej pory (a nie chciałem poruszać wątku wyższości jednej technologii nad drugą, żeby nie wzbudzać niepotrzebnych emocji) nie wspomniał, że w NIEKTÓRYCH LCD-kach obraz wygląda jak nagrany kamerą video (jak w starych angielskich teatrach wyświetlanych w TV - nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi).
W każdym razie ten właśnie efekt - (oglądany na LCD-ku Samsunga serii 5 w domu u kogoś) zauważyłem nie tylko ja, ale moja żona i wszyscy inni włącznie z właścicielem tego TV - definytywnie przekonał mnie do zakupu plazmy, nie LCD-ka.
To samo zjawisko zaważyłem na wielu modelach LCD w Niemczech, gdzie obraz podawany na LCD i plazmy był rzeczywiście tej samej jakości.
Nie wiem skąd to się bierze (czas reakcji matrycy, ilość wyświetlanych kolorów,...?), ale zjawisko to jest BARDZO widoczne. W plazmach obraz jest zbliżony do CRT-ków (czyli taki jak powinien być).
A muszę powiedzieć, że wcześniej chciałem kupić LCD-ka.

I jeszcze na temat obrazu: ZUPEŁNIE NIE zgadzam się z kolegą Carboni.
Telewizor bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD, kolory są naturalne i żywe, twarze są naturalne.
Telewizor w MM musiał być celowo rozregulowany.
Zresztą parę postów wcześniej wypowiadałem się już na ten temat (TV Samsunga mają ZAWSZE najlepszy sygnał i obraz w sklepach typu MM).
 
Ostatnia edycja:

jacek5d

New member
robas1 napisał:
W moim P50G10 NIC nie bzyczy!!!


Nikt jakoś do tej pory (a nie chciałem poruszać wątku wyższości jednej technologii nad drugą, żeby nie wzbudzać niepotrzebnych emocji) nie wspomniał, że w NIEKTÓRYCH LCD-kach obraz wygląda jak nagrany kamerą video (jak w starych angielskich teatrach wyświetlanych w TV - nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi).
W każdym razie ten właśnie efekt - (oglądany na LCD-ku Samsunga serii 5 w domu u kogoś) zauważyłem nie tylko ja, ale moja żona i wszyscy inni włącznie z właścicielem tego TV - definytywnie przekonał mnie do zakupu plazmy, nie LCD-ka.

Przepiszę to co pisałem w innym wątku:
Z efektem teatru telewizji będziemy się spotykac coraz częściej.
Pierwszy był Philips z systemem kompensacji ruchu Digital Natural Motion. Pomiędzy klatki obrazu wstawiane są dodatkowe klatki - obraz zyskuje na płynności, robi się bardzo ostry, ale pojawia się efekt "teatru telewizji" np.wszystkie programy, nawet filmy kinowe wyglądają jak nagrywane kamerą wideo.
Pojawiają się też wady obrazu np. efekt halo - wokół poruszających się obiektów można dostrzec otoczkę jakby gorącego powietrza, oraz inne artefakty gdy obiekty poruszają się na tle z dużą ilością detali.
Obecnie prawie wszyscy producenci telewizorów stosują w wyższych modelach podobne układy np. Samsung, Sony, Sharp, Panasonic,Philips - ale zawsze można te układy wyłączyc lub zminimalizowac ich działanie.
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
G10

Byłem dzisiaj w MM i widziałem w końcu G10E . Na pierwszy rzut oka moje rozczarowanie było ogromne na niekorzyść G10, do porównania z boku stał PV80 37cali ( mam-którego będę zmieniał ) ten sam materiał odtwarzany z Blue Ray. W G10 kolory były za mocno nasycone i strasznie śnieżył, natomiast w PV80 który stał z boku pod innym kątem nawet patrząc na wprost wydawało mi się że obraz jest naturalniejszy, bardziej przyswajalny dla oka. Poprosiłem więc sprzedawcę o wyjaśnienie dlaczego ten obraz w G10 tak kiepsko wygląda w porównaniu do PV80. Jakie było moje zdziwienie nastawami, gdy sprzedawca wziął za pilot. W trybie na "Normalu" w G10 ostrość była na "FuLL" kolory były na 3/4 podniesione. Natomiast w PV80-kontrast na " FuLL" a kolory podobnie jak w G10 . Po zjechaniu nastawami do normalnych, gdzieś połowa obraz zrobił się -wyśmienity-. Stwierdziłem jedno, że nastawy które były na sklepie są albo celowo tak robione albo sprzedawcy których było trzech na dziale TV mają problemy z oczami. Czerń w G10 na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo co jeszcze udało mi się zaobserwować- w trakcie oglądania materiału na dole ekranu leciały dość szybko napisy i powiem jedno w G10 napisy widziałem bardzo czysto i wyrażnie, bardzo dokładnie w każdym detalu, a w PV80 jednak dużo gorzej -niewyrażnie-poprostu bez porównania. Na tą chwilę G10 postawiłbym na wysokim poziomie. Wiadomo że co sklep to inaczej, jaki jest sygnał nadawany lub porównanie do innych TV. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić że G10 przykuł moją uwagę i jest moim faworytem, ale za nim go kupię czekam oczywiście na dalsze opinie:-D
 

marek76

New member
Moje obserwacje pokrywaja się z opinią odka102 - obserwowałem kilka razy G10 w MM (po pierwszym razie nawet opisałem wrażenia - bez zachwytu) za drugim razem obraz (ten sam materiał) był o niebo lepszy i bił PV w każdym aspekcie. Wniosek za kazdym razem odbiornik jest inaczej ustawiony - albo bawią sie sami sprzedawcy albo klienci. Jeszcze raz proszę o jak najwięcej opini posiadaczy po kalibracji i w warunkach domowych, niestety oglądanie w MM to wróżbiarstwo.
Jedyne co mnie faktycznie niepokoi to lekkie ale zauważalne smużenie, które zaobserwowałem za każdym razem. Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić
 

piko70

New member
marek76 napisał:
Wniosek za kazdym razem odbiornik jest inaczej ustawiony - albo bawią sie sami sprzedawcy albo klienci.
Zdaje się w trybie sklepowym pasikonik wraca co kilkadziesiąt sekund do pierwotnych ustawień,więc to raczej producent nie stanął "na wysokości zadania" w trybie sklepowym.

Już czekam na swój egzemplarz
 

marek76

New member
Pojawił sie opis na jakitelewizor.pl (nie wnikam jakiej jakości jest to źródło informacji) ale zwracają tak jak i inne źródła, uwage na stosunkowo słaba jakość przy sd (słabiej niz w poprzednich seriach).
Nie jestem fachowcem w związku z tym zadam może głupie pytanie (mam obecnie tylko sd upc)
Z tv muszę zakupić jakieś źródło (stare jest do śmietnika) w związku z tym nie wiem co da najlepszy efekt.
- Czy jak podłącze sygnał sd przez nagrywarkę z skalerem to będzie lepiej (czy wtedy będzie mozna to potraktowac jako obraz hd) i czy to będzie lepsze rozwiązanie niż przejście na upc cyfrowe (niski pakiet z dekoderem bez hdmi).
- Druga opcja to przejście na N lub C+ (co lepsze ?) i zakup "taniego" (tymczasowo - potem do rodziców) dvd ze skalerem myslałem o pionku 410 (docelowo bd ale obecnie wypstrykam się z kasy)
Wiem że nie do końca tematy z tego wątku ale bardzo prosiłbym o pomoc.
 

Lookazz

New member
No u mnie bzyczy strasznie, szczegolnie jak jest jasny obraz, wtedy staje sie to dosc dokuczliwe gdy chcemy pooglądać tv na niższej głośności.
 

piko70

New member
marek76 napisał:
- Druga opcja to przejście na N lub C+ (co lepsze ?) i zakup "taniego" (tymczasowo - potem do rodziców) dvd ze skalerem myslałem o pionku 410 (docelowo bd ale obecnie wypstrykam się z kasy)
Darowałbym sobie cyfre,ich dekoder nie grzeszy jakością w stosunku do n-ki(ja niestety w grudniu popełniłem ten błąd,zrezygnowałem z n-ki na rzecz cyfry)
Jeśli chodzi o źródło to chyba lepiej kupić jakieś BD(zdaje sie w Domarze widziałem Samsunga 1400 w cenie Pionka,o którym piszesz)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
marek76 napisał:
Pojawił sie opis na jakitelewizor.pl (nie wnikam jakiej jakości jest to źródło informacji) ale zwracają tak jak i inne źródła, uwage na stosunkowo słaba jakość przy sd (słabiej niz w poprzednich seriach).
Nie jestem fachowcem w związku z tym zadam może głupie pytanie (mam obecnie tylko sd upc)
Z tv muszę zakupić jakieś źródło (stare jest do śmietnika) w związku z tym nie wiem co da najlepszy efekt.
- Czy jak podłącze sygnał sd przez nagrywarkę z skalerem to będzie lepiej (czy wtedy będzie mozna to potraktowac jako obraz hd) i czy to będzie lepsze rozwiązanie niż przejście na upc cyfrowe (niski pakiet z dekoderem bez hdmi).
- Druga opcja to przejście na N lub C+ (co lepsze ?) i zakup "taniego" (tymczasowo - potem do rodziców) dvd ze skalerem myslałem o pionku 410 (docelowo bd ale obecnie wypstrykam się z kasy)
Wiem że nie do końca tematy z tego wątku ale bardzo prosiłbym o pomoc.
Zdecydowanie należy unikać trybu 576i, bo jego skalowanie i usuwanie przeplotu to katastrofa. 576p jest już OK. 720p i powyżej jest również OK. Więc w przypadku tego TV najlepiej wysyłać sygnał 576p lub 1080i/p. Ponieważ sam skaler jest całkiem przywoity, wystarczy progresywne DVD i N lub C+ (ja akurat bym optował za C+, ale koniecznie HD, ze względu na skalowanie i przyszłościowe DVB-T). Obawiam się, że dekoder cyfrowy UPC będzie wysyłał sygnał 576i, więc to kiepski wybór.
 

neptunek

New member
A ja już tracę powoli cierpliwość z oczekiwania na TX-P50G10 - od końca stycznia czekam, ciągle dzownię do Panasonic Polska, po sklepach, i ciągle słyszę to samo - NIE MA!!! proszę zadzwonić za 2 tyg, możę coś będzie wiadomo, albo proszę wysłać e-mail i w odpowiedzi to samo żeby spróbować za jakiś czas - jest to po prostu żałosne.

Ktoś tu napisał na forum że kupił ten TV w Saturnie - pojechałem w W-wie do 2 Saturnów - rozmawiałem z kierownikami stoiska TV i w obu usłyszałem to samo - nie mieli i nie mają tych TV i nie wiedzą kiedy będą mieli ... aaaaaaaaaaaaa :(

Poczekam jeszcze tydzień, i kupię Pioniera (jak jeszcze będzie dostepny) bo kompletnie nierozumiem polityki Panasonica.
 

jacho

New member
w mediamarkt bielsko biała stoi kilka sztuk już od dawna (p50 ),albo na allegro masa ich -jeżeli uznajesz taką formę zakupu oczywiście.
 

neptunek

New member
Wlasnie szkoda mi po prostu pieniedzy na Pioniera, bo uwazam ze to przesada i nie jest wart tych pieniedzy, dlatego wybór padł na Panasonica bo od lat używam tej marki i jestem zadowolony.

Forma zakupu przez Allegro odpada - tam mogę kupić towar do 1000 zł ale nic ponad to, a do BB troche za daleko mi jechac :) I czy na pewno to G10 a nie X10 - bo to jest faktycznie wszędzie.

Swoją drogą interesujące jest skąd te TV są na Allegro jak w oficjalnym kanale sprzedaży ich nie ma.
 

romar

New member
marek76 napisał:
Moje obserwacje pokrywaja się z opinią odka102 - obserwowałem kilka razy G10 w MM (po pierwszym razie nawet opisałem wrażenia - bez zachwytu) za drugim razem obraz (ten sam materiał) był o niebo lepszy i bił PV w każdym aspekcie. ...
Byłem dzisiaj w Gdańskim MM i porównywałem obraz a także stoiska poszczególnych producentów.
Panasonic wyraźnie ma niedofinansowane stoisko i nie najlepszy materiał prezentacyjny.
Np. stoisko Samsunga nie dość że wygląda lepiej, to materiał jaki leci na Led bije na głowę to co widać na plazmach np. TX-P42G10.
Niestety nie ma możliwości obejrzenia tego samego materiału na
TX-P42G10 oraz na LE40A786 Samsunga, czy może ktoś może porównać jakość plazmy TX-P42G10 z ledem samsunga np. LE40A786?

Obraz na TX-P42G10 faluje i na dodatek migocze. Powiedział bym, że widać odświeżanie, zwłaszcza jak patrzy się obok tv to kątem oka miga jak świetlówka, np. na kartkę z ceną ustawioną pod tv.
 
Ostatnia edycja:

marek76

New member
Czy może wypowiedzieć się ktoś z posiadaczy do tego co zaobserwował romar

Obraz na TX-P42G10 faluje i na dodatek migocze. Powiedział bym, że widać odświeżanie, zwłaszcza jak patrzy się obok tv to kątem oka miga jak świetlówka, ...

Ja odniosłem podobne wrażenia (nie wiedziałem do końca jak to opisać)
Jestem wstepnie zdecydowany na ten model i jak zaobserwuje cos niepokojącego w sklepie to myślę że jestem przewrażliwiony - ale widzę że inni mają podobne wnioski
 
Do góry