Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

z3

Member
Co do metodologi to pokazanie wyłączonych paneli rzeczywiście jest dziwne.

Co do zdjęć przy szybie, jakoś w innych testach też były takie ujęcia i ludzie się cieszyli, że mogą zobaczyć jakość powłoki antyrefleksyjnej a tutaj jakaś psychoza.

Co do współpracy z kompem, czy nie powinno być tak, że podłącza się pierwszy lepszy komp i powinno działać? Czy trzeba specjalnie dobierać kompa do tv... w specyfikacji wyraźnie jest napisane, że powinno działać. W tej kwestii także wydaje mi się, że powinno to działać, ale najwyraźniej nie z każdym kompem?
 

Marek1982

New member
SCOTI napisał:
Kończąc tę dyskusję, która pewnie mało kogo interesuje zapomnieliście dodać, że wyłącznym powodem oglądania filmów przez komputer jest fakt, że za filmy nie zapłaciliście ani złotówki. Co do jakości filmów to i tak nie uwierzę, że wam na niej zależy. Jesteście osobami dla których ważniejsze od jakości jest jak najszybsze obejrzenie filmu, najlepiej jeszcze przed premierą.

A ja kończąc tą dyskusję, która mnie bardzo interesuje dodam, że nie pomogłeś mi w kwestii wyjaśnienia co z kompatybilnością tego TV z komputerem. Z kolei inne osoby napisały jakieś konkrety. Zadajesz dużo pytań, po co, dlaczego, w jakim celu ale ja nie o to pytałem więc proszę jeśli nie masz zamiaru mi pomóc w tej kwestii to dlaczego zabierasz głos w dyskusji na ten temat? Przecież nie pytałem o to czy będę oglądał filmy szybko, albo czy będę za nie płacił czy może jak bardzo będę zwracał uwagę na jakość. Ja chcę zasięgnąć konkretnych informacji a Ty mnie i innych oceniasz zamiast odpowiedzieć na konkretne pytania...
 

12345a12345b

New member
Oj dobra, ale nie od dziś wiadomo, że plazmy wybitnie z odbiciami sobie nie radzą, szczególnie już, jak w tym przypadku, gdy na przodzie mają specjalną szybkę antyuderzeniową - więc gdy się taką plazmę podstawi tuż pod jasnym oknem, do tego wyświetli czarny obraz - to efekt może być tylko jeden.
Więc gdy pojawia się taka sytuacja - podkreślona jeszcze komentarzem "gorzej wygląda sprawa z odbiciami", to nie dziw się, że część osób pozwoliła sobie to wytknąć autorowi testu :).

Co do współpracy z PC- jeśli dobrze się orientuję, to podłączając TV pod komputer, telewizor staje się monitorem, no i za wyświetlenie obrazu i zarządzanie nim odpowiadają procesor z (mającej tutaj chyba główne znaczenie) kartą graficzną. Więc jeśli ta druga nie może wyświetlić większych rozdzielczości, to raczej wina nie leży po stronie telewizora. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Albo po prostu nastąpił jakiś błąd przy ustawieniach.
Tym bardziej - co, Panasonic po tylu latach pracy z tego typu telewizorami nagle postanowił, tak dla odmiany, w jednym z głównych tegorocznych modeli uniemożliwić współpracę z PC? ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
SCOTI napisał:
Kończąc tę dyskusję, która pewnie mało kogo interesuje zapomnieliście dodać, że wyłącznym powodem oglądania filmów przez komputer jest fakt, że za filmy nie zapłaciliście ani złotówki. Co do jakości filmów to i tak nie uwierzę, że wam na niej zależy. Jesteście osobami dla których ważniejsze od jakości jest jak najszybsze obejrzenie filmu, najlepiej jeszcze przed premierą.


A dlaczego miałbym coś płacić, przecież serwisy youtube hd, vimeo, itp. są za darmo. Czy filmy z mojej kamery HD mam koniecznie oglądać na blu-ray, skoro za darmo mogę je odtwarzać z tą samą jakością z komputera na TV????

P.S. Rozumiem, że TY kupiłeś samochód tylko po to by przejeżdżać pieszych? ;-)
 

raf992

New member
42g10e

Hmmm....tak sobie czytam i czytam i coraz mniej z tej dyskusji zaczyna wynikac. Napiszcie prosze Koledzy kto juz uzywa tego telewizora...cos mi sie wydaje ze najwiecej do powiedzenia maja osoby, ktore go jeszcze nie uzywaly lub nawet nie widzialy. Sprzet jak sprzet, zawsze moze byc lepszy i pewnie za rok wypuszcza nowy model (mozna przeciez poczekac :) ).
Od 3 tygodni intensywnie go maltretuje i mi sie podoba, co wiecej wprowadzilem ustawienia ze strony flatpanels.dk (gdzie wylaczone sa po kalibracji wszystkie wodotryski) i nawet jest lepiej :)
Tak moze podzielmy ten watek na dwa...czesc praktyczna i dla teoretykow :)
 

WaJa

New member
@raf992 czytając twojego posta doszedłem do wniosku, że przydałby się specjalny wątek dla takich zadufanych w sobie jak ty.

Ja osobiście jak i wielu innych nie mam możliwości kupna tego modelu, ponieważ ich po prostu nie ma jeszcze w sklepach.

Oczywiście, że można sobie ściągnąć ten model z jakiegoś sklepu internetowego ale nie każdy ma odwagę wydać ileś tam tyś. plz za towar, który wcześniej nie widział.

W związku z tym wielu z nas śledzi wszystkie informacje i opinie o tym modelu jak i również o innych modelach mając nadzieję, że różne opinie kolegów pomogą w najlepszym wyborze.

Dzięki opiniom forumowiczów, kilka modeli plazm i LCD już odpadło w moich wyborach a to z powodu braku możliwości (niekompatybilności) podłączania jakiś urządzeń to znów z powodu jakiś wad w wyświetlaniu obrazu i wiele innych wad, których mógłbym nie dostrzec w sklepie - 'nota-bene' nie wszyscy opiniodawcy byli posiadaczami omawianych modeli ale wielu z nich ma bardzo dużą wiedzę w tym temacie.

Pozdrawiam :).
 

MadOnion

New member
Gliwice

herrflik napisał:
w oparciu o własne testy w pełni potwierdzam wypowiedź Foxxx24

w temacie dostępności, to swojego TX-P46G10E kupiłem w salonie firmowym Panasonica w Gliwicach - sklep jest godny polecenia, sprzedają tam fachowcy, można negocjować ceny, a co najważnisze telewizory są dostępne, a nie stanowią jedynie wirtualny wpis na stronie internetowej; linka do ich sklepu znajdziecie na stronie internetowej Panasonic Polska

Herrflik. Napisałes że kupiłes to cacko w gliwicach. podaj jakiś namiar na wyżej wymieniony skle, bo chętnie się wybiorę !!!
pozdrawiam
 

raf992

New member
:)

nie chdzilo o zadufanie :) Tylko o mala prowokacje... Chwilami nasza dyskusja mocno sie rozwadniala i stwala malo konkretna....

pozdr :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
proszę napisać co mam jeszcze sprawdzić ?
- współpraca z komputerem

Czerń sprawdzona kilka razy , również po dotarciu 100 godzin nie zmieniła się - porównując oczywiście do Pioneera.
Porównując G 10 do PY 8
- G 10 ma mocniej nasycone kolory,
- G 10 ma słabszą biel
- ma ciut mniejszą płynność
- ma gorsze skalowanie w SD
- ma lepsze rozwiązania w menu / cyfrowe/
 

WaJa

New member
Dzięki kiki za twój duży wkład, który włożyłeś w test tej plazmy.

Niestety jak dla mnie to w dotychczasowych opiniach i testach jest za dużo rozbieżności.

Moim zdaniem jak na nowy niby rewolucyjny panel, to jest trochę za mało różnic w stosunku do modelu ubiegłorocznego (mam na myśli model PY 80).

W związku z tym chyba poczekam na nowe plazmy z wyższej półki Panasonic'a i Samsung'a (może i LG mnie zaskoczy pozytywnie).
Chyba, że kiedy będę miał możliwość obejrzenia naocznie ocenianą plazmę serii G10 i będę usatysfakcjonowany jej obrazem, wyglądem i możliwościami, to zdecyduję się na jej zakup?

Pozdrawiam :).
 

Nikita

New member
Kiki a czemu porównałeś z PY8 a nie PY80? Jak to możliwe ze G10 ma mniejszą płynność??? Mimo zastosowania jakichś systemów które miały zwiększyć płynność ruchu np w sporcie? To co wg Ciebie jest lepsze w G10 od poprzednich modeli? Oprócz oczywiście takich dupereli jak wejście HDMI z boku czy fajne menu, bo TV chcę kupić dla obrazu. Przyznam że w sklepach jak patrzyłam to np. porównanie modeli 80 do 8 wychodziło jak dla mnie na niekorzyść tych pierwszych właśnie przez mało płynny ruch. Czaiłam się na 85, ale teraz weszło G10 i myślałam że będzie już naprawdę dobrze, a tu się okazuje że jednak nie? Niestety w 3mieście nie znalazłam żadnego G10 więc na żywo sprawdzić nie mogłam. Czyżby Panas wypuścić jedną wielką klapę?
 

SCOTI

New member
Nowe modele wcale nie muszą być lepsze. Wiadomo przecież że każda firma, duża czy mała z powodu kryzysu szuka oszczędności co z kolei może przekładać się na jakość. Ja osobiście liczę na nowe plazmy samsunga z serii 4,5,6,8. Przydałoby się porównanie z G10.
 

SCOTI

New member
To ty chyba żyjesz w innych czasach twierdząc że kryzysu nie ma. Codziennie słychać o tym że firmy bankrutują i zwalniają dziesiątki pracowników. Nawet gdyby były to informację trochę naciągane to i tak przez to że jest tak głośno o kryzysie, konsument chwyci się za kieszeń i ograniczy wydatki, ponieważ boi się co będzie dalej. Zresztą posiadam własną firmę i też to odczuwam, choć nie należę do osób które narzekają z tego powodu.
Co do samsunga to nie był bym tego taki pewny. Lcd samsunga już są lepsze od lcd panasonica i być może z plazmami będzie tak samo.
 

MJot

Member
Trochę Cię Scoti z tymi LCD poniosło, chociaż Samsung moim zdaniem robi wśród producentów tv największe postępy, to jeszcze trochę musi popracować, i musi trochę zmienić filozofię w kierunku japońskiej, wtedy przegoni Japończyków.
Ci którzy mają do czynienia z produktami i firmami koreańskimi będą wiedzieć o co chodzi - wszechobecna improwizacja
 

SCOTI

New member
Może i musi jeszcze popracować nad swoimi produktami ale faktem jest że samsung ma największy udział w rynku tv. Trochę danych na potwierdzenie

Słaba kondycja światowej gospodarki doprowadziła do sytuacji, w której po raz pierwszy od dwóch lat odnotowano spadek wielkości sprzedaży na rynku płaskich telewizorów, w ujęciu rocznym. W czwartym kwartale roku 2008 sprzedano 57,7 mln urządzeń, gdy tym czasem rok wcześniej osiągnięto sprzedaż 60 mln sztuk.
W czwartym kwartale 2008 odnotowano wzrost udziału płaskich telewizorów w całkowitej liczbie sprzedanych telewizorów do 66%, kiedy rok wcześniej udział ten wynosił 57%. Widać więc, że cała branża przeżywa ciężkie chwile.
20% sprzedanych płaskich telewizorów było modelami Full HD, a 10% sprzedanych LCD TV stanowiły modele wyposażone w odświeżanie 120Hz (bardzo ciekawe…).
W 2008 roku sprzedano łącznie 105 mln LCD TV co oznacza wzrost o 33% w stosunku do wyniku z roku 2007 i co oznacza także, że po raz pierwszy w historii sprzedano więcej telewizorów LCD niż CRT.
Największym rynkiem dla telewizorów są Chiny, które mają w nim udział ponad 19%, natomiast Europa Zachodnia i Ameryka Północna osiągnęły wynik niewiele od 19% mniejszy. Największy wzrost rynku w ujęciu rocznym odnotowano w Chinach i w Europie Wschodniej.
Największy udział w rynku ma Samsung – 22%, który wyprzedza tym samym Sony o całe 7%, natomiast trzecie miejsce okupuje LG Electronics z udziałem 11.5%.
 

MadOnion

New member
Panas na Sląsku

Wszystko ładnie, pięknie ale powiedzcie, gdiz emozna zobaczyć na żywo tego panasonica z serii G10. Tzn. gdzie na Śląsku ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapraszam - my mamy na sklepie. Można zawsze sprawdzić na własne oczy . Porównałem z PY 8 - bo tylka taka została :( . Innych stary modeli nie mam i nie będzie.
Może ktoś niewyraźnie czytał:
Ocena jakość do ceny dla plazmy Panasonica jest bardzo wysoka.
I w klasie cenowej w plazmach z braku starych modeli Panasonica PZ i PY jest w czołówce / zostało tylko trzech producentów plazm :D /.
Nie porównywałem z nowym Samsungiem i LG - czekam z niecierpliwością na dostawę.Dopiero konfrontacja obok siebie modeli pozwala na wyciagnięcie wniosków.
Na dziś to wróżenie z fusów.
 

MadOnion

New member
kiki napisał:
zapraszam - my mamy na sklepie. Można zawsze sprawdzić na własne oczy . Porównałem z PY 8 - bo tylka taka została :( . Innych stary modeli nie mam i nie będzie.
Może ktoś niewyraźnie czytał:
Ocena jakość do ceny dla plazmy Panasonica jest bardzo wysoka.
I w klasie cenowej w plazmach z braku starych modeli Panasonica PZ i PY jest w czołówce / zostało tylko trzech producentów plazm :D /.
Nie porównywałem z nowym Samsungiem i LG - czekam z niecierpliwością na dostawę.Dopiero konfrontacja obok siebie modeli pozwala na wyciagnięcie wniosków.
Na dziś to wróżenie z fusów.


Z tego co wiem to Olsztyn na Śląsku nie leży ale dzieki za zaproszenie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Świat to globalna wioska i teraz wszędzie jest . Zaprosznie było również do innych . Nie napisałem też że Olsztyn leży na Śląsku :D .
Oczywiscie Ciebie też zapraszam - kawa już się grzeje !
 

MJot

Member
na Śląsku bez problemu można zobaczyć 42G10 w sieci, gdzie mieszka "Taniocha" :hmm: - RTV Euro AGD
 
Ostatnia edycja:
Do góry