Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Marek1982

New member
Z przeczytanego testu mam zatem wnioskować że jeśli połączyłbym ten TV z komputerem kablem DVI/HDMI i mając na ekranie monitora komputerowego rozdzielczość natywną 1280x1024, na ekranie tv nie uzyskam pełnego ekranu? Albo to źle rozumiem albo jest to wręcz absurdem ze tv nie obsługuje pełnego ekranu w połączeniu z komputerem, przecież to od razu dyskwalifikuje możliwość oglądania filmów zapodając je bezpośrednio z komputera.
Pobór mocy tez jest zaskakujący, miało być mniej a okazuje się że jest więcej niż się spodziewałem...
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ogólnie mówiąc Panasonic nie postarał się, za dużo tych niedociągnięć. Szkoda, może w wyższych seriach będzie lepiej.
 

boliniak

New member
Powiem wam ,że też jestem zaskoczony testem kikiego i jeszcze bardziej dziwi mnie to, że wyniki jego testu odstają od testów na zagranicznych forach,
to jest dla mnie zagadka, model ten zebrał bardzo pozytywne i pochlebne recenzje, więc jestem bardzo ale to bardzo zdziwiony.
 

boliniak

New member
slimak napisał:
KIKI nie przygotowałeś się do testu?? Czy może na siłę chcesz nam coś udowodnić.

Właśnie mam takie wrażenie, tak samo jak byłem mocno podbudowany testem
kikiego Aquosa D77, później byłem strasznie rozczarowany jak go zobaczyłem w sklepach SD/HD/BR, statyczne/dynamiczne obrazy, wszystko to co zobaczyłem nie potwierdzało pozytywnych opinii kikiego o tym modelu.
 

motobartcompany

New member
Nie od dziś jestem tu na forum. Te testy to żadna wyrocznia. Nigdy też nie sugerowałem się ocenami sprzedawców. Chyba wiadomo dla czego...
Nic więcej na ten temat nie napiszę bo po co...

Jak wiadomo panasonic ( i nie tylko) od jakiegoś czasu idzie na masówkę. Piękne reklamy, broszurki, dane techniczne itd. Tak naprawdę liczy się tylko kasa. Jakość nie jest najważniejsza.

Przykładem jest tutaj pioneer który postawił na jakość telewizorów i powoli wycofuje się z tego interesu.
 

Marek1982

New member
slimak napisał:
W instrukcji jest wyraźnie napisane dla uzyskania trybu bez ukrycia krawędzi obrazu:
Powierzchnia obrazu -> wyłączona.

Rozumiem zatem że w przypadku włączenia filmu na monitorze komputera w opcji full screen na tv zostanie puszczony obraz dopasowany do bocznych krawędzi TV, tak aby zajmował jak największą powierzchnię (zakładając że opcja "powierzchnia obrazu" w TV jest włączona)?
W teście kiki użył stwierdzenia "Inne rozdzielczości nie puszczają pełnego obrazu na ekran.Korzystanie z formatowania , nie wiele zmienia." stąd moje zaniepokojenie czy przypadkiem nie ma jakiś problemów z kompatybilnością tej plazmy z komputerem. Lubię włączyć sobie czasami film prosto z komputera i wrzucić go na TV dlatego ciekawi mnie to.
 

WaJa

New member
Bardzo się zastanawiam, jak to jest możliwe, że model G10 po tylu wyróżnieniach i nagrodach tak kiepsko wypadł w testach kikiego.

Przecież ten model uzyskał nagrodę na ostatnich targach CES.

Czyżby aż tylu fachowców się myliło w swoich ocenach, bo przecież trudno posądzać wszystkich o jakieś machlojki?

Nie ukrywam, że bardzo jestem zainteresowany opiniami i testami w/w modelu, ponieważ przymierzam się do zakupu któregoś z następnych zapowiadanych modeli z tym samym panelem ale o większych gabarytach.

Niestety mieszkam w takim regionie, że nowości docierają w ostatniej kolejności.

Jeżeli te opinie się potwierdzą to muszę bardziej zainteresować się modelami samsunga.

Pozdrawiam :).
 

slimak

New member
Bez reklam
Marek1982 napisał:
Rozumiem zatem że w przypadku włączenia filmu na monitorze komputera w opcji full screen na tv zostanie puszczony obraz dopasowany do bocznych krawędzi TV, tak aby zajmował jak największą powierzchnię (zakładając że opcja "powierzchnia obrazu" w TV jest włączona)?
W teście kiki użył stwierdzenia "Inne rozdzielczości nie puszczają pełnego obrazu na ekran.Korzystanie z formatowania , nie wiele zmienia." stąd moje zaniepokojenie czy przypadkiem nie ma jakiś problemów z kompatybilnością tej plazmy z komputerem. Lubię włączyć sobie czasami film prosto z komputera i wrzucić go na TV dlatego ciekawi mnie to.


Jak chcesz porządny obraz, to nie wysyłaj 1280x1024/60Hz tylko włącz obsługę drugiego monitora ATI (lub NVIDIA klonowanie) i na Panasonica puść 1920x1080/50Hz. W Panasonicu wyłącz powierzchnie ekranu i będziesz miał wyświetlanie piksel w piksel.
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam,nie wiem jak wy,ale ja na zdjeciach Kikiego jedyna czernia jaka widze jest niestety obudowa tv i co gorsza jakies czarne przedmioty na ekranie teg panasa,ktore niestety sa obiciem i to jest najlepsza czern tego tv,szkoda ze moze ja tylko odbic,a nie wyswietlic:p
 

12345a12345b

New member
Hmm, dołączam do grupy poprzedników - również jestem bardzo zaskoczony zarówno wynikiem, jak i.. sposobem przeprowadzania testu.

Na początku zaznaczę, że doceniam ilość pracy w to włożoną, ilość zdjęć, komentarze do nich, omawianie wad/zalet itd.

Jednak, po chwili zastanowienia - trochę rzeczy wydaje się nieco dziwnych:
-ten pobór prądu - było mierzone z trybem ECO on, czy off? Bo w takim jasnym pomieszczeniu to jasne, że tryb ten tylko powiększał zużycie - powinieneś dla porównania dać wyniki z wieczornych pomiarów (swoją drogą wyraźnie wynika, że na trybie kinowym w przyciemnionym pomieszczeniu wynik może być dosyć ciekawy) - ale z drugiej strony pobór przekraczający podawany pobór maksymalny to ciekawa sprawa :D
-tryb oszczędzania - jak wpływa na obraz? Bo zakładając, że byłby włączony - to wyniki pobierania prądu tak strasznie nie powinny być zawyżone
Ogólnie ładnie potraktowałeś tą plazmę. Super nasłonecznione pomieszczenie, tryb ECO włączony, tryb oszczędzania wyłączony, tryb dynamiczny - czyli "najprądożerniejsze" zestawienie - więc właściwie to nie ma się co dziwić, że tak wyszło :).
-plazma nie radzi sobie najlepiej z odbiciami - okej - tylko większość osób jest tego świadoma i stara się nieco poprawić warunki - także przeprowadzenie testu w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu i na podstawie tychże wyników komentowanie - wydaje mi się trochę nie na miejscu (właściwie tylko trzy zdjęcia w końcówce testu na SD wydają się odbywać w przyciemnionym pomieszczeniu). A narzekanie na odbicia po ustawieniu plazmy tuż obok dużego okna w słoneczny dzień (na początku testu) wywołało u mnie szeroki uśmiech :).
-ostatnie zdjęcie - chyba nie zrozumiałem - ale chyba miało chodzić o to, że jeśli popatrzymy na wyłączone TV to Pioneer ma czarniejszą matrycę? ;>
-porównanie do LCD - rzeczywiście trzeba przyznać, że SD wydaje się wyraźniej i lepiej obrysowywać ten Sony, ale znowu nie przesadzajmy - na Panasie to znowu aż tak bardzo nie odstaje - jak się troszkę dłużej przyjrzeć. Inna sprawa - czy tylko ja zwróciłem uwagę na kolory? Na tym LCD nie ma czarnego - jest tylko niebieski. Porównajcie kolory kamizelki/garnituru prowadzących, bądź też tła studia. Albo twarz prezenterki - dla mnie różnica w ogólnych kolorach jest bardzo wyraźna.
Aha, no i ogólnie mówiąc - pozostałe zdjęcia obrazów SD wypadły całkiem nieźle.
-sprawa komputera - hmm, dziwna sprawa, ale naprawdę nie chce mi się jakoś uwierzyć, że tylko akurat te modele nie mogłyby udźwignąć sygnału 1920x1080 z komputera? Może wina leży gdzie indziej (nie wiem, sposób ustawienia, karta graficzna czy coś)? Bo to się wydaje przynajmniej dziwne..
-sprawa płynności - zobaczyłem kadr z bilardem i.. "ej, to już gdzieś było", otwieram temat z Pioneerem 60cali i tam identyczne ujęcie - może to po prostu wina materiału nagrania? Rzuciłem okiem na kilka tematów o LCD, by zobaczyć, jak to powinno wyglądać, jednak nie udało mi się znaleźć tego zdjęcia.
Zmartwiła mnie informacja o szarpaniu - serio tak jest? Ciągle, czy tylko się wyjątkowo tak zdarzyło? W innych scenach również? Zapowiadali poprawę płynności, a tu coś takiego?
A, no i czemu przy testowaniu (według zdjęć) IFC on/off był jakiś materiał konferencji? A może by tak w dynamicznych scenach? Ogólnie zabrakło mi testu tego panelu Neo PDP w warunkach dynamicznych, gdzie na całym ekranie jest szybka akcja itp.
-kwestia dźwięku - mógłbyś coś więcej napisać, poza oceną końcową? Jak w porównaniu do modeli konkurencji; czy jakaś poprawa w stosunku do zeszłorocznych modeli?

I teraz kilka drobiazgów:
-opis IFC i poszczególnych rozwiązań technologicznych - dałeś link do opisu zeszłorocznych modeli. Polskiej wersji jeszcze nie ma do obecnych. Ewentualnie jest angielska - tutaj: http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/g10_plasma.html
-z końcowych zdjęć też to z pociągiem wyszło nieostro (co ciekawe powyżej jest ostrzejsza wersja) oraz..
-..myślę, że część zdjęć jest niepotrzebnie dwa razy zamieszczona, raz na końcu by wystarczył :)
-no i jeszcze jedno - czy mógłbyś podawać ustawienia, przy jakich był ten TV testowany? Taka notka na początku - "ustawienia użyte podczas testowania to..". Chodzi przede wszystkim o tryb obrazu, włączenie/wyłączenie trybów eco i oszczędzania energii itp.
-edit: no i przy tym porównaniu LCD i PDP z kadrem z filmu "Deja Vu" - wypadałoby poprawić opcję skalowania obrazu, bo porównywanie przy takim rozciągnięciu na jednym, a "normalnych" proporcjach na drugim jest takie hmm... :)

Aha, i ostatnia sprawa. Nie wiem, czy rzeczy wspomniane przeze mnie na początku to niedopatrzenia, czy w pewnym stopniu efekt.. nie przepadania za produktami Panasonica? Nie ukrywam, że darzę tą firmę pewną sympatią i mam zupełnie inny punkt widzenia - stąd też cały ten post. W każdym razie coś chyba jednak coś jest na rzeczy - bo metodyka wydawała mi się mieć na celu tylko jedno..

EDIT:
Kiki
,
http://ces.cnet.com/best-of-ces/
Sam dół, czyli:
http://ces.cnet.com/8301-19167_1-10137077-100.html?tag=mncol;blogFeed
Co prawda model nie na nasz rynek, ale jednak.
Chyba o to chodziło?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń porównujemy do innej plazmy - do plazmy Pioneera .
I różnice są dość duże
005_P1160772.JPG


Nawet przy ujęciach boczny z kąta i w dzień widać różnicę.
p1070851zm6.jpg


Byliśmy na CES i nie przypominamy sobie aby plazmy Panasonica otrzymały wyróżnienia. Chyba że mówisz o innych targach CES na których Ty byłeś.
Jeśli nie zauważyłeś relacji to podsyłam CI link do zapoznania się :
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=107
Skorzystałem też z Google i nie znalazłem owych wyróżnień :
http://www.google.pl/search?hl=pl&c...+wyróżnienia+panasonic+plasma&btnG=Szukaj&lr=

slimak - czytaj uważniej co do poboru energii i co do ustawień 16:9 .
Nie zrobiłem testu dlatego że ma Ci się podobać. Zrobiłem to co widziałem przez trzy dni obcowania z telewizorem.
Sprawę komputera sprawdzę jeszcze jutro .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu są zdjęcia ale tylko poglądowe . To znaczy ja to widziałem na własne oczy różnicę ale dokumentacja zdjęć jest niewłaściwa.
Jedynie mogę potwierdzić że różnica pomiędzy czernią Panasonica i Pioneer jest bardzo duża:

001_P1160433.JPG


002_P1160435.JPG

tryb Eco był wyłączony .
Ujęcia nocne poboru mogę zrobić raz jeszcze i zrobię raz jeszcze ale nie spodziewam się żadnych różnic.

Zdjęcia z sygnału SD są dobre , nigdzie nie napisałem że złe.
Napisałem tylko że że jakość jest zawsze jakością względną . To znaczy że dopiero przy innej jakości innego telewizora da się porównać.
Nie napisałem też że kolory ma gorsze - bo jak zauważysz w ocenie za kolory jest max czyli 10 pkt.

Płynność z bilardem - owszem na plazmach Pioneera jest podobna , choć trochę lepsza . Ale płynność na testowanym również Sony była znacznie lepsza. Stąd taka ocena.
Również płynność pozioma zostawia więcej do życzenia.
Porównasz oceny Sony W 5500.

Dźwięk oceniamy organoleptycznie , wg innych wystawionych telewizorów.
I ocena na dźwięk to wysoka ocena.

Panasonic to jeden z wiodących koncernów elektronicznych na świecie , który wg. mnie ma najmniej wpadek produkcyjnych. I produkuje zawsze modele w klasie średniej i wyższej. Wszystkie produkty są dopracowane.
Panasonic został też wybrany przez użytkowników portalu jako najlepsza firma w HD.
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/firma.html
Nie zmienia to faktu że ten telewizor gra z sygnałów Sd gorzej niż inne.
Być może producent określając model Full Hd - przeznaczył go właśnie do tych potrzeb. I tu został oceniony bardzo wysoko.

Ustawienia są wykonane na standardowych .
 

Woyty

Member
porównanie

Kiki nie sądzisz że porównywanie plazmy Panasa ( i to tego modelu ) do Pionka to lekkie nieporozumienie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie - bo nie jest w ogóle porównywany w opisie.
Jest pokazana jedynie różnica różnica podstawy ocen.
 

12345a12345b

New member
Okej, to tak:
-szkoda, że jeszcze nie w tym roku, ale może za kilka się uda tą super czerń dogonić ;). Swoją drogą bądź tak miły i nie stawiaj tylu pułapek - bo dopiero po chwili się zorientowałem, że na drugim zdjęciu ten TV u dołu to nie Panasonic nowej serii :D.
Aha, i chodziło mi o to, by w teście na końcu zamiast pokazanych wyłączonych paneli zostało pokazane jakieś zdjęcie z włączonymi TV, by to zdanie, że Pioneer nadal ma lepszą czerń, było jakoś sensowniej uzasadnione.
-w edytowanym poście u góry dałem link do tej nagrody na CES
-co do ujęć nocnych - to mógłbyś spróbować z trybem kinowym, oszczędzaniem prądu i trybem ECO jakiś ciemniejszy film? :D Tak, by pokazać kontrast możliwości prądożernych Panasa.
-i co do ECO, to w jasnym pomieszczeniu była wyraźna różnica, kiedy był on/off? Bo włączony, obok większej prądożerności, powinien zmniejszać w jakimś stopniu odbicia?
-a, i jeszcze o czerni - w zamieszczonych zdjęciach wydawała się całkiem całkiem, tylko to "Sync of Beauty" jakoś tak odstaje zielonkawością.
-SD nie napisałeś, że złe - jednak porównanie z tym Soniakiem na fotkach robiło wyraźne wrażenie, szczególnie, kiedy się przeglądało, a nie przyglądało bliżej ;)
-kolory racja, tylko tak zauważyłem, skoro już było porównywanie do Soniaka obok ;)
-i płynność - nawet w takich scenach, gdzie cała scena się szybko rusza itp? To gdzie się podziało te słynne "aktywne cały czas 1080 linii w ruchu"? :???:
-z ostatnim zdaniem o przeznaczeniu TV zgadzam się w zupełności. Przecież jak popatrzyć na rynek USA, czy nawet ostatnio W. Brytanii - to tam w porównaniu do nas jest morze programów HD. W USA chyba nawet niektóre firmy nadają tylko takowy sygnał.
-aha, i ostatnia prośba co do testów. Dałoby się jakoś wspominać o progresie/przestoju w stosunku do poprzednich modeli? Np wspomnieć, że tutaj mamy dokładnie to, co rok temu, tutaj widać postęp, tutaj z kolei regres itp.?

EDIT:
No i wielka prośba - mógłbyś sprawdzić, czy podczas meczu piłkarskiego (w HD) nadal występuje to zjawisko szarpania (podczas lotu piłki na tle trybun)? Bo po Twojej ocenie obawiam się, że tego nie wyeliminowali - a była to jedna z przyczyn, dla których zdecydowałem się czekać na nowe modele :???:.
No i jak generalnie z szybką akcją na materiale Full HD z bluray? Występuje judder? Pytam, bo wyższy model (V10) ma tutaj mieć jakiś dodatkowy bajer - tylko czy w praktyce będzie coś zmieniał..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz pokazane zdjęcia również Pioneera.
Oczywiście że z ciekawości zestawie Pioneera obok Panasonica. Ale to zupełnie inna klas cenowa , więc nie jestem za porównaniem. Pioneer jest jedynie odniesieniem wartości ocen rynkowych ogólnie.

Eco nocne sprawdzę nawet z samą czernią .

Sprawdzę HD w sporcie , to dobre pytanie :D
U nas większość kupuje i tak do sygnału SD , stąd wziął się mój opis.
Judder występował , ale jutro zrobię dokumentacje dodatkową o ile się da.

Na życzenie użytkowników zrobiłem również porównanie do poprzedniej serii PY. Więc mam taką wiedzę.
 

Ronson

New member
Ja bym miał prośbę o test płynności, ale nie sygnału 24p, 25p czy 30p a raczej 60p. Jest taka jedna gra na PS3 która się nadaje podwójnie do testowania tego parametru telewizora. Raz, że można płynnie przesuwać obraz np. w poziomie z wybraną przez siebie prędkością, a dwa, że ma różne lokacje z różną kolorystyką i np. w scerenerii roślinnej poprzednicy np. PV80 mieli ogromne problemy w tym miejscu. Ktoś kto posiada PS3 i tę plazmę pisał, że w takim wypadku cała roślinność w trakcie ruchu się "miesza" i dużo szczegółów nie widać, co tym bardziej boli, że w innych kolorystycznie scenach ruch jest niemal perfekcyjny.

Dla kupujących TV do grania na xbox 360, PS3 lub PC (w FullHD) obsługa trybu 60Hz/60p jest nawet bardziej istotna od skalowania SD czy poziomu czerni ;)

Oczywiście można puścić test również z PC, ale tu nic mi nie przychodzi do głowy co spisałoby się równie dobrze. No ale lepszy test w pecetowym Pixel Persistance Analizer niż żaden.

kiki
Problemy z Twoim PC i tą plazmą - na zdjęciach widać, że masz słabą kartę Intela. Może tu leży problem współpracy z G10. Może coś namieszali w sterownikach albo co. Karty ATI i Nvidii radzą sobie dużo lepiej, choć nawet tam trafiają się modele źle wyświetlające 1080p.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
No to słuchaj, od strony testowej to widzę super wiadomości :).

Co do porównania - to model V10/Z1 (bo w środku ponoć to samo) będzie bardziej zbliżony cenowo do Pioneerów (hehe, Z1 pewnie nawet będzie próbowało rywalizować), więc może wtedy będzie można się prędzej pokusić o jakiekolwiek porównanie? Chociaż jakby nie patrzeć - po wyniku G10 można śmiało powiedzieć - że zwycięzcę znamy już na chwilę obecną. Pytanie tylko - jakiej wielkości będzie ta różnica :).

Ronson, z charakteru Twojego postu wygląda na to, że wyjdę na strasznego laika ale.. jak się ta gra nazywa? :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok.
tak jak napisałem - jutro sprawdzę wszystkie wątpliwości:
- komputer i współpracę
- gry i współpracę
- wynik G 10 ja oceniam w klasie cenowej - tak jak napisałem , bardzo wysoko.

Też oczekuję wyższej jakości - od wyższej serii Panasonica na testach. Bo po targach CES mam inne informacje :(
 
Do góry