Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

darqman

Member
jak test X10 też wyjdzie lipa to załamka totalna:( specjalnie wstrzymałem się z zakupem pv80 bo nowe miały być oszczędniejsze, ostrzejsze, ogólnie lepszejsze:D a tak pozostanie pewnie spojrzeć w stronę LG lub Sama.
KIKI wiesz coś może o nowych plazmach LG (na papierze wyglądają zachęcająco) które pokazały się na polskiej stronie firmy? planujesz w przyszłości może test tych TV?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
xXx

Gdzie się nie spojrzy tam ludzie potrafią tylko krytykować, ja nie wiem czy to taka mentalność Polska czy też tak jest wszędzie:hmm: .

Co to wogóle za przypisywanie teorii spiskowych w sytuacji gdy samemu nie miało się styczności z w/w modelem :grin:. Kiki ma nad wami tą przewagę że nie musi się opierać, tak jak wy, wyłącznie na zdjęciach z zagranicznych for, z tv faktycznie miał kontakt. Wykształconemu człowiekowi wypadało by w razie jakiś wątpliwości nawiązać kulturalny dialog, wszystko można wyjaśnić w ten sposób, przy czym było by to korzyścią dla wszystkich. Tu zaś co niektórzy wyskakują do tego Kikiego tak agresywnie jak by im pannę odbił ;), naprawdę nieciekawie sie to czyta, apeluje o rozsądek. Tym bardziej że przecież taka recka nie jest nawet jakąś wyrocznią, powinna służyć jedynie w celu orientacyjnym bo dla każdego jakość obrazu ma często rózne znaczenie. Jeden będzie miał densytometr w oku, drugi nadwrażliwość na zielone duszki, trzeci dostaje epilepsji gdy nie ma 100 Hz przy czym ja patrze zupełnie na inne aspekty obrazu:D, aaaaaaa i jeszcze ktoś inny będzie ślepy i nie zauważy różnicy nawet między SD a Full HD.

btw - Wiadomo że trudno oddać autentyczność obrazu z TV na zdjęciu, nie mniej zawsze można mieć jakieś tam porównanie w sytuacji gdy widzę na nich dwa TVki. Na tych pokazanych ewidentnie widać przewagę kuro, obraz jest taki jak trzeba, więc dlaczego niby mam winić aparat za mylne ukazanie obrazu w Panasonicu :p
jak test X10 też wyjdzie lipa to załamka totalna:( specjalnie wstrzymałem się z zakupem pv80 bo nowe miały być oszczędniejsze, ostrzejsze, ogólnie lepszejsze:grin: a tak pozostanie pewnie spojrzeć w stronę LG lub Sama
Właśnie te plazmy samsunga z serii 6 bardzo mnie zainteresowały, szkoda tylko że ich tvki o przekątnej 42 cali nie mają już takiego dobrego obrazu, mebli przecież nie wyniosę by wstawić sam TV 50 calowy :). 42 cale to absolutne max dla mnie
 
Ostatnia edycja:

darqman

Member
Ja również, nie rozumiem waszych podejrzeń względem kikiego?, niby dlaczego miałby sprefabrykować test!? przecież komu jak nie jemu zależy na dobrej sprzedaży elektroniki szczególnie teraz kiedy większość liczy każdego orzełka przed wydaniem a ten panas tani nie jest:(
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Bo moim zdaniem niektórzy z nas (użytkowników forum) za bardzo histeryzują zaraz po lekturze tego typu testów. Przecież takie testy są dla ludzi, w domyśle: istot myślących. Nikt nie narzuca aby opierać się wyłącznie na jednym teście czy na jednym testującym. Wręcz przeciwnie – do dyspozycji jest sporo testów, informacji, recenzji i opisów (również użytkowników) – to jest zadanie każdego z nas aby na podstawie wszystkich tych informacji wyrobić sobie pogląd na dany temat. Jeśli miałbym oprzeć się tylko i wyłącznie na jednym (tym) teście, to faktycznie mógłbym polemizować z niektórymi uwagami – ale przecież sam testujący podaje informacje, co i dlaczego opisał a jakie aspekty pomija albo do czego je odnosi. Zdjęcia to samo – napisane jest wyraźnie, że autor stara się nimi uchwycić i pokazać pewne rzeczy, które widziały osoby uczestniczące w teście. Nikt nie napisał, że takie zdjęcia można sobie wydrukować i traktować jako wzornik kolorów ;)

Pozdrowienia!
 

WaJa

New member
Popieram i dodam, że jest to nowy model i pewnie doczekamy się jeszcze wielu innych opinii i testów.

Mam nadzieję, że koledzy którzy nabędą ten model dołożą swoje opinie.

Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pełne uzupełnienie info o poborze energii ze zdjęciami

zacznijmy od początku.
Zresetowaliśmy telewizor żeby nie było podejrzeń niewłaściwe ustawienia.
001_P1160835.JPG


przy takim ustawieniu czyli po wyjęciu z kartonu telewizor pobiera:
002_P1160836.JPG


Całość TU:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=350131#post350131 -
 

Sych

New member
Przeczytałem cały wątek i stwierdzam to co zauważyłem (generalnie na forum). Zwolennicy Panasonica (oczywiście nie wszyscy) są jak pseudokibice. Czepiają się wszystkiego i wszystkich co im nie w smak. Nie interesują się faktami, tylko poniżają i prowokują innych. Już znane są na forum postacie typu meduza88, zwolennicy Panasonica (oczywiscie nie wszyscy- a nawet znaczna mniejszosc) i piszący totalne głupoty na temat innych marek. Tak samo tu, jadą po biednym Kikim, co robi najwięcej roboty. Moim zdaniem administratorzy forum powinni w końcu zrobić porządek z takimi użytkownikami, bo przez nich robi się jeden wielki syf- zero merytorycznej wartości- same bzdury. Ludzie nauczcie się kultury, to nie boli!!!
Co do poboru mocy, nawet łoś wie że plazmy pobierają więcej prądu. Można zajrzeć na stronę producenta, a nie od razu jechać po innych. Strasznie emocjonalnie podchodzice do krytyki. TO JEST TYLKO TELEWIZOR- RZECZ! Nie szkoda zdrowia?
 
Ostatnia edycja:

qqś1

New member
@Sych

akurat Twoj post jest najbardziej merytoryczny :mrgreen:

jesli chcesz byc postrzegany za powaznego dyskutanta udowodnij te mityczne szare czernie, czy to pomiarem, czy to moze jakims zdjecie. czekamy.

masz szanse wniesc cos sensownego do dyskusji a nie pieprzyc dla pieprzenia (zeby byc zauwazonym?).

edit: i zeby nie bylo, nie podwazam tego, ze kiki nie odwala mnostwo roboty. owszem, odwala. tylko jakiej? czy na pewno dobrej i rzetelnej? gdybys umial czytac ze zrozumieniem, bys wiedzial ze tego tyczy sie spor. ale co tam. lepiej pieprzyc. jesli tak juz sie koniecznie uparles na ta czynnosc, polecam pieprzenie kanapek z salata, szynka i pomidorem. wyjdzie Ci to na zdrowie i nam z reszta tez.
 
Ostatnia edycja:

bojki

Member
KIKI napisał:
test się właśnie wpisuje - ale przesady o braku czerni nie ma.
Od góry z lewej plazma Pioneera,
z dołu po prawej plazma PG 10 Panasonica - pokazane jest jak wygląda matryca.


skalowanie w SD :
- z lewej plazma Panasonic PG 10 - z prawej Sony W 5500
002_P1160701.JPG



Witam,
Czytam forum G10 od poczatku gdyz jak wielu "grzeje" sie na nowego tv od zeszlego roku. Juz bylem zdecydowany na PY800 kiedy okazalo sie,ze wychodzi nowa seria Panasa. Po wstepnym opisie i komentarzach juz wiem, ze czekam na testy V10 (pewnie dopiero czerwiec). Dobrze, ze jestem cierpliwy w tej kwestii:):)

To co mnie zmartwilo w G10, to zdjecie powyzej... obraz w LCD Sony, wydaje sie jednak bardziej wyrazisty i ostrzejszy. Cyżby nowy Sony bylby lepszy od PDP Panasa???? to jest pytanie, na ktore chcialbym znac odpowiedz, hmmm, hmmm....
(nie interesuje mnie skalowanie w tym przypadku, to chyba mozna dostroic)

Co o sadzicie?

Poza tym, czy nowe plazmy rowniez nalezy "docierac"?

Pozdrawiam
Piotr

ps.
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi od www.panasonic.totu.pl/ odnosnie terminow i wymiarow v10 - pewnie jeszce nie wiedza lub zlewaja potencjalnego klienta!
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
qqś napisał:
@Sych

akurat Twoj post jest najbardziej merytoryczny :mrgreen:

jesli chcesz byc postrzegany za powaznego dyskutanta udowodnij te mityczne szare czernie, czy to pomiarem, czy to moze jakims zdjecie. czekamy.

masz szanse wniesc cos sensownego do dyskusji a nie pieprzyc dla pieprzenia (zeby byc zauwazonym?).

edit: i zeby nie bylo, nie podwazam tego, ze kiki nie odwala mnostwo roboty. owszem, odwala. tylko jakiej? czy na pewno dobrej i rzetelnej? gdybys umial czytac ze zrozumieniem, bys wiedzial ze tego tyczy sie spor. ale co tam. lepiej pieprzyc. jesli tak juz sie koniecznie uparles na ta czynnosc, polecam pieprzenie kanapek z salata, szynka i pomidorem. wyjdzie Ci to na zdrowie i nam z reszta tez.

Umiem czytać ze zrozumieniem. Nie czepiam się tego, że się przywaliliście do testu. Chociaż strasznie emocjonalnie do tego podchodzicie. Nie znam tego tv, nie wiem jakie ma możliwości, co jest źle, co jest dobrze. Bo nie znam tego produktu. Ale chodzi mi o fakt w jaki sposób to załatwiacie. Po co tyle nerwów. Nie można tego normalnie napisać?? Kiki, ani ja, ani inni użytkownicy nie obrazili Twojej mamy, ani nie plasnęli Cię w twarz. To jest tylko telewizor i dziwi mnie to, ile emocji (negatywnej) wkładacie w poniżanie innych użytkowników. Poza tym kto kieruje się jednym testem, Znajdź parę innych, podeślij Kikiemu, wtedy będzie miał powód, żeby zrobić jeszcze raz test. A może trafił mu się taki egzemplarz- wadliwy. Nie wydaje mi się, żeby robił takie rzeczy specjalnie, on nie jest "zwolennikiem" Panasonica. Trochę szacunku do innych. A jak nie możesz wytrzymać, meliskę sobie zaparz.
 

qqś1

New member
@bojki

idz do sklepu i zaufaj wlasnemu wzrokowi. ewentualnie posilkuj sie testami i opiniami z netu, ale dywersyfikuj zrodla. np. w tym tescie kiki dal takie zdjecie:

img5.imageshack.us/ img5/2285/069p1160543.jpg (usun spacje)

i dal nad nim podpis "gorzej gdy ogladasz ciemne sceny". pytanie co to zdjecie ma udowodnic? slonce z okna az parzy, szkoda ze nie postawil przed panelem halogenu, byloby rzetelniej.
 

El Greco

New member
Kolega dzwonil do poanasonika, by sie dowiedziec, ze G10 i V-seria maja ten sam panel i nie roznia sie w jakosci obrazu, jedynie wypasezenie jak THX itp. czyni roznice obu urzadzen.

Z ostatniej chwili...:
@Mr.TNT,

Czesc,
wracam wlasnie ze sklepu Expert :mrgreen:
tam zobaczylem live G10, ktory juz stal podlaczony na regale, jeszcze bez etykiety ze specyfikacjami i cena. Obraz z normalnego sygnalu byl b.dobry.
O Full-HD nie musze nawet wspominac, bo jest topowy.
Przelaczanie odbywa sie bardzo szybko i plynnie.
To jest chyba pierwszy raz, gdzie przy takim TV powiedzialbym, " w cholere, biore go od razu"...ale czekam jeszcze na 50" i serieV...


Chlopaki, glowa do gory, uczcie sie cierpliwosci, historia nie raz pokazala jak rozne mog byc opinie.
 
Ostatnia edycja:

emski

New member
Hm

Mam wątpliwości co do tego testu, kilka z nich:

1. Przecież CRT-ka przy słońcu wpadającym przez okno tez się nie da oglądać, a tu jeszcze plazma - dziwne

2. Kolor wyłączonego panela nie jest chyba istotnym parametrem.

3. Przy włączonym ECO czujnik zmniejsza jasność co za tym idzie zużycie prądu, zatem wieczorem powinno ono być znacznie mniejsze.

4. Na jednym zdjęciu wg mnie skalowanie jest korzystniejsze niż w Sony.
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38881/023_P1160813.JPG
(pani na Sony jakby przygrubła, spłaszczyło ją - szczególnie widoczne jest to na twarzy)

To tylko moje subiektywne odczucia, ale chyba jest coś na rzeczy..
 

qqś1

New member
@ElGreco

ja na AVS spotkalem sie z okresleniem "awesome" uzytego wobec czerni. inny uzytkownik twierdzil ze plazma wyswietlajaca czarny obraz w ciemnym pomieszczeniu jest "hidden" albo cos w ten desen. z tego co pamietam zadna osoba nie narzekala na poziom czerni.

przypomniala mi sie jedna rzecz. jedna z witryn - albo cnet.com albo hdtvtest.co.uk - stwierdzila przy okazji testowania ktoregos z LCD Sony, ze pomiar czerni wykazal 0,04 fl i jest on "best ever measured" w segmencie paneli cieklokrystalicznych. jak to sie ma do szarej czerni w G10 na poziomie w przyblizeniu 0,0045 fl ? czy to jeszcze szara czern czy juz biala czern? chcialbym zeby ustosunkowal sie wobec tego spec kiki. jak znajde link do tego testu to wrzuce.

edit: ElGreco temat z Sychem chcialem zamknac kilka postow wczesniej, ale sie nie dalo... niniejszym uwazam tamten watek za zamkniety

.

edit2: znalazlem ta stronke, okazalo sie ze to nie Sony, a nowe LCD Samsunga B650. mniejsza o wiekszosc.

hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Calibration.htm

w tabelce podana informacja, latwo znalezc. inne sa jednostki, ale konwerter mowi jasno:

0,04 candela/meter^2 = 0,01167454 foot-lambert

tak wiec jesli usrednione 0,0045 foot-lambert Panasonica G10 jest cytujac speca w dziedzinie po swiatowych szkoleniach kikiego "szara czernia" to czy najglebsza czern w segmencie LCD na poziomie 0,0116 foot-lambert jest jeszcze "szara czernia" czy juz kwalifikuje sie do bialej czerni? prosze o jasna odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

12345a12345b

New member
bojki napisał:
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi od www.panasonic.totu.pl/ odnosnie terminow i wymiarow v10 - pewnie jeszce nie wiedza lub zlewaja potencjalnego klienta!
Raczej po prostu nie wiedzą ;-).
42V10 będzie 42'' i 50''.
Terminu konkretnego nigdzie nie podano, ale prawdopodobnie będzie to maj, bądź czerwiec.

El Greco napisał:
Kolega dzwonil do poanasonika, by sie dowiedziec, ze G10 i V-seria maja ten sam panel i nie roznia sie w jakosci obrazu, jedynie wypasezenie jak THX itp. czyni roznice obu urzadzen.
V10 ma też "Digital Cinema Colour", mający jeszcze lepiej pokazywać kolory, oraz "24p Smooth Film", elminujący judder przy materiałach 24p, który, wg. Kikiego, można zauważyć w plaźmie G10.
Ma też, już nie dotyczący samej jakości obrazu bajer - możliwość połączenia do bezprzewodowej sieci domowej, by bez kabli oglądać zdjęcia/Divxy z PC (fajna sprawa, gdy ktoś ma peceta w innym pokoju).
Oraz.. grubość TV ma być mniejsza (G10 ma bodajże 10cm? V10 i G15 mają mieć chyba 5cm). No i tutaj ciekawostka - jak oni to zrobili, skoro w samym panelu rzeczywiście zbyt wielu różnic nie ma :).
Ale rzeczywiście, te dodatki na czerń, skalowanie SD, czy też przycinanie materiału SD - wspomniane przez Kikiego - zbyt wiele chyba nie pomogą..
Ale z drugiej strony - o czerni tutaj jest dyskusja, to SD jak się przyjrzeć to wcale jakieś straszne nie jest, tylko tak wypadło koło ostrzejszego Soniaka.
Martwi mnie jednak to przycinanie..
Ale po raz kolejny widać, jak polityka produkcji TV dostosowuje się do powiększających się rynków, gdzie HDTV to chleb powszedni. A my jeszcze przez jakiś czas na tym będziemy cierpieć.

Kiki, pamiętaj też (jeśli jeszcze zostało Ci coś cierpliwości do tych pomiarów :D) o obiecywanym pomiarze prądu wieczorem z funkcją ECO włączoną (bo wtedy ona będzie zmniejszała zużycie prądu).

Aha, qqś i Sych, bądźcie tak mili i skończcie - bo Waszych postów tylko tutaj przybywa, a serio zupełnie nic nie wnosi ta dyskusja do tematu i wątpie, by ktokolwiek przeglądający ten wątek był nią zainteresowany.
To samo wcześniejsza dyskusja o fotografi.. Jeśli już musicie sobie skakać do gardeł, to róbcie to na priv, bo osoby postronne uwierzcie, naprawdę nie pragną poznać, kto tam dłużej się czym zajmuje.
EDIT
O, no to skoro dyskusja zakończona, qqś, to trzymam za słowo, że na następny post Syncha już nie odpowiesz :).
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
emski napisał:
3. Przy włączonym ECO czujnik zmniejsza jasność co za tym idzie zużycie prądu, zatem wieczorem powinno ono być znacznie mniejsze.
Tryb Eco powoduje dostosowanie jasności ekranu do warunków oświetlenia zewnętrznego a nie jedynie jej zmniejszenie. Inaczej, gdy w pomieszczeniu jest jasno ekran się rozjaśnia (większe zużycie ee), gdy w pomieszczeniu jest ciemno, jasność ekranu ulega zmniejszeniu (tak jak i zużycie ee).

Pozdrowienia!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dyskusja miała być merytoryczna - wnoszę do administratora o usunięcie wypowiedzi nie na temat.

El Graco - zacytowałeś:
Mam 42GW10 od 2 godzin! Obraz jest super, jedyne co wyhamowuje moj wyśmienity humor, to to, ze mam 2 felerne piksele!
Przy zachowaniu normalnej odległości to ich właściwie nie widać, ale jako, ze wiem o nich i gdzie się znajdują, wpatruje się ciągle w te miejsce.
zastanowię się czy go nie wymienić.
pierwsze wnioski poza tym bardzo pozytywne!


To ja Ci mogę zacytować kilkanaście opinii o Niesamowitej czerni telewizorów LCD Funaja czy LG, gdzie użytkownicy pieją na temat jakości swojego czerni swojego telewizora.
Tu mamy do czynienia z syndromem zadowolenia klienta.
A to zupełnie inna sprawa.
Inaczej mówiąc masz w domu stary telewizor radziecki który dawno stracił kolory - to wybór każdego nowego telewizora nawet lcd Technica będzie dla Ciebie czymś wyjątkowym - bo nie masz punktu odniesienia
Ale my mamy wystawione modele które stanowią kanwę porównań:
Pioneer LX 5090
Panasonic PZ 800
Panasonic PY
Philips 42" 9803 - Najlepszy telewizor roku - Eisa
Sony W 5500
Sharp HD1
Sharp XS1
Sony ZX1
Samsung A 786
Samsung A756
Loewe Modus
Sharp DH 77
JVC S90 / czy JVC 42X 70 /
Dopiero takie porównanie ma sens wystawiania opinii z uwagi na punkt odniesienia. Nie ocenisz wielu rzeczy nie mając punktu odniesienia.
Większość osób dokonuje oceny na podstawie własnego bagażu doświadczeń , ale są również tacy którzy posiłkują się tylko słowami osób które mają telewizor jeden w domu , ale tam nie mają punktu odniesienia.
I nie mówimy o zadowoleniu użytkownika ale o jakości
Dlatego sprawa czerni jest dla mnie bardzo prosta. Ktokolwiek będzie chciał zobaczyć na żywo porównanie zapraszam .

Rzeczy które jeszcze są do wyjaśnienia postaram się sprawdzić jutro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
chętnie odpowiem na temat wartości czerni wynikającej z kalibracji obrazu.
Mamy wszystkie dane w drugim komputerze .
Dotychczas najlepsze wyniki pokazywał Hitachi UT MX 70.
I powiem że stojąc obok plazmy Pioneera wynik nie przekłada się pokaz
organoleptyczny.
Ale z ciekawością sprawdzę wyniki w postaci cyferek.

Dokładnie Eco sprawdzimy jutro.

bardzo chętnie porozmawiam merytorycznie.
Proszę tylko o jedną odpowiedź - czy widziałeś te telewizory
/Pioneera, Panasonica G10 / obok siebie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qqś1

New member
czyli nie masz zamiaru odpowiadac na moje pytania? to wiele by wyjasnialo. bardzo wiele.

edit: nie, nie widzialem ich. czy to cokolwiek zmienia w wartosciach pomiarow przytoczonych przeze mnie? jakbys czytal uwaznie bys widzial, ze nie podwazam wyzszosci Pioneera w tej kwestii. podwazam zas "szara czern"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że dopowiem , jutro odczytam dane .Sam również jestem
ciekawy :D .
Zapytałem czy widziałeś te dwie plazmy obok siebie tylko dla własnej wiadomości chcąc wiedzieć czy lecisz z opowieści , czy z wiedzy merytorycznej . Teraz nie mam wątpliwości.

I napisz jak Ci się podobało nurkowanie na PHI PHI?
http://plaze.onet.pl/4,1349468,Phi_Phi,nurkowaniedet.html
 
Do góry