Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

bemx2k

New member
Od dzis stalem sie posiadaczem mojej pierwszej w zyciu plazmy , wybor zgodnie z tym tematem ;) padl na TX-P42G10 w swiatecznej promocji z 5 letnia gwarancja ktora jak na plazme jest wrecz niespotykana .

Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne ,
niestety musze przyznac ze liczylem na ciut plynniejszy obraz w stosunku do mojego starego Sharpa LC-32RD2E ,
moze to efekt znacznie wiekszego ekranu ze obraz szczegolnie SD wydaje sie byc bardziej rozmyty i mniej plynny :/
za to obraz Full HD potrafi leb urwac
taki film reklamowy : Gateways Bora Hdtv 1080I wyglada przeswietnie podobnie : BBC.South.Pacific.2009.1080p.DTSHD.x264
To samo z obrazem z mojego Canona HG20 ,czasami to wyglada tak jak bym przez okno cos ogladal .

b.t.w
Na dniach planuje podlaczenie FreeSat HD jesli ktos ma jakies doswiadczenia z ta platforma to poprosze o kilka slow .

Moja prosba jak wgrac nowy soft .

Update:
Menu Servisowe
1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV
------------------------------------------------------------------
W moim wypadku wszystko dziala , w menu pokazalo 5h pracy okolo tylu godzin dzis testoju TV do tego 6 uruchomien ,czyli Teli byl nowka .


pytanie do Administracji
czy mozna ustawic Ciemne tlo forum tak jak w poprzedniej wersji ???
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
ale...
Czy taki update w wersji CZeskiej nie skopie mi TV w wersji Anglielskiej ??

Nie, po prostu się nie wgra. ;-)
Podłącz Internet i najnowsze oprogramowanie samo się wgra.

Następnym razem podawaj pełną nazwę P42G10B, po haśle FreeSat nie każdy się zorientuje, że w twoim TV kierownica jest nie po tej stronie.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Slimak

Masz racje , opis w sigu zmieniony ;)

TV podlaczony do neta i jak narazie nic :/ zero updejtu .

Moje kolejne tym razem zle odczucia :/
Czy wam tez nie dziala : Intelligent Frame Creation ??
czyzby Panas tak ludzi w chu.. robil na pudelku 600Hz
na obudowie TV zero informacji na ten temat
no i zero widac gdy owy bajer jest wlaczony :/

Jak sie siedzialo prawie 3 lata na LCD 100Hz to widac ze plazma mruga albo mam zwalone owe 600Hz

Update:
Moze ktos potwierdzi jakie pliki Video potrafi odtwozyc ten Panas z karty SDHC bez jakichs szopek z przerubkami MultiAVCHD ?


 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
TV podlaczony do neta i jak narazie nic :/ zero updejtu .

Może już masz najnowsze fw.


Moze ktos potwierdzi jakie pliki Video potrafi odtwozyc ten Panas z karty SDHC bez jakichs szopek z przerubkami MultiAVCHD ?


Filmy z kamery AVCHD Panasonic. Z innych kamer (AVCHD 50i) multiAVCHD robi odpowiednią strukturę bez ruszania samego filmu. Przeróbka kilku godzin materiału trwa chwilę.
 

sebul

New member
Saturn rzadzi ! Dzis wpadlem bo lubie zajsc i poogladac sobie tv, patrze a tu g10 za 4300 :D Opadla mi szczena :D Szukalem S10 ale nie znalazlem niestety, bylem ciekaw na ile moj tv wycenili :D


Nie , nie byl to 46 cali , byl to 42 cale P42G10E :p

Jedynie widzialem P46S10E za ponad 4000 tys :D
 

kszesz

New member
czy moze mi ktos zdradzic jak wgrac soft na karte sd i z niej zainsalowac zawartosc do telewizora

Rozpakuj plik na kartę SD (nie mniejsza niż 2g).
Przeczytaj Read.me.txt
"Only xxG10, xxS10, xxU10 series !!!

1. Format you SD card.
2. Copy sddl.sec to root SD card.
3. Insert SD card in SD slot.
4. Follow instructions on display.
enjoy !"
Ja nie formatowałem karty tylko wszystko wcześniej z niej usunąłem.
Pkt.2 to w skrócie znaczy przekopiowanie pliku sddl.sec z katalogu panasonic softwear.... na wierzch tak aby po wrzuceniu karty do czytnika był od razu widoczny bez wchodzenia do katalogu panasonic...
Dalej wg. instrukcji które będą po polsku jesli masz wybraną lokalizację menu PL.
Operacja trwa trochę czasu 10-20 min. przez które nie wolno dotykac pilota i odłączyć prądu.
Na koniec jest instrukcja wyłączenia TV i wtedy trzeba prztyknąć guzik na telewizorze (nie na pilocie).
Po ponownym uruchomieniu TV mamy nowy soft. :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Chyba nic prostszego nie ma. Główny plik do katalogu root karty SD i heja. Tego chyba nie można spierniczyć :p. No chyba że ktoś ma wyjątkowe zdolności.
 

Prezes-1

New member
Tx-p42g15e

dzieki za wyjasnienia juz myslalem ze nie potrafie tego zrobic ale plik z czeskiej strony jest chyba uszkodzony pozdrawiam i zycze szczesliwego Nowego Roku
 

aacichy

New member
Witam wszystkich.
Mam konkretne pytanie ,użytkuje plazme G10E i wkurza mnie to że za każdym razem kiedy ją włączam ona automatycznie odpala ekran TV i muszę za każdym razem wdusić na pilocie AV ponieważ używam telewizji N ,mam gorącą prosbe o pomoc może ktoś wie czy można to zmienić ,z góry bardzo dziękiuję

pozdrawiam
 

pionier123

Member
Witam wszystkich.
Mam konkretne pytanie ,użytkuje plazme G10E i wkurza mnie to że za każdym razem kiedy ją włączam ona automatycznie odpala ekran TV i muszę za każdym razem wdusić na pilocie AV ponieważ używam telewizji N ,mam gorącą prosbe o pomoc może ktoś wie czy można to zmienić ,z góry bardzo dziękiuję

pozdrawiam


1. nacisnij -/V z boku telewizora i trzymaj
2. skieruj pilota na TV i nacisnij 3 razy AV na pilocie w około sekundowych odstępach (-/V trzymasz).
3. Odpala się menu hotelowe.
4. Hotel Mode przełącz na ON
5. Ustaw INITIAL INPUT na to co chcesz np. HDMI 1
6. Naciśnij EXIT aby wyjść.
 
Do góry