Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

vigor1971

New member
Cześć wszystkim.
Mam ten TV od miesiąca kupiłem bo sugerowałem się opiniami z takich
właśnie for.
Niestety rzeczywistość okazała się bolesna.
TEN telewizorek jest do niczego a ci co twierdzą inaczej chyba oglądali go przez internet.
Testowalem na wielu ustawieniach, obraz nie zachwyca.
I to 600 HZ LIPA JAKICH MALO.
1. brak ostrosci
2. brak plynnosci
3. slabe kolory
4. to nie jest 42 cale tylko 41.5 cala
.............
sorz ale cos mi klawisze nie pisya
 

Hashi

New member
Widocznie słabo czytałeś.
Najpierw trzeba było zapoznać się z technologią plazm...
Jeśli twierdzisz że G10 ma słabe barwy to odpowiem Ci krótko: Mylisz się.
 

darekguma

New member
Bez reklam
vigor1971 napisał:
Cześć wszystkim.
Mam ten TV od miesiąca kupiłem bo sugerowałem się opiniami z takich
właśnie for.
Niestety rzeczywistość okazała się bolesna.
TEN telewizorek jest do niczego a ci co twierdzą inaczej chyba oglądali go przez internet.
Testowalem na wielu ustawieniach, obraz nie zachwyca.
I to 600 HZ LIPA JAKICH MALO.
1. brak ostrosci
2. brak plynnosci
3. slabe kolory
4. to nie jest 42 cale tylko 41.5 cala
.............
sorz ale cos mi klawisze nie pisya
Podpisuje się pod punktem nr.2. Po miesiącu użytkowania G15 stwierdzam brak płynności,ale co zrobić,za te pieniądze ciężko kupić tv idealny,wcześniej miałem Sony 46Z4500 i tam płynność była o wiele lepsza,ostrość ciut lepsza ale to wiadomo że lcd tak działają.Co do kolorów to też sie nie zgadzam że są słabe.Miganie jest,taki urok plazm.Jak kupiłeś w necie to oddaj,ja tak zrobiłem właśnie z Sony.Dla mnie LCD w tym przedziale cenowym wyświetlają badziewiarski,sztuczny obraz, dlatego wymieniłem na plazme.Z tego co piszesz to dla Ciebie będzie lepszy LCD.Lecz jak wymienisz to żebyś nie żałował,chyba że kupisz nowego Philipsa lub coś z tej pułki cenowej to bedzie tv idealny.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
vigor1971 napisał:
Cześć wszystkim.
Mam ten TV od miesiąca kupiłem bo sugerowałem się opiniami z takich
właśnie for.
Niestety rzeczywistość okazała się bolesna.
TEN telewizorek jest do niczego a ci co twierdzą inaczej chyba oglądali go przez internet.
Testowalem na wielu ustawieniach, obraz nie zachwyca.
I to 600 HZ LIPA JAKICH MALO.
1. brak ostrosci
2. brak plynnosci
3. slabe kolory
4. to nie jest 42 cale tylko 41.5 cala
.............
sorz ale cos mi klawisze nie pisya

PROWOKACJA :lol:
 

jes4

New member
problem hdmi

Mam problem podłączyłem do tx-p42g10e kino domowe lg ht 904 ta przez HDMI i przy przełączaniu rozdzielczości na 720p i 1080i pokazuje mi komunikat telewizor nie obsługuje(ale po tym komunikacie telewizor pokazuje w info że ma 1080i sygnał).Mam też podłączony dekoder multimedii przez HDMI i tu bez problemu wyświetla 1080i.Może ktoś się z tym spotkał.
 

Voytas1

Klub HDTV.com.pl
vip
Pierwsze wrażenia i wątpliwości po kupnie

Witam.
Przymierzałem się do zakupu plazmy Panasa ponad rok. Już byłem zdecydowany na PY85, ale zdecydowałem się zaczekać na nowsze modele. W końcu jest. Kupiłem G10E 42 cale tydzień temu. Pierwsze wrażenia przy oglądaniu na spokojnie w domu (w sklapach gapiłem się wcześniej godzinami ;)):
- bardzo dobre odwzorowanie kolorów
- płynność ruchu bez zastrzeżeń
- jakość HDTV oczywiście świetna
- świetna przeglądarka zdjęć
Niestety, jakość obrazu SD trochę rozczarowuje. Źródło sygnału to cyfrowy Mediabox UPC połączony przez HDMI. Sporo zależy oczywiście od jakości oferowanej przez nadawcę, ale nawet te lepszej jakości kanały (np. TVN-y) wypadają słabo - obraz jest nieostry, rozmyty i to niezależnie od rozdzielczości ustawionej na wyjściu z Mediaboxa. Ostrość obrazu jest wyraźnie gorsza niż na 29 calowym Thomsonie CRT podpiętym przez SCART. Zaczynam się zastanawiać, czy nie zrobiłem błędu wybierając ten model, a nie S10E, który ponoć lepiej radzi sobie z sygnałem SD (potwierdza to test porównawczy Kikiego). Sugerowałem się przy wyborze teoretycznie lepszym panelem neoPDP.
Czy też macie problemy z ostrością w SD? Mam jeszcze 3 dni na ewentualną wymianę na S10. Tylko nie wiem, czy różnica w ostrości będzie aż tak znacząca, żeby zawracać sobie głowę zamianą. Ogólnie z telewizora jestem zadowolony (tylko to nieostre SD...).
Pozdrawiam
 

Prezes-1

New member
Dlna jak to podlaczyc

Witam zakupiłem panasa 42G15 jak dla mnie rewelacja jedyny mankament to brak wiedzy jak podłączyć telewizor do zasobów sieci lokalnej mam połączenie z netem na panasie, na kompie zinstalowalem serwer TwoNkyMedia i serwer nie widzi panasa, siec dziala na routerze Linksys WAG200G czy muszę przekierowac jakies porty, prosze o pomoc kogoś kto juz to przerabiał
 

MAXIMUS_00

New member
Voytas1 napisał:
Witam.
Przymierzałem się do zakupu plazmy Panasa ponad rok. Już byłem zdecydowany na PY85, ale zdecydowałem się zaczekać na nowsze modele. W końcu jest. Kupiłem G10E 42 cale tydzień temu. Pierwsze wrażenia przy oglądaniu na spokojnie w domu (w sklapach gapiłem się wcześniej godzinami ;)):
- bardzo dobre odwzorowanie kolorów
- płynność ruchu bez zastrzeżeń
- jakość HDTV oczywiście świetna
- świetna przeglądarka zdjęć
Niestety, jakość obrazu SD trochę rozczarowuje. Źródło sygnału to cyfrowy Mediabox UPC połączony przez HDMI. Sporo zależy oczywiście od jakości oferowanej przez nadawcę, ale nawet te lepszej jakości kanały (np. TVN-y) wypadają słabo - obraz jest nieostry, rozmyty i to niezależnie od rozdzielczości ustawionej na wyjściu z Mediaboxa. Ostrość obrazu jest wyraźnie gorsza niż na 29 calowym Thomsonie CRT podpiętym przez SCART. Zaczynam się zastanawiać, czy nie zrobiłem błędu wybierając ten model, a nie S10E, który ponoć lepiej radzi sobie z sygnałem SD (potwierdza to test porównawczy Kikiego). Sugerowałem się przy wyborze teoretycznie lepszym panelem neoPDP.
Czy też macie problemy z ostrością w SD? Mam jeszcze 3 dni na ewentualną wymianę na S10. Tylko nie wiem, czy różnica w ostrości będzie aż tak znacząca, żeby zawracać sobie głowę zamianą. Ogólnie z telewizora jestem zadowolony (tylko to nieostre SD...).
Pozdrawiam

Witaj mam od ok. 10 dni model TX-P46S10E i miałem szczęście testować u siebie w mieszkaniu oba modele G i S w rozmiarze 46 cali podłączanych pod tą samą kablówkę i inne źródła sygnału (od sąsiada mieszkającego 3 piętra wyżej przytaszczyliśmy jego model 46G10E) analogowe programy z kablówki WIDAĆ RÓŻNICĘ NA KORZYŚĆ MOJEGO MODELU S co przyznał również sąsiad jeżeli chodzi od DVD lub BR obaj stwierdziliśmy że jest remis bez wskazania lepszego bo oba wyglądały tak samo. Potwierdza to bezcelowe wydatkowanie dodatkowych kilkuset złotych na wyższy model, te pieniądze lepiej przeznaczyć na jakieś inne urządenie np BR
 

Voytas1

Klub HDTV.com.pl
vip
MAXIMUS_00 napisał:
Witaj mam od ok. 10 dni model TX-P46S10E i miałem szczęście testować u siebie w mieszkaniu oba modele G i S w rozmiarze 46 cali podłączanych pod tą samą kablówkę i inne źródła sygnału (od sąsiada mieszkającego 3 piętra wyżej przytaszczyliśmy jego model 46G10E) analogowe programy z kablówki WIDAĆ RÓŻNICĘ NA KORZYŚĆ MOJEGO MODELU S co przyznał również sąsiad jeżeli chodzi od DVD lub BR obaj stwierdziliśmy że jest remis bez wskazania lepszego bo oba wyglądały tak samo. Potwierdza to bezcelowe wydatkowanie dodatkowych kilkuset złotych na wyższy model, te pieniądze lepiej przeznaczyć na jakieś inne urządenie np BR
Dzięki. Potwierdza się więc, że S-ka lepiej radzi sobie z SD, trochę dziwne to, ale cóż...
Ale oto pocieszające spostrzeżenie. Okazuje się, że jakość obrazu ZNACZNIE poprawiła się po podłączeniu dekodera przez eurozłącze RGB. Dowodzi to fatalnej jakości skalera w Mediaboxie od UPC. Okazuje się też, że przy podaniu przez HDMI sygnału 576p (wcześniej takiego ustawienia w dekoderze nie sprawdzałem, bo wydawało mi się, że dla panelu full hd to trochę bez sensu). Niestety nie spodziewałem się tak dennego skalera w dekoderze. Znacznie lepiej sygnał poddać skalowaniu na pokładzie telewizora. Trochę spadł mi kamień z serca, bo jednak telewizor jest OK (za tę cenę jest świetny), choć nie zmienia to faktu, że jeszcze lepszy stosunek ceny do jakości ma teoretycznie niższy model, czyli S10. Wymieniać nie będę, zostaję ze swoim G10 :wink:

Odnośnie aktualizacji softu - niestety Panasonic Polska nie przewiduje czegoś takiego do wykonania przez użytkownika, więc samowolne wgranie nowego softu ściągniętego z sieci zaowocuje najprawdopodobniej utratą gwarancji. Oficjalnej aktualizacji może dokonać tylko autoryzowany serwis Panasonica (zapewne każą sobie za to zapłacić). Łatwiej jest ponoć z G15-tką, gdyż można ją podłączyć do internetu i upgrade dokonuje się ponoć automatycznie.
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Voytas1

Klub HDTV.com.pl
vip
darekguma napisał:
A jak wygląda sprawa softu do g15.może ktos z kolegów spotkał sie z czyms takim.Bedę wdzięczny za podpowiedz.

Dostępny na stronie panasonic.cz
Poza tym wg infolinii Panasonica ten model aktualizuje się sam po podpięciu do internetu.
 

edek13

New member
jeśli wgranie softu równoważne jest z odebraniem gwarancji to niech opcję upgrade zaszyją głęboko w menu serwisowym lub uniemożliwią jej bezproblemowe przeprowadzenie z poziomu dostępnego dla użytkownika, i czemu w europie wysyłają karty które użytkownik SAM aplikuje do TV i reszta sama się robi, coś ten Panasonic Polska to 3 świat jakiś, ja zrobiłem upgrade sam i jeśli trzeba będzie to zawiozę mój TV do Niemiec i tam złożę o świadczenie gwarancyjne, ale mam nadzieję że do tego nie dojdzie
 

Tomaszz

New member
Voytas1 napisał:
Odnośnie aktualizacji softu - niestety Panasonic Polska nie przewiduje czegoś takiego do wykonania przez użytkownika, więc samowolne wgranie nowego softu ściągniętego z sieci zaowocuje najprawdopodobniej utratą gwarancji. Oficjalnej aktualizacji może dokonać tylko autoryzowany serwis Panasonica (zapewne każą sobie za to zapłacić). Łatwiej jest ponoć z G15-tką, gdyż można ją podłączyć do internetu i upgrade dokonuje się ponoć automatycznie.
Pzdr

Aktualizacja softu w ramach gwarancji. Zgłaszasz awarię, a naprawą jest właśnie aktualizacja softu :D
Poszukaj w moich wcześniejszych postach, wszystko opisałem.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Voytas1 napisał:
Dostępny na stronie panasonic.cz
Poza tym wg infolinii Panasonica ten model aktualizuje się sam po podpięciu do internetu.
Witam.Jak nie jest to wieki problem to prosze o podpowiedz w jakich zakladkach znajde soft do g15.
 
Do góry