Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Hashi

New member
Właśnie nie wiem jakie mogą byś następstwa update. Niby plik ściągnąłem ale mam obawy. Byłem dziś w centrum Panasonica i koleś zrobił oczy jak 5 złoty gdy zacząłem mówić o 24p... Chyba podłącze G10 pod neta i sprawdzę update - tylko trzeba tv na dół znieść...
Właśnie nie wie ktoś czy można udostępnić net poprzez Ethernet w laptopie...?
 

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Właśnie nie wiem jakie mogą byś następstwa update. Niby plik ściągnąłem ale mam obawy. Byłem dziś w centrum Panasonica i koleś zrobił oczy jak 5 złoty gdy zacząłem mówić o 24p... Chyba podłącze G10 pod neta i sprawdzę update - tylko trzeba tv na dół znieść...
Właśnie nie wie ktoś czy można udostępnić net poprzez Ethernet w laptopie...?

Ja ty chcesz ten tv podłączyć pod neta? Przecież G10E nie ma takiej możliwości, chyba, że masz amerykańska wersję, bo ja już się pogubiłem?

Tak czy siak ztcw to update tylko przez kartę sd.
 

sarlac

New member
Witam, mam dylemat odnośnie tego całego update! Podajecie, że max dostępna wersja to 1215. Włączam swój TV sprawdzam wersje softu a tam jest napisane 1603. WTF? Już się pogubiłem. Chciałem dzisiaj zrobić update bo zrywa mi obraz na PS3 jak gram w rozdzielczości 1080p/i. Sam już nie wiem co zrobić. Jak już wcześniej wspominałem mam wersje G10B (UK) mam również wejście Ethernet ale jak sprawdzam dostępną wersję softu to wyskakuje że jest aktualna. Co do ustawień zaawansowanym typu gamma itp. Opcje te dostępne są ale tylko gdy podłączam PC do TV i tylko przez wejście PC (VGA)
Chyba czas zadzwonić do Panasa!
 

sokarsg-1

New member
Dobra kupiłem wreszcie moje G10 i ogólnie "łał" ale mam problem z podłączeniem pod kompa (z radeonem 4850). Otóż jak bym nie ustawił opcji Powierzchnia obrazu to i tak mam czarne pasy dookoła obrazu (raz mniejsze raz większe). Czy ktoś mi może powiedzieć jak to poustawiać abym miał pixel w pixel na tv?
 

sokarsg-1

New member
Plazme S10 i LED'y różnych firm (ale te są za drogie wiadomo podatek od nowości). Jak bym miał kasy wystarczająco to bym wziął samsunga 650 albo 850 oczywiście plazmę.
 

sokarsg-1

New member
edek13 napisał:
Zrobiłem up'a do 1215, ale potwierdzam tylko usunięcie problemu z ONKYO i XBOX (mam oba sprzęty więc aktualizacja mnie dotyczy w 100%) natomiast nie jestem w stanie powiedzieć co jeszcze zmienia a język pozostaje taki jak był ustawiony pierwotnie i ustawienia pozostają.

A z jakiej wersji robiłeś upgrada bo ja mam wersje 1213 i nie wiem czy w tym sofcie jest naprawiony problem z Xbox' em?
 

odek 102

New member
Mam pytanie może banalne. W moim przypadku (G-10) mam "wersję software"-1206 i chciałbym dokonać aktualizacji oprogramowania? Rozumiem że z karty SD, ale jak ?.
 

Tomaszz

New member
sarlac napisał:
Witam, mam dylemat odnośnie tego całego update! Podajecie, że max dostępna wersja to 1215. Włączam swój TV sprawdzam wersje softu a tam jest napisane 1603. WTF? Już się pogubiłem. Chciałem dzisiaj zrobić update bo zrywa mi obraz na PS3 jak gram w rozdzielczości 1080p/i. Sam już nie wiem co zrobić. Jak już wcześniej wspominałem mam wersje G10B (UK) mam również wejście Ethernet ale jak sprawdzam dostępną wersję softu to wyskakuje że jest aktualna. Co do ustawień zaawansowanym typu gamma itp. Opcje te dostępne są ale tylko gdy podłączam PC do TV i tylko przez wejście PC (VGA)
Chyba czas zadzwonić do Panasa!
Z tego co wiem i pisałem wcześniej upgrade softu tylko przez kartę SD. Do G10B jest inny soft niż do G10E, tak jak Tommy76 pisze 1.612. Tu jest cały wątek (4 strony) o updacie bryt. wersji: LINK

Hashi jak masz bryt. wersję to i tak masz 96hz przy 24p, a przynajmniej powinieneś mieć. Nie wiem akurat czy ten update to naprawia (1.612), możliwe, że w Angli musi wyjść jeszcze świeższy firmware typu 1.613 albo 1.615, ale to już musisz sam sobie poczytać, bo ja szukałem info tylko dot. europejskiej wersji.

sokarsg-1 napisał:
A z jakiej wersji robiłeś upgrada bo ja mam wersje 1213 i nie wiem czy w tym sofcie jest naprawiony problem z Xbox' em?
Nie powinieneś mieć problemów z xboxem ten soft to poprawia.

Musisz rozdzielczość w kompie ustawić 1920x1080. Skoro mówisz, że masz czarną ramkę to tak jak byś miał mniejszą rozdzielczość ustawioną. Tv podłączony przez HDMI?
 

Hashi

New member
Dziwne, że przy 60Hz z PS3 mam lepszy obraz (mniej klatkuje) zarówno z DVD jak i BR... Gdy kamera porusza się np. z góry na dół lub z dołu na góre obraz mniej skacze. O co kaman? Oczywiście wyolbrzymiań efekt ale zastanawia mnie co jest grane w końcu. 48, 60, 96Hz, 100Hz, 600Hz. Niech się zdecydują.
 

Tommy76

New member
Witam,
chciałbym się zapytać jak to jest z tą jakością w tym G10E jeśli chodzi o odbiór kanałów przez zwykłą antenę ? Jak jest z jakością skalowania obrazu SD ? Na razie nie będę miał żadnej platformy cyfrowej ( nie licząc TNK ). U siebie nie mam gdzie sprawdzić tego :( a jestem bardzo zainteresowany zakupem tego telewizora.
 

odek 102

New member
sopel750 napisał:
Kto ma powieszoną plazmę 42" na ścianie ?


Kusi mnie uchwyt na allegro, który trzyma TV tylko 1,9 cm od ściany...
Ja mam uchwyt 3,8 mm od ściany i wydaje mi się że to jest minimalna odległość gdyż przy 1,9mm Będziesz miał problem z podłączeniem Euro złącza przy sygnale SD np( S-video ) .
 

odek 102

New member
Dziękuję Serdecznie Wszystkim, Którzy Przyczynili się jak w temacie o aktualizacji wersji "firmware". Na początku śledziłem uważnie temat, gdyż moja wersja opr. była( 1206 )Zdecydowałem się dokonać aktualizacji, ale brakowało mi jak tego dokonać z karty SD (bałem się włożyć do slotu załadowaną już na karcie wersję-1215). Czytając posty przeoczyłem jedne słowo (na ekranie)z postu----slimaka---w temacie wszystko o serii S10 cytuję:Instrukcja aktualizacji:
Rozpakować, nagrać na kartę SD (karta do 2GB FAT16) . Włożyć do TV i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.Dokonałem (zaryzykowałem) aktualizacji oprogramowania do wersji ( 1215 ) i muszę przyznać że poszło bez problemu, a TV co nieco się zmienił, wydaje mi się na korzyść (przy 860godz przepracowanych)Tak jakby mniej migocze na jasnych scenach(prawie niewidoczne,jak się dokładnie przyjrzeć)Wcześniej było zauważalne jakoś bardziej,ale jest to tylko moje spostrzeżenie. Co do płynności obrazu na razie nie za bardzo widzę różnicy, ale jakoś jest inaczej(wydaje mi się że ogólnie wszystko na plus) Faktycznie czas pracy oraz ilość wł. TV nie zostały zrestartowane. Wersję oprogramowania wziąłem z postu---Papke---http://rapidshare.com/files/30409152...1215-10000.zip -jest pewny!!!Jeszcze raz dzięki, no Wiecie! trzeba sobie pomagać nie?:blagam:pozdrawiam​
 
Do góry