Panasonic PY85

nexi

New member
Py85 <-> PV80 Ostrość

Witam,

mam pytanie do osób, które miały okazję porównać obraz na PY85 i PV80. Kilka dni temu porównałem obraz na tych dwóch TV bezpośrednio podłączonych do BluRay'a i konkluzja była jednoznaczna - obraz na PV80 jest ostrzejszy od PY85
- oba TV pracowały na ustawieniach default i nie było niestety możliwości zmiany tych ustawień.

Jaka jest Wasz opinia na ten temat? Myślicie, że było to wyjątek czy niestety reguła?

Pozdrowienia 4 All
NexI
 

jedrek_125

New member
Odpowiadam :)

Jesli znasz parametry obu tv , to powinienes odpowiedziec sobie sam , ale jesli juz pytasz to odpowiem , :) chyba nie sadzisz ze tv o znacznie nizszej rozdzielczosci czyli 1024x768 bedzie ,,ustawiany przez sprzedawcow na tzw ustawienia normal , musi byc ,,podkrecony , bo inaczej jak uzasasniac kupowanie ekranow full HD ?? nie raz spotkalem sie z taka praktyka , w roznych sklepach , i dopiero prosba o pilota wyjasniala sprawe :)
PV80 ma 15000 kontrastu , a py85 30000 , czyli fakty nawet suche powinny dac odpowiedz , nie oznacza to jednak , ze pv80 to zly tv :) , kwestia potrzeb , no i oczywiscie zasobnosci portfela , na szczescie panas holduje zasadzie ,, dla kazdego cos milego ,,:)
 

xhiavy

New member
nexi napisał:
Witam,
mam pytanie do osób, które miały okazję porównać obraz na PY85 i PV80. Kilka dni temu porównałem obraz na tych dwóch TV bezpośrednio podłączonych do BluRay'a
NexI

Nexi, bardzo interesuje mnie informajca, jak widoczna byla roznica w detalach obrazu, czytaj: czy (zakladajac ze material byl full hd) obraz (ilosc detali) jest duzo lepszy na PY85, czy pomijajac kontrast warto doplacac dla samego ekranu full hd?

Xhiavy
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Istotne jest, czy film z płyty był w rozdzielczości 1080, czy 720. W tym drugim przypadku PY85 miał prawo wypaść gorzej (skalowanie w górę).

ArtS :)
 
N

noka81

Guest
co z ta zmiana obrazu Wam tez sam przeskakuje miedzy formatami (moze jakis blad w sofcie, ale z drugiej strony na dvd i zwyklej antenie nie ma tego problemu) Nie mam ustawionego auto!!!
 

nexi

New member
ArtS007 napisał:
Istotne jest, czy film z płyty był w rozdzielczości 1080, czy 720.

Materiał byl w 1080i - wiem dobrze, że określenie dużo lepszy jest kompletnie do bani - ale nie jestem w stanie podać jakiejkolwiek liczby. Kontrast i paleta barw były na korzyść 85'ki ale ostrość ZDECYDOWANIE na korzyść 80'ki. Pytam bo na zdjęciach testowych z Py85 kikiego wszystko wygląda miód - cud
 

nexi

New member
xhiavy napisał:
Nexi, bardzo interesuje mnie informajca, jak widoczna byla roznica w detalach obrazu, czytaj: czy (zakladajac ze material byl full hd) obraz (ilosc detali) jest duzo lepszy na PY85, czy pomijajac kontrast warto doplacac dla samego ekranu full hd?

Xhiavy

Różnica w ostrości była ZDECYDOWANA - możę opiszę to tak - jedna ze scen filmu pokazuje człowieka czytającego gazetę - na PV80 dało się przeczyać tekst w gazecie (tylko proszę nie pytajcie co to był za film a tym bardziej co to za gazeta ;)


BTW : w necie można kupić py70 za 3990 - oj kapitalizm to ciężki system dla konsumenta
 

bluemen

New member
ostrość była ZDECYDOWANIE lepsza na PV80

Popieram nexi na twarzy było widać zmarczone bruzdy czołowe zaś PY85 czoło było gładkie.

W innym sklepie widziałem podone sytuacje miedzy PV80 a starszą linią PY70... .

W tej pierwszej sytuacji miałem więcej czasu i prosiłem sprzedawcę o wyregulownanie PY85 aby co najmniej dorównał PV80, po pół godzinnej walce popddał się.


Bluemen
 

RheeTCT

New member
Trzeba zachowac ostrożnośc w ocenach,bo przyczyna mogła byc zewnętrzna,np.gorszy kabel albo niesymetrycznie podzielony sygnał?A może po prostu wadliwy egzemplarz?Bo wierzyc się nie chce ,że to możliwe.
 

artenax

New member
ArtS007 napisał:
Istotne jest, czy film z płyty był w rozdzielczości 1080, czy 720. W tym drugim przypadku PY85 miał prawo wypaść gorzej (skalowanie w górę).

ArtS :)

czy mam przez to rozumiec ze jak kupie zalozmy PY800 i podlacze pod niego np n-ke , polsat lub cyfre + gdzie nadaja 720 to bede mial gorszy obraz niz w tele HD ready??? prosze rozwiac moje watpliwosci bo jestem slaby w temacie:)
a i jeszcze jedno znalazlem na allegro tele:TH-42PY800P tyle ze kompletnie nie wiem co oznacza to "P" na koncu??? jak ktos ma minutke i moglby mnie uswiadomic to bardzo poprosze. dzieki
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skalowanie sygnału 720 na telewizorze Full HD można przyrównać do skalowania DVD na telewizorze HD Ready. W jednym i drugim przypadku telwizor nie wyczaruje nieistniejących szczegółów. Wiadomo też, że skalowanie w górę rozmiękcza obraz. Owszem, można go sztucznie wyostrzyć, ale to tylko uwypukla kontury itp. rzeczy.

Moja rada jest następująca i niezmienna: należy samemu przekonać się, jak gra jeden i drugi telewizor z konkretnym sygnałem. Inaczej zawsze pozostaniemy w sferze niepewności.

nexi napisał:
BTW : w necie można kupić py70 za 3990 - oj kapitalizm to ciężki system dla konsumenta
Socjalizm był jeszcze cięższy. Tam co chwilę coś drożało i na dodatek było tylko w Peweksie lub w sklepie dla górników. :D

nexi napisał:
[...] pytam, bo na zdjęciach testowych z Py85 kikiego wszystko wygląda miód - cud
Pamiętaj, że takie zdjęcia mają raczej charakter poglądowy. Dopiero zdjęcia w dużej rozdzielczości mogą (choć nie muszą) dobrze zobrazować efekt. Moim zdaniem zamieszczanie zdjęć ma raczej charakter ilustracyjny. Wszystkie wyglądają świetnie i tylko podpis może podpowiedzieć, z jakiego telewizora pochodzą.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

sonstar

New member
seria PY800

Dzwoniłem do kilku sklepów i wygląda na to, że telewizory z serii PY800, będą dostępny w przyszłym tygodniu. Pojawiły się również na allegro z tym, że wysyłane będą również w przyszłym tygodniu (ściślej mówiąc 5 dni po zaksięgowaniu wpłaty).
 
Ostatnia edycja:

colsk102

New member
PY 800 czy 85

  • W zasadzie byłem już zdecydowany na kupno telewizora LCD, ale po przejrzeniu forum dot. plazm, a zwłaszcza po wprowadzeniu na rynek nowości Panasonica, obecnie skłaniam sdo tej technologii. Teraz mam dylemat - czy kupić jeden z dostępnych PY 85, czy czekać na 800-setkę 42 cale. na razie nie mam kina domowego i kusi mnie lepszy dźwięk ( zanim nabędę dodatkowy sprzęt ). Z drugiej strony uzasadnieniem zakupu PY85 jest kupno 46 cali. Ale tutaj problem WAF ( wielkość mebla i duży pobór energii ). Trochę mam dość czekania, ale praktycznie 800-setki nikt jeszcze nie widział :confused:
 

yogibabo

New member
menu serwisowe

W tym wątku chyba jeszcze nie było instrukcji jak wejść w menu serwisowe ? :hmm: Czytałem o tym w wątku o PV 80, a jak sie wchodzi w przypadku PY 85 ? Pytam, bo od 2 tygodni czekam na zamówiony telewizor (zakup w maximedia) i pierwsze co zamierzam po odbiorze to sprawdzić czy jest dziewiczy. :krol:
 

MAdam

New member
Witam, Przymierzam sie do kupna 46PY85, ale ten hałas mnie trochę przeraża. Jestem wrażliwy na tego typu sprawy, w komputerze mam oprócz zasilacza wszystkie elementy z pasywnym chłodzeniem. W modelu 42PY85 przedmówcy wyjaśnili sprawę, ze hałas jest minimalny. Dlaczego w 46PY85 miałoby byc inaczej?? Czyżby tylko większy pobór prądu? Czy ma ktoś jeszcze 46py85??
 

MAdam

New member
Hałas z 46PY85

Ponawiam prośbę o opinię o natężenie hałasu jeśli ktoś miał mozliwość obcowania z modelem 46PY85, z góry dziękuję
 
Do góry