Panasonic PY85

Deimos

Banned
Jeżeli obraz w serii 85 i 800 rzekomo jest taki sam, to dlaczego seria 85 nie otrzymała certyfikatu THX (za jakość obrazu), a tylko seria 800 i 850 podołały temu wymogowi?
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Deimos napisał:
Jeżeli obraz w serii 85 i 800 rzekomo jest taki sam, to dlaczego seria 85 nie otrzymała certyfikatu THX (za jakość obrazu), a seria 800 i 850 sprostały temu wymogowi?

Mysle ze jesli tak jets to dot . to raczej dzwieku , nie obrazu
 

ANDGAJ

New member
Masz wiele racji ale...podałeś tylko dane z katalogu.Posiadam też takowy.
Elektronika w torze obrazu napewno trochę się różni np. głębia koloru 10 bit być może w tej chwili niewykorzystana.
Zastosowane inne elementy mogą mieć wpływ na obraz.Oczywiście niekoniecznie na plus.
Opierając się tylko na podstawie danych katalogowych można się czasem przewieźć.
Kiedyś kupowałem CRT 36".Inny model tej samej firmy miał te same dane kat.
Różniły się wyglądem, ceną.Niestety obrazem również.
Papierowe wypociny handlowców i marketingu traktuję zaledwie jako punkt wyjścia czy jak kto woli zaczepienia.
Reszta to moje oczy.Mogą być też cudze o ile mam do nich odrobinę zaufania.

Każde stanowisko, nawet subiektywne, uznaję o ile oparte jest na praktyce.
Czyli nie chodzi mi oto czy czekać/nie czekać opłaca czy nie.
Pytanie było czy widziany był podczas pracy PY800
 

Foxxx24

New member
Skoro dane modeli PY800 i PY85 praktycznie się pokrywają to napewno nie będzie w obrazie zauważalnych różnic gdyż matryca jest dokładnie ta sama i najważeniejsze paramatry obrazu takie jak kontrast statyczny oraz rozdzielczośc są również identyczne.
Jakieś różnice mogą być przy obrazie projektorowym gdyż PY800 współpracuje z przestrzenią kolorów najlepszych projektorów.:)
Więc ja zedecydowanie wolałbym wydać te 1400 zł na Blue Ray tak jak mój przedmówca:)
 

Foxxx24

New member
Jeżeli podłączyli zródło obrazu projektorowego o takich parametrach z jakimi może współpracować PY800 to nie trudno było raczej uzyskać super wynik:)
Pozostaje pytanie ilu z kupujących będzie w stanie uzyskać coś takiego w codziennym użytkowaniu skoro u nas nawet kanałów w pełni HD nie ma tylko po tzw. upscalingu.:)
 

Konował

New member
Wracając trochę do tematu samego zakupu telewizora... przez ponad 2 lata śledziłem różne forma polskie i zagraniczne, chodziłem po znajomych i sklepach... to był chyba najtrudniejszy mój zakup w całym życiu. Nad wyborem mieszkania zastanawiałem się niecałe 2 dni a telewizora ponad 2 lata. Mogę powiedzieć jedno - jak już kupicie ten swój mniej czy bardziej wymarzony TV (jeśli oczywiście w domu nie okazuje się, że kupiliśmy zupełnie coś innego niż oczekiwaliśmy) to spada tak ogromny kamień z serca, że ciężko to opisać. Na razie brakuje mi trochę ciągłego sprawdzania nowości na forach, ale za w końcu mogę delektować się samym "króliczkiem a nie pogonią za nim"...
Nie odkładajcie decyzji w nieskończoność, bo za 2-3 miesiące zawsze będzie coś nowszego, lepszego... wczoraj oglądałem na TH-42PY85P mecz MU - Barcelona w HD i tego nie da się opisać co widziały moje oczy (sam mecz też miał swoją niesamowitą dramaturgię)... aż strach pomyśleć co będzie się działo od 7 czerwca kiedy to wystartuje EURO 2008 w HD.

pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
Konował- Jak ja Ci zazdroszczę!
Ja nadal walczę z sobą o wybór tv 42PV80 albo 42PY85.
Gdyby nie cena i duże zużycie energii wybrałbym 42PY85.
Ale w pierwszej dekadzie maja sprawę postanowiłem rozstrzygnąć.I niech się dzieje co chce.Wreszcie może będzie spokój.Bo w przeciwnym razie przyjdzie skończyć tak jak temu osiołkowi,co mu w żłobie dano w jednym owies a w drugim siano/marnie skończył/. :hmm:
 

jedrek_125

New member
niedokladnosc :)

Deimos napisał:
A najlepiej 800 i po dylemacie;) Pozdrawiam
A tu różnice między 80, 85 i 800: http://www.hifi-regler.de/shop/pana...800e.php?SID=e6c443884dbe53bbaaf657d99a583cd4

Nieestety w porownaniu tkwi błąd , o ile przyjmiemy ze pz85 - to polski model py85 , to ilosc podanych gniazd HDMI jest niesciła , w pz wystepuja 2 ,a w rzeczywistości w py85 wystepują 3 gniazda HDMI ,
co do innych dnych musze w zwiazku z tym zachować pewną powsciagliwość :), bo być może też są niescisłości .
Ps w kwestiach porownan , polegalbym jednak na materialach oryginalnych ze strony producenta :)
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Pewnie pod koniec maja wszystko sie wyjaśni, chociaż zapowiedzi sprzedaży serii 800 są na czerwiec...
Chyba, że kiki coś wcześniej na sklep załapie...
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
No i ja zamówiłem jednak TH-42PY800P :)

Mam nadzieje ze po weekandzie majowym dojedzie

Głownym powodem był ciut inny design tej srebrne listwy pod panelem ( IMHO po co ona wogole tam jest ;( )
lepsze głośniki ( kina domowego nie posiadam ) no i wytrzymalszy panel :)

Licze na to ze soft tez juz bedzie lepszy, moze mniejszy zielony ghosting i moze lepsze działanie tego filtru poprawiającego płynnosc obrazu :)
 
Ostatnia edycja:
N

noka81

Guest
Panowie pomóżcie
Mam PY85 tuner strong 6860 cyfry +
Ogladająć tv przeskakuje mi obraz na szeroki (tak ze np na tvn ucina mi obraz) czasem potrafi przełączyć się sam na 4:3 (w opcjach nie mam ustawionego auto- jest ustawione 16:9) wymieniłem tuner w cyfrze i jest to samo. Gdzie może być problem, bo jest to wkurzające jak w czasie oglądania filmu przełacza się on samoistnie i obcina obraz. W tunerze mam ustawioną opcię 16:9.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Niestety dzisiaj otrzmałem ze sklepu informacje ze mogę zapomniec o dostepnosci tego TV jak narazie :(

Tragedia, człowiek chce cos kupic a tu nic :(

Ktoś wie czy jest realne by "na dniach" kupic model 42PY800 ?
 

sanchopan

Banned
Osobiście obserwuję i... dziwne to jest wszystko. Panasonic niby jest, niby wypuścił całą MASĘ nowych modeli, ale w sklepach go... nie ma!:hmm:
Miał się pojawić końcem marca, potem początkiem kwietnia, a tymczasem mamy maj i... dalej jest, ale go nie ma.
Z produkcją nie nadążają, fabryka się spaliła, czy co...?:hmm:
Pomijam jednostkowe przypadki oraz modele "z importu".
 

maciek2x2

New member
Dzis stalem sie prawie szczesliwym posiadaczem Panasonica 42PZ85 oraz kina domowego SCPT860. Po rozpakowaniu TV, podlaczeniu go pod zwykla antene, wstepnym skonfigurowaniu uslyszalem charczacy z lewej strony podstawy glosnik :( Troche sie zasmucilem bo jutro musze znowu jechac 100km zeby go wymienic. Glosnik wyraznie charczy zwlaszcza w trybie surround. Dodam ze wszystkie parametry dot dzwieku mam ustawione na 50%. Charczenie troche zanikia po zmianie dzwieku na VIVA. Myslalem ze to wina sygnalu ale po podlaczeniu DVD usterka nadal byla slyszalna. Mam nadzieje ze jutro bez problemu dokonam wymiany na innym, sprawny model. Pozdrawiam
 
Do góry