Panasonic PY85

Foxxx24

New member
Panasonic Th-42py85

Sansei6 napisał:
taaaa, full czy nie full, matryca itp, to co byście powiedzieli Pioneer PDP 428XD kontra Panasonic TH-42 PY 85 :hmm:

A ja bym powiedział,iż wiadomo,że Pioneer PDP 428XD może odbierac lepiej względem np czerni,ale napewno nie tak żeby uzasadniało to ok 50% wyższa cena i myślę,że spora częśc się ze mną zgodzi:).
 

Foxxx24

New member
Panasonic Th-42py85

noka81 napisał:
Witam
Zakupiłem PY85 42 calowe i mam mały problem
Do tv mam podłoczony tuner canal +, podczas oglądania programu np. tvn, co jakiś czas przełącza mi automatycznie z obrazu rozszerzonego na szeroki lub zoom (raz się zdarzyło na 4:3), dodam, że w ustawieniach nie mam wybranego auto. Drugi problem dotyczy funkcji Intelligent Fream Creationt (przy włączonej funkcji co jakiś czas obraz mruga i się "gubi" (szczęgólnie na reklamach przy szybkiej zmianie akcju lub na ramkach,wstawkach canal+). Czy ktoś miał podobny problem. Dodam, że to moja pierwsza plazma i może wystarczy jakąś banalną zmianę w ustawieniach aby bylo wszystko ok. Proszę o pomoc wowi@op.pl.
Dodam, że bardzo uboga instrukcja do tego tv (15 stron)

Noka81:

Zajżyj na stronkę www.panasonic.com i ściągnij sobie instrukcję modelu TH-42PZ85U,która ma 58 stron gdyż to ten sam model;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Foxxx24 napisał:
A ja bym powiedział,iż wiadomo,że Pioneer PDP 428XD może odbierac lepiej względem np czerni,ale napewno nie tak żeby uzasadniało to ok 50% wyższa cena i myślę,że spora częśc się ze mną zgodzi:).
No widzisz........ dobrze to chyba ująłeś przecierz są inne jeszcze kolory, no i jednak kontrasty i jednak nowszy model, nowsze technologie, rok to chyba jednak sporo i wystarcza by Panas dorównał Pionkowi - zeszłorocznemu modelowi ;)
 

sanchopan

Banned
Nadintepretacją zbyt daleko posuniętą jest pisanie o niebieskim zabarwieniu, nie wspominając o tym, że obok pisze, że to kwestia ustawień. Po prostu wyrywanie z kontekstu.
Po drugie - zdjęcia nie są miarodajnym kryterium. W ogóle nie są kryterium - mogą jedynie służyć do ogólnej orientacji.
Nie twierdzę, że taka czy inna plazma jest idealna. Każda ma swoje plusy i minusy.
Ale twierdzenie, że jakiś PV jest dużo lepszy od PY to... nadinterpretacja.:mrgreen: :hmm:
Z drugiej strony PV-y nie są złe: najważniejsze tylko kupując (cokolwiek) wiedzieć CO się kupuje i akceptując wady, cieszyć się zaletami.:eek:k:

.... bo jak ktoś ma inne jakieś "dziwne" nastawienie, to potem na forach widać takie "dziwne" komentarze - np. widziałem ostatnio komentarz do Fiata Seicento w dziale "wady" -->> małe auto.:hmm: :twisted: :roll:
 

Foxxx24

New member
Panasonic Th-42py85

Sansei6:

Właśnie rok to sporo w związku z czym Panasonic przy swoim kontraście statycznym 30000:1 w stosunku do Pionka 428XD(16000:1) wypada lepiej.Podobnie ma się rzecz z rozdzielczością,ale każdy ma inne oko więc co inneo będzie mu się podobało i myślę,że Panasonic spokojnie dorównuje Pionkow 428XD,a nawet jeśli odstaje to bardzo niewiele na co przy takiej cenie można spokojnie przymknąc oko.Chyba,że ktoś potrzebuje zrobic sobie salę kinową w domu i zależy mu aby wszystko miec "naj",a cena nie gra roli to mogłoby uzasadniac kwotę jaką musi wyłożyc na Pioneer'a.;)
 

ciaptak

New member
sanchopan
nieopatrznie odbierasz moje wypowiedzi. ja napisalem wyraznie, ze to jest moja subiektywna opinia! mozesz sie z nia niezgadzac. jakies kryterium porownania trzeba obrac. wcale nie mam dziwnego nastawienia i dziwnych komentarzy, po prostu chcialem sie podzielic moimi spostrzezeniami(SUBIEKTYWNYMI) i widze ze tych ich nie podzielasz. masz do tego pelne prawo. wiec prosze nie odbieraj mi mozliwosci posiadania innej opini niz twoja.
 

sanchopan

Banned
Nie chcę zmieniać czyjejkolwiek opinii.
Uważam tylko, że zdjęcia nie są istotnym kryterium oceny. Pisałeś o zdjęciach i do tego się odniosłem. A to czy dla Ciebie zdjęcia są "ważnym" kryterium czy nie - to już Twoja sprawa.;)
 

Foxxx24

New member
Panasonic Th-42py85

sanchopan napisał:
CIAPTAK:
Ano pisał kiki o niebieskiem zabarwieniu, ale pisał też że to KWESTIA USTAWIEŃ!
A jakby iść tym torem (Twoim) myślenia, to PV60 też byłby do d.py w kontekście fabrycznych ustawień, w szczególności trybu "dynamiczny".:hmm:
sanchopan:

Zgadzam się z Tobą w pełni,że niebieskie zabarwienie,które faktycznie widac patrząc na oba testy PV80 i PY85,jest ewentualną kwestią ustawień po pierwsze,a po drugie zwróccie uwagę,iż kiki mówił o dziwnym zachowaniu CZERNI natomiast to zabarwienie występuje również na jasnych zdjęciach z dużą ilością bieli co może świadczyc nie tylko o właściwej kalibracji,ale również warunkach oświetleniowych czy refleksach świetlnych w jakich zdjęcie było robione w danej chwili.Pełna właściwa ocena może nastąpic tylko widząc obrazy na żywo,a napewno zdjęcia NIE MOGA byc kryterium dyskwalifikującym model.:)
 

malmak

New member
Głośna plazma ?

Panie i Panowie, właściciele PY85.
Czy możecie się wypowiedzić na temat głośnej pracy tej plazmy ? Czy wentylatorek odpowiadjący za generowanie tych niepożądanych dżwięków mocno przeszkadza ? Z jakiej odległości od odbiornika przestaje być słyszalny ?
 

jedrek_125

New member
Opinia

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Mam ten model od tygodnia , rewelacja , moge odeslac instrukcje po polsku , bo do dzisiaj nie ma tego modelu na polskiej stronie Panasonica
moj adres mtga12@o2.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ANDGAJ

New member
Skoro od tygodnia to chyba możesz powiedzieć jak to jest z tym głośnym wiatraczkiem.
Bardzo dokuczliwy?A porównując hałas to do czego można?
 

sanchopan

Banned
Ale KTÓRY model, bo w cytacie jest mowa o kilku innych?:hmm:
A jeśli to Panasonic PY85 - to może coś o głośności wiatraka byś powiedział?
 

jedrek_125

New member
Porada

Wlasciwie sam sobie juz odpowiedziales na pytanie , posiadasz sprzety i planujesz zakupy nowych ktore beda mialy mozliwosci odtwatzrania full HD
wiec jaki sens jest zebys kupowal tv o nizszych parametrach ?? :))
 

jedrek_125

New member
Odpowiadam

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Ja osobiscie wiatraka nie slysze :) nawet kiedy z tv nie ida zadne dzwieki , zaznaczam ze sluch mam dobry :)
Posiadam model py 85
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sanchopan

Banned
To się cieszę w imieniu własnym i wszystkich, którzy myślą o py85:grin:
Swoją drogą - czy mógłbyś zrobić taki test: podejść do tv i włączyć go, ale całkowicie WYCISZONEGO (fonia) i posłuchać czy słychać cichy wiatrak, np. ze zwalniającymi (parę sekund po włączeniu) obrotami?
...wygląda na to, że kiki jakiś wadliwy wiatrak dostał...:hmm:
 

jedrek_125

New member
Odpowiadam :)

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Przy calkowicie wyciszonym tv jesli stoje przed ekranem , nic nie slysze , dopiero jak wlorze glowe za odbiornik pojawia sie cichutenki szum :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jedrek_125

New member
Ciekawe pytanie :)

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Philips 21 cali :) ale zapewniam cie ,ze mam naprawde dobry sluch :)
mam jeszcze jedna informacje , fantastycznie odbiera sygnaly hd z pc ,
Wlasnie jestem po pierwszym odcinku Planet earth , rewelacja
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

malmak

New member
do czego podłaczony..

jedrek_125 !

Możesz napisać do jakiego żródła sygnału masz go podłączonego ? -
kablówka, odb. tv sat ? I jak się spisuje przy wyświetlaniu skalowanego obrazu telewizji standardowej (TVP1 np.) ?


Czy podłaczałeś go do DVD playera ? Jakie wrażenia ? Ładnie skaluje obraz ?


O odbiór HD nie pytam bo na pewno jest bajkowy.
 
Do góry